Prosinec 2009


Mamí! Já chci na tábor!

30. prosince 2009 v 9:46 | הלט

Amerika je, synku, daleko. Nechceš si aspoň zadžihádit v Bruselu?


Hvězda kavkohorského Pallywoodu: Jakub Nettl

29. prosince 2009 v 9:15 | הלט

Rok po zahájení "Litého olova" žijí palestinští Arabové pod skoro neproniknutelnou izraelskou blokádou, pověděl mi včera pan Nettl v Událostech a ukázal rozbité domy těch nebožáků.


Mírová aktivistka mi pak vylíčila, že Izraelci rozhodují, kdy, kudy a kolik jídla se do Gazy dostane. Pozoruhodné je, že přepisovatel Nettlova příspěvku na web České televize, přepsal i pohlaví té aktivistky... Je to detail, ale ilustruje, s jakou pečlivostí kavkohorští umělci pracují. (Hadar Geyevski, mimochodem, o víkendu u Gazy demonstrovala.)


Musí to být hrozné, žít v ruinách a bezmocně hladovět a žíznit. Aspoň to, že Izrael je pranýřován za ty zločiny v OSN, poví si divák Nettlova příspěvku.

Kdyby se ale podíval do palestinského internetu, jestli tam třeba neuvidí něco syrově autentického z té gazánské životabídy, spatřil by například tyto obrázky:

A mnohé další. Ale křičí ta Gaza na diváky České televize: Humanitární krize! Není voda! Není benzin! Není elektřina! Není plyn! Pomóóc! Zlí Židé nás hubí!

Taky dobrá práce, Jakube Nettle. Jsem, zvědav, co mi odepíše Rada ČT.

הלט

Kandidát na výrok roku

28. prosince 2009 v 7:48 | הלט
Janet Napolitano: Problém s letem do Detroitu? Systém zafungoval!


Americká bezpečnost je v dobrých tlapách.

Nizozemská vláda mezitím telefonicky systému, jenž se jmenuje Jasper Schuringa, poděkovala.


הלט

Matrix

27. prosince 2009 v 4:00 | הלט |  Globální zámraz

Bude zima, bude mráz...


Bude horko...


Anebo je to Matrix? (AC)

הלט

Vánoce v Betlémě a Jerúšálájim. A v Iráku.

25. prosince 2009 v 11:47 | הלט
I šílenou kolalokovou tvář mají Vánoce v Bagdádu, ukazuje Fox a píše o svátcích křesťanů v Iráku.

Červené čepičky se prý nezamlouvají některým lobbujícím Židům v Jerúšálájim.

Jo, přitakám. A v jistém smyslu je chápu i v tom, když křesťanské symboly druhým dechem označují za hloupé.

Jdou totiž proti židovské tradici slepoty. Židé už nějaký čas nevidí dějiny, ale zůstávají vyvoleným národem. To není dobrá kombinace.

Myslím, že odpověď rabína Hirschfielda na ten lobbismus je chybná, jen parafrázuje multikultiútrpenství.

Muslimské gangy mezitím terorizují křesťany v Betlémě. Pšt! "muslimské" se nesmí říkat!

Z Mosúlu je hlášen nový útok.

Irák není jediné místo, kde se na světě milionům křesťanů daří zle, píše Le Figaro.הלט

Asijská inspirace pro ministra Janotu

25. prosince 2009 v 7:38 | הלט

V Indii se prý osvědčuje vymožení daňového odvodu "zpěvem". Policisté doprovodí skupinu eunuchů před krámek plátce, který pak - společně se svým okolím - musí poslouchat zpěvánku "ZAPLAŤ DANĚ" tak dlouho, dokud nezaplatí, respektive rychle zaplatit neslíbí.

Dočítám se, že prý i pákistánské vedení by pro vymáhání úvěrů a daní mohlo začít nasazovat eunuchy.

Skvělá inspirace pro pokrokovou EU: 1/ Zřídíme další pohlaví, 2/ zpěvem vymůžeme více peněz do rozpočtů, 3/ zařídíme pouliční tyjátr, na který se budou jezdit dívat turisté a 4/ postavíme další oblouk mostu porozumění Evropy a Asie.

