Březen 2008

Klimatická politika EU

31. března 2008 v 15:52 | הלט
Dvě dekády seděl na špici GOSPLANU soudruh Nikolaj Konstantinovič Bajbakov. Trend právě hlásí, že ve věku sedmadevadesáti let podlehl pneumonii.
Ovlivňoval ten pán život i mojí generace, neboť GOSPLAN řídil od pětašedesátého roku až do perestrelky..pardon..perestrojky.
Kdo podepisoval papír s číslem říkajícím, kolik se vyrobí a vyveze foťáčků SMENA? Soudruh Bajbakov!
Ptáte se, jak to souvisí s titulkem?
Sešla se ta zvěst Trendu s jinou informací, důležitější.
Od politika, jenž sdílí názor, že takzvaná unijní politika ochrany klimatu je nesmyslná, a jenž disponoval kompetencí ji stopnout v zárodku, jehož ale nechci jmenovat, jsem se dozvěděl, že stopnutí by znamenalo prakticky vyřazení toho státu, jehož představitel by to udělal, z Unie. Dotyčný je přesvědčen, že časem uhlíkové běsnění skončí, až se dostatečný počet lidí dopracuje k poznání, za jaké peníze se ten nesmysl pořizuje.
Dalo by se lehce říct, no a co, tak Unii rozbijeme! Jenže to politici neradi dělají, vykročit bez toho, aby věděli, jaký bude druhý krok, třetí, pátý. Na cestě, jejíž směr není předem vymyšlen. Přiznám se, že z praktických důvodů tuhle námitku chápu, protože ty důsledky by byly kolosální. Ekonomicky, právně, bezpečnostně. Možná hlavně geopoliticky.
Taky se ale přiznám k názoru, že by to na národ toho politika jistě zapůsobilo jako živá voda. A to není málo v marasmu dnešní Evropy.
GOSPLAN zesnul ve věku sedmadevadesáti jar. Ať žije GOSPLAN světa pseudotržních ekonomik!
Politico: 300 000 000 $ na propagaci uhlíkového spasitelství. - update a oprava: Na volební kampaň! Hned jsem si říkal, že je to nějak moc peněz. :o)
הלט

Tibeťany trápí inflace

31. března 2008 v 5:03 | הלט
V pátek ráno začali otvírat na lhaské Pekingské aleji krámky. Jeden pomenší otevřel poprvé od 14. března.
Přišly dvě ženy, podívaly se na cenovky a nedobře se jim udělalo. Původní cena 11 jüanů za půl kilogramu masa se zvedla na 13,5 jüanu (1,92 USD). "To je nějaký podvod."
Inflace v Číně v únoru dosáhla nejvyšší úrovně za posledních dvanáct let a komunisté vědí, že nepokoje se v jejich zemi často rodí v důsledku růstu cen.
Číňané mají problémů ale víc. Nejeden cenzor musí vysedávat u počítače s Photoshopem a upravovat fotografie pro vládní lhaní.
הלט

Krajník z nejkrajnějších: Evropan jak poleno

30. března 2008 v 16:11 | הלט
IslámInfe, díky za tip na típnutí kavkohorského žurnalistování. :o)
הלט

Obchodník s orgány mezi ministry EU

30. března 2008 v 14:59 | הלט
Ministři zahraničí EU se měli na schůzce v Brdu zeptat svého partnera Thaçiho, jak druhdy obchodoval s tělesnými orgány unesených Srbů, to by bylo to pravé téma pro jejich rozhovor, konstatoval srbský ministr školství Lončar: Jinak hodnotím přítomnost H.Thaçiho jako velkou hanbu celé Evropy.
הלט

Nový taktický laser

30. března 2008 v 14:53 | הלט
Americké síly testují taktický laserový kanón, který prý zlikviduje tank na deset mil.
הלטPalpost v 6 500 metrech

