Srpen 2010


"Cathedral Mosque"

28. srpna 2010 v 1:30 | הלט
Budíček!

V Marseille prý loni tvoříli muslimové čtvrtinu obyvatelstva. Také jim tamní pan starosta - a místopředseda Senátu - Gaudin, jenž celý život dbá na své voliče, nedávno popřál fajnový ramadán, když už tedy na ně přišel čas "ferveur spirituelle" (proč rovnou neřekne džihád?)...

Jakou novou mešitu budou mít, popisovala nedávno BBC. Rybáři prý budou valit bulvy.

Užhorodští kontrarevolucionáři

28. srpna 2010 v 0:56 | הלט
Petr Golicyn

V roce 1991 prosadil pan Petr Golicyn v městské radě, že z užhorodského náměstí zmizí pomník Vladimira Iljiče.

Užhorodský Lenin

Čas nám oponou zase trošku trhnul a píšeme rok 2010.

V pátek užhorodská rada schválila další krok.
Tři tuny leninské materie se použijí na novou sochu...

biskup Bačinskij

...biskupa Andrije Bačinského (1732-1809).

Žádný radní nehlasoval proti a komunisté prý ani nemukli.

Vietnamské policejní posily do českých ulic!

27. srpna 2010 v 23:04 | הלט
Petra vyslovila přání. Prý by uvítala u nás rozmanité cizí policisty. Také vietnamské soudruhy orgány. "Bylo by to pro mě nevšední multikulturní obohacení," prozradila.

poliši

Řekněte sami: znáte u nás policejního důstojníka, který by s takovou vehemencí bránil sochu Panny Marie? Já tedy ne. Takoví jsou ale ve Vietnamu. Myslím, že celý svět může Vietnamu ty soudruhy závidět.

O životě ve vietnamském skanzenu, tuhle psala VNN:

"Agencies strengthen people's political consensus

The Party's information and education agencies will focus on strengthening ideological unity as well as political and spiritual consensus while maximising the power of socialist democracy and the great national unity bloc.

These are the major tasks for these agencies in the future, said To Huy Rua, Head of the Communist Party of Vietnam Central Committee (CPVCC)'s Commission for Information and Education at a symposium to review 80 years of the Party's information and education work in Hanoi on July 21.

These agencies will also concentrate on maintaining and promoting the Party's ideology and defending and developing Marxism-Leninism and Ho Chi Minh's thoughts, said Mr Rua.

They are asked to help the entire Party and people grasp firmly and reach the major goals, viewpoints, orientations and tasks the country has set for the national construction and development from now through 2020, the Party official stressed.

In addition, they are also requested to defend an ideology highlighting a socialist national independence and bring into full play patriotism, the spirit of self-reliance, self-strengthening and creativity and create a movement to get the entire people involved in fulfilling revolutionary goals and duties.
That requires the information and education sector, especially those working in ideological, theoretical and scientific research to continue modernising their line of thoughts and making more assessments of reality and theoretical studies, Mr Rua said.

He also underlined the need for the sector to raise awareness and provide a clearer insight into concepts of socialism and the road towards socialism in Vietnam, the socialist-oriented market economy, the ruling party and the Party building work, the building of a socialist law-governed State, the organisation and the operations of the Fatherland Front and other mass organisations.

Apart from those, the theoretical studies and reality assessments should make clear the new issues arising during the renewal process, Rua noted.

Close to 50 presentations sent to the symposium confirmed that information dissemination and education work has over the past 80 years has contributed importantly to the achievements made by the Party and the nation.

However, they pointed out that valuable experiences in these fields should continue to be studied and analysed further. They emphasised the necessity for those working in the ideological front to go down to roots and participate directly in the socio-economic development process and addressing pressing issues in society."

A možná by se šikla i posila z vietnamské justice. Otec Tadeáš by mohl doporučit někoho konkrétně: http://www.youtube.com/watch?v=bUSJeAakoXI

Nguyễn Văn Lý

Když tohoto kněze uniformovaní soudruzi přišli zatknout před devíti lety, dorazilo jich na jeho faru šest set. (GN)

הלט


Sežere tygr socialistku Gajdůškovou?

