Květen 2008

Europarlament se topí v právním chaosu

31. května 2008 v 16:38 | הלט
Symbol protiprávní kreatury, již smontovaly nejpokrokovější síly Evropy a Spojených států amerických, zavěsili nedávno u sídla Evropského parlamentu, aby svět viděl, jak se tomu monstru daří v mezinárodní politice.
Dvě třetiny poslanců europarlamentu přece hlasovaly pro "nezávislé Kosovo s dohledem", argumentuje soudružka poslankyně Packová. Marně protestuje Řecko, marně protestuje ministr Jeremić.
Co dnes znamená nějaká rezoluce RB OSN č. 1244?
Evropská unie je prostorem BEZPEČÍ, PRÁVA a PROSPERITY, vemlouvali nám agitátoři té substance před referendem.
BEZPEČNĚ už víme, že PRÁVO prosadí EU v Kosovu takové, aby tam cizí státy mohly rozkrást majetek Srbské republiky, a to v zájmu vlastní vyšší PROSPERITY.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Miomir a Miloš Stojanovićové si vzali tričko s nápisem KOSOVO JE SRBSKO a skončili před kosovským soudem. (Beta)
To, co není pravda, může viset u europarlamentu a to, co je pravda, se nesmí v Kosovu na veřejnosti ukazovat. Prý na to bezpráví už brzy bude dohlížet EULEX.
הלט

Rána pod pás od Luboše Rosího

31. května 2008 v 15:44 | הלט
Blogger Alexandr Průša také postřehl, co Luboš Rosí v Událostech 27.5. (01:56) zařadil za svá slova o tom, jak protiradaroví hladovkáři trpí, jak je lékaři nemohou nakrmit proti jejich vůli a jak jim místopředsedkyně europarlamentu žehná, zatímco premiér Mirek Topolánek jim na dopis ještě neodpověděl. A už je to přes týden!
Šup k tomu obrázek. Moc pěkný. Z archivu České televize.
הלט

INVASE UFO II.

31. května 2008 v 15:17 | הלט
Malí Zelení Ztroskotanci ve Vietnamu...

Brána do ufoidního archivu britského ministerstva obrany je zde.

הלט

Jak MV definuje krajní levici a pravici?

