Duben 2008

Sexuální výchova

30. dubna 2008 v 20:54 | הלט
Kulturní revolucionáři od Ondřeje Lišky vtrhnou do škol a budou dohlížet, jestli se děti správně učí nasazovat kondom a brát pilulky, dočítám se na idnes.cz.
Některá slova v tom článku nejsou: Výchova k lásce, důstojnost, integrita.
Zdá se, že standardem bude styl cvičebnic od Frause. "Osmáci už mají odpovídat na otázku, co by dělali, kdyby zjistili, že jsou homosexuálové." "Šesťáci se dozvědí, že by bylo chybou dělat z oblasti sexuálního života tabu. Mohou si vyluštit křížovku, ve které jim vyjde slovo "antikoncepce"."
Co takhle třeba navařilo vydavatelství Fraus pro sedmáky do Rodinné výchovy:
V Británii je jedním z mečů HOMINTERNY Stonewall. U nás kulturním revolucionářům poslouží antikoncepční agentura. Podívá se do škol, vydá varování a ministr Liška už s chutí tancuje podle té krysaří píšťaly.
הלט

McCain: OSN? Ne. Ligu demokratických států!

30. dubna 2008 v 20:04 | הלט
Jakými atributy se vyznačuje většina členských států OSN? A jakými atributy by se od nich lišila Liga demokracií?
הלט

Běloruský KGB atakuje Svobodku

30. dubna 2008 v 10:53 | הלט
Politruk, jenž neovládá běloruštinu, se zase činí.
Svoboda slova: Bělorusko mezi Zimbabve a Uzbekistánem.
Politruk je ochoten ustoupit v rozhovorech se Západem. :o))))))
הלט


Princ William v Afghánistánu

30. dubna 2008 v 7:20 | הלט
Bojová příprava prince Williama vyvrcholila.
הלט

Venezuela: Nedá se svítit

30. dubna 2008 v 7:05 | הלט
Plukovníku Chávezovi zhasly žárovky v polovině státu. Hydroelektrárna prý měla problém
הלט

Írán

30. dubna 2008 v 6:59 | הלט
Nepřestanou-li mulláhové destabilizovat region, dostanou z Washingtonu ultimatum.
הלט

Škola

29. dubna 2008 v 10:39 | הלט
"To by mě zajímalo, co všichni děláte (respektive děláme) po nocích, že pak ve škole usínáme? Já se dobrovolně přiznám, že usínám nejvíce o hodinách biologie. Ale kdo z nás ne? :-D"
Ptal se loni Parisian a Andynka mu to v komentářích vysvětlila: "ha ha haaaa:-D všichni po nocích kalíme a pak takhle znehodnocujeme hodinu biologie.. ale z nejhoršího už sem se dostala- teď už pouze dřímám! Super Báro, aspoň vidim, že nejsem flákač, ale že je to úplně normální;-)"
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Přednáška profesora Petra Piťhy: VELKÁ ILUZE ČESKÉHO ŠKOLSTVÍ
"...Žákům je třeba vyhovět a pochopit jejich individualitu. Má-li právě potřebu se trochu proběhnout, má-li potřebu jít si na zahradu zakouřit, nemá-li potřebu zrovna teď psát diktát. Kdykoli může být učitel obviněn, že šikanuje. Nesmí se bránit, je-li napaden. Kopne-li žák učitelku, nesmí ho uhodit. Po incidentu musí být na pozoru, aby mu nedala špatnou známku, protože by to bylo podujaté hodnocení. Nikdo se neptá, jak se v budoucnu zapojí do pracovního procesu dítě, které nehodlá respektovat a nerespektuje časové členění na hodiny a přestávky. Zvonění je středověký nesmysl a nemá ve škole co dělat...."
הלט
P.S.
Kde jsem tohle našel? V magazínu EXTRA s touto tiráží:
Dovolím si zvýraznit jeden údaj: 1 338 000 kusů.

Irové možná pochovají reformní smlouvu

29. dubna 2008 v 7:46 | הלט
Pro odvar "euroústavy" už je jen 35 % Irů.
הלט

Niech zstąpi Duch Twój!

