Říjen 2008

Limští šamani v amerických prezidentských volbách

31. října 2008 v 22:33 | הלט
(BBC)

הלט

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________-_________________________________________________________

Obamovo zvolení

31. října 2008 v 10:29 | הלט
Článek druhý Ústavy Spojených států amerických o volbě prezidenta: "Každý jednotlivý stát určí - způsobem stanoveným jeho vlastním zákonodárstvím - počet volitelů, rovnající se celkovému počtu senátorů a členů Sněmovny reprezentantů, které tento stát vysílá do Kongresu; volitelem nesmí být však senátor, člen Sněmovny reprezentantů ani osoba, která zastává nějaký čestný nebo placený úřad ve správě Spojených států.

Volitelé se shromáždí ve svých státech a pomocí hlasovacích lístků volí dvě osoby, z nichž alespoň jedna není obyvatelem stejného státu jako oni. Poté sestaví seznam všech osob, pro které byly odevzdány hlasy, a zjistí počet hlasů pro každou z nich; dále volitelé tento seznam ověří, podepíší a zapečetěný zašlou do sídla vlády Spojených států, adresovaný předsedovi Senátu. Předseda Senátu v přítomnosti Senátu a Sněmovny reprezentantů otevře všechny seznamy a hlasy jsou pak sčítány. Osoba, která obdržela největší počet hlasů, se stane prezidentem, převýší-li tento počet polovinu všech volitelů; jestliže takovou většinu získají dvě nebo více osob a získají-li tyto osoby rovný počet hlasů, pak Sněmovna reprezentantů okamžitě odevzdáním hlasovacích lístků zvolí jednu z nich prezidentem; nezíská-li nikdo většinu, Sněmovna reprezentantů zvolí prezidenta stejným způsobem z pěti osob, které získaly nejvyšší počet hlasů. Hlasy se však budou při volbě prezidenta odebírat podle států, přičemž členové Sněmovny reprezentantů z každého státu budou mít jeden hlas; dvě třetiny států, zastoupených každý jedním či několika členy Sněmovny, vytvoří kvorum; pro volbu je nezbytná většina všech států. V každém případě osoba, která po volbě prezidenta získá nejvyšší počet hlasů volitelů, stane se viceprezidentem. Ukáže-li se, že dvě nebo více osob získaly rovný počet hlasů, Senát pomocí hlasovacích lístků zvolí z nich viceprezidenta."


Důvodů, proč by volitelé mohli Baracka Obamu nezvolit, i kdyby většina primárních voličů byla pro, je hodně.

הלט

This is Columbia Broadcasting System...

31. října 2008 v 0:18 | הלט

Před sedmdesáti lety napadli lidstvo Marťani. (CBS)

הלט

__________________________________________________________________________________________________________________________

Barack Obama

30. října 2008 v 9:05 | הלט

Podle šetření Pew Research Center si 70 procent oslovených Američanů všímá, že média nadržují prezidentskému kandidátovi demokratů Obamovi, pouze 9 procent respondentů podezírá novináře z upřednostňování republikána McCaina.

V roce 2004 byl podle obdobného průzkumu zmíněný poměr u Kerryho a Bushe 50:22.

Ještě nikdy v minulosti nebyla mainstreamová média tak jednostranná, byť v posledních 40 letech vždy nadržovala demokratům, konstatuje šéfredaktor Boycott The New York Times D.Feder. Na novinářské dno si svými útoky na viceprezidentskou kandidátku republikánů S.Palinovou sáhly právě NYT (které má za svůj vzor většina českých žurnalistů).

»Moje manželka Karla a já volíme Obamu. Je mladý, vzdělaný a inspirativní. Superorganizovaný meritokrat. Zkrátka cool,« prozradil Reflexu herec J.Tříska.

Z titulků MF Dnes: S radarem se čeká na Obamu, Obama přichází! Jásot nebere konce, Jak Obama dostává lidi do transu či Dvě třetiny Čechů chtějí v Bílém domě Obamu.

Lidové noviny: McCain to nemá jisté ani ve své baště - Arizoně nebo Obama válcuje McCaina i v TV spotech.

Pod titulkem "Smrt žurnalistiky" se Jim O'Neill zamýšlí nad prací amerických mainstreamových médií před prezidentskými volbami: CFP.