Paní Blanka Knotková-Čapková před pár lety přispěla do věstníku genderistů pojednáním o indické společnosti (strana osmnáctá). Napsala mj.:


הלט

Koho si zvolíme, toho tam máme

24. prosince 2009 v 14:35 | הלט

Pew a Zogby prozkoumaly informovanost amerických voličů. Pozoruhodné výsledky. Jak by to asi dopadlo u nás? A podle stran...

הלט

Šťastné a...? A zelené!

24. prosince 2009 v 14:31 | הלט

Barack Obama visí v Bílém domě

24. prosince 2009 v 8:45 | הלט

Zatímco rodina skotačí na zahradě...

הלט

Vánoční přání. Na půlnoční straně, za Louží a u protinožců

23. prosince 2009 v 23:19 | הלט

Polská Rzeczpospolita se rozhlédla, jaká vánoční přání posílali letos ústavní činitelé ve Varšavě a co se rozletělo z firemních kanceláří.

A zjistila, že Ježíš Kristus se kamsi ztratil, snad jen prezidentská kancelář se slovem o něm zmiňuje. Premiér se rozhodl neposílat vůbec žádná přání.

Čas, kdy se američtí prezidenti a většina politiků radovali z narození Ježíše Krista, už minul. Jako mnozí z vás, tak i já si pamatuji dobu, kdy - a nejenom ve Washingtonu - stál Ježíš Kristus ve středu Vánoc. Jenže to byla Amerika mnohem méně "politicky korektní", byla to Amerika, která se nebála postavit za svou víru v dítě, které se narodilo v Betlémě. (Chuck Norris)

Podle multikultiregule se zařídili na jedné radnici v Austrálii. (The Noosa Journal)

הלט

Londýn: Chce to globální ekoúřad

22. prosince 2009 v 22:06 | הלט
Gordon Brown má nápad, jak z kodaňské šlamastyky.

Pat Buchanan k němu svoje napsal už minulý týden.

Ekofašisté také mají nápady: Člověk = polutant. Takže - drobet vybít.

הלט

Svíčka v okně

22. prosince 2009 v 11:18 | הלט

Zapalte zítra v okně svíčku na znamení solidarity s Poláky,

prosil 23. prosince 1981 Ronald Reagan Američany.Zapálím zítra doma také svíčku. Za Američany.

הלט

Viewegh: Jen ignorant neoduhlíkovává

22. prosince 2009 v 4:39 | הלט |  Globální zámraz

Hnutí Duha sbírá stoupence pro svůj šílený nápad omezovat emise sodovkáče zákonem o 2 % ročně.

A má z nich už celou galerii.

Pan Viewegh argumentuje pěkně: Neomezovat škodlivé může jen ignorant.

Docela se to hodí k tomu, co dnes napsal programový ředitel Velkovýzevníků Kotecký do HN:

"Česká debata o klimatu se míjí se světovou. Ilustrativní je, jak často se tu ozývala otázka, zda summit nevykolejí aféra s ukradenými maily klimatologů z jedné britské univerzity. V Kodani o ní nepadlo slovo. Nikoli kvůli globálnímu spiknutí, nýbrž proto, že věc se dávno uspokojivě vysvětlila, což zdejším diskutérům uniklo."

Shodou okolností v HN dnes reaguje meteorolog Milan Šálek na nedávný článek senátora Moldana:

Pan Bedřich Moldan uvedl (HN 11. 12. 2009), že zaznamenáváme větší množství extrémních jevů, povodní a hurikánů. Ano, zažili jsme vposledních 15 letech zvýšenou četnost povodní, ale ne až tak odlišnou od druhé poloviny 19. století. Zcela zavádějící je však tvrzení pana profesora o hurikánech. Ani poslední zpráva IPCC nepřipouští zvýšenou četnost hurikánů, nanejvýše uvádí, že by se mohl zvýšit podíl těch nejsilnějších, potvrzení čehož nějakou chvíli potrvá.