31. května 2008 v 14:35 | הלט
Vláda před několika dny dostala na stůl zprávu MV o problematice extremismu u nás v loňském roce.
Dokument předložený ministrem Langerem pracuje s pojmy "levicový" a "pravicový" extremismus. O jejich vymezení říká: "...je identické s vymezením tak, jak byly tyto formulovány v předchozích zprávách..."
K čemuž je připojen výslovný odkaz na zprávu z července 2002. Tu předkládal pan ministr Gross a definuje pojmy takto:
"Zpráva tedy vychází z jednotného pojetí extremismu jako podhoubí aktivit zaměřených proti ústavnímu zřízení a jím chráněným hodnotám. Extremismus obvykle používá tyto instrumenty: historický revizionismus, sociální demagogii, aktivismus, podporu verbálního až fyzického násilí vůči oponentům a vůči apriori definovaným sociálním skupinám a konspirativní teorii. Ve světové politologické literatuře se obvykle rozlišuje extremismus levicový a pravicový a dále náboženský, ekologický a (v některých případech) národnostní (regionalistický). Poslední tři formy extremismu se v České republice vyskytují jen ojediněle, anebo vůbec ne, výklad se proto hlavně zaměřuje na extremisty pravicové (inspirované a používající v prvé řadě nacionální, rasovou, etnickou zášť, sympatizující s historickým fašismem nebo nacismem) a levicové (motivované především záští sociální, třídní, antikulturní, sympatizující s historickým komunismem nebo anarchismem).
Přestože v ideálním pravolevém modelu jsou levicový a pravicový extremismus protipóly, realita je komplikovanější, neboť svoji roli hraje sociálně kulturní a historický kontext, na jehož pozadí se projevy těchto ideálních typů manifestují. To vede k tomu, že se tyto protipóly mohou projevovat v jednotlivých oblastech protiústavního konání s velmi rozdílnou intenzitou, i k různě citlivému vnímání společenské nebezpečnosti těchto protipólů."
K tomuto textu pana Grosse je připojena poznámka:
"* S radikální a krajní pravicí bývají podle některých politologů spjaty následující typy nacionalismu: 1. konzervativní integrální nacionalismus (zbožštění vlastního národa na absolutní princip, nadřazený demokracii a humanitě, požadující právní a společenskou dominaci vlastního národa i ve vztahu k menšinám a cizincům, která se nemusí vždy pojit s rasovým pojetím národa), 2. biologické, rasové pojetí národa jako společenství krve, odpovídající nacismu a fašismu a 3. evropanské panárijství, odpovídající neonacismu."
Fašisté a nacisté jsou tedy pravicoví proto, že nacionální a rasová zášť prostě je pravicová.
Kdopak to byl, kdo špendlil definiční znaky na klopy?
Hitler rozdával žluté hvězdy, Stalin se od něj odlišil logokraticky.
"Jedním z největších úspěchů sovětské propagandy před druhou světovou válkou bylo, že přesvědčila publikum, že komunismus je směr levicový a fašismus a nacismus směr pravicový. To dalo komunistům jistý propagační prostor, že jsou jiní než nacisté a fašisté, a že tedy s nimi mohou demokraté spolupracovat. Papouškuje se to bez přemýšlení dodnes. Není to pravda, všechny tyto směry jsou stejné," konstatuje například Stanislav Reiniš ve své práci "Největší omyl dějin".
Je tragikomické, že to je právě Ivan Langer, kdo od Josifa Stalina přes Stanislava Grosse přebírá komunistickou novořeč.
Proč?
Byl to totiž zrovna on, kdo loni napsal:
"Možná málo se u nás připomíná, že nacismus je nacionalistickou variantou socialismu a levicové ideje jako odpor ke klasickému liberalismu a elitismu patří k jeho základní ideové výbavě."
Ivane Langere, kdo by měl udělat první krok a zahodit už konečně to bolševické prznění reality?
הלט
P.S.: Alain Besançon, "Jakobínská revoluce a revoluce ruská", 1999: "K tomu, abychom odhalili podobnosti duchovní krajiny vlády Konventu a totalitarismů 20. století, je třeba vystoupit ještě výše, až do metafyzické roviny. Základním pojítkem je skutečnost, že se zde vykonává zlo ve jménu dobra. Ideologie poskytuje takový výklad světa, v němž je zlo čím dál tím více vymezováno a vysvětlováno na základě nějakého prvku skutečnosti, který je pojímán jako úhlavní nepřítel, a jako takový proto zasluhuje být vytržen i s kořeny. Dobro tak spočívá v uskutečnění chirurgického zákroku, který by zlý prvek ze světa definitivně odstranil. Při podobné operaci se nesmí chvět ruka a není na místě ani soucit, protože jde o amputaci odumírající tkáně."(Virtually)
Karel Schwarzenberg, Obrana svobod, 1936: "Nelze dělat konzervativní politiku. /../ Taková politika je nemožná proto, že není už křesťanského řádu společnosti, prostě revoluce zvítězila a každá úvaha o nynějších povinnostech křesťana ve společnosti musí vyjít od konstatování této skutečnosti. /../ Nastaly časy, kdy revolucionář je legitimním držitelem moci a zbytky tradiční společnosti jsou, ať už trpěným nebo pronásledovaným objektem vládní činnosti."

INVASE UFO

31. května 2008 v 0:42 | הלט
Sestřelil Vietkong Malé Zelené? (The Sun, VietnamNet)
Britské ministerstvo obrany zpřístupňuje X-Files. (The Daily Telegraph)
הלט

Sýre, vy si chcete popovídat s al-Kaidou?

