Prosinec 2008

Vánoce vietnamských katolíků

30. prosince 2008 v 19:19 | הלט
Katolíci, chcete bohoslužby? O Vánocích? Nic!
Leda tajně.

הלט

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

Konec "globálního oteplování". I bez Kjóta a Kodaně.

29. prosince 2008 v 8:49 | הלט |  Globální zámraz

Obavy z "globálního oteplování způsobeného člověkem" jsou bezdůvodné.Horečka "globálního oteplování" skončila. Zábaly 2008 zabraly.


הלט

Vedlejšáky archanděla Gabriela

29. prosince 2008 v 8:19 | הלט
Jsou na světě lidé, kteří si ukradli archanděla Gabriela do svých pověr, pak jsou lidé, jimž tančí v jejich pavěře, a konečně jsou tu tací, kteří archanděla Gabriela poznali správně, ale myslí si, že jeho "role" v pavěře je nějak opravdová. Třebas takový pan Tony Blair.

Kupujte archanděla! Za šest stovek, to při tej kvalitě je úplně zadarmo!
הלט

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Izraelští zločinci vraždí nebohé palestinské civilisty

28. prosince 2008 v 19:46 | הלט


הלט

____________________________________________________________________________________________________________________

Přání libereckého Obrázku

24. prosince 2008 v 8:06 | הלט
Obrázek mi poslal pěkné přání. Děkuju.

הלט

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Vánoce paní Marthy, jejích dětí a manžela

24. prosince 2008 v 7:41 | הלט
Letos na jaře pozvali pana premiéra Topolánka na otevření výstavy "Odkrývání starého Egypta". Česká egyptologie má světový věhlas, a proto jeho pozvání bylo logické. Ve svém příležitostném projevu pan inženýr Topolánek pravil:

"V první řadě děkuji všem, kdo se podíleli na organizaci této unikátní výstavy. Výstavy, která ukazuje, že i malá země, jako Česká republika, může hrát důstojnou roli při záchraně světového kulturního dědictví. Památky starého Egypta nepochybně jsou součástí kulturního pokladu celého lidstva. A čeští egyptologové jsou významnými účastníky vědeckého bádání po stopách této velké civilizace.

Slova civilizace a kultura chápeme stále více jako vymezující se znaky jedněch vůči druhým. Jako nástroje sebeidentifikace určité skupiny obyvatel. To jistě platí, pokud mluvíme o civilizaci s malým "c" a kultuře s malým "k". Dnes tu ale je řeč o univerzálních hodnotách společných všem. O "Civilizaci" a "Kultuře" s velkými písmeny na počátku. O Civilizaci a Kultuře, které nás nerozdělují, ale spojují napříč věky a kontinenty. Dnešní Česko má opravdu hodně málo společného se starým Egyptem. Co nás ale sbližuje, je krása, touha ji tvořit, hledat a chránit. Máme zcela jiné myšlení, preference, organizaci státu i životní styl. Těžko bychom asi hledali v něčem shodu. V jedné hodnotě si ale rozumíme. Rozumíme kráse. Krása tvoří univerzální kód, šifru, kterou chápeme i bez překladu. Krása je univerzálním jazykem Civilizace s velkým "C". Krása jako protiklad barbarství, opak ne-civilizace, společný průnik všech civilizací s malým "c". Krása nám zprostředkovává cestu k pochopení starého Egypta.

Je to samozřejmě můj subjektivní soud, ale myslím, že právě toto je ta síla, která žene vědce k odkrývání egyptských památek. Myslím, že pro ně prostě musí být tyto krásné předměty kolem nás ještě krásnější, než pro nás ostatní. Proto věnují jejich odkrývání tolik - z velké většiny nevděčného - úsilí.