27. srpna 2010 v 17:19 | הלט
AG

Tak pravila první místopředsedkyně Senátu na sněmu eurosocialistek:

"My, ženy jsme nositelkami života. Proto máme schopnost vnímat vše, co je příznivé životu, podporovat každé úsilí, které pozitivně směřuje do budoucnosti."

Mimo rámec takto nositelsky "rozšířeného vnímání" asi stojí pan Roman Joch, jehož vládní poradenství naopak přivedlo paní Gajdůškovou k výroku:

Pane premiére, vydělujete Českou republiku z civilizovaného světa.

Hustota hlenové spršky zleva stoupá. I sedl pan Joch za stůl, smočil brk v atramentu, odkápl zbytnou krůpěj do kalamáře a napsal:

"Měl jsem reputaci zlého neo-cona, leč pan premiér mě označil za docela hodného paleo-cona. A kdo jsem já, abych se svým premiérem nesouhlasil?

Proto pro tápající ve tmě nabízím tento rychlokurs - "konservativcem snadno a rychle":

(1) Neo-cons, neboli neo-konservativci. Ti, kdo prý chtějí bombardovat různé země, a tak. Jejich levicoví kritici se nemohou shodnout na tom, zda jsou to fašisté nebo trockisté, a protože chápou (to je ale výkon!), že nelze být obojím zároveň, nakonec se raději shodnou na nálepce: sionisté.

Tak, toto je ta nejhumanističtější a nejlevicovější frakce konservatismu. Ten hard-core, který teď bude následovat, již bude stále jen horší a horší:

(2) Theo-cons, neboli náboženští konservativci. Představte si, tito lidé skutečně věří, že Joseph Ratzinger (pseudonym: B16) může mít v něčem i pravdu! (Hrůza!) Nebo dokonce věří, že i Pavel z Tarsu měl v mnohém pravdu! (Hrůza, hrůza, ten misogyn!) Nebo věří - a tady už fakt přestává legrace -, že Mojžíš se svými dvěma kamennými deskami na hoře Sinaj měl taky pravdu! (To je už asi skutečně na trestní oznámení pro podezření z fašismu!)

(3) Leo-cons, neboli konservativci, kteří studovali u mysteriosního židovsko-německo-amerického profesora Leo Strausse. Méně početná skupina než ta předchozí, leč zřejmě ještě zákeřnější. Dostáváme se do tak temných, přímo kabalistických vod, že vám o tom nesmím prozradit téměř nic (neboť tím bych porušil svou tajnou straussiánskou přísahu). Leda snad to, že Strauss měl svou esoterickou i exoterickou nauku, a smyslem obou bylo, aby levice z toho byla perplex. Nikoli náhodou, neboť vůbec první leo-con v dějinách - Moses Maimonides (RAMBAM, rabi Moše ben Maimon) - napsal (kromě jiných i) knihu "Návod pro ty, kdo jsou /z toho/ perplex".

(4) Immi-cons, neboli konservativci-imigranti, konservativci cizího původu. Skety jedny hnusné, místo aby zůstali doma, odstěhují se do jiné země a tam prosazují, obvykle nadmíru úspěšně, konservatismus.

(5) Mini-cons, neboli druhá generace konservativců - prominentní to a vlivní konservativci, jejichž rodiče už taky byli prominentní a vlivní konservativci. K zešílení. Tato dědičná nákaza se šíří jako mor.

(6) Mimi-cons, neboli konservativní mimina. Naprosto nelítostný druh. Bez jakéhokoli smilování. Já kopu do oponenta, když stojí na nohách, ale nekopu už do něj, když leží na zemi. Můj dvouletý syn Norbert Roman však kope i do člověka ležícího na zemi (nejčastěji do mě).