הלט

Ministr Jehlička je připraven

28. října 2008 v 17:07 | הלט
Jsem samozřejmě připraven vládu opustit, svěřil se štítič Mezipater České televizi (2:57), která ho oslovila na půdě Národního musea, kde byl společně s premiérem.
הלט

Konzervativní kulturní revolucionář Pavel Bém

27. října 2008 v 18:20 | הלט
Pan doktor je už "tradiční" štítič Mezipater, takhle promlouval loni. Letos říká:
Pan doktor Bém se v pondělí přihlásil o funkci předsedy ODS: "Nabízím opravu lodi a úpravu kurzu směrem ke konzervativním hodnotám a prosperitě."

Někteří hejtmani nejsou proti.

Pokud je pravda, že pan president Klaus by uvítal osvíceně-kosmopolitně-jinakostně-obohaceně-hrdého doktora Béma v čele ODS, pak už v politice vůbec ničemu nerozumím.

הלט

Václav Klaus je výjimečný politik

27. října 2008 v 8:15 | הלט
Claudia Rosett: Český prezident představuje výjimku mezi světovými státníky. Dokázal se postavit tyranům války s globálním oteplováním.


הלט

Humory tumory TV Prima

27. října 2008 v 5:29 | הלט
TV Prima v sobotu (25.10.) obohatila svou zpravodajskou relaci o ukázky voodistických manýrů.

הלט

Sýrie si brousí meče u hranic Libanonu

26. října 2008 v 16:31 | הלט

Americká vláda připravuje směnu, v Izraeli vládne politický neklid.

Assad brousí meče u Libanonu.


הלט

Jezevec v noře

26. října 2008 v 14:38 | הלט
Když už jste mi postavili přenosový vůz před chalupu, pane redaktore, tak mě nechte aspoň dokončit myšlenku.

הלט

Vymlácená demokracie

26. října 2008 v 9:55 | הלט
Tak zvolala sociální demokracie, necelých třicet procent voličů přišlo k urnám a senátorská mapa republiky se rozstrakatila:
הלט

Kolínská "mnohogenerační" vilka pro homosexuály

26. října 2008 v 8:11 | הלט
Pětatřicet různě velkých bytů prý nabídne příští rok jednotlivcům i "homosexuálním rodinám" za rok v prosinci barák v kolínském Ehrenfeldu za necelých 7 milionů eur.

הלט

Rozhodne Sarah americké prezidentské volby?

26. října 2008 v 6:52 | הלט
Který z těchto tří pánů je Barackův otec? Nebyl to komunista Davis? (1/, 2/)
Sarah Hussein Obamová
הלט

Vlček: Občané chtějí ratifikovat Lisabon

25. října 2008 v 16:36 | הלט
Občané volbami řekli, že chtějí ratifikaci Lisabonské smlouvy, protože chtějí zůstat členy evropského uskupení. A také si nepřejí americký radar.

Miloslav Vlček, ČT24

הלט

Environmentální policie: Pane, pášete uhlíkový zločin!

25. října 2008 v 16:19 | הלט
Uplynulo pár hodin, co jsem psal.... :-)

הלט

Náš prezidentský kandidát!

24. října 2008 v 11:08 | הלט
Al Kajdá podporuje Johna McCaina. Írán volí Baracka Husajna Obamu.
Somálští piráti se ještě nerozhodli. :-)

הלט

N. Y. Times rozhodly: Baracka chceme za prezidenta!

24. října 2008 v 10:14 | הלט
Vůdce se zrodil. A vyrostl! Špinavým kampaním odolal a ekonomickou krizi zvládne. Hračky budou v bezpečí a voda čistá, všude samé silnice a školy, zdravotnictví cenově dostupné, Rusko nechce studenou válku a pan Obama s Bidenem mu vysvětlí, že když to nebude s výstřelky přehánět, budeme dobře spolupracovat. S McCainem by Amerika nebyla světovým leaderem boji se sodovkovým plynem!

Ať žije Barack! NYT

הלט

Čistý štít ministra kultury Václava Jehličky

24. října 2008 v 9:12 | הלט
V Brně běží akce kulturních revolucionářů, kteří se chlubí, že je zaštítil ministr kultury Václav Jehlička (jeho email je zde). Docela jsem se lekl, neboť až dosud jsem se domníval, že jeho stanovisko není revoluční, když nesouhlasí s registrováním homosexuálně obcujících dvojic lidí, jak řekl před dvěma lety: "Naopak jsem přesvědčen, že stát má podstatně více podporovat tradiční rodiny s dětmi, aby náš národ postupně nevymřel."