30. května 2008 v 23:35 | הלט
Být to podle severoirského policejního náčelníka, tak to prý brzy bude realita. Sir Hugh se o tom svěřil Guardianu.
Ředitel CIA Hayden o al-Kaidě ve WP
Náměstek amerického ministra vnitřní bezpečnosti Charles Allen už nechce vést válku s terorem, protože moslemíni si to překládají jako válku s islámem. FT
Kdepak jedno jaderné zařízení v Sýrii, neutrony se generálu Assadovi nějak pomnožily... Debka
הלט

Ruští akademici a hnití kriminálníka

30. května 2008 v 23:08 | הלט
Takto se vyjádřil český diplomat Václav Bartuška v posledním Magazínu MFD, tento diplomat prostě občas mluví zle, nedávno nás třeba v E15 poučil, že musíme padnout na držku.
Má ale pravdu, Rusko je vskutku zemí fascinujících proměn. Tak třeba taková Akademie věd. Uctívala donedávna Kremlem za zloducha prohlášeného Borise Berezovského. Čas však oponou trhnul. Nyní jsou k velebení onačejší akademici, Gerhard Schröder například.
Jak to souvisí s Démonošvilim? Řádným akademikem byl vyhlášen jednak pan Schröder, jenž jako předseda spolku podílníků Nord Streamu pomáhá Kremlu dobýt západní Evropu, a dalším akademikem se stal nějaký pan Chilingarov, jenž má křesílko v Dumě, ale hlavně je tím Rusem, jenž pro Kreml dobyl suroviny u točny.
Josif Stalin byl ale také velký vědec, je o tom písnička. Zpívá se v ní o zostřujícím se třídním boji, vlcích a Gulagu.
K poslechu zde.
Товарищ Сталин

Товарищ Сталин - Вы большой ученый,
В языкознании познавший толк,
А я простой совейский заключенный
И мой товарищ - серый брянский волк.
А я простой совейский заключенный
И мой товарищ - серый брянский волк.

За что сижу, по совести, не знаю,
Но прокуроры, видимо, правы.
И так сижу я в Туруханском крае,
Где при царе бывали в ссылке Вы.
И так сижу я в Туруханском крае,
Где при царе бывали в ссылке Вы.

И вот сижу я в Туруханском крае,
Где конвоиры строги и грубы,
Я это всё, конечно, понимаю,
Как обостренье классовой борьбы.
Я это всё, конечно, понимаю,
Как обостренье классовой борьбы.

То дождь, то снег, то мошкара над нами,
А мы в тайге с утра и до утра,
Вы здесь из искры раздували пламя,
Спасибо Вам, я греюсь у костра.
Вы здесь из искры раздували пламя,
Спасибо Вам, я греюсь у костра.

Я вижу Вас, как Вы в партийной кепке
И в кителе идете на парад,
Мы рубим лес, и сталинские щепки,
Как раньше, во все стороны летят.
Мы рубим лес, и сталинские щепки,
Как раньше, во все стороны летят.

Вчера мы хоронили двух марксистов,
Мы их не накрывали кумачом.
Один из них был правым уклонистом,
Второй, как оказалось, ни при чем.
Один из них был правым уклонистом,
Второй, как оказалось, ни при чем.

Живите ж тыщу лет, товарищ Сталин,
И как бы трудно не было бы мне
Я знаю будет много чугуна и стали
На душу населения в стране.
Я знаю будет много чугуна и стали
На душу населения в стране.
הלט
P.S.: 23. května vyzvala Moskevská helsinská skupina Lžidmitrije k propuštění politických vězňů. Michail Chodorkovskij, Platon Leběděv i Alexej Pičugin jsou mezi nimi. A taky jeden akademik. Igor Rešetin.