Těmto patří budoucnost. Drazí levicoví oponenti, naše děti budou vládnout vašim dětem, protože vy děti nemáte anebo jich máte málo, zatímco my děti máme a máme jich hodně (hlavně theo-coni mezi námi). Proto celkem logicky, našich dětí bude více než vašich dětí a tudíž v demokracii, v níž vládne většina, naše děti budou vládnout vašim dětem. (Hmmm, já se tu demokracii snad nakonec naučím i milovat!) Buďte tudíž na nás hodní a hýčkejte si nás, neboť podle toho, jak my nyní vychováme své děti, budou vaše děti v budoucnu trpět či netrpět. Zatím je vychováváme tak, že za politický vzor je jim dáván Ronald Reagan, ale pokud nás moc rozzlobíte, těmi politickými vzory, k nimž můžeme naše děti vést, se velice snadno mohou stát i Čingischán, nebo Atila, vůdce Hunů.

(7) Paleo-cons, konečně paleo-cons. Ona prefix paleo- je jako ve slově paleolit, což znamená starší dobu kamennou. Paleo-konservativci jsou prostě konservativci ze starší doby kamenné.

Premiér Nečas prokázal svůj rozhled, když mě označil za paleo-konservativce, neboť má samozřejmě pravdu. Jak to? Takto:

Když nás levice chce uzemnit, myslí si, že je vtipné, když řekne, že naše názory jsou z 19. století. Ve skutečnosti jsou totiž minimálně o sto let starší - ze století 18. století 19. - to byli Karl Marx a Arthur Gobineau - fujtajbl, jenž my nechceme. Avšak 18. století - to byli Charles Montesquieu, Edmund Burke a James Madison - všechno konstitucionalisté, k nimž se my hlásíme.

Někdy nás někteří - hlavně ti, kdo při potratech chrochtají blahem - posílají do středověku. To je už přesnější. Ale ve skutečnosti nikoli přesné úplně. Kořeny našich postojů jsou totiž přece ještě o několik dalších století starší. Našim postojem je chránit hodnoty Západní civilizace - a kořeny Západní civilizace vězí ve starověku: jsou to kořen židovský, řecký, římský a křesťanský.

Jednou z nejfundamentálnějších hodnot západní civilizace (ano, jsme fundamentalisté) je přesvědčení, že "lidský život je hoden ochrany již před narozením", jak věcně konstatuje i Ústava ČR (konkrétně Článek 6 Listiny práv a svobod, kdybyste to náhodou měli problém najít). Jistě, žijeme v nedokonalém světě, a proto potraty tady jsou a budou. Co však přitom vůbec není nutné, je nad tím chrochtat blahem, jak činí např. jistý "sexuolog", který samozřejmě nepatří do žádného středověku, ani starověku, ani novověku, neboť prostě nepatří do civilizace žádné, neb jest to barbar.

Inu, starověk! Leč Petr Nečas dovedl naši analýzu k brilantnímu konci: nikoli starověk, nýbrž už paleolit, starší doba kamenná, toť to, odkud v posledku pocházíme my, paleo-konservativci.

Ano, má pravdu: protože ve starší době kamenné byli, žili neandrtálci, dva jejich kmeny. Konservativní (paleo-konservativní) neandrtálci a pokrokoví (progresivní) neandrtálci. Jak se lišili?

Konservativní neandrtálec uvažoval takto: "Tady jsem našel krásnou fialovou bobuli, o které nic nevím. O tamté červené bobuli vím, že když ji sním, bude mi chutnat a nic se mi nestane, neotráví mě. O této fialové bobuli to nevím, proto ji jíst nebudu."

T

Pokrokový neandrtálec však uvažoval takto: "Tady jsem našel spícího tygra. Když můj velice pokrokový bratranec - ten, který stál na samotné špici pokroku - před týdnem nalezl jiného spícího tygra, zatahal ho za vousy, tygrovi se to vůbec nelíbilo, a já teď již nemám živého bratrance. Co když se ale tomuto spícímu tygrovi zatahání za vousy líbit bude? Zkusím to a uvidím."

Zkusil to a viděl.

T

Takže to naše poučení z paleolitu je jasné: různé levicové módní vlny přicházejí a odcházejí, každá z nich je však pomíjivá a nakonec zahyne na úbytě, zatímco konservatismus bude žít dál. Když už každý z dnešních levicových názorů bude minulostí, konservatismus bude stále přítomen. V tomto smyslu je věčný.

