Březen 2009

Místo NATO "Liga demokracií"?

31. března 2009 v 13:22 | הלט

Americký velvyslanec při Alianci Daalder si prý usmyslel, že by se Aliance mohla přeměnit na Ligu, která by k operacím nepotřebovala razítko RB OSN a zaměřovala by se hlavně na Čínu.


Nemyslete na vstup do NATO, nebo se od nás dočkáte politické, ekonomické i vojenské reakce, vzkázal Finům z Gosdumy Kvicinskij.


הלט

__________________________________________________________________________________________________________

Rada OSN pro právo šaríja

31. března 2009 v 9:26 | הלט
"Z OSN se na celý svět snáší nová "doba temna", totalitarismus středověké bigotnosti, zákazu kritického myšlení a perzekuce kritiků totalitní moci. Většině médií unikl význam a dopad rezoluce, kterou koncem března schválila Rada pro lidská práva," napsal do pondělní MF Dnes pan Benjamin Kuras.

Zmíněná rezoluce odsuzuje "používání tisku, audiovizuálních a elektronických médií včetně internetu a jakýchkoli jiných prostředků k podněcování násilí, xenofobie a s tím spojené netolerance a diskriminace vůči jakémukoli náboženství, jakož i útoky na náboženské symboly a uctívané osoby".

Mou maličkost zaujala slova, která jsem obarvil červeně. Přemýšlím totiž nad tím, zda opravdu jakékoli náboženství musím tolerovat.

Tolerance, jak připomíná třeba pan Matys, má kořeny v dálných vrstvách praindického jazyka, kde se váže k přídechovému "-bher", které znamená to nejobecnější - "nésti břímě". Ale také nějak trpět, trpět nějakou bolestí. A strpět ji. To samozřejmě lze, pokud jde o dobrou věc.

Ale jakékoli náboženství, to přece zahrnuje i satanismus. Je dobré trpět pro ďábla? Či abstraktněji: Je dobré trpět pro zlo?

Rada OSN pro lidská práva to od nás žádá.

Xenofobie jest strachem z cizího, cizorodého. Zlo je mi opravdu cizí, ale podle Rady ho musím strpět a nesmím proti němu ceknout, natožpak proti jeho představitelům, tedy proti "uctívaným osobám".

Ona ale Rada nemyslí na satanisty, hovoří o islámu, jak si dále všímá Benjamin Kuras:

"No, řekne si člověk na první letmý pohled, vlastně to není ani tak špatný nápad, zvlášť když jste věřící a nemáte rád, když si z vašeho náboženství někdo utahuje. A kdoví, třeba to zabrání dalším náboženským válkám. A pak si po chvilce všimne všelijakých drobných, ale často opakovaných dodatků k těm "všem náboženstvím" a k tomu "všeobecně". Ty dodatky znějí takto: "Obzvlášť vážných důsledků islamofobie." "Vůči islámu a muslimům obzvlášť." "Etnická a náboženská stereotypizace muslimských menšin po tragických událostech 11. září 2001." "Hluboké znepokojení, že islám je často a chybně ztotožňován s porušováním lidských práv a terorismem.""

Pan Kuras to v článku neříká, ale je třeba to povědět: Návrh rezoluce předložil Pákistán. Kdo hlasoval proti? Kanada, státy EU, Švýcarsko, Ukrajina a Chile. Indie se mimochodem zdržela.

Proti tedy byla menšina, která nyní musí začít planout xenolatrií tak mocně, až vypálí šaríju do desek místo Desatera.
OSN má více podobně vykutálených ústavů, jako je Velectěná Rada. Třeba takové Valné shromáždění. Pamatujete Jana Kavana, "našeho" předsedu?
Dnes té ústavní hromadě předsedá nějaký pan Brockmann. Tuhle měl tiskovku. Oznámil, že vydávat zatykač na súdánského Bašíra je holý nerozum, protože pak si všichni budou myslit, že trestní tribunál je rasistický. Vyjevil také, jak báječný chlapík je ten íránský Ahmadínežád, a svět pobídl, aby si začal povídat s Hamasem, protože jinak s mírem tam v těch zeměpásech nepohneme.

