Duben 2009

Hollywood a normální filmy

30. dubna 2009 v 11:28 | הלט
Obrázek z poněkud lidožravého "Soudného dne", který je mimochodem v Itálii přístupný od čtrnácti let (kdyby obsahoval násilí extrémní, směli by na něj až osmnáctiletí, ale v tom případě nevím, co jsem viděl v tomto filmu, když ne extrémní násilí), ukazuje patologickou sedlinu komerce. Jenže je toho sedimentu v biografech už skoro po strop.

Dallas Jenkis přemýšlí o tom, jací lidé jsou v Hollywoodu, proč se odtamtud kutálí jedna Americká krása za druhou, a kde jsou pořádné filmy pro křesťanské publikum. Z jeho textu si cením tohoto postřehu:

Je třeba vést k filmařině nadané křesťany odmalička a dovést je k ní.

הלט

Obamova stovka

30. dubna 2009 v 10:42 | הלט

Obamova stovka? Třemi slovy: "spending, taxing and borrowing" (John Boehner pro WT)

Také novota: Zadlužení příštích generací je americká národní hodnota. (Pelosiová u Mišky)

Izrael zůstal sám. (Victor Hanson, FPM)

Nové paragrafy zločinů z nenávisti! (AFT, CL)
Mimochodem i u nás se vyvrací předsudky, až to tady leváci rozvrátí jednou všechno. (LN)

הלט


Zénónův řecký paradox v japonštině pro Bílý dům

30. dubna 2009 v 9:09 | הלט

Žádám o odpověď na jednu otázku, kdy bude?
Brzy. Kdy? Ještě chvilku. Kdy? Chvililinku. Kdy? Momentíček... (WND)

Odpověď na otázku stejného typu paní Swirsky dostala za deset minut po pár telefonátech.
To šlo ovšem o její dvaadevadesátiletou maminku.
(RSN)

הלט

P.S.: České titulky jen při prokliknutí na server Youtube.

Vietnam: 1 400 000 zabitých dětí ročně

30. dubna 2009 v 8:31 | הלט
Takto v r. 2007 dopadl vietnamský kněz Nguyen Van Ly poté, co u soudu vykřikl PRYČ S KOMUNISTICKOU STRANOU!

Je to zvláštní, ale o situaci katolíků ve Vietnamu nenapíší žádné české noviny. MF Dnes tam zrovna má reportéra Tomáše Nídra, který se ale raději zabývá tím, na co vietnamský režim láká turisty.

Vietnamské režimní plátky v minulých dnech začaly štvát proti několika katolickým kněžím, kteří mají odvahu říct něco veřejně proti bauxitovým dolům či zabíjení nenarozených dětí. Štvaní ukazuje, že vietnamští komunisté chystají nové soudní procesy.


הלט

Rudí vrazi budou slavit

29. dubna 2009 v 18:04 | הלט
Rižské úřady údajně svolily, aby se v lotyšské metropoli 9. května slavila poroba Lotyšů. (Delfi, 9. květen)

Přijede na garmošku zahrát NKVD?

הלט

Prasecká chřipka III. "MR. GIBBS: No, no, no, no, no, no --"

29. dubna 2009 v 8:50 | הלט

Pan Felipe Solis si potřásl rukou s Barackem Husejnem , pak zkolaboval a druhý den zemřel. (Sun) Kdy že umřel? A na co? (Post Chronicle)

Pane tiskový tajemníku Bílého domu Roberte Gibbsi, jak to bylo s prezidentem a panem Solisem? (WH)

Teda povím vám, takový mluvčí by měl dostat nějaký oborový metál...

הלט

Dánští muslimové jdou vlevo

29. dubna 2009 v 8:24 | הלט
Už jsou to tři roky...

Podle výzkumu Capacementu by v Dánsku volilo levicové strany 89,1% muslimských voličů, konservativce a liberály 5,7%. Dánská levice odsuzuje nucené sňatky dětí v muslimské komunitě. Do mešit v Dánsku chodí na páteční akce jen zlomeček místních muslimů.

הלט

Prasecká chřipka II.

