Září 2008

V tramvaji a u lékaře

30. září 2008 v 12:22 | הלט

Po Plzni, Hradci Králové a Liberci se výdobytek zvaný elektronická jízdenka dostává i k Pražanům. Prý už si jinak jízdné nepředplatí.
"Čip bude nedílnou součástí života obyvatel," sugeruje mi MF Dnes v článku o těchto kartách. Organizátor Openkaret Martin Opatrný mi tam hned vedle vemlouvá: "Ať už je postoj lidí k elektronizaci současného života jakýkoliv, tomuto trendu se v současné době vyhnout nelze."
Takže po celulárních telefonech, videokamerách na ulicích a v institucích a po bankovních kartách nastupuje další velkobratrský dozorce: elektronické jízdenky. A zájem je o ně prý enormní.
Když už tedy bratr ví, kudy chodím, kudy jezdím, někdy i to, jak se u toho tvářím, je třeba pokročit v mém obklopení neodbytným hmyzem reklamy. O tom čtu v týdeníku Ekonom:
"Během čekání na lékaře už nebude panovat nudné ticho. Nastupuje totiž éra zábavných obrazovek. Společnost Mediapharma, která provozuje síť televizí s vlastním programem v čekárnách ambulantních lékařů, zvyšuje počet vysílacích míst. Pomocí 1300 obrazovek plánuje během jednoho měsíce oslovit 1,3 milionu diváků. Vysílání je ozvučené, spoty různé periodicity jsou dvaceti- a třicetisekundové. Od října bude v provozu 500 televizních obrazovek v čekárnách praktických lékařů pro dospělé, 300 obrazovek u dětských lékařů a 500 LCD panelů v čekárnách gynekologie. "
Mediapharma mi vyložila, že jsem statisticky minoritní, když její invazivní propagandistickou praxi odmítám: TELEVIZNÍ FARMAKOLOGICKOU OSVĚTU v čekárně sleduje 93% pacientů.
הלט

Sněží! Co? No, sněží!!!

30. září 2008 v 11:25 | הלט

Sněží! Možná už tam stavěj sněhuláky! Na Marsu... :-)
הלט

Soudruzi partyzáni, nakoupíme zbraně a....

30. září 2008 v 9:11 | הלט

Kolumbijské služby prý mají dokument ze srpna, v němž nový vůdce marxistických narkoteroristů FARC, soudruh Alfonso Cano, spřádá raketově-minový plán nového vraždění.
Paní Ingrid Betancourtová pobyde od 12. do 14. října v Praze.
הלט

133 republikánů a 95 demokratů: NE!

30. září 2008 v 8:55 | הלט

Sedmisetmiliardový Billíček neprošel díky Američanům, kteří zasypali ctěné kongresmanky a kongresmany emaily s protesty proti socialistickému sanování soukromých průšvihů veřejnými penězi. Výsledek hlasování je zde.
Zásluha patří hlavně pánovi z Texasu:

