Červen 2011

Adolf na Měsíci a Josif..? Kde je Josif?

27. června 2011 v 16:06 | הלט
Že náckové se schovali na Měsíc, se celkem všeobecně ví...


Otázkou ale zůstává, kde je Josif Stalin?

Respektive...bylo to otázkou. Ještě včera.
Dnes jsem Josifa našel. A živého!
Na Zemi.


1991 - 2011 - 2050

27. června 2011 v 4:23 | הלט

Potkaly se přes víkend v České televizi dva výroky.

Nepříznivý populační vývoj by mohla zvrátit
třeba další vlna přistěhovalců z východu.
(redaktorka ČT Veronika Kubíčková o prognóze MPSV do r. 2050)

Jeden ten důstojník mi řekl: "Počkejte, vy toho budete litovat.
Jednou my se sem vrátíme."
(fotografka Dana Kyndrová vzpomíná na odchod okupantů z Milovic, ČT)

Afghánistán

26. června 2011 v 3:10 | הלט

Ledva jsem se od britského ministra zahraničí dozvěděl, že praktičtí Britové snad pochopí, že pro zajištění bezpečnosti je důležitá domluva s talibanskými teroristy (The Sun), tak od jeho americké kolegyně slyším v podstatě totéž (New American).

Z Ruska se mezitím dozvídám, že 62 (z 249) poslanců Wolési Džirgy nemá nárok na mandát a že důsledkem rozruchu může být i odpar Hamída Karzájího z čela státu. (A)

Tak snad aby Mulla a Zawahiri rovnou napochodovali do Kábulu, vyvěsili z oken svoje fangličky, ne? Provinční rekonstruktéry snadno nahradí čety IRGC.

Hugo Chávez na Kubě

26. června 2011 v 2:48 | הלט

Plukovník je prý na tom špatně, ale neví se, jestli trpí rakovinou prostaty, jak se šušká po internetu.


Bačo, vyrábíš sýr? A víš, že nesmíš?

26. června 2011 v 2:20 | הלט

Bačo, vyrobils sýr mimo Evropskou unií povolenou zónu, zaplatíš pokutu! (GP)

Hrozba znečištění u Mont-Saint-Michel!

26. června 2011 v 2:03 | הלט

Globální oteplování?

Obnovitelné zdroje?

Větrníky u Mont-Saint-Michel?


Tolerance plus minus duše

25. června 2011 v 21:19 | הלט

Argumenty doktorky Lucie Jarkovské z FSS MU

V květnu se v jámě genderlvové debatovalo o sexuální výchově ve školách a o stanovisku VORPu, který zastupovala místopředsedkyně Jana Jochová - Trlicová. Debata dle mého dlouhá, argumenty doktora Lormana z KTF neuspokojující. Kdo chce, nahrávku si může pustit tady.

Sympatický ekologista

23. června 2011 v 3:51 | הלט
Děti Země, Greenpeace, Hnutí Duha... A sympaťáci? Oxymoron. Řeklo by se.

A co takhle Jean Francois Baccarelli?

Asi bych se s tímhle pánem tvrdě pohádal o globální oteplování a spoustu dalšího, ale...

Korsická hymna je prostě korsická hymna.

Pan Baccarelli říká: Korsika je křesťanská země a kdo chce na Korsice žít, musí přijmout její jazyk, dějiny a náboženství.
A u nás slavíme mariánské svátky."...takhle jednou sežereme bolševiky."

22. června 2011 v 20:35 | הלט

Nejvyšší soud po 38 letech zrušil rozsudek v případě básníka Ivana Martina Jirouse a tří dalších literátů Eugena Brikcia, Jaroslava Kořána a Jiřího Daníčka odsouzených komunistickou justicí za výtržnictví, v hostinci.

IMJ: "Zpívali jsme mimo jiné píseň Stáli sokolíci v aktuální úpravě Zahnat Rusy vrahy do pekel, kam patří. Vedle od stolu se ozval chlápek, že jsme špinaví vlasatci, a my jsme mu zase řekli, že je holohlavej bolševik. Byl to kapitán StB, pan Holub."

O dnešní spravedlnost se postaral její sluha Jiří Pospíšil, jenž ČT řekl, že v roce 1973 porušila justice zákon, neboť jednání čtveřice mužů nedosáhlo takového stupně společenské nebezpečnosti, aby mohli být potrestáni.

