Červenec 2010

Milan Paumer

29. července 2010 v 20:02 | הלט
MP

Veřejnost bude moci sledovat zvukový přenos z Posledního rozloučení na 1. nádvoří zámku a poté i odjezd vozu s rakví za doprovodu historických vojenských vozidel US ARMY Poděbrady.

הלט

Biskup píše "konzervativnímu" revolucionáři

27. července 2010 v 11:35 | הלט
biskup

Skotský biskup Philip Tartaglia vysvětlil britskému premiérovi Davidu Cameronovi, že jeho očekávání stran zapojení Katolické církve do kulturního revolucionářství jsou více než liché.


Tak vy chcete učinit nějaký dojem na klimatický systém?

20. července 2010 v 0:56 | הלט |  Globální zámraz
Robert Laughlin

Říkáte klimatická politika? Nebuďte směšní!
Robert Laughlin, Globe and Mail

Tout ce qui est européen, on va tirer dessus!

17. července 2010 v 14:16 | הלט
Grenoble

Zabili jednoho z nás, budeme zabíjet taky! To je Bejrút!

Policie v Grenoblu zastřelila muslima (třikrát za ozbrojená přepadení trestaného 27letého pána), jenž se pokoušel vykrást kasino. Místní imám se pomodlil za mrtvého a už to jelo. Mládenci z Villeneuve se pustili do díla. Shořelo pět desítek aut, zdemolovali obchody, zastávky. Po zasahující policii stříleli... Policie už prý má situaci pod kontrolou. A radnice jistě popřemýšlí, kde vzít peníze na sociální programy...Eurotolerance a mafián z Ameriky

17. července 2010 v 13:53 | הלט
Rz
Ulicemi Varšavy projde v sobotu "parada", jak říkají Poláci, homosexuálů, kteří od nesmělého škrábání na sklo o toleranci míří k bušení pěstí do stolu o adopce, psala Rzeczpospolita (+ RZ).

Je to vlastně import. Aktuálně euroimport, ale aktéři se hlásí k zámořské tradici.

Pokrokáři z protivného břehu ujišťují, že homoemancipace je fajn, ale teprve skon kapitalismu a zbudování socialistické společnosti homosexuály vysvobodí.

Jeden z těch, kteří se zapsali do celé té zlé, ale i tragikomické historie, byl pan...

M

...Matthew 'Matty the Horse' Ianniello. Byl to vlastně on a jeho "rodina", kdo homosexuálům skýtal v New Yorku útočiště v jedné své ilegální knajpě. Kam vtrhla policie. A kde se homosexuálové rozhodli klást odpor. Stonewallské nepokoje se tomu dnes říká.


Myslím, že v čele varšavské europrídy by měli nést jeho obrázek, aby bylo jasné, komu fandí...
sponzík
...a další sponzoři.


Výdobytky asijské civilizace

16. července 2010 v 12:36 | הלט
Rochdale
Asli někdy dorazíte do britského Rochdalu
a rozhodnete se navštívit tenhle obchod,
vězte, že manageři absolvovali spešl školení,
aby se kulturně povzdělali.
Stalo se a nahlédli, že jejich podniku k dokonalosti dosud něco chybělo:

h

Barroso se zlobí na Obamu

15. července 2010 v 23:57 | הלט |  Globální zámraz


Po velikém loňském zklamání z Kodaně zažívá úřada Barroso letos nové velké trauma.
Obama toho tolik nasliboval. I válku s uhlíkem. A nic moc se neděje!
Potoky uhlíkové krve nepřítele netekou... :-)

Universitní znalec Rogers: Povězte dětem, že Santa se utopí...

12. července 2010 v 2:02 | הלט |  Globální zámraz
Santík

Nic proti zlikvidování cocacolového Santy, ale výstřel pana Joela Rogerse není palbou nepřítele mého nepřítele. Skoro je mi líto těch santusáckých dětí. :-)


Bééé


Venezuela: Pitiyanqui a užitečný idiot

11. července 2010 v 7:18 | הלט
pane prezidente...

