Únor 2011

Discovery naposledy

24. února 2011 v 22:18 | הלט
Před prvním startem raketoplánu v jedenaosmdesátém president Reagan astronautům říkal:
Commander John W. Young and Captain Robert L. Crippen, you go forward this morning in a daring enterprise, and you take the hopes and prayers of all Americans with you. You go in the hand of God and draw on the courage of life.
Our countryman and poet William Cullen Bryant said America is where mankind throws its last fetters. With your exploits, we loosen one more. Who, he said, shall place a limit to the giant's strength, or curb his swiftness in the forward race?
Through you, today, we all feel as giants once again. Once again we feel the surge of pride that comes from knowing we are the best, and we are so because we are free.
For all Americans, Nancy and I thank you and the 50,000 others who have worked to make this day possible. As you hurtle from Earth in a craft unlike any other ever constructed, you will do so in a feat of American technology and American will.
May God bless you, and may God bring you safely home to us, again.

Saúdský džihádpikr z Texasu

24. února 2011 v 22:02 | הלט
Pan Khalid Ali-M Aldawsari z Texasu prý chtěl rozpikrovat nějakou tu přehradu. Nebo aspoň panenku. DofJ

"Punishment for Blasphemers: Decapitation."

20. února 2011 v 3:19 | הלט
bio
Pákistánská kinematografie jistě bude chtít vybojovat na nějakém festivalu "Zlatého Alláha".


Křivonosák: Euro pro Velkou Británii

19. února 2011 v 22:19 | הלט
DC

Nos rovný zdá se, jméno však zrazuje: Cameron.

A naopak.

Konzervativec jménem. A realita?
Informace pro pana Schwarzenberga

14. února 2011 v 21:51 | הלט
Český ministr zahraničí poskytl rozhovor Respektu, zejména na egyptské téma.

V souvislosti s revoltou v Egyptě se mluví o islamistické hrozbě. Jak si ji konkrétně představit?

Něco vám řeknu, já tak velký strach před tím nemám.

Proč?

Protože je třeba Muslimské bratrstvo, které se maluje jako čert na zeď. Jím přitom začala obnova politického islámu. Je to přes osmdesát let stará organizace a ztrácí radikalismus, důraznost té doby. Také měla poslance v egyptském parlamentu. Radikalismus Muslimského bratrstva  částečně převzaly nové organizace, částečně pocházejí z těch kořenů, ale je to něco jiného.

Pokud by Muslimské bratrstvo bylo součástí nové egyptské vlády, nepovažoval byste to za  riziko - pro Egypt, region, potažmo Západ?

Zajisté bych si je do nějaké nové koaliční vlády vzal.

Koho byste nevzal?

Já nevím, kdo je nepříčetný radikál, neznám je.

KS

Pan Schwarzenberg by si vzal Muslimské bratrstvo do koalice. Fajn.

Tak si o tom bratrstvu zazpíváme... Karel Kryl u pana Škvoreckého na konci sedmdesátých let vydal desku s písničkou (která mé uši dodnes ohromuje svými třicetihertzovými basy).Všimli jste si? "Ta dívka byla atrakce, neb pravila mi: "Hošku, rač odvrhnouti abstrakce a realizuj trošku...""

Prorocké. Z roku 1978.

V roce 1991 poslal soudruh Akram bratřím v Novém světě rady, jak zdžihádizovat Ameriku. Za klíčovou označuje ve svém elaborátu tuto formuli:

A shift from the abstract ideas mentality the true organizations mentality.
[This is the core point and the essence of the memorandum]

Redefinice paradigmatu. To je celý ten "civilizační džihád" bratra z Bratrstva pro bratry v zámoří.

Kdo si chce prostudovat kompletní návod k "přementalizování", může tady. Myslím ale, že hlavně by měl studovat pan Schwarzenberg.

Aby nedopadl jako pan Clapper ve výboru.
Clapper

P.S.: Jak o uspořádání společnosti a života přemítá Bratrstvo? Takhle.

Egypt: Muslimské bratrstvo je fajn a Soros to jistí

11. února 2011 v 19:20 | הלט
Káhira 10-02-2011

James Clapper není moc známý muž, ale jeho slovo váží. Co říká o Muslimském bratrstvu?

Váží i "International Crisis Group" s pány Sorosem, Brzezinskim, el Baradejem, Bergerem a Pickeringem.

O bruselských kalendách...