Podle předsedy senátu NS Františka Hrabce (to je ten pán na fotce nahoře uprostřed) soudy v minulosti rozhodovaly o kauze ovlivněny tehdejší atmosférou normalizace a hlouběji nezkoumaly, zda mělo jednání čtveřice skutečně povahu projevu nenávisti k ruskému národu nebo zda literáti jednali v reakci na okupaci země vojsky Varšavské smlouvy.

Podle Hrabce je nepochybné, že se básníci v hospodě chovali nepřístojně. Podle spisu hlučeli, pokřikovali, bouchali do stolu a obtěžovali tak ostatní. "Formální znaky trestného činu výtržnictví tam skutečně naplněny byly, protože nelze připustit porušování veřejného klidu a pořádku obdobnými nepřístojnostmi," zdůraznil předseda. Zároveň ale upozornil, že za to měly být vyneseny přiměřené tresty, které by byly maximálně podmíněné.

Tolik zhruba web České televize. V její reportáži promlouvá o někdejším hospodském povyku proti bolševikům i mluvčí NS Dana Haisová: "Materiální znak trestného činu, jímž je požadovaný stupeň společenské nebezpečnosti, již v současnosti dán není."

Znamená to tedy, že v tom třiasedmdesátém "dán byl"? A čímpak? Ne, nebyly to ruské kanóny a ruští soldáti v republice, kdo "dával znak" zločinu, byli to nalití pánové v nálevně, kdo bouchal do stolu proti těm soldátům.

Pan soudce František Hrabec byl v KSČ. Mluvčí jeho instance se táži, co přesně dělal v tom třiasedmdesátém a zda už aktivně kolaboroval s okupantským režimem.

KLDR: Kanibalismus, drogy, lágr a Mercedes

22. června 2011 v 3:13 | הלט

NEWSWEEK píše o produkci drog v komunistické Koreji a jejich "exportu" do Číny.

KBS hlásí, že Japonci zatkli severokorejského špicla, který chtěl propašovat domů Mercedes.

KOREA TIMES citují ze vzpomínek severokorejského uprchlíka na život v lágru.

DAILY NK šíří šuškandu o sebevraždě severokorejského estébáka a vlastně o dezintegraci dozorových struktur v pašeráckém pohraničí.

YONHAP informuje o 791stránkovém dokumentu severokorejské policie o kanibalismu z roku 2009.

"Když se v minulosti prokázalo, že Slunce není středem vesmíru, padl heliocentrismus. To však neznamená, že celé heliocentrické učení bylo špatné. Heliocentrismus posunul hranici poznávání vesmíru, když prokázal, že planety obíhají kolem Slunce. Lenin posunul hranice marxistického poznávání světa. Vývoj lidského poznávání jde kupředu a je na čase opět posunout hranice učení marxismu-leninismu kupředu."


Brusel: Zabíjení je evropská hodnota

21. června 2011 v 17:41 | הלט

Když se nedávno europoslanci usnesli, že zabíjení nenarozených dětí je evropská hodnota, zeptal jsem se pana předsedy Buzka, o jakou přesně hodnotu jde.

Přišel mi z Bruselu třístránkový dopis, v němž klíčových bylo pět slov. Jde o hodnoty "genderové rovnosti" a "zdraví žen všeobecně".

S velkou radostí jsem si proto dnes na euroserveru přečetl i poněkud jinou tezi. »Zájmy dětí musejí být vždy na prvním místě,« oznámila místopředsedkyně Evropské komise Viviane Redingová na okraj svého prohlášení k zajištění výživného pro děti z rozpadlých rodin.

A jak tak šmejdím po eurozdrojích, zašel jsem až k nedávné rozpravě europoslanců o maďarské konstituci. Francouzská socialistka Sylvie Guillaumeová si tam paní Redingové postěžovala, že Maďarsko utrácí peníze z eurofondu na pokrok k propagaci zpátečnictví ("politique de régression sociale et démocratique") a že se mu to musí zatrhnout.


Adresuji paní Redingové dotaz, zda by nechtěla managersky obsluhovat nějakou genocidní tyranii, třeba bolševickou.

Ve zmíněné rozpravě o konstituci vystoupil i Litevec Vytautas Landsbergis, podle něhož by Unie měla být naopak ráda, že Maďaři myslí na budoucí generace. Nebo Polák Jacek Kurski, který poznamenal, že evropská politická korektnost a bruselský kosmopolitismus nesnesou maďarský návrat k opravdovým hodnotám. (EP)


Pane Valeriji Draganove, ve vaší zemi jsou potraty legální od dob revoluce. Proč je tak obtížné to změnit? zeptal se Nasz Dziennik poslance Státní dumy za Jednotné Rusko.