Nikita Chruščov to řekl přesně: "Pohřbíme vás!" Až na to, že nikoli vy nás, nýbrž my vás."
Projekt SAMOSA: Trotylový idol

27. srpna 2010 v 13:48 | הלט
Star

Nepovidejte, pani.
Zatkla ho policie?
A takovej docela milej byl.
Eště sem ho zahlídla v televizi.


"Из бывших агентов сегодня пытаются вылепить настоящих героев, борцов за идеалы и великую Россию"

27. srpna 2010 v 3:16 | הלט
С чего начинается Родина?
С картинки в твоем букваре,
С хороших и верных товарищей,
Живущих в соседнем дворе,

А может она начинается
С той песни, что пела нам мать,
С того, что в любых испытаниях
У нас никому не отнять.

С чего начинается Родина...
С заветной скамьи у ворот,
С той самой березки что во поле
Под ветром склоняясь, растет.

А может она начинается
С весенней запевки скворца
И с этой дороги проселочной,
Которой не видно конца.

С чего начинается Родина...
С окошек горящих вдали,
Со старой отцовской буденновки,
Что где - то в шкафу мы нашли,

А может она начинается
Со стука вагоннах колес,
И с клятвы, которую в юности
Ты ей в своем сердце принес.

С чего начинается Родина...


Ano, setkal jsem se s nimi, mluvili jsme o životě.
A zazpívali jsme si...


Chapmanová

Paní Chapmanová, díky tomu průseru v Americe
máte solidní šanci udělat díru do světa v managementu i Gosdumě.

Státní maturita za stovku pro starostu

26. srpna 2010 v 22:18 | הלט
Nm

Senát se začal zabývat návrhem pana Marcela Chládka odložit státní maturity o pár let a během nich celý systém zrevidovat. I kvůlivá nákladům.

Vystoupil v rozpravě pan senátor Pospíšil. Pravil:

"Paní předsedající, pane navrhovateli, dámy a pánové, dlouho se zabývám v politice věcmi týkajícími se obrany a bezpečnosti, ale původním povoláním jsem psycholog. Jsem člověk, který kandidoval za pravicovou stanu. Takže promluvím o tom z několika aspektů.

Dnešní smysl maturity je jednak symbol - status symbol, v podstatě říká, že ten člověk řádně ukončil nějakou střední školu a maturitu skládá více lidí než si naši otcové, a dokonce i my, dovedli představit. Na základě toho nemůže existovat žádná zkouška, která by zvýšila úroveň maturity. Nemůže existovat prostě proto, že bychom si museli jasně říci - diskriminačně vzhledem ke schopnostem - kolik lidí chceme propustit k maturitě. Ale pokud maturitu skládá 80 procent lidí, tak to znamená, že od úrovně debila nahoru ji musí složit každý. A tím pádem musí být tak náročná, aby ji každý složil. Protože jak by k tomu přišli ti lidé, kteří absolvovali středoškolské vzdělání a žádnou maturitu by neměli. Mimo to se účastníme celosvětových závodů ve vzdělání, které se přece měří počtem absolventů škol. Dneska má Finsko více než tři čtvrtiny lidí s vysokoškolským vzděláním. Když si vezmete naše populační ročníky, jeden ročník má asi sto tisíc lidí, a na vysokých školách studuje 400 tisíc lidí, tak to znamená, že v další generaci bude mít prakticky každý nějaké vysokoškolské vzdělání.

Z toho hlediska navržený model maturity je naprosto nesmyslný. Povede ke shazování těch, kteří budou mít horší stupeň, protože si dovedu představit otázku - každý zaměstnavatel se zeptá "a máte tu jedničkovou nebo ten ersatz". A on bude říkat "já prostě mám ten ersatz". A oni řeknou "to nevadí", třeba u policie, "prostě stačí maturita, máme to v zákoně, tak vás bereme, ukázal jste se jako šikovnej v různých zkouškách jiných, třeba fyzické zdatnosti". Nepodceňuji to.