Za padesát let existence Českého egyptologického ústavu získala naše malá země v tomto oboru velké jméno. Za to patří velký dík několika generacím špičkových českých vědců. Vědců, kteří v praxi prokazují univerzalitu "Civilizace". Tak jako Češi objevují krásu starých památek v dalekém Egyptě, i na našem území vznikla řada uměleckých děl, která patří ke světovému kulturními pokladu. Jmenuji tu alespoň Codex Gigas, Ďáblovu bibli, kterou jsme nedávno mohli u nás shlédnout. Dnes jsem měl též možnost zúčastnit se vyzvednutí českých korunovačních klenotů. Myslím, že není vůbec špatné, když budou moci návštěvníci Prahy najednou vidět jak insignie českých králů, tak poklady starého Egypta. To jen podtrhuje onu nedělitelnost jedné světové Civilizace a Kultury. Krása je vzácná a není snadné ji objevit, což v případě archeologie platí mnohonásobně. Ale daří se to a tato výstava to přesvědčivě dokazuje. Věřím, že to návštěvníci ocení."

Krása je vzácná, ale je snadné ji objevit i v Egyptě:Paní Martha Makar Samuel konvertovala před několika lety od islámu ke křesťanství. Tento krásný přechod znamená v barbarském Egyptě problém, řekl bych, kdybych chtěl parafrázovat slova pana premiéra.

Se svým manželem a dvěma mrňousky chtěla z Egypta odcestovat do Ruska. Z letiště však neodletěla, egyptské bezpečnostní složky se postaraly, aby skončila za mřížemi, a podle zpráv na tom je dost špatně.

Když jsem u Pamely narazil na zprávu o paní Marthě, vzpomněl jsem si na dubnové blýskání fotoaparátů a úsměvy účastníků vernisáže "egyptské výstavy" v Praze. O paní Marthě píše například i server Voice of the Copts (naposledy zde) a U.S. Copts Association.

Myslím, že je třeba se ozvat. ČESKÉ EUROPŘEDSEDNICTVÍ BRZY ZAČNE A MŮŽE ZAČÍT U PANÍ MARTHY.

Elektronická adresa předsedy vlády Mirka Topolánka: posta@vlada.cz.

Elektronická adresa egyptské velvyslankyně J.E. Amal Mostafy K. Mouradové: embassyegypt@centrum.cz.

Elektronická adresa českého velvyslance v Egyptě J.E. ing. Miloslava Staška: cairo@embassy.mzv.cz.

27. prosince oslaví paní velvyslankyně Mouradová šestačtyřicáté narozeniny, myslím, že by si mohla nadělit dárek: Krásnou intervenci u svého ministra proti barbarské muslimské civilizaci.

A paní Martha i se svým manželem a dětmi by jistě ráda oslavila svátek narození Božího Syna na svobodě. Třeba mezi moskevskými pravoslavnými křesťany.


הלט

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Lidové noviny: Boží Syn bez pohlavního styku

23. prosince 2008 v 8:14 | הלט
Zařadily sobotní Lidové noviny do své přílohy pojednání paní redaktorky Moniky Mudranincové, která se rozhodla zmapovat, co vědí děti po rozmnožování lidského druhu a jak se to dozvídají.

Když jsem si přečetl, že vánoční zvony skoro vyzvánějí a "Ježíšek" se skloňuje ve všech pádech a že možná i k mému dítěti se už o tom "Ježíškovi" doneslo, že přišel na svět díky panenskému početí, řekl jsem si, že se paní redaktorky zeptám na podrobnosti.

Oslovil jsem ji prostě: "Chtěl bych Vás poprosit o laskavost. Nezlobte se, prosím, ale co vlastně znamená, že "Ježíšek přišel na svět díky panenskému početí"?"

A už je tu replika, již přepisuji zcela doslovně i kompletně:

"Ráda vám odpovím - do panny Marie vstoupil duch svatý - ten způsobil, že otěhotněla (laicky řečeno). Jejím jž Josef s ní tedy neměl pohlavní styk, aby zplodil Ježíše. Panna Marie tedy v okamžiku, kdy rodila, byla stále ještě panna :-)

Pak měla s Josefem ještě asi čtyři syny a tři dcery ...

Zní to neuvěřitelně, ale právě proto, že to je tak "absurdní" je to podle církve důkaz, že Ježíš byl Boží syn.
Snad jsem vám to vysvětlila aspoň trochu pochopitelně.