27. dubna 2008 v 6:55 | הלט
1979: "I wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja: Jan Paweł II papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!"
1979: "Využít všechny dostupné prostředky k zastavení nového směru v politice, který otevřel nový polský papež. V případě nutnosti - využít i prostředky jdoucí za hranice diskreditací a desinformací." (pokyn členů sekretariátu ÚV KSSS soudruhům z KGB, spolupodepsal M.S.Gorbačov.)
הלט

Protiraketová obrana, NATO a cizí vlivy

27. dubna 2008 v 6:09 | הלט
Stejně jako se náš kongres islámsko-levácko-politrucko-ekologistických obhájců protiraketové bezbrannosti občas na veřejnosti odhalí, anebo něco o jeho přátelích odjinud prosákne do televize (+ "Svatá prostoto!"), tak i ukrajinská zvláštní služba má práci s mapováním aktivit všelijakých těch ukrajinských iniciátorů ÚZEMÍ BEZ NATO a podobně.
Třeba takoví "progresivní socialisté" Natalije Vitrenkové a organizace zavěšené na "neoranžové" politické subjekty. Parazitují na svobodě a demokracii.
Rozhovor ředitele SBU Nalivajčenka pro Silski Visti: 1 + 2.
הלט

Veřejně prospěšní homosexualisté

27. dubna 2008 v 5:49 | הלט
Každý se nějak živí. Například pan Robert Biedroń z Polska se chtěl chytit v politice, tak se dal dohromady s pohrobky Jaruzelského a v r. 2005 kandidoval za ně do Sejmu ve Varšavě. S programem svobody pro homosexuálně obcující. Dostal sotva tisíc sedm set hlasů.
Pan Biedroń je velký polský bojovník HOMINTERNY. Vyznamenal se například propagační akcí za vyřazení homosexuálně obcujících z kategorie těch lidí, kteří nemohou darovat krev. To je panečku útisk! Jistě bude brzy novelizována Charta základních práv a svobod tak, aby na předním místě stvrzovala právo každého euroobčana vybrat si pro transfúzi třeba krev s HIV.
Před sedmi lety spoluzakládal Kampaň proti homofobii a dnes je něco přes rok jejím předsedou.
Nyní Kampaň vybídla Poláky, aby využili možnost asignovat jedno procento ze svých odváděných daní - pro veřejně prospěšné subjekty.
Na co by přispěli?
Tak třeba vratislavská pobočka Kampaně pořádá 30.4. debatu transgenderistů na téma "Jakými argumenty může dítě rodiči nejlépe vysvětlit, že je ´jiné´". Víš, maminko, já léta trpím, žiju se svou identitou v ilegalitě, ale podívej - dokumenty Světové zdravotní organizace říkají, že jsem úplně normální... Jako ty.
הלט

Obamovo "manželství" pro pozítří

27. dubna 2008 v 4:42 | הלט
Demokrat Barack Husajn Obama je známý vlastenec, který ví, co se sluší a patří, když zazní kulturními revolucionáři už léta borcené harfy otců zakladatelů tón. :o)
Hlásné troubě amerických homosexualistů, kteří si stěžují, že tento uchazeč o kandidaturu dává málo peněz do předvolební reklamy v jejich tiskovinách, a že má kolem sebe i homofobní persony, se pan Obama svěřil, že chránit nějaké manželství muže a ženy bude už brzy překonané stanovisko, a že vojáci, jichž se to týká, by měli mít možnost chlubit se svou sexuální desorientací.
הלט

Zeus Hromotřas má konkurenty

26. dubna 2008 v 6:36 | הלט
To si takhle vezmete v Novém Mexiku laser, vypálíte jím ionizovaný kanálek k mraku... A prásk! Francouzi a Němci už to zkusili. :o)
הלט