10. února 2011 v 23:19 | הלט
kalendy bruselské

Dočetl jsem se, že eurokracie už opravila pédéefkové verze svého diáře pro euroškoláky a dopsala do nich vánoční svátky.

Podíval jsem se proto do verze české:
1

A taky do verze polské:
2

Plus litevské:
lit

A došlo mi, že to s tou vánoční eurorevizí nebude tak horké.

Listoval jsem vůbec onou brožurou a lekal se každou chvíli... A postřehl jsem mj. ještě jeden rozdíl v jazykových mutacích.

Na šesté straně verze české je rubrika "EU v zákrutách času", která začíná rokem:

1945

Verze polská ale říká něco jiného. Klíčové je zde naše slovo "prakticky".

pol

"Prakticky v celé Evropě" znamená, že někde ne? A kde? Třeba v Polsku? Bojoval tam po květnu 1945 někdo proti někomu, Polák proti nějakému nájezdníkovi?

Ani verze litevská není "pravdivá" na český způsob, nýbrž zalhává na způsob verze polské:

lit

Takže jen český školák se od Bruselu dozví, že v pětačtyřicátém se někde něco dělo. Konkréta se do schématu nevešla, takže zbyla mlha.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dnes je to 71 let, co pánové z NKVD rozbíjeli na okupovaném polském území okna domů a křičeli dovnitř, aby se obyvatelé sebrali a za patnáct minut (to v lepším případě, někdy ihned) čekali před vchodemna transport.

Na Sibiř.

Nejen Poláci. I Litevci, Bělorusové, Židé, Ukrajinci.
Stovky tisíc, milion, dva miliony. Odhady se různí, jmenný seznam není kompletní.

Část deportovaných zemřela už cestou v promrzlých dobytčácích NKVD.

Sibiřané
Tato deska visí už dvě léta v lodžském kostele svatého Maksymiliana Kolbeho. Je to poděkování Bohu od těch, kteří se stali obětí nájezdníků.

V roce 1945 skončila válka v Evropě. Skoro v celé Evropě, Poláci, Litevci, Lotyši a Estonci ještě po nacisticko-bolševickém paktu a Teheránské zradě bojovali. A část Evropanů už žila v sovětském zajetí.

Milá Evropská unie.

Ostrov Umuta-Talhy

10. února 2011 v 22:12 | הלט
Ostrov 2005

Před pěti lety běžel v biografech film Ostrov. Viděl jsem ono dílo a soudím, že jde o mizerný kinofilm v řadě ohledů, ale to je druhotné.

Vybavil se mi boj, který sváděli na plátně Lincoln 6-Echo a Jordan 2-Delta, při čtení zprávy o francouzském Turkovi, který se koncem ledna narodil na klinice jednoho pařížského předměstí.

Umut-Talha byl geneticky připraven proto, aby s jeho narozením byl k dispozici biologický materiál pro léčbu jeho bratra.

Takže Francie už se nepyšní jen vzorcem "Volnost-Rovnost-Interrupce". Zatímco francouzští poslanci debatují o bioethice a jejím normování, výrobci dětí už vyhlásili nový pojem: "bébé-médicament". "Umut-Talha" v turečtině znamená "Naše naděje".


The BBC became a propaganda machine for climate change zealots...

9. února 2011 v 22:10 | הלט |  Globální zámraz
PS

Už jste četli, co o práci BBC říká Peter Sissons?

Jeho Veličenstvo princ klimatické spásy Charles je jistě protivného mínění.

Koptští křesťané v Egyptě....

9. února 2011 v 19:19 | הלט
W...se obávají, že režim Husního Mubaraka nahradí vláda, pod kterou budou křesťané trpět ještě větším útiskem, píše Miami Herald.

ذئب عربي (Vlček texaský)

9. února 2011 v 17:28 | הלט
americký vlček před transformací: ذئب عربي

Rodiče, nebojte se, výuka arabštiny a arabské kultury nebude v naší škole povinná, uklidňuje v Texasu jedna škola...

Slyšel jsem, že už ani Super Bowl nedokáže Američanka otevřít pořádným zazpíváním národní hymny, takže chápu, proč je arabština tak důležitá pro malé Američany...

CBS: "The Department of Education has identified Arabic as a 'language of the future.'"

Ministr Martin Kocourek a euroválka s klimatem

7. února 2011 v 21:29 | הלט |  Globální zámraz
MK

Aby nezapadlo.