Pan Brockmann nečetl Chartu Hamasu. Někdo by mu ji už měl do toho ústavu poslat. (FPM)

הלט

__________________________________________________________________________________________________________________

Myslím, že se Šimon Peres mýlí...

31. března 2009 v 8:35 | הלט

Izraelský prezident navštívil Terezín.

Četl jsem o tom v MF Dnes pod titulkem "Zvěrstva, která nelze odpustit".

Izraelský host v Terezíně podle článku mj. řekl:

"Pro zvěrstva holocaustu neexistuje promlčení, usmíření ani rozhřešení."

Nejprve k tomu musím poznamenat, že vlastně nevím, co Šimon Peres v Terezíně řekl. Při standardní novinářské neschopnosti je docela možné, že pověděl něco jiného. Ale předpokládejme, že ta slova pronesl.

Co by znamenala?

Klíčové ve výroku je slovo rozhřešení. Šimon Peres se dovolává hříchu, dovolává se Božího pořádku. (Udělal to ostatně už v rozhovoru pro MF Dnes o den dřív)

Nacisté byli obdařeni zvláštní Boží milostí k definitivnímu poznání a definitivnímu konu, to logicky vyplývá z prezidentova výroku.

Ve vší úctě, pane prezidente, odkupak to víte?

הלט


_______________________________________________________________________________________________________________

Atentát na Sulima Jamadajeva

29. března 2009 v 17:12 | הלט

V Rusku trestně stíhaný Sulim Jamadajev, bývalý velitel GRU Vostok, se v Dubaji podle Echa Moskvy stal cílem útoku.

Jeho bratr Ruslan byl zavražděn v Moskvě loni v září.

30.3. update: Sulim Jamadajev je prý zraněn velmi vážně, ale žije. Life

1.4. update: Sulim Jamadajev je možná po smrti, možná ne, ale spíše prý ano. Gazeta

הלט

________________________________________________________________________________________________________________

Sodovkový plyn na Smrtonoši

29. března 2009 v 16:59 | הלט
NASA uvolnil obrázky marťanské plynové zmrzliny. 1/, 2/

הלט

_______________________________________________________________________________________________________________

Velevážené obecenstvo, račte vstoupit, Cirkus original Gore je opět zde...

28. března 2009 v 2:40 | הלט |  Globální zámraz

Mediálním principem dneška je vyváženost. Pustíte k mikrofonu oběť zločinu? Pak ale musíte nechat před kamerou promlouvat i vraha. No, "vraha", proč hned tak ošklivě? K tomu máme další princip. Korektnosti. Ten člověk není zločinec, je to v jádru dobrý chlapík, jen se stal obětí sociálních podmínek, všelijakých znevýhodnění a tak. Jak to říká doktor Špidlín. Tyto podmínky našeho v-jádru-dobrého-chlapíka přivedly až za zeď, kde dočasně hraje roli "klienta nápravného zařízení". :-)

Takže - když pomlouvám Alíkovu Proticivilizační Alianci (APA), musím nechat zaznít i hlas toho protivného tábora. Sic pod gilotinou nějaké mediálněblogerské rady skončím...

Haló, haló! Uvidíte, co jste ještě neviděli, a uslyšíte, co jste ještě neslyšeli!

3. listopadu 2009 se ozve z Alíkova hlavního stanu polnice, která zvěstuje světu: Ochrana klimatu je NAŠE VOLBA. Výdělek obdrží APA.

Dočetl jsem se u Alíka a poněkud drsnějším jazykem na Radioactive Liberty.

Ať žije Alík! (Pssst: He is a charitable bastard.) :-)

הלט

___________________________________________________________________________________________________________________________

Krásný nový svět. Zelená, nikoli modrá planeta

28. března 2009 v 0:09 | הלט |  Globální zámraz

Jeremy se choulil v rohu svého srubu, který jako ohromné varhany sténal bolestí, když jeho spárami, píšťalami, pronikal dovnitř zlomyslný vichr. Obydlí už dávno ztratilo svůj někdejší lesk, solární panely na střeše zrezivěly a blížila se dlouhá a temná noc...

Tak nějak začíná svou politickou sci-fi Ron Ewart: Radikální environmentalisté a socialisté na počátku XXI. století zničili kdysi nejmocnější zemi světa.