Čili zavedeme dvě skupiny lidí, přičemž nakonec nějakou maturitu bude mít každý. Já myslím, že daleko nejlevnější systém by byl, svolat vždycky ten populační ročník na náměstí, když mu bude devatenáct let, a vyhlásit jim maturitu. Výsledek bude stejný, na procenta - možná se to bude lišit o osm až deset procent, ale ten můj systém by byl v podstatě zadarmo. Možná by se starostům, když to bude v sobotu, dala stokoruna, že dělají nějakou práci navíc. Výsledek na vzdělání bude stejný.

To je z hlediska rozložení inteligence, která je rozložena v Gaussově křivce. Když vezmete určitý podíl, tak zvyšující se počet snižuje automaticky náročnost. Přes to vlak nejede. Když chceme mít polovinu lidí, tak musíte mít takovou zkoušku, aby se tam vešel člověk s IQ 100. Když chcete mít 80 procent lidí, tak musíte mít zkoušku, aby se tam vešel člověk s IQ nad 80. A když chcete mít 100 procent, nebo s výjimkou oligofreniků, tak musíte mít 97,3. Inteligenční kvocient pak samozřejmě klesá - neklesá tak rychle, to číslo se snižuje poměrně málo. Ono padesát není polovička ze sta v tomto případě. Je to číslo víceméně pořadové.

A teď o tom promluvím z hlediska pravicové politické strany. Žijeme v krizi. Říkáme, že chceme mít vyrovnaný rozpočet. Že jsme odpovědní. Jediný způsob, kterým lze opravdu vyvést hospodářství z krize, je ten, že se bude snižovat státní agenda. Se snižováním státní agendy bude snadnější snižovat počty úředníků. Žádný jiný způsob, jako že se propustí státní úředníci a přidá se agenda, neexistuje. Nikdy se neosvědčil a nejde to. Náklady nejsou jedna miliarda. Náklady jsou daleko vyšší. Protože nejen že se vydala z rozpočtu miliarda na přípravu této akce, ale tisíce lidí - ředitelů, novinářů, poslanců a kde kdo - se zabývaly přemýšlením nad touto maturitou. A to v pracovní době. To není zadarmo. Vždycky když mluvíme o nákladech, které něco stojí, musíme také přemýšlet o vyvolaných nákladech. Když přidáme nějakou statistiku, stojí to - řekněme Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - jenom pět tisíc úředníků a náklady jsou v podstatě nepatrné, protože zaplatíme pouze úředníky, od toho odečteme nepatrnou částku, kterou nám vydělají, která je řádově menší, a řekneme "to je jenom pět tisíc lidí".
Není to pravda! Ti, kteří s nimi jednají, starostové, musí zaměstnávat další a další lidi, kteří vyplňují statistiky pro tento úřad. Stejně tak přidáme práci učitelům, i když v tom systému vůbec nebudou, protože někdo jim to musí zpracovat. Někdo jim musí ty kolonky vyplnit. Tito lidé budou samozřejmě chtít zaplatit. Když jim nepřidáme, tak svůj podíl na mzdě, na ceně projektu si vyberou v tom, že o to méně času věnují vyučování. Zeptejte se ředitelů a pracovníků ve školství, kolik mají různých plánů a kolik času jim to zabere. A tady jim vlastně přidáme. Ve skutečnosti žádný srovnávací efekt není možné vytvořit ani jednostupňovou zkouškou. Neexistuje způsob, kterým porovnáte úroveň člověka, který chce studovat starší českou literaturu, s člověkem, který chce studovat jadernou fyziku. To nejde.

Buďto se vrátíme k tomu, že to je symbol postavení - ano, tento člověk má maturitu, vykonal střední školu a může se ucházet o tyto úřady, a pak to necháme, jak to je, protože tak to je prostě hodně dlouho, i když status se neustále snižuje s přibývajícím počtem. Ale funguje to, máme to v různých zákonech, tabulkách, může dostat platovou třídu takovou a takovou, jen když má předepsané vzdělání. Mimochodem to bychom museli celé předělávat. Všechny tyto tabulky by se musely předělávat. To také není zadarmo. A je to vlastně práce zbytečná, protože dospějeme k tomu, že stejně nic nesrovnáváme. Bude to fungovat stejně, akorát budeme některým lidem říkat, že jsou vlastně takoví jako ersatz, takový odpad, náhradníci, kteří byli buď líní, nebo na to neměli. Protože - jak jsem slyšel, mohli by si vybírat, které zkoušky by dělali. A byli by na tom špatně. Žádná odpovědná škola nevezme tyto výsledky jako srovnávací, ani umělecká, ani přírodovědná, ani škola, která se zabývá - co já vím - sociálním, evropským a politologickým studiem. Tam jsou přece potřeba i jiné předpoklady, než jen inteligence.