Ministr průmyslu a obchodu sděli, že hodlá eurokomisaře Oetingera informovat o tom, že opatření Evropské komise a Evropského parlamentu v oblasti snižování produkce oxidu uhličitého silně podlamují budoucí konkurenceschopnost ekonomiky naší i unijní. (PL)

Pan Wilders před soudem

7. února 2011 v 19:49 | הלט
Hena Akterová
Zatímco se nizozemská justice potýká s obviněním předsedy PVV, že prý diskriminoval muslimy, když pomlouval jejich koránistické právo, soudní orgány daleko na východě mají podobný problém.

Taky s alláhojurisdikcí.


Řečtí bolševici: SVRHNĚME KAPITALISMUS!

7. února 2011 v 6:41 | הלט
Gree
Řečtí bolševici se načuřili, když se v europarlamentu začalo mluvit ošklivě o komunismu, a vydali tuze pěkné prohlášení:

"The timing of the escalation of the anti-communist assault by the EU is not accidental. The working class and the popular strata have accumulated a lot of experience from the capitalist crisis. The plutocracy throughout the EU is concerned by the intensity and depth of the capitalist crisis and the peoples' reactions in the member-states, as well as the popular uprisings in Egypt, Tunisia, and Algeria etc. It realises that the odious character of the EU and its allies is becoming even more obvious to the working class-popular forces, as well as the barbarity of the exploitative capitalist system and its decay. The historical necessity of its overthrow is becoming more and more apparent, the passage of humanity from the barbarity of exploitation to the realm of freedom, to socialism-communism."

Soudruh athénský totiž ví, která bije: "The 21st century will be the century of the irreversible revolutions."


Petr Nečas je uchvácen klimatistickou ideologií

5. února 2011 v 1:50 | הלט |  Globální zámraz
text

A může se stokrát obhajovat, že chce jen prosadit atomové elektrárny...


Z Eurochlívce

5. února 2011 v 1:29 | הלט
EU
Eurokracie se nám úspěšně feminizuje, píše EUObserver. Taky zaznamenává, že mezi europoslance zavítal přední francouzský myslitel: "In a debate in the European parliament last month, the prominent French philosopher Jean-Marc Ferry said many European citizens no longer understood what the purpose of the EU is. "The main idea of the EU was peace. That has now gone with the fall of the Berlin Wall ... and the EU lacks legitimacy," he said, adding that a new role was to be found in the taming of financial markets."

No sláva! Nová role! Nový Raison d'être! Však už je čas. Tuhle se ministři zahraničí dohadovali, jak odsoudit vyvražďování křesťanů po světě, až se zasekli na Británii, Irsku a Nizozemsku, jejichž zástupci nechtěli připustit, aby prohlášení o zabíjených křesťanech říkalo, že to jsou křesťané. Onet. Prohlášení: najděte si dvanáctou stránku...

Nigel Farage poprosil Jeho Výsost prince Charlese, aby byla tak moc hodná a tolik neorodovala v Bruselu za ztrátu suverenity Spojeného království. Mary Ellen Synonová

Germanifikace EU není dobrý nápad. Mary Ellen Synonová

Co si asi myslí Egypťané?

4. února 2011 v 23:50 | הלט
1

2

3

Chameneí už se těší, jak Alláh povládne Egyptu, ale co si asi myslí Egypťané? Ty desítky milionů lidí. Bůh to ví. Jsou nějaké výzkumy mínění?

Našel jsem jeden.

Institut Homo Homini se Egypťanů pro Polskou televizi ptal, kdo by se měl stát jejich prezidentem, a 35,6 % jich odpovědělo, že Amr Músá, 23,9 % jmenovalo Omara Sulejmana a 13,5 % chemika Ahmeda Zuweilu. Jako čtvrtého uváděli Husního Mubaraka (9,6 %). El Baradeje jmenovalo 1,3 % respondentů. 60,3 % si přeje, aby Egypt zůstat sekulárním státem, pro islámskou zemi je 25,9 %. Strategickými spojenci by podle 72,3 % měly být arabské země, podle 8,5 % Evropská unie a podle 5,3 % Spojené státy americké. (1, 2)

Zatímco v Izraeli se 59 % dotázaných bojí, že Mubaraka nahradí islamistický režim, a po Egyptě se šíří, že Mubaraka svrhává Mossad, Hizballážníci a Hamasisté to prý zase byli, kdo z egyptských kriminálů tahal teroristy.

Káhira


6. února to bude sto let, co se narodil 40. president USA...

4. února 2011 v 7:45 | הלט
....o němž americký mediální mainstream toho už tolik napovídal:

mrc