Únor 2009

Rozbité prasátko aneb Slon v porcelánu

28. února 2009 v 5:09 | הלט
Barack Obama tento týden vyvolal šílenství v zejména neamerických médiích. "Washington - Obama dal Americe odvahu znovu doufat, v Americe je znovu jitro. Takové věty se objevují v prvních komentářích velkých mezinárodních médií k prvnímu poselství nového amerického prezidenta Baracka Obamy o stavu unie. Obama je v nich mimo jiné přirovnáván ke svým předchůdcům Franklinu Rooseveltovi a Ronaldu Reaganovi," hlásila ČTK.

Zvlášť pěkný musel být výron z londýnské korporace:"BBC si všímá velkého přijetí, jakého se Obamovi v Kongresu dostalo. Částečně to podle ní byla pocta mimořádnému výkonu, jakým byl vzestup Afroameričana do prezidentské funkce, ale "byla to taky země v krizi, která se sjednocuje za vůdcem, jemuž připadá úkol najít cestu vpřed". Zdálo se taky, že Obama vycítil, že mnozí Američané jsou zděšeni hloubkou nynější recese a rychlostí, jakou do ní spadli. Vypadalo to jako pokus - a přesvědčivý - ukázat jim, že krizi plně pochopil a vidí cestu kupředu."
Někteří Američané vyšli v těchto dnech rovnou do ulic, protože na ničení Ameriky, která je beztak oslabena krizí, se nemohou dívat.
הלט

Změny klimatu? Málo lidského, hodně extraterrestrického.

28. února 2009 v 1:37 | הלט |  Globální zámraz
Doktor Kalenda nedávno v TV Noe (od 10. minuty) hovořil o hypotéze uvažující o vlivu planet na sluneční aktivitu a o korelacích různých cyklů. A lidské emise CO2? No... Jsou tu, ale...

הלט

Klimatická změna? Vlády chtějí zvýšit daně!

27. února 2009 v 22:31 | הלט |  Globální zámraz

Severoirský ministr životního prostředí Sammy Wilson si myslí, že řeči o klimatické změně jsou způsobem, jak vláda může prosadit vysoké daně a... A moc ošklivé věci.


Unijní bojovník za primaklima Stavros Dimas mezitím zajel do země, která visí nad ekonomickou propastí, a začal vykládal o morální povinnosti bohatců spasit globální klima omezením emisí.


הלט

Hamižnost a odolnost

27. února 2009 v 10:26 | הלט

Generální ředitel pražské burzy Petr Koblic v rozhovoru pro Magazín HN přitaká, že ve finanční krizi hrála roli i hamižnost:

"Uvedu příklad. Pracoval jsem pro jednu banku. Přijeli k nám lidé z její centrály a povídají: Vy vůbec neprodáváte jeden báječný produkt! Proč? Vaši maďarští kolegové prodávají hypoteční úvěry ve francích a v jenech. Vytřeštil jsem oči a zeptal se: Proboha proč? Maďaři mají příjem v jenech? Ne, ale jsou tam nižší úrokové sazby. A já říkám: A co měnové riziko? Jak si může někdo, kdo má mozek v hlavě, vzít na dům na předměstí Budapešti úvěr v jenech? Vždyť jen se proti forintu může hnout třeba o padesát procent! Dostalo se mi odpovědi: To je jedno, klienti mají rádi nízký úrok. V jenech je jedno a půl procenta, ve forintech deset. A tady je ta hamižnost! Jako opařený jsem zůstal stát. Poté jsme to diskutovali s kolegy a s lidmi z představenstva a řekli jsme si, že tohle u nás nebudeme prodávat. A taky jsme to nikdy neprodávali."

Petr Koblic pracoval pro tyto bankovní domy: Živnostenská banka (1993-7), HVB Bank (2003-4)

הלט

Krise? Účet od účtu...

27. února 2009 v 9:40 | הלט
To takhle spustíte internet a podíváte se na svůj bankovní účet. Jako to v pondělí učinila Cornelia Johansson z Göteborgu. V tabulce spatřila položku korekce nákupu na kreditní kartu a u toho částku deset miliard švédských korun. Vydrželo to tam prý jen krátce... Banka Nordea pak tvrdila, že šlo o technickou chybu.