Perpetuum silentium

26. dubna 2008 v 5:24 | הלט
Pročítám si takhle svoje oblíbené bloggery a bloggerky v Polsku, když tu najednou v debatě k jednomu tématu narazím na obšírnější komentář.
Téma: Cenzura internetu. Tak celkově. Čína, Afrika... Nepíše nic, co bych už (někdy i přes rok) nevěděl. Až na konci je zajímavá otázka:
No jo, odkud by se jeden dozvěděl, že internet už není jen loutka, kterou za nitky někdo odněkud tahá?
A jak tak nad tím dumám, kliknu na odkaz blogu komentátora, abych se podíval, co si tak o světě ten člověk myslí, obrazovka blikne a šup, už je tu kýžená adresa:
"Lippach kněz vede doktora Jesenia na theatrum.
Je to on! Jesenius.
Živý, smělý, prudkých a pružných pohybů, však hlava a dlouhý ostrý knír, do nedávna černý jako uhel, bělají se.
Rychle ohlédl se Jesenský kolem, na chvíli zahleděl ke kostelu sv. Salvatora - snad myslil na svoji dívčičku malou, která tam bydlí -
Kampanus je na nejvýš vzrušen, mluví: "Bože, lítost mi proboduje srdce, snad Bože, nedáš zohaviti těch, kteří tu zemi vzdělávali, snad přece nedopustíš dokonce vykořeniti těch, kteří ji milovali, Bože, jenž svým hlasem lámals cedry na Libaně, nespi, nespi, proč spíš?
Ten bídný advokát a lichvář čte ortel -
Kampanus s hrůzou čeká, že někdo vystoupí, však nikdo, nikdo nevystupuje, aby ohlásil pardon, soudcové a rychtáři sedí nehybně, strnule. Kat jde zvolna k bývalému rektorovi Karlovy universí - nemá meč - má něco jiného v ruce, takž přece bude mu řezán jazyk, který ozdobně mluvíval králům a knížatům.
Co to? Proud krve z úst Jesenského…, krev řine se na prsech…, utíkal Kampanus do šera věže, po schodech dřevěných se hnal dolů, třísky ostré zadíraje si do rukou a o trámy do hlavy se tluka, hnal se do tmy schodů šnekových, do tmy, do vlhkého chladna, a tu ve tmě klesl na schod a vypukl v hrozný, křečovitý, příšerný pláč.
"
(Zikmund Winter, Mistr Kampanus)
הלט

Hrdinové Lisabonské reformní smlouvy

26. dubna 2008 v 4:21 | הלט


Zamyšlení bývalého náměstka polského ministra školství Miroslawa Orzechowského:

V jedné staré anekdotě se říká: Ptají se Čecha: "Proč u vás nebyli za druhé světové partyzáni?" A Čech opáčí: "To se přece nesmělo."

Všichni se tenkrát smáli. Měli jsme pocit, že my Poláci jsme evropští hrdinové, kteří se ničeho neleknou, a že když je třeba hájit čest, národ a jeho posvátnost, jsme připraveni zemřít. Kdeže loňské sněhy jsou. Aspoň zatím.

Prvního dubna přijal Sejm zákon, který zmocňuje prezidenta k podpisu lisabonské smlouvy. Nikdo nediskutoval, nikdo neprotestoval a nehájil nezávislost Polska. Všichni mlčeli jako zařezaní. Někdo pak řekl, že to byl aprílový vtípek, že je to jenom tak. Ale druhý den Senát přijal úplně stejný zákon. A po smíchu byla veta.

A tu náhle přijde zpráva, že český Senát poslal reformní smlouvu Ústavnímu soudu, aby prozkoumal soulad dokumentu s českým právem. Dokud soud nerozhodne, Senát o smlouvě jednat nebude.

Senátoři si přejí porovnat šest částí reformní smlouvy s českou ústavou, mj. přenesení některých národních kompetencí na evropskou úroveň, nahrazení jednomyslného způsobu rozhodování v Radě EU většinovým a závaznost Charty základních práv v České republice.

A co vy, naši hrdinní polští zákonodárci, nestydíte se? Zdá se, že odvaha mezi našimi poslanci a senátory notně zdražila, že peníze váží víc než čest zákonodárců Občanské platformy, Práva a spravedlnosti, Strany demokratické levice a Polské lidové strany, neboť málokterý z nich má odvahu vyslovit NE!

Že je tady nějaké Polsko a nezávislost a památka hrdinství předků bojujících o svobodnou vlast? No a?!

Potkají takhle čeští turisté ve Varšavě na ulici polského poslance a senátora a ptají se jich: "Proč jste neposlali reformní smlouvu k Ústavnímu soudu?" Naši říkají: "Jelikož se na tom Tusk domluvil s Kaczyńskim v prezidentské vile v Helu." "A váš Sejm a Senát už nezasedají ve Varšavě?" vyptávají se Češi. "Parlament zasedá ve Varšavě, ale rozhodnutí se činí daleko odsud," odvětí naši a zahanbeně jdou pryč.
הלט