Z toho Texasu, o němž dnes v Lidových novinách píše Jaroslav Plesl:
"Členové Sněmovny reprezentantů se včera zachovali jako obránci amerických hodnot. Poměrem hlasů 228 ku 205 zamítli Bushův plán státní pomoci pro krachující finanční domy z Wall Street. Rozhodli republikáni, kteří se postavili proti svému prezidentovi. Hodně Američanů z toho bude mít radost. Pomáhat soukromým firmám z veřejné pokladny totiž v USA není voličským publikem moc oblíbený sport. Podnikání je vnímáno jako něco, kam stát nemá strkat prsty ani ve zlém, ani v dobrém úmyslu. Mnoha lidem je tam jasné, že odlišit dobré záměry od špatných je v této oblasti velice složité. Zastánci tohoto názoru říkají, že když finanční domy špatně investovaly do nekvalitních hypoték, měly by zkrachovat. A jestli se s tím sveze i realitní trh, tak ať. Podnikatelé by si neměli zvykat, že je z problémů vytáhne stát. Jinak si příště dají ještě menší pozor na riziko, což zdeformuje trh. Jenže George W. Bush v této věci není moc povedeným republikánem. Dobře ví, jak příjemné je sáhnout si jako soukromý investor na veřejné peníze. Jeho životní investice do nákupu akcií Texas Rangers stála na vysátí 150 milionů dolarů z pokladny města Arlington. Teď byla jeho sázka mnohem vyšší, stejně jako riziko. Je dobře, že ji republikáni ve sněmovně zarazili."
+ + + + + + + + + + + + + + + + + + + + +
Pan Pavel Mertlík býval politicky hodně vlevo, v dnešních Hospodářských novinách ale promlouvá tónem zodpovědnosti řekl bych hodně nelevicové:
Jádro americké hypoteční krize je v ochotě věřitelských institucí financovat úvěry, o nichž bylo od počátku jasné, že jejich splácení bude obtížné, nebo nemožné. »Bylo to buď podcenění rizika, nebo kriminální čin. Obojí se dělo s vědomím toho, že úvěrové riziko bude brzy přeneseno na jiné subjekty, a to dříve než se ona problémovost projeví tím nesplácením. A k tomu docházelo systematicky záhy po poskytnutí hypotečních úvěrů.«
Žádný z Otců zakladatelů se po včerejšku v hrobě nemusí obracet.
הלט

Ohnivý poklad

28. září 2008 v 12:00 | הלט

Libochovické noviny otiskly 29. prosince 2006 příspěvek Antonína Glance "Hrad Hazmburk a jeho pověsti".

Zde je jedna z nich: "OHNIVÝ POKLAD
Jednou se vracela jistá žena z Klapého do Třebenic. Když přišla na třebenický můstek, dostala z nenadání takovou ránu do tváře, že úzkostlivě vzkřikla. Poněvadž byla sama a pomoci čekati nemohla, utíkala k domovu. U hřbitova spatřila veliký oheň, hlídaný dvěma černými psy. Žena byla ráda, že nepozorována oheň i psy přešla. Když o tom ráno lidem vyprávěla, mínili, že měla hodit psům kousek chleba a celý poklad by jí potom patřil. Nebot oheň nebyl nic jiného, než obrovský poklad."
The Daily Telegraph dnes přináší pokračování: "OHNIVÝ POKLAD Z ISLINGTONU"
הלט

Finanční kolapsar a bilderbergovci

28. září 2008 v 6:09 | הלט

BIS ("Josefa Tošovského") na problémy nestačí. Pro globální dozor nad trhy bude lepší Celosvětový měnový úřad (CMÚ).
Dohlédne na centrální banky a velké společnosti, včetně suverénních fondů, se u něj zaregistrují a on jim také bude koukat na prsty. Jinak skončí na černé listině.
V CMÚ by měli pracovat centrální bankéři ze Spojených států, ale i Velké Británie, EMU, Japonska, Číny, Saúdské Arábie a Brazílie.
CMÚ by měl být financován povinnými příspěvky...
Čas CMÚ možná ještě nepřišel, ale uvidíme, jak se krize vyvine.
Nápady bilderbergovce Gartena ve Financial Times. A co pak zbyde ze svobodného trhu? (O návštěvě ministra Schwarzenbergera mezi bilderbergovci jsem psal v červnu.)
Čeká americké firmy znárodňování?
Spitzer si zaplatil poběhlici ze svého a dostal padáka, Bernanke vzal peníze všech a dal je bankám. Jaký je mezi nimi rozdíl? A kdo zodpovídá za explosi hypoték?
Podívá se někdo na CRA?
Jak říkali vtipálci ve videu: Nezaměstnaný černochu ze zapadákova, dovol mi, abych Ti sjednal parádní půjčku na dům...
הלט

Císařovo patří císaři. Lze ale něco nedat Alláhu?

27. září 2008 v 10:03 | הלט

V Íránu to mají jednoduché. Islámská pravidla platí v islámské zemi i pro islámskou policii.