הלט

Pochody pro život: Praha a Poznaň

26. února 2009 v 21:26 | הלט

Praha, 28. března.


הלט

"Bobby, Americans can do anything."

26. února 2009 v 13:40 | הלט

Guvernér Louisiany Bobby Jindal odpovídá na Obamovo řečnění."As I grew up, my mom and dad taught me the values that attracted them to this country - and they instilled in me an immigrant's wonder at the greatness of America. As a child, I remember going to the grocery store with my dad. Growing up in India, he had seen extreme poverty. And as we walked through the aisles, looking at the endless variety on the shelves, he would tell me: 'Bobby, Americans can do anything.' I still believe that to this day. Americans can do anything. When we pull together, there is no challenge we cannot overcome."

Hlavně snížit daně... :-)

הלט

__________________________________________________________________________________________________________

John Kerry: Pašovi se dá věřit

26. února 2009 v 5:37 | הלט
Pár Američanů, mezi nimi John Kerry, se přimlouvá, aby Státy daly Pákistánu nějaké ty dolary, ale jen pár miliard, jinak vláda padne a islamofašisté se dostanou k atomovým pumám.

Zajímavé na tom je, jak zpráva na jedné straně kritizuje pákistánské zvláštní služby, ale na druhé naznačuje, že náčelníkovi ISI Pašovi se věřit dá. Prý službě rozumí, vidí až na její dno a postará se, aby operativa fungovala i na svých periferiích.

To jsem tedy zvědav. Lidé z ISI jsou těmi, kdo v Pákistánu vládne, ne nějaký Gilani s Pašou.

Od r. 2002 poslal Washington Pákistánu dvanáct miliard dolarů.


הלט

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Krize a zločin

26. února 2009 v 4:32 | הלט

Chicagská policie hlásí: loni jsme měli rekordní počet zločinů, bandité po sobě pálí jako pominutí. Narkobandy verbují do pouličních bojůvek už i nezletilce. Lotra mexickýho vyhnali lotři z Kolumbie.

Policie proti gangům nasadila zvláštní tajnou jednotku v čele s Jamesem Russellem, bývalým důstojníkem amerického námořnictva. Proti zločincům uplatňuje taktiku z likvidace islamofašistů al-Kaidy v Bagdádu.

Zločin za krize kvete i v Číně, kde prý zvolili jinou taktiku: Dva miliony policistů chodí po celé zemi od domu k domu, po podnicích a farmách, povídají si s lidmi a naslouchají jejich stížnostem.


הלט

Ukrajina, jaro 2009: Pád bank, lid v ulicích....

26. února 2009 v 4:08 | הלט
Standard and Poor's snižuje Ukrajině ratingy, stav bankovního sektoru je mizerný, rozpočet vyžaduje změny, reformy nikde... (AFP)

Předseda parlamentního bezpečnostního výboru Hrycenko: Pokud politická reprezentace jednotně a rozumně nezasáhne, na jaře spadne půlka bank i firem do konkurzů a lidi vyjdou do ulic. (NR2)

הלט

__________________________________________________________________________________________________________

Stop!地球温暖化

26. února 2009 v 2:53 | הלט |  Globální zámraz
Z veřejných prostředků financované vědecké práce obvykle podporují hypotézu, že lidské emise sodovkového plynu zodpovídají za změny klimatu. Z Japonska přišla zpráva o studii JSER, z jejíchž pěti autorů jen jeden přitaká zmíněné neprokázané hypotéze. Tři z pěti výzkumníků ji odmítají a jeden, Kanya Kusano, srovnává počítačové klimatické modelování s astrologií.


Profesor Shaviv o vlivu sluníčka na klima: CO2 Science

P.S.:

Baracku Obamo, rodný list!