28. dubna 2009 v 6:40 | הלט
Prasecká chřipka se v Mexiku objevila během návštěvy Baracka Obamy. Archeolog, jenž ho vítal v antropologickém museu v Mexico City zemřel druhý den poté, co si podal s Barackem Husejnem ruku. (Rense)

Mikrobiologové jsou z mutace viru vedle. Vznikl v důsledku promíchání genetických materiálů ze tří kontinentů. Někteří spekulují, že byl vytvořen uměle v laboratoři. (PM)

Poslední epidemie prasečí chřipky se ve Spojených státech objevila v r. 1976. Na vojenské základně Fort Dix. (PP)

הלט

Neocenitelný Olli

28. dubna 2009 v 2:03 | הלט
Pan Olli Rehn je lidový komisař pro expanzi Unie. Pro její propagaci a příznivý obraz je ochoten nasadit i vlastní břicho. :-)

Já se za to své včera popadal při čtení MF Dnes, která otiskla povídání lidového komisaře na téma: Unie je báječná, rozsévá mír a bojuje s globálním oteplováním, tak už konečně podepište tu zatracenou Lisabonskou smlouvu, Češi!

Konkrétně mi zatrnulo při čtení věty, která se vztahovala k jihovýchodní Evropě: "V našem neocenitelném úsilí o mír a společenský pokrok v tomto regionu, úsilí, které slouží základním zájmům Evropy a Evropanů, si nesmíme dopřát žádného odpočinku."

Tato část Evropy se týká Kosova. Co neocenitelného udělala EU pro Kosovo? Řekla svým členům, aby tu bandu mafiánů eventuelně uznali jako subjekt mezinárodního práva. Podle vlastního uvážení. Někteří se zločinci styky navázali. Třeba česká vláda. Jiní ne. Třeba španělská vláda.

Naši severní sousedé si včera také početli v novinách o Evropské unii. Dziennik:

Unijna indoktrynacja w "Naszej klasie"

Nejenom Dziennik přebral článek Naszeho Dzienniku o šoku rodičů polských mrňousků z nultých ročníků, kteří na besídce předváděli, čemu je učitelé už stihli vyučit.

"Je to jako za komoušů, kdy se četli veršíky o polsko-sovětském přátelství!" srovnal pobouřeně jeden otec. Co dítka recitovala? Podíval jsem se podrobněji. V učebnici "Naše třída 0", v části třetí na straně dvaadvacáté jsou pro děti, které se mimochodem teprve seznamují s písmenky, s barvami, učí se vůbec pořádně vyslovovat hlásky..., tyto veršíky:

Polska to dom, dom wielu serc.
Mieszkam ja tam i mieszkać chcę.
To tutaj swe korzenie mam,
nie rzucę ich, nie pójdę w świat.
Do Unii też należeć chcę.
To drugi dom, więc cieszę się.
Dwa domy mam tak bliskie mi,
w jednym chcę żyć, w drugim chcę być.

Šestiletí Poláci jsou tedy vedeni k vůli "být v Evropské unii". Nasz Dziennik se zeptal doktorky Muchacké, které se podílela na pozitivním posouzení této publikace pro polské MŠMT, zda to není vnucování unijní ideologie dětem.

"Nie wiem, czy jest to narzucanie ideologii unijnej. Są to rzeczy, które się dzieją na oczach dziecka - nie tylko dorosłych. Dziecko widzi, słyszy, co się dzieje, też ma swój obraz świata i docierają na pewno do niego jakieś wyrazy, pojęcia, które wiążą się z UE. Pewnie nauczyciele z przedszkoli - zgodnie zresztą z jakimiś podstawami programowymi - rozmawiają z dziećmi o takich sprawach. Na pewno nie zawężają dyskusji, bo o różnych sprawach się z dziećmi rozmawia," oznajmia Muchacka. Na naszą uwagę, że przecież są Polacy, którzy mają do Unii zastrzeżenia, a wiersz jakby przekreśla ich poglądy, odpowiada, iż "może być i tak".

"To w ogóle o niczym nie można by było mówić, bo byśmy się ciągle zastanawiali, czy komuś coś się podoba lub nie," dodaje."

O ničem by se tedy nedalo mluvit, kdyby se pořád jen diskutovalo, ale diskusi prý jinak bráněno není. Hm. :-)

V metodice pro učitele těch šestiletých jsem našel i tuto instrukci:
Robě se tedy dozví, že EU má hymnu a vlajku, a je současně vedeno ke kritickému myšlení. Je mu tedy současně také sděleno, že EU žádnou vlajku a hymnu nemá? :-)

V prosinci 1981 zrovna promítali v Polsku původní verzi filmu (o napalmovým útokem ukončené) operaci kapitána Willarda ve Vietnamu, když generál WRON Jaruzelski vyhlásil válečný stav.