Irská zodpovědnost

30. května 2008 v 14:01 | הלט
Bez Boha je dovoleno vše, říkají irští katolíci, kteří se jako jediní v Evropě mohou vyslovit k euroústavě v referendu. (Reuters)
Česká petice.
הלט

Demonstrace na podporu Srbska

30. května 2008 v 5:44 | הלט
V pátek se od 17. hodiny na Václavském náměstí koná demonstrace petičního výboru za neuznávání tzv. Kosovské republiky, na které Jaroslav Foldyna vylíčí, jak se žije Srbům v jejich vlasti.
הלט
P.S.: Premiér baskické autonomní vlády Juan José Ibarretxe ohlašuje referendum s otázkami, jejichž kladné zodpovězení by podle jeho představ otevřelo cestu k sebeurčení Basků.

Igelit

30. května 2008 v 4:39 | הלט
Mrtvé tělo nedávno narozené holčičky našli v igelitové tašce na pásu třídičky odpadu v Hradci Králové, píše Deník.
Nejenom Deník, řada zpravodajských serverů. Čtenáře Novinek zřejmě zpráva vykolejila tak, že se vedení rozhodlo stopnout a skrýt diskusi:
Informace v dostupných zprávách neumožňují zhodnotit, co a proč se vlastně stalo před "nálezem těla mrtvoly", jak to pojmenovává jazyk vyšetřovatelů.
Čtyři desítky milionů lidských bytostí jsou na světě zabity každý rok před tím než se narodí.
Všem lidem ještě není lhostejná sobeckost hédonistické civilizace, která se rozhodla spáchat sebevraždu z nenávisti k sobě samé. Minulou neděli se ve Varšavě uskutečnil pochod několika tisíc lidí za živé děti, za normální rodinu. Plus doprovodné akce.
Mou pozornost zaujal transparent, který v celkovém pohledu není čitelný:
Mami, tati, jsme s vámi, nikdy nebudete sami.
(tohle se na titulní straně liberálního českého tisku neobjeví)
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Malá holčička skončila v igelitovém pytlíku mezi smetím. Měla vlastně štěstí. Paní Andrea a pan Gert před pár lety v pořadu ARD hovořili o svém mrtvě narozeném dítěti, půlroční Sophii. Ta skončila hůř. (Vida Humana Internacional)
Francouzští velkorevolucionáři stahovali z nepřátel revoluce kůže a oblékali se do nich. Nacisté z těl vyráběli všelijaké potřeby pro domácnost. A demokratické Německo? Granule na povrch vozovek a na skládky.
Ekologické využití.
Je to pořád jedno téma: Lidé se rozhodli nežít podle Pravdy, odtud pramení veškerá ztráta úcty k životu. Odtud hekatomby mrtvol. V lágrech Stalina, Hitlera, Maa, Kim Čong-ila, kambodžských komunistů...
Igelitová taška v této krajině smrti symbolizuje alespoň jakousi ozvěnu někdejší civilizace.
הלט

Půjdu za budhisty a vrátím se sama k sobě

30. května 2008 v 1:54 | הלט
Křesťanskodemokratická politička doktorka Parkanová se v dubnu svěřila Lidovým novinám, o čem sní: Chtěla bych pobýt pár měsíců v budhistickém klášteře a vrátit se víc sama k sobě.
Představuji si Jana Zahradníčka, jak si kupuje letenku do Indie, balí kufr a míří za budhisty, aby se s nimi promeditoval k poznání pravdy o sobě. Jistě ten výlet tajně podnikl, literární historii to sice zůstalo skryto, ale musil se přece nějak do té Asie dostat, jinak by nedokázal napsat žádnou ze svých básní.
Tady v Evropě zarostly už dávno cesty k pravdě všelijakým bodláčím, proto vzhůru do Indie!
הלט

Národní fronta Evropské unie

30. května 2008 v 0:25 | הלט
Počátkem padesátých let výtvarní agitpropčíci ozřejmili pracujícím, jak moc je potřeba stát v pevném šiku na stráži míru. Jinak by světu pokroku jeho nepřátelé, nepřejícníci a škůdci mohli zlomit vaz, že?
Dočítám se, že si tu potřebu jednoty uvědomily nyní síly pokroku v evropském zákonodárném sboru.
Přesněji řečeno, britský levičák Corbett přišel s nápadem, jak všelijakým těm pochybovačům a sypačům zrnek písku do soukolí stroje, který nás veze do lepší budoucnosti, přistřihnout křidélka.
Pro založení europarlamentní frakce je dnes zapotřebí dvacítky poslanců z pětiny členských států, bude-li proposice schválena, a že Jo Leinen jistě vyvine nedoměrné úsilí, aby se to stalo, na frakci vznikne nárok až třiceti europoslancům ze čtvrtiny členských států.
הלט