Jeremy v roce 2051 sní o kdysi normálním světě. Ten je ale od "Údělu" Baracka Obamy pryč.... Američané si vybrali.

Děsivé čtení.

A ještě jedno, tentokrát opravdová knížka...
A neříkejte, že jste nebyli varováni... Human Events, Amazon

הלט

P.S.: Polští geologové jsou proti selektivnímu redukování emisí sodovkového plynu, říkají, že data za posledních dvě stě let na solidní modelování klimatu nestačí a že je třeba začít problematiku studovat interdisciplinárně a pořádně. (KNGEOL)

______________________________________________________________________________________________________________________

Baracku Obamo: Co bude s marihuanou?

25. března 2009 v 9:15 | הלט

Bílý dům asi mapuje názory a nálady Američanů....

Že by přípravka na sčítání 2010? :-)

הלט

______________________________________________________________________________________________________________

Antikoncepce pro jedenáctileté děti

25. března 2009 v 8:49 | הלט

V hrabství Oxfordshire přijde jedenáctileté děvče ráno do školy, pošle SMS školní zdravotní sestře, že by potřebovalo antikoncepční piluli. No a v poledne ji dostane. A když by potřebovalo to dítě pilulku i přes víkend, může textovku samozřejmě také poslat...

Prostě primární zdravotní péče kdysi hrdého Albionu.


הלט

___________________________________________________________________________________________________________________

Italská ministryně školství je rasistka?

25. března 2009 v 8:12 | הלט
Italská ministryně školství Mariastella Gelmini se rozhodla řešit problém školních tříd-"ghett", v nichž dominují italštinu vůbec či pořádně neznající děti cizinců, stanovením jejich maximálně třicetiprocentního podílu. Kdo by byl "nadpočetný", měl by zdarma dopravu do jiné školy. A už ministryni kritizují...

V některých italských školách reprezentují děti cizinců osmdesát procent žactva, jinde šedesát. A to už nějaký čas, ačkoli rodiče malých Italů protestují: Naše vlastní děti se nic pořádně nenaučí, jelikož cizinci neznají italštinu a italskou kulturu.


הלט

P.S.: Populární jméno ve Velké Británii? Zhang!

________________________________________________________________________________________________________________________

Všimli jste si....?

24. března 2009 v 9:36 | הלט

Všimli jste si, jak si Barack zamiloval čtecí mašinku? (RS)

הלט

Orlando Tea Party

24. března 2009 v 9:19 | הלט

Soudruh Obama brzy přijede do Prahy, že? :-)

A pak ho čeká 15. duben doma.

הלט

Soudružko, vítej doma!

24. března 2009 v 8:21 | הלט
Stará paní se vrací domů, mezi své blízké, popisoval nedávno právník Nickerson propuštění teroristky Olsonové z kriminálu.

Symbionese Liberation Army. Neznáte?


הלט

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Trvale udržitelná řež

24. března 2009 v 7:58 | הלט
Pan Porritt a jeho trabanti jsou po únoru zase na scéně a zase v londýnských Timesech: Třicet milionů Britů pryč, produkují moc kysličníku uhličitého.

הלט

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Aby nezapadlo: Václav Moravec kypří půdu komunistům

24. března 2009 v 5:37 | הלט
Pane Jiří Dolejši, vy můžete být ministrem spravedlnosti....
Otázky VM, 16:30

Z nedělní polední debaty pondělní noviny přebíraly zejména výroky poslance Tlustého o tom, jak potopí vládu... Nikoho nezaujala fantazie Václava Moravce, jenž formulací otázky posadil komunistu do virtuální role člena vlády a ministra spravedlnosti. V mysli moderátora se komunista tím ministrem na chvíli stal. Ba hůř. Všem divákům bylo veřejnou televizí řečeno: Komunista je akceptovatelný pro tuto funkci.

Když doktor Drtina zemřel, nastoupil v Praze jako první komunistický ministr spravedlnosti do úřadu jistý Čepička (podrobněji zde). Zavedl trojky a pětky a začaly padat hlavy. Neříkám, že inženýr Dolejš se stane druhým Čepičkou, říkám, že komunista nemá nárok na politické bytí. Nebo snad někdo v Německu dává druhou příležitost nějakým nacionálním socialistům, kteří říkají, že už se polepšili a že nikomu neublíží?