Jak to souvisí s učebnicemi pro dnešní Poláčky?

Srdce Poláků patří Panně Marii Częstochowské, tam má Polsko kořeny. anebo tam leží "duchovní metropole Polska", jak říká częstochowská Solidarność v článku o dezintegrační sekci čtvrté (proticírkevní) správy polské StB.

Mít kořeny na Jasné hoře a současně si přát být v Evropské unii, tak jak je konstituována, není možné. Evropská unie vrůstá do těla démona nenávisti k Bohu. A může se Brusel snažit balamutit Čechy tím, že je mírotvorná a blahobyt přinášející, anebo Polákům vemlouvat. že je jejich druhým domovem. Sovětské impérium jím také nebylo.

הלט

Polští takésocialisté kandidují...

28. dubna 2009 v 0:10 | הלט

Pane Borowski, co považujete za největší problém polské společnosti? "Nedostatečné vzdělání, vedle toho výraznou dezintegraci společnosti, která vyplývá zejména z narůstajících majetkových rozdílů." (1)

Pane Borowski, co je největší problém dnešního světa? "Nerovnosti mezi lidmi. Chudoba, nedostatečné vzdělání, chybějící vyhlídka sociálního vzestupu pro mnohé." (2)

Bývalý polský bolševik Borowski, jenž vede jeden z menších levičáckých subjektů, by rád, aby se jeho soudruzi chytli v europarlamentu. Jenže dlouho nemohli dát dohromady dostatek podpisů k registraci... Až někdo dostal nápad: Homosexuálové nám pomohou!

"Když jsme chtěli zaregistrovat všechny naše kandidáty, museli jsme se uchýlit k nestandardním postupům," prozradil soudruh Pałucki, jenž také kandiduje. "Poprosili jsme o pomoc drag queen."

Tyto persony při vystoupeních v klubech homosexuálů přítomné vyzývaly, aby se pro soudruhy podepisovali.

A kandidátka je hotova. :-)

הלט

Obama? Snadná práce.

27. dubna 2009 v 8:19 | הלט
Jak pracuje parchant z KGB? Nejdřív si udělá profil, aby věděl, jak přijít člověku na kobylku...

Vladimir Bukovski o Putinovi a Obamovi. FPM

הלט

Achtung! Peter Fuss!!

26. dubna 2009 v 0:36 | הלט

"Davidovy hvězdy na rukávech esesmanů nepopírají holokaust, ale upozorňují na jiné násilí, o němž si autor konceptu (mimochodem částečný Žid) myslí, že je páchané ve jménu vznešených myšlenek, a tak předkládá metafory, jež vybízejí k úvaze.

Možná jsou tyto postupy na hraně umění a sociologie, ale to nevadí. Začneme-li umění kádrovat podle toho, jestli vyhovuje něčímu názoru, jsme na nejlepší cestě skončit u hořících hromad knih. Nebyli to náhodou nacisté, kteří prohlásili za zvrhlé umění to, co neodpovídalo jejich ideologii? Ve chvíli, kdy se umělecký program musí podřizovat jiným podmínkám, než jaké si sám stanoví, nastávají absurdní situace.

Někomu vadí kontroverzní fotokoláže, jinému Hamlet, protože je "těžký" a on se přece chce zasmát. Co ale na tento argument svého sponzora řekne umělecký šéf divadla? Sklopí uši a hezky nastuduje bulvární komedii, aby nepřišel o peníze, protože pak si i ten bulvár může hrát doma u sporáku. Když se budou vystavovat mírumilovné krajinky a hrát bulváry, sice se nikdo nenaštve, ale také se nehneme ani o píď."

Těmito slovy redaktorka Lidových novin Jana Machalická vysvětlila, že Polák pod pseudonymem Fuss na den památky obětí šoa vystavil v Praze své zvrhlé pseudoumění, protože je celý nešťastný z toho, že se Izrael musí bránit islámským i neislámským palestinským teroristům, a on to nechápe. Vystavit nacistu se symbolem Židů na rukávci je pokrok, sugeruje Machalická: Bez toho se nehneme ani o píď.
Myslím, že kdyby panu Fussovi leželo na srdci blaho palestinských Arabů, zaměřil by se na to, jak a k čemu jsou vychovávány jejich děti, protože jen přes ně se někdy snad docílí toho, že útok na Izrael skončí. A bezpečnostní bariéra, která panu Fussovi tak tuze vadí a která dnes efektivně chrání izraelské životy, také zmizí.
הלט

Svoboda je otroctví

25. dubna 2009 v 23:47 | הלט

Barackův nový režim se etabluje. Na Tea Party dohlédl FBI. Na internet dohlédnou zákony 773 a 778.