K2

28. května 2008 v 5:51 | הלט
Může za to Al-Arabiya...
הלט

Vyšetřování skonu Vytautase Pociūnase

28. května 2008 v 5:34 | הלט
Předloni jsem psal o nálezu mrtvého těla litevského konzula v Brestu Vytautase Pociūnase. (1, 2).
Litevská tajná služba VSD měla v těchto dnech návštěvu. Skupina bývalých odpůrců sovětské okupace Litvy a také několika bývalých důstojníků VSD přišla k jejímu sídlu demonstrovat.
"Hanba!" křičeli. Národní písně zpívali. A zjištění pravdy o smrti Vytautase Pociūnase se domáhali.
Byli mezi demonstranty dva lidé, které v České republice zná pár lidí, ale kteří se zapsali nejenom do dějin Litvy.
Pan Antanas Terleckas a paní Nijolė Sadūnaitė.
Příběh paní Sadūnaitė z Gulagu je někdy srovnáván s Deníkem Anny Frankové jako její "katolický protějšek". Bojme se jen Boha a pracujme pro Jeho slávu, říkala o zkušenostech se sovětskými katany.
Pokud vím, u nás její Světlo v Gulagu nevyšlo.
Ale zpět k demonstraci u sídla VSD. Ředitel služby Povilas Malakauskas pozval několik demonstrantů na kávu a ujistil je, že vyšetřování bude pokračovat, dokud pravda nebude odhalena.
Na otázku, "zda se VSD = KGB?", zazněla záporná odpověď. Demonstranty to prý uspokojilo. Uvidíme.
הלט

Rudoarmějec Obama

28. května 2008 v 4:30 | הלט
Milí veteráni, můj strýček osvobodil Auschwitz.
Barack Husajn Obama
Já sice nejsem voják, ale bojové tradice máme prostě v rodině.
הלט

Mohamedáni v Súdánu sestřelili MiG-29?

28. května 2008 v 4:15 | הלט
Ruský vojenský instruktor údajně zahynul v Súdánu po sestřelení MiG-29 místními povstalci. (Sudan Tribune)
Všichni povstalci nejsou mohamedánští, ale v JEM jsou. (Černá kniha)
הלט