Václav Moravec. Jednička České televize.

הלט

______________________________________________________________________________________________________________

Rudý, hnědý a zelený socialismus

24. března 2009 v 4:53 | הלט

Vratislavské vydavatelství Wektory nabízí polský překlad knihy německého autora Josefa Schüßlburnera, jenž zkoumá společné levicové kořeny politických programů vybudování ráje na Zemi.

Znásilněním lidí.

Nemáte někdo cestu půlnočním směrem? :-)הלט

Slavnostní přehlídka v Moskvě po prohrané válce

23. března 2009 v 8:42 | הלט
Viktor Suvorov, o němž jsem se zde zmiňoval před třemi lety, vydává další knížku. "Poslední přehlídka" se jmenuje, nedávno o ní hovořil v Polsku.

Proč tehdy v pětačtyřicátém na Rudém náměstí chyběl Stalin? Přece proto, že vlastně nebylo co slavit. Prohraná válka není důvod k oslavě velkého Vůdce.


הלט

________________________________________________________________________________________________________________________________

Martin Bursík spadl z Marsu!

23. března 2009 v 8:17 | הלט |  Globální zámraz
Pan doktor z Vršovické 65 zatrhnul ČEZu plán modernizace Prunéřova II, protože projekt podle něj počítá s moc velkými emisemi. Také sodovkového plynu. (Aktuálně)


Pan doktor totiž pořád ještě věří prorokovi Bezuhlíkového božstva, že nás zadupe do prachu země, když si všichni nenakoupíme uhlíkové odpustky.

Pověra je to mladá a zatím silná. Pověryprostí jsou prohlašováni blázny.

Tak tedy:

So, good morning, fellow lunatics!הלט

Pane prezidente...

20. března 2009 v 17:25 | הלט

Mr President!
Your stimulus is sure to bust
Its just a socialistic scheme
The only thing it will do
Is kill the American Dream

You wanna take from achievers
Somehow you think that's fair.
And redistribute to those folks
Who won't get out of their easy chair.

We're havin' a tea party across this land
If you love this country
Come on and join our band
We're standin' up for freedom and liberty
Cause patriots have shown us freedom ain't free

So when they call you a racist cause you disagree
It just another of their dirty tricks to silence you and me.
I believe in the Constitution and all it stands for.
Anyone who tramples it should be booted out the door.

We're havin' a tea party across this land
If you love this country
Come on and join our band
We're standin' up for freedom and liberty
Cause patriots have shown us freedom ain't free

Now we're not advocating violence
That's what the so-called peace crowd do
We're talkin' peaceful protest to defend the red, white and blue

We gotta vote out these clowns who don't love the USA
Who stay up late losing sleep fearing what the French might say

We're havin' a tea party across this land
If you love this country
Come on and join our band
We're standin' up for freedom and liberty
Cause patriots have shown us freedom ain't free

We're havin' a tea party across this land
If you love this country
Come on and join our band
We're standin' up for freedom and liberty
Cause patriots have shown us freedom ain't free

Freedom ain't free
(Stand up for America)
Freedom ain't free
(Gotta take a stand)
Freedom ain't free
(Mr Obama)
Freedom ain't free
(we work hard for our money)
Freedom ain't free
(Don't give it away)
Freedom ain't free
(Save the day)
Freedom ain't free
(Don't go givin' it away)
Freedom ain't free
(It ain't gonna work)
Freedom ain't free
(Give back our freedom)
Freedom ain't free
(Give back our liberty)
Freedom ain't free
(I love my country)

(WND)

הלט

Omid Mir Sajáfí

20. března 2009 v 5:19 | הלט

Devětadvacetiletý Omid Mir Sajáfí měl rád hudbu, psal si o ní do svého blogu, jednou tam učinil poznámku o islámských teroristech Chameneím a Nasralláhovi.

Dostal za to třicet měsíců vězení.

Jeho právník nyní oznámil, že Omid Mir Sajáfí v kriminálu zemřel.

V květnu měl znovu stanout před islámským revolučním soudem. Za urážku posvátných hodnot. (IPPA)

Íránští bloggeři a režim islámských zločinců. (GV)

HRA o 528 íránských politických vězních (+ pro Kapiku)

הלט

_______________________________________________________________________________________________________________________