V Londýně chodí "hidžšerifky" ulicemi už od r. 2001 a možná už brzy budou hidžáb moci nosit i policistky norské.
Říkám si: Když je policista křesťan, drží se zákonů svého státu, protože tak to píše třeba Matouš (21:22). Ale když je policistkou muslimka, váží něco císař?
הלט

Finanční kolapsary a jiná temná investiční hmota

26. září 2008 v 9:27 | הלט
+
KLSN, děkuji za tip na osvěžující vhled za horizont burzovně-finančních událostí.
הלט

Španělský kardinál Varela proti antikultuře smrti

25. září 2008 v 18:19 | הלט

Madridský arcibiskup Antonio Maria Rouco Varela vyzval křesťany své země, aby se veřejně vyjádřili k plánům levicové vlády pokročit v liberalizaci zákona o zabíjení nenarozených.
»Na princip respektování práva na život se nevztahují názory většin a menšin. Je nad úrovní veřejného mínění. Právo na život nenarozeného nemá nic společného s právy matky. Rozvoj nenarozeného života neodvisí od hodnotových kritérií. Od okamžiku, kdy je dán genetický kód, máme před sebou osobu, a nikoli věc.«
הלט
P.S.: Kulturní revolucionáři atakují zítra - v pátek - svátek svatého Václava v Praze a Brně happeningem propagujícím antikoncepci: "Tvoje tělo, tvůj život, tvoje volba". Od dvou odpoledne. Přesně v tu dobu bude pražský arcibiskup Miloslav hovořit s ministrem Pospíšilem o rodinném právu v návrhu nového občanského kodexu. V pět odpoledne otec kerdinál vystoupí na Svatováclavském duchovním zastavení pod sochou svatého Václava.

Homofobové z Varšavské smlouvy II. Aneb evropské absurdity.

25. září 2008 v 9:24 | הלט

Polsko a Balti stvořili novou Varšavskou smlouvu, která nepeče se západoevropskými levičáky, kamarádí se s Američany, brojí proti Rusku, je homofobní....
Tak popisuje svět maďarský eurosocialista Hegyi v Guardianu.
Hlavní pachatel tohoto "nového paktu", Lech Kaczyński, včera promluvil v OSN. Kromě jiného odsoudil Rusko za násilí použité proti právu a Gruzii. Zmínil se i o územní integritě.
Absurdní situace: Prezident země, která rozbila Srbsko, se dovolává integrity.
Který stát Kosovo neuznal a který ruskému ministrovi zahraničí řekl do očí, že tu jeho Abcházii a Jižní Osetii také neuzná? Ukrajina, jmenovitě ministr Ogryzko v New Yorku.
A který stát je Rusku vděčný za neuznání Kosova a současně mu říká do očí, že ruskou politiku sám neprovozuje, a proto Abcházii a Jižní Osetii neuzná? Srbsko, jmenovitě ministr Jeremić.
הלט

Ruslan Jamadajev

25. září 2008 v 8:31 | הלט

V r. 2004 udělil Vladimir Putin vyznamenání Hrdina Ruska Ruslanu Jamadajevovi, jehož včera (prý) nějací Asiaté zastřelili v Moskvě kousek od Bílého domu, když se vracel (prý) ze setkání s někým z vládní administrativy.

Co není "prý", je Mercedes S600, jímž plukovník Ruslan jel. Obrněný vůz měl při útoku stažené okno. Hlavně však: vůz patří jeho bratrovi Salimovi, jenž se staršímu bratrovi dost podobá.
Kommersant se před měsícem zmínil, že Salim možná nastoupí jako "ministr obrany" v Jižní Osetii či Abcházii. Šamba by z něj prý měl radost: Má bojové zkušenosti...
Bratr Issa z klanu Jamadajevů podle Echa Moskvy podezírá Kadyrova, jenž prý připravoval útoky na celou jejich rodinu.
Objasnit tuto vraždu bude těžké. V rodinné historii gudermeského klanu i osobní historii Ruslana Jamadajeva je zapsán bezpočet jmen lidí, kteří by mohli být pachateli. Od "obyčejných" mafiánských nepřátel současnosti, kteří chtěli jeho zisky z podnikání, přes čečenské účty Ramzana Kadyrova, nenávisti čečenských "mudžáhidů" 90. let. až po třeba zájemce o neklid v Moskvě a Čečensku.
Možná o Kavkaz se hraje a možná Kavkazem o Írán.
Magomeda Jevlojeva prý nechal zavraždit ingušský prezident Murat Zjazikov, psalo před týdnem Ingušsko.
הלט