Gruzie mezi ruskými mafiány a Západem

26. dubna 2008 v 1:40 | הלט
Z Moskvy včera zaznělo varování, že nebohé abcházské bratry Kreml nenechá na holičkách, pokud jim budou chtít Gruzíni ublížit, a že se k tomu prý chystají.
O co jde? V Abcházii. V Gruzii.
Já odhaduji, že dvě třetiny problému představují ruští lampasáci a mafiáni. V Rusku a Abcházii. Gruzie si přeje patřit k Západu a oni nechtějí přijít o obchody. A jednu třetinu tvoří ruské neoimperiální reflexy.
Abcházská autonomní republika je z právního hlediska integrální součástí Gruzie, místní separatisté se ale činí, aby to zůstalo jen na papíře. A z Moskvy jim ochotně pomáhají.
Rusko je dnes zemí ovládanou mafiánskými klany, zčásti armádními, které by nerady zakusily hořkou chuť ztráty "kanálů" a "trhů", jakou po skvělých devadesátých letech zažívají už nějaký ten rok v Čečensku, kde je mafie federálů postupně vytěsňována místními, zejména mafií tzv. prezidenta Kadyrova.
Abcházský kápo Sergej Vasiljevič Bagapš je mimochodem člověkem prezidenta RAO JES Anatolije Čubajse.
Oproti Čečensku jsou Rusové v Abcházii přítomni pod prapory OSN jako "míroví siláci". Mafie samozřejmě netvoří řadoví vojclové.
Zvláštní vyslanec generálního tajemníka NATO pro Jižní Kavkaz a Centrální Asii Simmons byl v minulých dnech v Gruzii a pronesl tam větu, která kremelské soudruhy asi povalila na zem: Rusko je stranou v gruzínsko-abcházském a gruzínsko-jihoosetském konfliktu. Ovšem jeho hned další věta zase Rusy do židlí vrátila: Je vyloučeno, aby se NATO přímo zapojila do procesu řešení abcházského konfliktu. Navrhl aktivně zaangažovat "Skupinu přátel generálního tajemníka OSN pro otázky Gruzie". Paralelně s vyslancovými prohlášeními napsal Saakašvili do Moskvy, že by bylo dobré znovu začít jednat o revizi smluv, na jejichž základě jsou ruští vojáci v Gruzii.
Rusko s Gruzií hraje neoimperiální a geopolitickou hru. Do prosince slíbila NATO Gruzii na summitu v Bukurešti MAP. Z toho vyplývá, že do prosince bude Rusko eskalovat napětí, aby Západu ukázalo, jak nevhodná je Gruzie pro nějaké integrování. Současně se bude eskalací mstít Američanům za Kosovo.
Rusko drží trumf uznání Abcházie jako subjektu mezinárodního práva. Jenže je to karta, kterou na stůl může hodit jen za určitých okolností. Jednou z nich jsou takové vnitropolitické podmínky v Gruzii, které zajistí, že nepropukne válka. Časovým horizontem zde může být rok 2014 jako rok olympiády v Soči, neboť leží kousíček od Abcházie.
Kromě Abcházie si Rusko podobně hraje i s "nezávislostí" Jižní Osetie a Podněstří. Do určité míry může pro něj podobnou roli sehrát i Náhorní Karabach a za velmi specifických okolností i Kaliningrad. Mimochodem - "nezávislý" Náhorní Karabach Abcházii uznává. :o)
Do Kremlu nastupuje podivná postava cara-necara Medveděva, kterého dosud Putin světu prezentuje jako tuze velkého vzdělance a demokrata a jenž sám se tváří jako ztělesněný paragraf. Vyvolání války s Gruzií by z Medvídka rázem udělalo krvelačnou šelmu. To postrádá logiku.
Proto počítám, že Rusové budou strunu napínat k prasknutí, ale prasknout ji nenechají. Zatím. Na zlikvidování "neruské" vlády v Tbilisi mají teď několik let čas, pokud se jim ale podaří zabránit integraci Gruzie do NATO.
Aktuality najdete třeba zde.
הלט

Orient nám krade poledník!

25. dubna 2008 v 22:26 | הלט
Mekka je úklonhodný středosvět, pryč s nějaký nultým poledníkem okcidentu! volají prý islamisté. Rudý Ken si jistě nechá poradit a Big Ben brzy zbourá. :-)
Kdo by si chtěl adoptovat Bena do svého počítače, aby mu odbíjel doma či v práci, může si ho pro NT/XP stáhnout odsud.

Když si já dám receiver naplno, zastíní Ben po Praze i Zikmunda, ale praskají mi doma skla v oknech. :-)

laudo deum verum...

הלט

Emuna

25. dubna 2008 v 21:29 | הלט
Izraelská justice uznává adopci dítěte homosexuálně obcující dvojicí lidí. (Haaretz)
Jako kdyby starší bratři už pár tisíc let nevěděli, co bude následovat.
הלט

Woodstock 2009

25. dubna 2008 v 20:15 | הלט
Hrdina HOMINTERNY Ang Lee chystá nový film, tentokrát prý k popukání.
הלט