Srdečně vás zdravím"

Zeptali jsme se... A nestačili se divit.

הלט

Rusové otrávili generála Pattona

22. prosince 2008 v 18:02 | הלט
Jak zemřel generál Patton? Jedem NKVD, když dokázal přežít atentát Douglase Bazaty provedený na příkaz OSS. (The Daily Telegraph)

הלט

___________________________________________________________________________________________________________

Rychlé šípy přiletěly z nečekaného směru

21. prosince 2008 v 20:20 | הלט
הלט

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Zachraňte Santu před oteplováním!

21. prosince 2008 v 0:26 | הלט |  Globální zámraz

Greenpeace děsí táním polárních čepic,
zatímco podle dat NSIDC pokrývka podprůměrná rozhodně není...
Otisknou graf na titulní straně N.Y.T.?
Zpráva BMI

הלט

______________________________________________________________________________________________________________________________

Summer of Love 2006

20. prosince 2008 v 22:15 | הלט

Pěkná zábava, kam se hrabe Haydn. :-)

The Economist píše, že extáze je vynikající meducína, a Wikipedie doporučuje držet se určitých pravidel při užívání...

הלט

________________________________________________________________________________________________________________________

Václav Klaus u Oslíka usvědčen ze lži!

20. prosince 2008 v 21:24 | הלט

Lež má krátké nohy, odhaluje Oslík.
Alespoň nepatrná satisfakce pro zraněného Nicolase.
(Sám jsem v první chvíli přemýšlel, jestli nemám doběhnout na Velkopřevorské náměstí s obvazem pro zraněného Elyseje.)

הלט

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Krise: Chorvatští ministři bez výplaty

20. prosince 2008 v 11:18 | הלט
Chorvatská vláda stojí rozpočet měsíčně 800 milionů kun. Každého pátého přicházejí mnistrům výplaty na účet. A v prosinci nic. Prý jen drobné zpoždění... :-) (Index.hr)

Elemental zpívá o krizi: Žijeme ze dne na den, sny jsou fuč, padáme níž a níž, kde to skončí? Co necháme příštím generacím? Nežijeme, přežíváme. Konečně jsme svobodní, konečně ve vlastní zemi, ale třeme bídu s nouzí. Co s takovým životem, když si jídlo musíme kupovat na lístky. Bratře, řekni mi, koho se mám zeptat, kdo mi dá odpověď ? Řekni cokoli kromě toho, že mohlo bejt hůř...


הלט

__________________________________________________________________________________________________________

Chorvatsko do EU! Co?

20. prosince 2008 v 10:51 | הלט
Je členství v EU dobrá věc, Charváti? 23%: ANO!, 38%: NE! (+13%).

Premiér Ivo Sanader:


הלט

______________________________________________________________________________________________________________________________

Vyčpělé bublinky

20. prosince 2008 v 10:02 | הלט |  Globální zámraz
Obskurní zákoutí. Jako z kuloárů sodovkového summitu Evropské unie. Z globálního oteplování nezbylo ničehož nic. Jen ta uctívaná sifonová flaška. Bůžek europohanů.
הלט

____________________________________________________________________________________________________________________

Pákistán-EU v Praze

19. prosince 2008 v 8:49 | הלט
"Podle Topolánka chce Česko ve spolupráci s Brity uspořádat také summit Evropská unie-Pákistán. "Bavili jsme se o vlivu nestability v Pákistánu na naše vojáky v Afghánistánu i o tom, že pro nás je čím dál složitější navyšovat mise v zahraničí," řekl Topolánek. Ujistil však prý Browna, že jeho vláda udělá vše pro to, aby udržela českou účast v Afghánistánu a rozšířila počet českých vojáků v této zemi zmítané násilím," píší lidovky.cz o návštěvě předsedy vlády v Londýně. Gordon Brown na zahájení tohoto summitu do Prahy přijede.

Proč ty chemické oblečky? Kvůli otevření brány jednoho malajského kriminálu.