Kdo by mohl namítat něco proti ochraně infrastruktury před kyberzločinci, že? Zvlášť, když předkladatel, senátor Rockefeller, vysvětlí, že chce prospět zejména "občanským svobodám".

S takovou prioritou musí uspět u každého.

Tedy: u každého, kdo věří, že svoboda je rovna otroctví.

Bez povolení by nový úřad, podléhající prezidentovi, měl právo v zájmu ochrany národní bezpečnosti sledovat pohyb kohokoli v internetu. Formulace návrhu by umožňovaly zavést i cenzuru.


הלט

Evropské drápky Hizballáhu

25. dubna 2009 v 20:22 | הלט

Vojtěch Filip stále nabízí obrázky Hizballáhu na komunistickém webu, zatímco izraelské služby musí chránit Židy před únosem alláhostraníky na evropské půdě. (Ynet)

הלט

Chameneí: Američané a Židé zabíjejí v Iráku Íránce!

25. dubna 2009 v 19:25 | הלט

V Iráku pohřbívají své blízké po posledních teroristických útocích. (Reuters)

Íránský mahdofašista Chameneí oznámil, že to jsou Američané a Židé, kdo v Iráku vraždí Íránce. (Fars)

Co se v Iráku děje?

Američané už dřív udělali v Iráku ze sunnitských teroristů jejich nabráním do milice al-Sahwa státní bojovníky proti al-Kajdě a mahdiánům as-Sadra.

Osvědčilo se to, počet a rozsah teroristických útoků významně klesl, až Obama začal mluvit o stažení Američanů z Iráku. Al-Satwa je součástí iráckých bezpečnostních složek.

A v tom je problém. (Darh Jamail)

Tyto síly jsou totiž infiltrovány íránskými agenty a ší´itskými hrdlořezy, takže hon na bývalé sunnitské teroristy byl jen otázkou času, tito lidé začali z al-Satwy odcházet do ilegality, aby si na straně al-Kajdy mohli vyřizovat účty s sí´ity. O tom teď mluví Chameneí, interpretuje jen plody vlastní dračí setby.

Američany v Iráku ještě čeká hodně práce. Co bude, když začnou odcházet? (The Times)
הלט

Prasecká chřipka

25. dubna 2009 v 5:24 | הלט
V Mexiku zavírají nejenom školy, objevila se mutace prasečí chřipky. Docela zlá zpráva je, že většina lidí, kteří na ni dosud zemřeli, byla ve věku 25 až 45 let. Dobrá, že na chřipku prý zabírá tamiflu. Schwarzennegger vyhlásil zvláštní režim na hranici, CDC je v pohotovosti. (WHO)

הלט

Bombičky Kimíčka na Japončíky

25. dubna 2009 v 4:57 | הלט
A bude menší, menší, menší....až bude úplně malilinkatá. (The Times)

הלט

Barack a jeho úsměvy

25. dubna 2009 v 4:45 | הלט
Zatímco kriminály totalitních režimů a diktátorů svírají politické vězně, americký prezident Obama se na diktátory usmívá. Daniel Henninger, WSJ.
Už je tu ale obhájce Velkého Huga, samotný Sean Penn z Hollywoodu! S úsměvem nejdál dojdeš, vece. A Hugův právní pořádek, no ouplnej ornunk, velebil.

הלט

Strůjci waterboardingu před soud!

25. dubna 2009 v 4:29 | הלט

Bush a Riceová jsou zločinci, nechali ubližovat nevinným.


הלט

Smrtící reprodukční zdraví

25. dubna 2009 v 2:55 | הלט
Před měsícem uspořádali Rytíři pochod pro život v Manile (o tom v Praze psal Oslík), obdobné byly i v dalších filipínských městech. Manilský starosta Alfredo Lim zdůraznil, jak vzácný je lidský žiot, a odmítl filipínský zákon o reprodukčním zdraví.

CBCP Monitor (str. 17)

הלט