Lisabonská smlouva zabije EU

28. května 2008 v 0:20 | הלט
Petice Mladé občanské platformy za odmítnutí ratifikace lisabonské "euroústavy" jde proti podstatě věci. "Euroústavu" je naopak třeba ratifikovat, protože to nové ustrojení EU zapůsobí jako injekce utrejchu do krevního oběhu Evropské unie. Integrační proces vyústí do desintegrace. Vím, o čem mluvím, sám jsem "euroústavu" pomáhal sjednávat.
Vyplývá z diskuse europoslance Jana Zahradila s Lukášem Petříkem z Euportálu.
"Vaše přesvědčením (Lukáši Petříku), že české parlamentní veto by mohlo zastavit ratifikaci lisabonské smlouvy, považuji za neskonale naivní. Půjde o pouhé gesto, navíc jeho důsledky budou do pár měsíců "napraveny". Následovat totiž bude pád vlády, iniciovaný vnitřními a vnějšími faktory a vznik nové "proevropské" vlády, pravděpodobně v čele s ČSSD ( + SZ + KDU-ČSL), případně podporované dolejšovským "reformním" křidlem KSČM. Tato vláda a její parlamentní většina bez problémů smlouvu ratifikuje.
ODS se ocitne v naprosté politické klatbě a izolaci, bude rozcupována proevropskými médii na kousky a stane se z ní definitivně strana nějakých 10- 15 %, kterou možná někdo v budoucnu přizve do nějaké vlády jako junior partnera, až to bude potřeba pro parlamentní většinu. Vést svou vlastní politickou stranu tímto směrem odmítám."
Podobně dnes zněla slova Alexandra Vondry na tiskovce k jednání s delegacemi Švédska a Francie o přípravě předsednictví EU, pokud jde o to, čemu říkají "politika ochrany klimatu".
Pochopil jsem, že ODS - reprezentovaná doktorem Vondrou či inženýrem Topolánkem - prostě uvažují o Švédech či Francouzích jako o malých dětech, jimž hračku "politiky ochrany klimatu" z ruky nevezmou, nýbrž svůj souhlas s jejich hraním smění za jejich podporu něčemu českému. Děti si pohrají, časem přijdou na to, že ta hračka je vlastně pitomost, anebo k tomu nedojdou, ale občané jim to řeknou, až si přečtou v novinách, jaké stovky miliard eur tomu hračkářství mají zaplatit. A pak toho Švédi i Francouzi nechají. No a s jejich podporou v EU již uskutečněný český nápad zůstane realitou.
To je tedy taktika. Jen aby se ta premisa dětinské radosti z hračky neukázala být chybnou. Mohlo by totiž jít o bláznovství. A na něm by racionalita pana inženýra i pana doktora ztroskotala. Já si myslím, že o bláznovství jde. A že bude drahé.
Platit se bude kromě pravdy i svobodou a stamiliardami eur.
הלט

Kamenovaný autobus

27. května 2008 v 11:13 | הלט
21. května padla na dečanské křižovatce červená a autobus Jaroslava Foldyny musel zastavit. A začaly létat kameny. (idnes.cz) Obrázek jsem v českých médiích nenašel, až u Gorana Davidoviče.
Celé Rusko sleduje, co se děje v Kosovu, a když bude potřeba, kozáci přijedou Srbům na pomoc. Kdo je nepřítelem Srbů, je také nepřítelem Rusů a nepřítelem kozáků.
הלט

Komu není súry dáno, tomu není pomoci...

27. května 2008 v 10:34 | הלט
Chlapi, pozór! Přišlo nařízení a pytlík peněz! Pohov.
V dubnu tady vydali holandskej překlad Koránu a životopisu Mohameda vod ňákýho Abdoláha. Šéfové z vnitra nám píšou, že tomu z vás, kdo si to koupí, na to mám přidat polovičku. Bude se vám to prej hodit do služby, aby se vám při pochůzce mezi moslemínama furt nepletly slovíčka, jako pajďulák a pajďalláh.
Britští dozorci se bojí zakročit proti mohamedánským gangům v trestnicích, kde tyranizují jiné vězně. ISLAMOFOBIE! Alkajďáci navíc britské mohamedány v kriminálu mohou naverbovat do terordžihádu. Ministerstvo spravedlnosti proto všem dozorcům poslalo brožurky o islámských fanaticích a pro vězeňské imámy nachystalo školení.
הלט

FARC - DIE LINKE - KSČM

26. května 2008 v 21:08 | הלט
V počítači nedávno zabiténo kolumbijského komunistického narkoteroristy Reyese byly i informace o kontaktech FARC s Junge Welt a německými postkomunisty, například v lednu 2005 se syn zabitého teroristy Devia setkal s poslancem Bundestagu Gehrckem. (Der Spiegel)
Naši němečtí soudruzi mají moc dobrý program, pochvaloval si nedávno český komunista Exner a popřál jim úspěch. (KSČM)
Kdo sledoval přenos debaty na nedávném bolševickém sjezdu, mohl si všimnout, jak se někteří bolševici přimlouvali za těsnější spolupráci s bohatými a úspěšnými německými levičáky.
Nevím, zda existuje přímé propojení Chávez-FARC-Die Linke-KSČM, ale vůbec bych se nedivil, kdyby tomu tak bylo.
הלט