»Bolševici na lidi kašlali, také na ženy. Pro ně byl člověk červ. Ale už pětadvacet let v komunismu nežijeme a je nutné budovat moderní právní pořádek.«

Proto sám připravuje návrh zákona, který by počítal trvání života člověka od početí. (Draganov, RIA-Novosti)

Proč nepřispívat Řecku?

21. června 2011 v 2:17 | הלט


Gazeta Prawna zveřejnila komentář Tomasze Wróblewského "10 argumentů proti polské pomoci Řecku".

Tak třeba: 1/ Nejde o záchranu Řecka, ale několika evropských bank. Špatně rozhodly a nakoupily obligace, o kterých se vědělo, že na ně řecká vláda nemá peníze. Prvních 64 miliard eur pomoci Řecku tedy skončí v německých a francouzských bankách.

2/ Balíku se nepravdivě říká "záchranný". Řecko ale nezachrání a peníze zajistí jen pár měsíců klidu.

7/ Zaslouží si Řecko naši solidaritu? Řecko nezasáhlo zemětření či válka. Poškodili ho jeho lehkovážní politici. Nová vláda slíbila škrty za 28 miliard eur, ale zatím je to jen plán. Řekům se oproti Estoncům či Lotyšům do reformování vlastní ekonomiky tuze nechce. Pokud jim darujeme peníze, pak při druhém výročí záchranného plánu budeme sepisovat plán třetí a náš příspěvek bude ještě větší.


P.S.: Steve McCann připomíná, jak ekonom Arthur Okun v sedmdesátých letech vymyslel "Misery Index" pro určité vyjádření životabídy v dobách poklesu, a líčí, jak je dnes, v dobách spíše pádů a úpadků než poklesů, užitečný "Insolvency Index". (AT)

IDF v první linii

21. června 2011 v 1:29 | הלט

Bývalý britský armádní důstojník se setkal s izraelskými vojáky.

Hovořili třeba o tom, jak izraelský generál přišel Britům poradit taktiku proti sebevražedným teroristům v Afghánistánu.

Ale taky o tom...

"First of all, please allow me to say what a great honor it is for me to stand in the same room as those of you in IDF uniforms. You might think that you're simply defending your country, but in fact you are defending mine, too. You are fighting for the whole Western world, and you are at the front lines of the battle." (IDF)

Ale to se pan plukovník mýlí. Ve vší úctě. Izraelští vojáci nejsou přísně vzato v první linii. Ta totiž není vidět. Bojují na ní agenti izraelských zvláštních služeb.

Francouzská petice proti genderistické indoktrinaci

21. června 2011 v 0:56 | הלט

Přes patnáct tisíc Francouzů zatím podepsalo petici proti prznění dětského rozumu ve veřejných školách ideologickou doktrinou o tom, že pohlavní identita je kulturní konstrukt.


Americká vláda vypálila salvu v kulturní válce

20. června 2011 v 21:49 | הלט

Věříte, že manželé mohou být jen muž a žena? Pak jste rasisté. Alespoň podle amerického ministerstva zemědělství.

A brzy bude hůř.


Zelení nepřátelé Západu

20. června 2011 v 19:22 | הלט

Daniel Greenfield napsal skvělý komentář k zelému úsilí, které ničí Západ a sytí všelijaké tyranie. Třeba tu čínskou.


Polit.ru neví nic...

20. června 2011 v 18:42 | הלט
V Bostonu zemřela paní Jelena Bonnerová, jak zaznamenala i Česká televize,
která v reportáži využila i vyjádření paní Alexejevy, že mladý Rus dnes o paní Jeleně neví nic.

Ja to snad poprvé, co musím konstatovat, že Česká televize ví víc než ten, od koho bych kompetentnost čekal:POLIT.RU ale už někdo vyhuboval a špatná fotografie zmizela.

Sofie: Volejte 112!

18. června 2011 v 21:49 | הלט
Někteří časně vstávající obyvatelé Sofie byli před několika dny při své cestě do práce svědky výletu třiapadesátileté bláznivé blondýnky bez oděvu po městě.

Její opatrovník ji prý ztratil na chvíli z dohledu.... A šup, už byla venku.