הלט

________________________________________________________________________________________________________

Rozevlátý Nicolas

18. prosince 2008 v 10:32 | הלט
הלט

___________________________________________________________________________________________________________________________

Team snů Baracka Obamy a warmophobie

18. prosince 2008 v 5:34 | הלט |  Globální zámraz
Myron Ebell z CEI se podíval na skládání nové americké vlády z hlediska peněženek Američanů a očekávané války nového kabinetu s uhlíkem. (Competitive Enterprise Institute)

NewsBusters zase nabízí možnost hlasovat:
Můj hlas si získala poslední z možností. Teplostrachové jsou totiž všude okolo. V závějích. :-)

הלט

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Klepač: 2 měsíce poklesu, Putin: porosteme, Illarjonov: Katastrofa

17. prosince 2008 v 9:10 | הלט

Náměstek ministra pro hospodářský rozvoj Klepač: Vypadá to, že dva měsíce nám bude padat produkce, začíná recese. Vladimir Putin: Kdepak recese, jsme silní, dobře bude!
To se přihodilo minulý týden (Forbes)

V listopadu v Rusku pátý měsíc klesala průmyslová výroba, předseda Institutu pro ekonomickou analýzu Illarjonov: Katastrofa.
To se přihodilo včera. (Echo Moskvy)

Ruský humoristický slovníček korektní mluvy pro publicisty: Dolary na výměnu nemáme = Banky preferují ruskou měnu. (Fórum)

A teď něco z Čínské lidové kapitalistické republiky:
Pracující v Číně nemohou vyjádřit svou nespokojenost u volebních uren, takže promlouvají stávkami a nepokoji. Podle analytiků musí čínská ekonomika růst ročně o aspoň osm procent, aby dokázala absorbovat všechny práceschopné, kteří nastupují na trh. Příští rok ekonomika poroste pod osm procent, možná hodně pod osm. Vláda sype peníze do ekonomiky, aby zachránila co jen jde, ale import oslabuje méně než export. Barack Obama si přeje, aby Peking zhodnotil měnu, jenže v Pekingu sílí protitlak na oslabení jüanu, aby se export posílil. Konflikt z Washingtonem je na obzoru. A západní ochranářství také. Bylo by ironií dějin, kdyby čínští komunisté začali mít potíže v důsledku otřesů kapitalismu v roce 2009, zatímco pád komunismu v roce 1989 by přečkali bez problémů. (The Financial Times)

הלט

___________________________________________________________________________________________________________________

Evropský klimadžihád a lisabonské prase

14. prosince 2008 v 4:49 | הלט |  Globální zámraz
Britský premiér Brown si prý před eurosummitem stěžoval na ministra války (se sodovkovým plynem) Millbanda, že se víc stará o CO2 a málo myslí na energetickou bezpečnost, John Kerry sliboval, že keňský beduín z Honolulu jako pán Bílého domu zavelí emise řádně omezit. O kolik? To je prý těžké říct, ale Financial Times poukázaly na názory, že do r. 2020 bude zapotřebí, aby rozvinuté státy sodovkáče ořízly až o 40%.

Summit mezitím zopakoval svou marmanu (marketingovou mantru) 20-20-20, Topolánek potvrdil, že si taky zarajtuje na klimadžihádistické kobyle. Sarkozy se dme, že EU je klimadžihádistická jednička na celém světě, Merkelová ale tuší předkodaňskou zradu a čeští revolucionáři skřípou zuby už teď. Průmyslová lobby stejně hovoří o nebezpečné zvrácenosti. I Francouzi mají možnost podívat se na oteplovací Al Goritmy z jiného úhlu.

I kdyby karikatura Sächsische Zeitung (nahoře) měla pravdu, k svatvečernímu rozbalení zbývá dárek, který bude pěkným nadělením. Marně "chtěl věřit" Petr Mach před summitem, že Topolánek v Bruselu socialisticko-lisabonské výdobytky smete. Nesmetl a resuscitované lisabonské prase už se nese do Dublinu. Bude druhá porážka?
הלט

________________________________________________________________________________________________________________________________________