Pane prezidente, může nám k tomu něco povědět? Jsem velmi zaneprázdněn... "Pitiyanqui"!

Plukovník Chávez nechává hnít dovezené jídlo, znárodňuje, kudy chodí, Kubáncům přenechal venezuelskou bezpečnost, nadává na neuvědomělé škůdce svého socialismu pro XXI. století, Oliver Stone mu sice drží palečky, ale...


Smrt ruského defektora

10. července 2010 v 6:54 | הלט
T
Sergej Treťjakov zemřel 13. června ve věku 53 let na selhání srdce, oznámila v pátek jeho rodina. (ABC)

KGP

Defektor Konstantin Georgijevič Preobraženskij zrovna na FPM hovoří o mstivosti Rusů, o tom, jak SVR pere peníze a úspěšně ve spolupráci s užitečnými idioty formuje mínění Američanů.

Studená válka skončila, vykládali včera hlasatelé České televize a Novy. Vážně? Nebo to byl mráz z Kremlu, co spálilo srdce Sergeje Treťjakova?

הלט

Návrh koaliční smlouvy ODS, TOP 09 a VV

10. července 2010 v 1:30 | הלט |  Globální zámraz
P.N.

Tak pan doktor Nečas, který považuje "globální oteplování" za náboženství, vyjednával a vyjednal. "Minimalizaci škod", řeklo by se: Klima budeme chránit, ale tak, aby to moc nestálo, a hlavní bude adaptace.

Z textu údajného návrhu koaliční smlouvy:

1

Koalice se tedy hlásí mezi ochránce klimatu...

2

Z textu vyplývá, že až se pod něj doktor Nečas podepíše, stvrdí, že věří v sodovkovou hypotézu.

Kdo si chce přečíst celý text, z něhož mj. také vyplývá, že véčkaři se i s partnery hlásí k závazku výdajů na obranu 2 % HDP a současně chtějí na obraně šetřit, může zde. Zkuste "prohledávání dokumentu". Schválně, která slova v něm nejsou... Třeba "mravnost", ale je jich hodně, která tam postrádám. I o Evropské unii.

Růžový dům

9. července 2010 v 22:38 | הלט
BHO

Půjde BHO do soudní bitvy o prohlášení "manželství" homosexuálů ústavními? Washington Examiner + Boston Globe
הלט

P.S.: V Seattlu na konci loňského roku byla virem HIV infikována tři procenta obyvatel nad dvanáct let věku.


Trůn pro papežence!

7. července 2010 v 17:50 | הלט
G.K.Ch.

Znal jsem jednoho katolíka, který poddaným Jejího Veličenstva ilustroval světová i osobní dramata křesťanskými obrazy...

Britský ministr pro politické a ústavní reformy Mark Harper sdělil, že zákon o nástupnictví z roku 1701 se nezmění. (IC)

Svobodný Turek

7. července 2010 v 17:43 | הלט
P. Antuan Ilgit

"V Turecku se konala primice prvního tureckého jezuity otce Antuana Ilgita. Nezapomenutelná událost pro malou křesťanskou komunitu v Ankaře proběhla v kostele svaté Terezie od Dítěte Ježíše. Komunitu tvoří asi stovka z šesti milionů obyvatel turecké metropole, jsou v ní křesťané všech vyznání a v neděli se z nového kněze radovali společně.
Otec Antuan byl vysvěcen minulou sobotu v Římě a první mši svatou se vrátil sloužit do své rodné vlasti. Spolu s ním koncelebrovali dva jezuitští provinciálové: otec Carlo Casalone z Italské provincie a otec Victor Assouad z provincie Blízkého východu, tři jezuité, kteří už v Ankaře působí a ti, kteří na primici přijeli z Itálie, vrstevník, krajan a přítel novokněze - kněz kapucín ze Smyrny. A nechyběl ani apoštolský nuncius v Turecku mons. Antonio Lucibello.