Zajímavější než předpovědi, ověřitelné někdy za dvacet či padesát let, jsou však údaje o aktuální aktivitě tropických cyklon, která je podle R. Maueho z Floridské státní univerzity nejnižší za posledních třicet let. Samozřejmě, může to být přechodný výkyv, ale nedovedu si představit ten mediální cirkus, kdyby tomu bylo naopak a aktivita hurikánů by vrcholila. Viz http://www.coaps.fsu.edu/~maue/tropical/.

Dále by si pan profesor mohl přečíst některé z uniklých mailů, jejichž autory tak obhajuje. Nebyly to nějaké hrátky se stupnicemi, ale je možné doložit snahy o vyřazení nepohodlných článků ze zprávy IPCC, kádrování redakčních rad vědeckých časopisů, odmítání poskytnutí základních dat a metod, na nichž má být založen objektivní a transparentní vědecký proces. Např. je dokumentován úmysl zatajit pokles tzv. proxy dat, pomocí kterých se odhaduje klima v minulých staletích. Pokud by se tyto skutečnosti uvedly vplném rozsahu, nemohlo by se tvrdit s tak velkou jistotou, že právě a pouze nyní zažíváme bezprecedentní nárůst teploty, nemající vminulosti obdoby. Z mailů vyplývá, že si těchto nepříjemných skutečností někteří klimatologové, zejména M. Mann a P. Jones, byli velmi dobře vědomi, a tak problém divergence vyřešili "trikem", nepohodlná data prostě vymazali.

Jednoznačně se ale s panem profesorem shoduji, že, cituji, "při boji proti změně klimatu se dělá přiropřirozeně spousta nesmyslů". Opravdu považuji za nesmyslné třeba to, aby byl občan nucen povinně používat elektřinu ze solárních článků za cenu, která je dvanáctkrát vyšší než elektřina z Temelína, a navíc je k dispozici jenom při slunečním svitu.

Nejsou ale tyto nesmysly způsobeny pod vlivem nekriticky přijatých závěrů jisté skupiny klimatologů, přespříliš unesených svou vizí "záchrany" klimatu? Konsenzus, kterým se zastánci tvrdých opatření proti emisím antropogenních skleníkových plynů tak ohánějí, se při přečtení uvedených mailů nezdá být tak pevným, jak je předkládáno...

Společnost by mělabýt připravena nejen na oteplování, ale i na poněkud jiný výkyv: po monstrózním výbuchu sopky Tambora v roce 1815 nastalo takové ochlazení, že následujícího roku v severní Americe sněžilo i v červnu a chladné počasí mělo na velké části světa katastrofální účinky na úrodu. Neměli bychom mít na paměti také tyto scénáře?

A proxyčíslům z emailového skandálu se právě věnuje Terence Corcoran v National Postu.

הלט

Lokálně teplé slovo v mrazu globálního ekofašismu

22. prosince 2009 v 1:02 | הלט |  Globální zámraz

"Global-warming theology is not just a fraud; it attacks freedom and encourages dictatorship."


הלט

Vánoce v Basře

22. prosince 2009 v 0:19 | הלט

Děti prožívají svátky na konci roku velmi intenzivně.


Dospělí jsou jim silným vzorem pro duchovní růst.


Nejinak tomu bude i na sklonku letošního roku.
Jsou přece Vánoce.

הלט


ODS: Náš klimatický boj

21. prosince 2009 v 23:28 | הלט |  Globální zámraz

Občanští demokraté uspořádali dnes tiskovku ke Kodaňské konferenci. Novináře moc nevzrušili. Padl jediný dotaz: Jste pro návrh omezovat u nás emise o 1,5 % každý rok? Moldan s Ouzkým se vykroutili: My nejsme poslanci a nemůžeme mluvit za kolegy; v Senátu uvidíme; prozkoumejme to, zní to zajímavě.

No.