Mravnostně pobouření občané zavolali na 112, aby se policie o nahatici postarala.

Stalo se a paní si převzali psychiatři.

Popsal server 24 hodin.

Uplynulo pár týdnů a Sofií pochodují další lidé, kterým se zamlouvá nenosit oděv. A tělo i k tomu všelijak obarvovat.


A nikdo nevolá policii či psychiatry. Tihle blázni mají totiž krytí Evropské unie a Amnesty International. Krom toho si za v přepočtu našich 51 800 korun zaplatili policejní ochranku.

Divili se prý, že musí za policii zaplatit, ale ministerstvo jim vyložilo, že za službu na "literárních a hudebních programech" se prostě platí. "Гей гордост", nový literární žánr.

Jo, je to na psychiatra.

Letošní průvod Sofií podpořily i cizí ambasády: USA, Nizozemska, Norska, Finska, SRN, Slovinska, Rakouska, Francie a Švýcarska.

Když počátkem měsíce někteří velvyslanci podpořili pochod homosexuálů Bratislavou, ozvalo se protestním dopisem několik slovenských osobností, mj. v Čechách známý novinář Eugen Korda. "Národy si citlivo strážia svoje kultúrne a civilizačné tradície pred vonkajším zasahovaním. Slovensko i niektoré Vaše krajiny majú svoje neblahé skúsenosti s ideológiami, ktoré si nárokovali univerzálnu platnosť a považovali sa za pokrokové, a napokon sa ukázali byť cestou do slepej uličky. /../ Radikálne požiadavky organizátorov "Dúhového pochodu" idú dokonca nad rámec legislatívy vo väčšine Vašich krajín. Na Slovensku sú predmetom politickej polemiky. Vaša podpora týmto požiadavkám je prekvapujúca a nepovažujeme ju za šťastnú. Ich podporou ste sa zamiešali do vnútropolitickej debaty na Slovensku a prekročili ste svoje diplomatické poslanie."

Jedním ze signatářů byl i slovenský exvelvyslanec Anton Hykisch, jenž Postoyi řekl: "Medzi základné atribúty diplomatickej činnosti patrí prísna nestrannosť k vnútropolitickým a duchovným prúdom v štáte, v ktorom diplomat zastupuje svoju vlasť. Nie je prípustná akákoľvek forma nátlaku na domáce obyvateľstvo v prospech názoru vysielajúcej krajiny. Spoločná podpora viacerých veľvyslancov v prospech menšiny a proti názorom majority obyvateľstva a jeho tradíciám je jasným porušením diplomatických zvyklostí"

Bratislavské ostudě aplaudovaly dvě desítky velvyslanců, mezi nimi i ten polský. Radio ZET se polského ministra zahraničí zeptalo, co si o tom myslí. Ministr se vykrucoval jako had, ale uznal, že kdyby se ho velvyslanec zeptal na instrukci, byl by proti "veřejné podpoře politickému hnutí v jiné zemi".

Podle euroagentury přes tzv. rovná práva je Bulharsko jedním z nejvíce homofobních států.

Byl v Sofii nyní někdo proti odlidšťování člověka? Jistě, například pan Stojan Georgijev ze sdružení Společnost a hodnoty, které společně s řadou dalších veřejně upozorňuje na zla, která homosexualita nese s sebou.

"Ekologické příkazní středisko EU"

18. června 2011 v 1:27 | הלט

Staň se eko-agentem a pomoz zachránit planetu!


Při studiu všelijaké europropagandy pro děti jsem zavítal na web plný her a pak specielně i na stránku hry na EURO-EKO-AGENTA.

Protože se mi planetu moc zachraňovat nechce, odplul jsem raději do sekce propagandy EMU.


A hned jsem kliknul vpravo nahoře na MRKNĚTE SEM. Naděje, že mi tam emupropčíci vysvětlí, jak je to s optimální měnovou zónou, se mi však záhy rozplynula:
Tak tedy: EURO A JÁ. :-) JAK NÁM EURO POMÁHÁ.......SDÍLÍME NAŠE HODNOTY..... To bude ono! Nebylo. Hlavní politická správa selhala:

A nejenom v češtině....

Mimo servery eurocentra zájemce také leccos najde. Znáte třebas KAPITÁNA EURA? Já o něm zatím taky moc neslyšel...Ale jeho věhlas už díky konservativci Danielu Hannanovi dorazil i do Nového světa. Accuracy in Media

Eurohnůj