Osmatřicetiletý otec Antuan je turecký občan. Vyrost v Mersin, 25 kilometrů od Tarsu. Ve své první homilii připomněl, že zdejší křesťanskou komunitu poznal před 15 lety. Když skončil univerzitní studia ekonomie a administrativy a nastoupil na vojnu, začal navštěvovat zdejší kostel. "Setkání s Pánem Ježíšem pro mě bylo odhalením nekonečné lásky, lásky, která mi dala svobodu a pravdu, kterou jsem hledal," řekl v kázání. Tak otec Antuan, který byl vychován jako muslim, začal objevovat křesťanství a odešel do Itálie, aby se stal knězem. On sám připomíná, že jeho cesta ke křesťanství nebyla převratná, ale dlouhá a trpělivá. "Moje konverze bylo zdokonalení mé víry. Islámská část mé životní cesty byla velmi důležitá, v islámské víře se mi dal poznat Pán, jediný Bůh. Přiblížil se ke mě tímto způsobem. Nevzdávám se té části mého života, křesťanství je následná etapa, korunování předchozí cesty."

A jaké má první jezuita tureckého původu plány? V Římě bude pokračovat ve studiu morální teologie se zaměřením na bioetiku. Jeho práce se bude věnovat porovnání turecké bioetiky a magisteria katolické církve v otázkách interrupcí, antikoncepce, umělého oplodnění a využití kmenových buněk. A v budoucnosti se chce vrátit do rodné země jako pastýř tamní komunity." (RV)

HY


Jak říká Hassan Yousef, muslimy je třeba osvobodit od Alláha, ten je jejich největším nepřítelem. (AT)

Přednáška profesora Kutílka

2. července 2010 v 23:47 | הלט |  Globální zámraz
lediště

Profesor Kutílek před rokem (15. června) hovořil na téma "Globální oteplování a neplatná hypotéza". K dispozici je zatím jen audiozáznam, na videonahrávce se prý pořád ještě pracuje.

הלט

Jste zatčeni, máte díte ze zkumavky!

2. července 2010 v 20:54 | הלט
Lidé od polského prezidentského kandidáta Bronislawa Komorowského podle Rzeczpospolity propagují video od "phoneboxu888":"Jaroslaw Kaczyński by na Vás a na Vaše dítě poslal zásahovku, nevolte ho!"

Jaká, ptám se, musí být mentální výbava těch, kteří si usmyslí, že takovým působením lze ovlivnit volbu prezidenta...

Podíval jsem se na televizní debaty (I. + II.) pana Komorowského a pana Kaczyńského. Kdo má zájem, může po částech třeba zde, kde jsou mimochodem nahrávky proti tomu, co si dal na web pan Kaczyński, lepší :-). Konkrétně je zmínka o metodě in vitro od 2:20 zde. A odnesl jsem si jeden hlavní dojem: Pan Komorowski je liberál a srab. Říká: Zákon dává možnost, nikoho nenutí, ale nikdo o tu radost z dětí, a já ji jako pětinásobný otec dobře znám, nesmí být připraven, ať si každý rozhodne ve svém svědomí sám.

Před nedělním hlasováním jsou podle poslední sondy GfK Polonia preference...:


הלט

P.S.: Doktorka Viotová analyzovala organismus patnácti tisíc dětí, které byly počaty metodami asistované reprodukce, a konstatovala, že se u nich při srovnání s normálně počatými dětmi častěji vyskytují rozmanité malformace a defekty. (VPF)

Ve Velké Británii nechá ročně asi osmdesát žen zabít své - metodou mimotělního oplodnění počaté - děti ještě před jejich narozením. (DT)

Jaké problémy mívají děti počaté metodou umělého oplodnění? (IFAV)