Takže já budu podporovat každý návrh, který to odloží nebo zruší. A v té době, kdy to bude odloženo, budu podporovat zrušení tohoto nesmyslu, vyhazování peněz a přípravu na velkou lživou bublinu, která dříve či později splaskne. Děkuji."

Obnovitelné zdroje blbosti

26. srpna 2010 v 9:20 | הלט |  Globální zámraz
OZE

Velká Británie staví větrníky. No. Třeba ještě zafouká.


Americké ministerstvo energetiky podporuje tvorbu pracovních míst. Pozlacených.


A co to všechno znamená?


Jádro Hizbípudla

25. srpna 2010 v 21:48 | הלט
dvojka

Hasan Nasralláh by uvítal, kdyby i Libanon si zaštěpil.


Také Súdán sní neutronový sen.


A kutí i barmští generálové.


Odpouštím vám... Aneb lekce z politické převýchovy

21. srpna 2010 v 21:47 | הלט
IMJ
Tak jsem se z České televize dozvěděl, že Ivan Martin Jirous odpouští skupině Manic Street Preachers její vyhrávání v Marxově tyjátru pro Fidela před devíti lety.

Pořadatelé trutnovského festivalu na jedné straně vykládají, jak se sklánějí před lidmi, jako byl P. Jerzy Popieluszko, a na druhé straně pozvou MSP...

Zatímco Fidel plácal muzikantům, kteří vychvalují jeho gulag jako symbol odporu proti amerikanizaci, ve Fidelově cele hnil pan Bernardo Arévalo Padrón, jehož nechtěli pustit ani na chvilku ven s odůvodněním, že se ještě dost "politicky nepřevychoval".

Vím, že západní kultura má bezpočet bolševikofilů (Jane Fonda, Robert Redford, Danny Glover, Jack Nicholson, Gene Hackman, Ed Asner, Peter Weller, Jack Lemon, Woody Harrelson, Leonardo di Caprio, Frances McDormand, Naomi Campbell, Francis Ford Coppola, Oliver Stone, Steven Spielberg, Joel Coen...), ale proč zvát ty lotromily a lotromilky do Čech? Ivane Magore Jirousi.

IDG a KGB: od 47. minuty  a 10. sekundy:

KGB
zde (přímo vkládat videa nějak nejde...)


Zednář Štampach: Vláda vykročila k fašistické realitě

9. srpna 2010 v 0:04 | הלט
RJ

Levičáci soptí: Doktor Joch poradcem premiéra, hrůza!

Předsedkyně Akreditační komise Dvořáková: "Připadá mi hodně zvláštní, že Roman Joch bude členem poradního týmu Petra Nečase. Je to posun k extrémnímu konzervatismu."


Paní Dvořákovou před pár dny vláda zase jmenovala do čela Akreditační komise. Diskreditační komise?

הלט

Euráčky, čerpání, výzvy a PGO

7. srpna 2010 v 19:39 | הלט |  Globální zámraz
sodovkáč proti medvědovi
Policy Review přináší pozoruhodné psaní Johna Rosenthala.


Proč nedat Gračanici rovnou UCK?

5. srpna 2010 v 18:50 | הלט
G
Velitel KFOR Markus Bentler oznámil, že z rozhodnutí velení NATO začne kosovská policie přebírat ochranu pravoslavných objektů v Kosovu, za několik týdnů jako první přijde na řadu klášter v Gračanici. Podle srbského ministra pro Kosovo a Metochiji G.Bogdanoviće jde o provokaci, která odporuje rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 1244 a která nemá souhlas Bělehradu a Církve a která rozhodně nepovede k míru: »Je známo, jak se kosovská policie zachovala během násilností před šesti lety.« (Politika)

הלט