Kdo Mezipatra financuje?

1/ Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie, 2/ Ministerstvo kultury ČR, 3/ Ministerstvo zdravotnictví ČR, 4/ Česko-německý fond budoucnosti, 5/ Hlavní město Praha, 6/ Statutární město Brno, 7/ Goethe Institut, 8/ Velvyslanectví USA, 9/ Velvyslanectví Švýcarské konfederace, 9/ Francouzské velvyslanectví, 10/ Instituto Cervantes, 11/ Velvyslanectví Státu Izrael.

Kdo Mezipatra sponzoruje?

1/ Hotel Veronský dům, 2/ Pension Arco, 3/ MKM jazyková škola, 4/ Hotel Slovan Brno, 5/ Living..., 6/ Friends, 7/ Outcafé, 8/ Orange Club, 9/ Sauna David, 10/ Studio Henri, 11/ Termix club, 12/ Cestovní agentura Lionel, 13/ Copy General, 14/ Café Sausalito, 15/ Sauna Las Palmas, 16/ Red Cat, 17/ Restaurace Áčko, 18/ Gibon club, 19/ King's club, 20/ Pivnice U Emila, 21/ Střihoruký Edward, 22/ Eallin Studio, 23/ Filmochod.

Kdo Mezipatra propaguje?

1/ Česká televize, 2/ Český rozhlas 1 Radiožurnál, 3/ MF Dnes, 4/ Respekt, 5/ Metropolis, 6/ Rádio 1, 7/ Rádio Krokodýl, 8/ Rádio Free, 9/ Cinepur, 10/ A2, 11/ Nový prostor, 12/ Colour Planet, 13/ iBoys.cz, 14/ ČeskéNoviny.cz, 15/ Stream.cz, 16/ 004.cz, 17/ BengáLes.cz, 18/ Líbímseti.cz, 19/ SNIP & CO, 20/ Newton Media, 21/ Railreklam, 22/ Dopravní podnik hl. m. Prahy.

Co tedy například pan Václav Jehlička zaštítil a co je současně k vidění díky České televizi?
Třeba americký film "Psycho".
Jak říká pan Záštita: "Stát má podstatně více podporovat tradiční rodiny s dětmi, aby náš národ postupně nevymřel."

Pan Záštita může navštívit také některou z doprovodných akcí Mezipater. Jako senátní rétor by se mohl uplatnit třeba zde:
A protože revoluce potřebuje i gaykomsomolce, Mezipatra se starají také o nábor:
Výše zmíněný GEJT.CZ například obchází školy a pod obrazem presidenta republiky agituje:
"Podle evaluačních dotazníků studenti a studentky hodnotili besedu jako spíše přínosnou a dověděli se něco nového co dříve nevěděli. Jsou rozhodně přesvědčeni, že by se heterosexuálové měli dozvídat o tom, jak se žije gayům a lesbám. Beseda jejich názor na gaye a lesby spíše neovlivnila, zpravidla protože už mají pozitivní názor. Z jejich vyjádření, jak beseda ovlivnila vlastní názor, vybíráme:
  • "Nemám už k homosexuálním párům takový odpor."

  • "Můj životní postoj: Až si dělá, kdo chce co chce, jen ať mi dá pokoj. => gayové a lesby mi jsou ukradeni stejně jako heter..."

  • "Ačkoliv jsem zastánce tradičního modelu rodiny, lépe jsem pochopil a prohlédl do problematiky homosexuálních vztahů. Držte se, bylo to super!"

  • "Je fajn, že se dělají besedy i tohoto typu."

Je fajn, že máme takového ministra a senátora.

הלט

P.S.: Zaoceánská aktualita z Denver Postu + Aktuality ex-gayů

Malý Lukašenko, velký velitel

23. října 2008 v 19:33 | הלט
Nikolaj Lukašenko, nemanželský syn vrchního velitele běloruských ozbrojených sil, má podle názoru svého otce, bývalého politruka, budoucnost jistou už v pěti letech: Diktátorek. (Radio Svoboda)

הלט

Gejšák a Zombie

23. října 2008 v 17:48 | הלט
Exmanager britského MO Murdoch (70) na stará kolena transmutuje do podoby gejšáka. (Daily Mail)
Podobnou zábavu (avšak jen dočasnou) nacházejí někteří Francouzi. (Le Matin)

הלט