V Hlavní kanceláři ODS asi opravdu zaměstnávají nějakého krtka z Lidového domu. Nebo pitomce. Anebo pitomého krtka. :-)

Když se podíváte v tuhle chvíli na web ODS, co o tiskovce píše, dočtete se, že pan Moldan řekl "záchrana klimatu". Protože to mohou opravit, až jim napíši, přikládám obrázek:


Podtrhl jsem i slovní spojení "neekonomický průmysl", které webmajstři ODS vložili do úst panu Ouzkému. Nic takového totiž senátor a europoslanec neřekli. :-)

Přepisovat spontánní promluvu profesora Moldana do srozumitelštiny není lehké, ale nic z toho, co říkal, nelegitimuje použití slova "zachránit". V případě druhém byl krtek kromě nemyslivosti asi také nahluchlý, neboť Ouzký řekl "neekologického", jak se lze přesvědčit z audiosložky záznamu.

Vysvětlení ale může být i takové, že administrativa Janků z vršku je ekofašističtější svých pánů. ZACHRAŇTE KLIMA! křičí za ně.

Jak jsem tak poslouchal, co pánové říkají, měl jsem dojem, že doktor Ouzký byl drobátko z toho kodaňského klimatického šílení v úzkých a hadovitě se kroutil, aby novináři - pokud jen možno - neodešli s dojmem, že je taky ekofašista.

Režimy diktátorů chtějí zneužít peníze Západu pro vlastní potěšení! ošklíbali se Janci z vršku. Co to je za serkl ta gé sedmasedmdesátka, když si za mluvčího vybere Súdán?!

Věda, věda, věda! zaklínají se Janci. A žádný z novinářů se nezvedne a nepoví: Kecáš, Janku.

Tragédie politiky, tragédie novinařiny: Indolence.

Jiný příklad: Der Spiegel hlásá, že senátor Inhofe je bushovský dinosaurus. Ačkoli dneska v Americe už vládne pokrok a věda, v Senátu stále přežívá hrůzné reziduum protivědecké éry George Bushe: Inhofe.

Ano, za George Bushe nekvetla federální pšenka experimentátorům s HESC a věrozvěsti oteplování na tom byli podobně. Prostě: Bush = tmář. Dnes: Obama = světýlko pokroku.

Jak bylo možné tak doslova masové selhání rozumu, že se tolik reprezentantů států zaklíná klimatickým bojem? Jak říká Bob Ellis: Nejde o inteligenci, to je otázka marxistické agendy. A občanští demokraté se k tomu boji hlásí rovněž. České dějiny se prý lámou po dvaceti letech. Něco na tom bude.


Perlička ke Kodani na závěr:

Ministr Dusík: "Stěžejní jednání se pak odehrávalo až v pátek odpoledne mezi Barackem Obamou, Čínou, Indií a zástupci EU."

Komentátor Honzejk: "Formát, v jakém se vyjednávala závěrečná dohoda kodaňského summitu (USA, Čína, Indie, Brazílie, Jižní Afrika), nám ukázal, kdo a jak bude napříště rozhodovat o budoucnosti světa. Evropskou unii ani Rusko velcí hráči nepozvali ke stolu."

Nelžou jen Janci z Vršku. :-)

הלט


Dana Zlatohlávková asi přikupuje akcie

20. prosince 2009 v 8:28 | הלט |  Globální zámraz

Paní či slečna redaktorka ČT Dana Zlatohlávková se nedávno rozpovídala o tloušťce ledu na severu. Včera přivařila v kotlíku globálního oteplování něco keňského guláše: Globální oteplování zničí sníh na Kilimandžáru a zvířata i lidi tam pomřou!

Tak v cause Kilimandžára už prohrál soud i Albert Gore. :-)

Dana Zlatohlávková se odkázala na "odborníky". Z jejich možná celého zástupu nejmenovala ani jednoho, tak nevím, které měla na mysli. Já znám dvě práce, které nějakému globálnímu oteplování Kilimandžáro nepřisuzují: 1/ a 2/.

הלט

Otepluje se! Ihned se vraťte z Kodaně!

19. prosince 2009 v 21:30 | הלט |  Globální zámraz

Američtí zákonodárci i prezident prý pílí domů... Sněháňky jsou teď první priorita. Taky mám rád ironii. :-) (CNN)

הלט