24. února 2009 v 23:55 | הלט

Open Letter from Brigadier General Charles Jones

"We the People of the United States of America" are entitled to know the legal qualifications of the President and Commander in Chief. For the better good and National Security of "We the People of the United States" and for Absolute Command of the Military Forces of the United States, I whole heartedly support the efforts of Dr. Orly Taitz, ESQ for taking legal action to determine whether or not Barack Hussein Obama, aka Barry Soetoro, Citizen of Indonesia and possibly citizen of Kenya, is eligible to become President of the United States and Commander in Chief of the United States Armed Forces. (DOF)

Senátor Shelby rodný list Baracka Obamy neviděl. (WND) Voják Easterling si přeje soudně prokázat, že Barack Obama je jeho vrchní velitel. (WND)

Jerry McConnell: Nová americká vláda táhne Spojené státy do komunistických pekel. (CFP, Obama's 3 Big Lies)

הלט

_______________________________________________________________________________________________________

Uhlíková pozorovatelna zničena!

24. února 2009 v 20:27 | הלט |  Globální zámraz

Taurus XL selhal, hlásí agentury. My však víme, že to nebyla obyčejná porucha... Byl to laser!

הלט

Lisabon 0.9.1

24. února 2009 v 5:40 | הלט

Z jedné slovenské webové debaty...


Timmy_A: "Preco nik nekrici na Frantikov, ktori odpalili Euro ustavu ?"

Zabudka: "Lebo frantici na to sli konstruktivne, prerobili tie veci ktore bolo potrebne prerobit aby sa nasiel konsenzus na beta verziu."

Timmy_A: "'aby sa nasiel konsenzus na beta verziu'
Vyzera to, ze prerobena verzia bude potrebovat este par Service Packs...
"

Zabudka: "Servisne stredisko s krycim nazvom "Sudny dvor" doladi vsetky detaily, dalsie uploadovanie vylepseni prebieha automaticky uz v Nice01 verzii."

Sme, rozhovor s panem Ganleym

הלט

__________________________________________________________________________________________________________________

Temnota, Rozum, Univerzalismus

24. února 2009 v 3:55 | הלט
Američtí pokrokoví vědci (AAAS) se radují: Vláda republikánské temnoty pominula! Barack Obama nám vrací embryonální kmenové buňky na experimentování, zase se pustíme do boje s globálním oteplováním! Jupí! (Aktuálně, The Times, FD) Homosexuálně obcujícím vědcům se konečně dostává uznání! Ať žije QUEER VĚDA! (MEDILL)


Alan Caruba: Boj s globálním oteplováním? 1/ Bláznovství! 2/ Fašismus!

Melanie Phillipsová i o výzvě energetiků dětem, aby udávaly rodiče za spáchání klimatického zločinu.


Z českého rybníčku plného Rozumu, Univerzalismu a Energetiky:

EurActiv, financovaný i ČEZem, upozornil na pomatený názor rakouského historika Pelinky na "evropskou identitu": Osvícenství i křesťanství. Obé univerzální. "Evropská unie není konfederací svrchovaných národních států, nýbrž dosud nehotová federace jednotlivých demokracií, která vychází z konceptu sdílené suverenity. Evropa totiž dostala historickou lekci: bezuzdný nacionalismus ji ničí." Pelinkovo psaní strčilo EurActivu hnutí ANO pro Evropu.

ANO pro Evropu, financované i ČEZem, sdružuje také pány Schwarzenberga a Pehe z Bilderbergu, druhý pán se přátelí s OSF pana "bilderberga" Sorose, z jehož budapešťské university je zase pan Pelinka. V čele ANO stojí paní Pajerová, sestra Kateřiny Jacques, milenky Martina Bursíka, jehož bývalá manželka Ivana Bursíková je členkou správní rady OSF.

Tajemník (to je od slova "tajemství", že?) vládní "Pačesovy komise" Hynek Beran, jenž spoluzaložil firmu DataLite, která provozuje web panu Štampachovi, trvale pracuje například pro ERÚ či RWE, a opečovává i web pana Svěceného, častého hosta Klubu Violino, o který se pan Beran stará, tak tedy tento muž jako svobodný zednář "děti nejí", jak uklidnil v Lidových novinách.