Vyšetřit srpnové střílení v Gruzii!

25. září 2008 v 7:40 | הלט

Gruzínský prezident Michail Sakašvili vystoupil ve Valném shromáždění OSN s projevem, v němž kromě jiného připomněl, co už říkal, když stál vedle kancléřky Merkelové: Srpnovou válku je třeba nezávisle vyšetřit, přičemž vyšetřující musí mít absolutní přístup k veškerým dokumentům a činitelům.
הלט

Neinformovanost o informovanosti

20. září 2008 v 16:48 | הלט

Nacisté se domnívali, že někteří lidé jsou dobří jen k tomu, aby se jejich soustava buněk využila, když už tady tedy je, ku prospěchu lidí pořádných. Třeba při experimentech, jimž dnes říkáme pseudomedicínské. Nacisté tak prostě nahlíželi na svět a dozajista by jim to nikdo nevymluvil, kdyby se s nimi do diskuse pustil.
Někteří lidé se dnes domnívají, že některé embryonální kmenové buňky mohou dobře posloužit k experimentům, jimž se v novinách říká medicínské. Ku prospěchu všech, protože každý může jednou onemocnět těžkou chorobou a experimenty by s možnostmi léčby jistě pohnuly. Když se dnes někdo pokusí zastáncům těchto experimentů říct, že dělají špatnou věc, nevymluví jim to.
Vždyť jde jen o nějaké přebytečné buňky. Sliz.
Debatuje se leda o té přebytečnosti: Budou využity ty a ty buňky, co máme ve skladu, k rozmnožovacím účelům? Nebudou? Ne? Tak proč s nimi neexperimentovat, aspoň budou užitečné, když jsme tolik utratili za energii k jejich přechovávání...
Když se zamýšlím nad embryem a jeho mateřskými kmenovými buňkami, říkám si: Takové nic! A taková informovanost o člověku!
Když se zamýšlím nad Barackem Obamou i Johnem McCainem, končím u otázky: Jak je možné, že dospělí lidé vědí o člověku méně než nějaká buňka? Jak je možné, že vědí o člověku tolik, co nacisté?
הלט

Královská potratářská pionýrka

20. září 2008 v 9:13 | הלט
הלט

Lidé, zastavte globální oteplování!

20. září 2008 v 7:32 | הלט

Lidé mění svět v pustinu! Zvířátka trpí! Šimpanz, medvídek, klokan! V bezvýchodné situaci volí smrt!
ZASTAVTE GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ!
Solidní dávka demagogie (z Portugalska). Vhodné zejména pro děti do 13 let. Pánové Bursík a Liška by si měli domluvit nákup práv a promítání v mateřských školkách i na základních školách před vypráním mozků dětí nějakým expertem.... Nejlépe panem doktorem Ryndou:
הלט

Populista. A lhář?

20. září 2008 v 7:12 | הלט

Někteří chuligáni přejí smrt panu Wildersovi...
Další, mohamedánští meteoritologové, volají po zabití Myšáka...