A jak se dostal k zednářství? Lidovým novinám řekl: "Již od dob puberty jsem se zajímal o různé druhy mystiky." Na tom něco bude. Jako mystik totiž věštil před pár lety pro Českou televizi. Přesněji řečeno pro pana Vítězslava Jandáka... Ten před svým jmenováním do funkce ministra kultury říkal, že čert ví, jestli by ji zvládnul. (Reportéři ČT; od 15:30).
Naposledy, kam alespoň v rybníčku dohlédnu, poskytoval tento mystik vládní rady. Jménem "Pačesovy komise" v půlce ledna debatoval ve Stráži o těžbě uranu. (Mitel)

הלט

Tip pro návštěvu v Belgii

22. února 2009 v 19:51 | הלט
Ztvárnění triumfu křesťanství nad islámem je k vidění v mariánském kostele v belgickém Dendermonde. Vybavila se mi ta starší zpráva při čtení aktualit ze Států (+) a Kanady.

הלט

_____________________________________________________________________________________________________

Už máte set-top-box? Ne? Tak přináším tip...

20. února 2009 v 22:52 | הלט
V Praze se objevily dokonce hlídky upozorňující občany, aby si koupili nové aparáty pro zčíslicovatělé vysílání dálkovidu.

Ve Státech také zčíslicovávatějí, ale drobátko jinak. Od 17.2. jsou konvertorky povinné ze zákona a na trhu je jeden tuze pěkný model. U nás bohužel k mání, pokud jsem vše prohledal bezchybně, není.

Magnavox TB110MW9. Pět desítek dolarů a je váš! Perfektní technika a s bonusem: SKRYTÝM MIKROFONEM A KAMEROU. (Prison Planet)

Guvernér Massachusetts má také velkobratrský nápad: sledujme pohyb aut přes GPS... (Philly)

הלט

_________________________________________________________________________________________________________________________

Další bod Martina Weisse

20. února 2009 v 2:50 | הלט |  Globální zámraz
Otiskly Lidové noviny text, který nechci nechat zapadnout. Představuji si možný rozhovor pana Weisse s vedoucím vydání: "Napsal jsem komentář k tomu Bursíkovi, jak jsme tuhle měli článek, že chce jet do Antarktidy..." "Ukaž... No, mezi komentáře to nedám, ale můžeš si to otisknout v tý naší rubrice... Však víš..."

V Úhlu pohledu, od něhož se redakce raději distancuje, jako kdyby vyhraněná novinářská individua už někdy dokázala zaujmout kolektivní stanovisko... :-)


Vidět Antarktidu... A prozřít


19. února 2009Ministr Bursík bude nyní do diskusí o klimatických změnách vstupovat s výhodou toho, kdo viděl Antarktidu. Ale to bude asi brzy každý. Bursík mohl mít před očima zejména příklad kancléřky Merkelové, která se v srpnu 2007 vypravila do Grónska, aby na vlastní oči byla svědkem tání ledovců.

Tato šířící se zážitková turistika politiků má v zásadě dvojí účel: za prvé se politik něco nového dozví - "Bursík je člověk, který zaštiťuje Česko v ochraně klimatu, a měl by vidět dopady," řekla zástupkyně Greenpeace -a zážitek ho bude determinovat v další politice - "ministři si z té návštěvy odnesou osobní zážitek, který potom bude mít obrovský vliv na to, jakým způsobem budou rozhodovat," vysvětlil Vojtěch Kotecký z Hnutí Duha. A za druhé politik svým výletem upoutá pozornost k dotyčnému tématu - "Musíme to, co se děje s přírodou, učinit viditelným," prohlásila kancléřka. Jak to mohou myslet vážně?

Kancléřka byla rozhodně učiněna viditelnou. Její fotografii v červené větrovce daly na titulní stranu tuším i Lidové noviny. Ta událost přitom nesplňuje jeden ze základních parametrů důležité zprávy: nebyla vůbec žádným překvapením. Zprávu jsme mohli napsat týden dopředu, Merkelovou udělat ve Photoshopu a pak jen čekat, jestli s ní nespadne letadlo. Angela Merkelová by se naopak do Grónska těžko vypravila, kdyby o tom neměli referovat novináři. Ti tak ve vzájemné symbióze s politiky produkují mediální toxický odpad: neudálosti, které se tváří jako události.

To platí pro polovinu "happeningů" a demonstrací, které vidíte v televizi (neklamným poznávacím znamením je transparent s nápisem v angličtině nesený demonstrantem, který zjevně anglicky neumí). Škrtněte z rovnice média, a ti lidé zůstanou doma nebo se budou věnovat něčemu úplně jinému. Noviny vznikly tak, že informovaly lidi o tom, co se děje. Dnes informují o tom, co kdo podnikl kvůli tomu, aby se dostal do novin.

Trumf, který přebije všechno Proč to zatím nám novinářům tak snadno prochází? Protože tomu prvnímu důvodu, proč mají politici jezdit do Antarktidy, lidi věří. Autentický, osobní, bezprostřední a emocionální zážitek má v dnešní kultuře postavení trumfu, který přebíjí všechno, zejména rozum a informovanou úvahu. To se netýká jen světa politiky, ale i podnikání. Například na letošním davoském fóru uspořádaly jakési nevládní organizace "VIP" akci, při níž si přítomní plutokratémohli na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je být uprchlíkem. Za asistence herců se stali terčem povstaleckého útoku, procházeli minovým polem a žili v uprchlickém táboře, to vše za dopoledne. Po absolvování této bojovky se svěřovali novinářům, jak je zážitek přiměl k hlubokému zamyšlení a zcela změnil jejich život.

Úspěšná politika dnes nemusí dávat smysl, zato musí mít oscarové parametry. Merkelová s Bursíkem se jen chabě snaží mít na kontě aspoň jednu takovou scénu, z jakých se skládá film Ala Gorea Nepohodlná pravda: Gore, naslouchaje výkladu experta, zachmuřeně pozoruje ledovce; Gore si měří pohledem Kilimandžáro; Gore mhouří oči v poušti. Z čehož vyplývá, že viděl pravdu a rozumí tomu víc než někdo jiný, kdo ani nebyl v Antarktidě, ani se neumí tvářit dost zachmuřeně.
I kancléřka Merkelová si jistě odvezla od fjordu Ilulissat pravdu o tání ledovců. Ale co kdyby se cestou zastavila u ledovce Kangerlussuaq, který se naopak zvětšuje? Byla by pravda jiná? A co zážitek? A jak by pak rozhodovala? Pravda by samozřejmě zůstala stejná, žádný jednotlivý ledovec ji sám o sobě nemůže změnit, ale to se v dnešní vizuální kultuře těžko zprostředkovává. Věk vizuální infantility Ve skutečnosti tu o pravdu nejde. Ta je Merkelové a Bursíkovi známá předem. To, co se počítá, je síla přesvědčení. Loni v září se rozhodl jistý Lewis Gordon Pugh demonstrovat globální oteplování tak, že dopluje kajakem až na severní pól. Nejenže tam nedorazil, ale led ho nepustil ani tak daleko na sever jako slavného polárníka Nansena, který se o totéž pokusil v roce 1893. Tato "chyba v matrixu" všeobecný konsenzus o globálním oteplování samozřejmě nijak nenarušila.

Dnešní špičkoví politici a manažeři musí fakticky mít znalosti na úrovni vysokoškolského vzdělání v několika oborech, musí být schopni bleskově se orientovat ve vysoce abstraktních odborných textech a interpretovat kvanta statistických dat. Ale když přijde na komunikaci a přesvědčování,musí hovořit jazykem obrazů a zážitků. Musí rezignovat na podstatnou část toho, co historicky odlišovalo moderní civilizaci od primitivních lidí a co odlišuje dítě od dospělého. U nás dosud panovala vůči tomuto divadýlku určitá skepse daná asi zkušeností totálně lživé fasády komunistického režimu. Bursíkův trip ukazuje, že už jsme vstoupili do věku vizuální infantility.
++ ++ ++ ++ ++ ++ ++ ++ ++ ++ ++ ++ ++ ++ ++ ++ ++ ++ ++

Milé děti, dnes za námi přišel pan Albert Gore. Poví nám, jak globální oteplování ohrožuje planetu.
Pan Gore je demokrat, ne jako ti bučavci z europarlamentu, kteří nesnesou jiný názor,
takže když s něčím nebudete souhlasit, klidně se přihlaste...
A kdo si chce dočíst zbytek, může tady. :-)


הלט

__________________________________________________________________________________________________________________________

O provaze mluviti v domě oběšencově...