A jiní, němečtí levicoví extremisté, zase ve svém posvátném boji proti "fašistům" zmydlí...
Pan Wilders vystoupil tento týden v nizozemském parlamentu, aby řekl svoje k rozpočtu na rok devátý. Pan Wilders je levicovými elitami vyhlášený populista, xenofob a islamofob, takže sotva lze čekat, že jeho projev bude široce publikován.
Operuje tam s jedním zajímavým číslem, bohužel ne moc přesně: Rozpočty čeká během několika let vydání na jednu "nezápadní" přistěhovaleckou rodinu ve výši 2,3 milionu eur, dohromady přes 100 miliard eur. To je jistě obdivuhodný "multikulturní projekt".
Pan Wilders je populista. Ale je taky lhář? Přemýšlejte.
הלט

Pochybovač Weiss: Globální ochlazení?

19. září 2008 v 22:05 | הלט

Václav Klaus zaujal.
הלט

17. září 1939

17. září 2008 v 5:09 | הלט

Polovička Poláků dotázaných GfK Polonia neví, co se přihodilo sedmnáctého září, zatímco běloruští bolševici navrhují sedmnácté září slavit. Mají desítku poslanců a politrukovi Lukašenkovi podkuřují...
Ať žije soudruh Molotov, ať žijí cely NKVD a ať žije GULAG, v němž skončil i autor národní hymny, která se dnes v Bělorusku nesmí zpívat. Podobně jako se nesmí chodit na ulici s vlajkou nezávislého Běloruska. Jako včera v Minsku:

הלט
P.S.: 17. září před patnácti lety noha posledního ruského vojáka opustila území Polské republiky. Škody po bytování ruské armády tam odhadují na 2,5 miliardy korun.

Idol žen a dívek

17. září 2008 v 3:59 | הלט

הלט

P.S.: Idol

Europarlamentní TV

17. září 2008 v 3:01 | הלט

Europarlament dnes zahajuje vysílání vlastní televize. Prý za devět milionů eur ročně se sedm desítek lidí (hlavně asi překladatelů) bude činit, aby eurolid postřehl, jak užitečné to stvoření je.
Nezávislá televize to nebude, na obsahy dohlédne rada složená ze zástupců všech frakcí.
Tak jsem si pustil propagační video tohoto kanálu. První, kdo mi z něj pohleděl do očí, byl jistý pan Spinelli. "Zasvětil život boji za mír a svobodu," poučila mou maličkost hlasatelka a otevřela stavidla rybníku Chval.
Ani slovo o tom, že to byl komunista.
Solidní začátek, soudruzi. Teď můžete rozjet krákání o tom, jak lisabonská euroústava spasí svět, až Irové dojdou poznání, že nepoznali, zatímco ostatní euroEvropané ji už ratifikovali...
Zatím to vypadá, že by EU měla do kanálu přisypat ještě nějaký ten milionek eur, jelikož se zvládnutím češtiny a počítačové klávesnice mají kanalizátoři zjevný problém....
Dvé příkladů euvroczeszťyny:
1/ "CO může EU udelat v boji prot klimatickm změnám a co je třeba proto udelat.EuroparlTV zjisťovala jaká jsou očekávání evropských občanů vzhledem k institucím EU. Průzkum v početních členských státech."
2/ "Rovnaké příležitosti a dětská chudoba
Počet rodín s dětmi, ktoré žijí z nižšího příjmu než je hranice chudoby je v Euvropě na vzostupu, sociální nerovnosti, jako např.rozdíl v mzdě mužů a žen, jak se zdá přetrvávají. EuroparlTV se ptala poslanců, expertů, aktivistů, aby se priblížila kk jádru problému a snad i našla možná řešení."
הלט
P.S.: Dnešní menu -
Program 17. září 2008
10:00-10:30 Živý přenos ze zahájení provozu EuroparlTV na EbS
1. Moderátorka Radka Kaspar - přivítání (EN)
2. Místopředseda EP Vidal Quadras - úvodní projev (ES)
3. Předsedkyně Výboru pro kulturu a vzdělávání Katerina Batzeli - projev (EL)
4. Krátký rozhovor s mladým irským novinářem Meabhem McMahonem
5. Předseda EP Hans-Gert Pöttering ­- oficiální zahájení EuroparlTV (DE)
6. Video na EuroparlTV
7. Předseda EP Hans-Gert Pöttering - zkouška terminálu.