19. února 2009 v 21:46 | הלט
"Dnešní systém rozhodování v Evropské unii je něčím jiným než historií prověřenou a v historii osvědčenou klasickou parlamentní demokracií.V obvyklém parlamentním systému je část podporující vládu a část opoziční, ale to v Evropském parlamentu není. Zde je prosazována alternativa jen jedna a kdo uvažuje o alternativě jiné, je považován za odpůrce evropské integrace. V naší části Evropy jsme ještě nedávno žili v politickém systému, kde byla jakákoli alternativa nepřípustná a kde proto žádná parlamentní opozice neexistovala. Získali jsme trpkou zkušenost, že tam, kde není opozice, ztrácí se svoboda. Politické alternativy proto existovat musí.

A nejen to. Vztah občana té či oné členské země a představitele Unie není standardním vztahem voliče a politika, který jej reprezentuje. Mezi občany a představiteli Unie je navíc vzdálenost (a to nejenom v zeměpisném slova smyslu), která je podstatně větší než je tomu uvnitř jednotlivých členských zemí. Označuje se to různými termíny - demokratický deficit, ztráta demokratické accountability, rozhodování nevolených, ale vyvolených, byrokratizace rozhodování, apod. Návrhy na změnu dnešního stavu - obsažené v zamítnuté Evropské ústavě či v od ní fakticky málo odlišné Lisabonské smlouvě - by tento defekt ještě zvětšovaly.

Při neexistenci evropského demos - evropského lidu - není řešením tohoto defektu ani eventuální posilování role Evropského parlamentu. To by tento problém naopak zesilovalo a vedlo by to k ještě většímu pocitu odcizení občanů evropských zemí od unijních institucí. Řešením není ani přitápění pod "tavícím kotlem" dosavadního typu evropské integrace, ani potlačování role členských států pod heslem nové multikulturní a multinacionální evropské občanské společnosti. To jsou pokusy, které v minulosti vždy selhaly, neboť nebyly projevem přirozeného historického vývoje."


"Poslance znepokojil jeho výrok o tom, že ani větší pravomoci pro EP podle Lisabonské smlouvy nezmenší odtržení Unie od běžných obyvatel. Sál potom začal nesouhlasně hučet a několik poslanců potom opustilo sál a někteří dokonce hrozili směrem k prezidentovi." (Pavel Novák, ČRo1)

Aby také ne! Co nám to vykládá ten Klaus, on snad vůbec nemá ponětí o tom, kolik dobra my tady napácháme na každé schůzi... Jako kdybych slyšel z kuloárů.


"Je to neuvěřitelné poslouchat prezidenta takto důležité republiky, jakou Česko je. Jestli (Klaus) nemá rád Evropu, nemusí sem jezdit. Rozhodně není jednou z velkých osobností vaší země," vysvětlil europoslanec Cavada z výboru pro občanské svobody.

Kdo je podle něj velkou osobností, neprozradil, lze se ale důvodně domnívat, že by to s ohledem na návštěvy pana europoslance u velkoorientalistů mohl být pan Štampach. :-)

הלט

Profesor Shaviv: Bojte se víc raket padajících na Sderot než oteplování...

19. února 2009 v 10:04 | הלט |  Globální zámraz

Osmý kanál izraelské televize zprostředkoval divákům názory profesora Shaviva o mimozemských vlivech na pozemský klimatický systém. Izraelský čtenář už má k dispozici i nějakou tu knížku...

Nira Shaviva znají ti, kteří viděli film o Velkém podvodu s globálním oteplováním, a kdo se chce o astrofyzikovi, jenž bude hostem nadcházející konference v Novém Jorku, dozvědět víc, může nalistovat Haaretz. Anebo blog pana Shaviva. :-)

הלט

____________________________________________________________________________________________________________