29. března 2008 v 14:31 | הלט
Nepálská armáda vyšle hlídky na Mt. Everest, čtyři vojáky do základního tábora a čtyři do tábora číslo dvě, aby tam od 1. do 10. května bránili Tibeťanům v protestech proti vynášení olympijského ohně komunistické olympiády.
Ti mariňáci ve sněhu vpravo jsou jihokorejští. Nepálské uniformisty jsem nenašel. :o)
הלט

Antidžihádistický odpor

29. března 2008 v 6:47 | הלט
Objevila se nová webová vitrína: The anti-jihad Resistance.
הלט

Diktátorský klub přibírá Ahmadínežáda

29. března 2008 v 6:40 | הלט
Šanghajská organizace pro spolupráci už se prý těší, že v srpnu na summitu v Dušanbe se mulláhové z Qomu stanou plnoprávnými členy.
Turkmenský prezident Muhammedov, jehož země není v ŠOS, se chystá na summit NATO, protože její mírové mise jsou prospěšné.
Kdyby Turkmenistán nedával Číňanům licence na těžbu uhlovodíků, byla by tahle zpráva ještě důležitější.
הלט

FITNA - "Death to the filmmaker"

29. března 2008 v 6:09 | הלט
Nizozemský velvyslanec v Pákistánu Andreae předvolán na MZV, že prý svoboda neumožňuje urážet náboženství.
V Karáčí demonstrují proti FITNĚ.
Nizozemští machometáni nekřičí.
הלט
P.S.: Je-li satira pravdivá, je to důvod k zamyšlení, a není-li, mohu nad ní mávnout rukou, říkal v pátečním Právu o dánském karikování proroka mohamedánů předseda České unie karikaturistů Kovařík, jenž některé obrázky hodnotí jako chytré. Které, neupřesnil.

Pomsta za Brdy: Protivzdušná obrana Venezuely

29. března 2008 v 5:34 | הלט
Interceptory do Polska a Radar do Brd? Huh! V tom případě my dodáme protivzdušnou obranu nejpokrokovějšímu politikovi světa, za šest let bude systém hotov, rozhodl se zřejmě běloruský diktátor Lukašenko.
הלט

Gül chce F-35

29. března 2008 v 5:26 | הלט
Turecko si za 11 miliard dolarů pořídí během deseti let 100 kusů F-35. Troškař! Státy pacificko-asijské oblasti si jich kupují rovnou pět set.
Jak by asi dopadla konfrontace australských vzdušných sil s ruskými Su-30?
הלט

Buteflika nechce MiGy

29. března 2008 v 5:14 | הלט
Podle únorové dohody vrátí Alžírsko do konce dubna Rusku 15 kusů MiG-29, které si koupilo loni a předloni, zastavilo i financování dalších dodávek z rámce osmimiliardového kontraktu s Ruskem z r. 2006, nezaplatilo třeba za 6 kusů Su-30MKI(A). Kontrakt se týká i čtyř systémů S-300PMU-2 a 185 kusů tanků T-90S.
הלט

Děti, pěkně se posaďte, popovídáme si o islámu

29. března 2008 v 3:50 | הלט
O desetiletí brněnské mešity psala tuhle iDnes: "Hasan zdůraznil, že mešita má kromě náboženského i kulturní a společenský význam. Měsíčně ji navštíví žáci pěti škol. Vedení nadace pořádá přednášky o islámu, které ho mají pomoci pochopit."
Z webu brněnských machometánů se člověk o tom, co říkají dětem, nedozví nic. Z iDnesky také ne. Chtělo by to zajet do Brna, zjistit, které děti byly expozici vibrací z toho Domu vystaveny, a vyptat se jich, jestli to nebylo něco z ranku Muslimského bratrstva.
"Fundamentalismus je pojem z hlubin křesťanského náboženství. Znamená víru v doslovnost Bible. Fundamentální křesťan, tedy ten, jenž jedná podle Bible, není člověk, jenž táhne světem a zabíjí lidi. Fundamentální islám neexistuje. Je jen islám. Tečka. Zbývá otázka, jak je interpretován Korán.
Ukazuje se, že největšími vykladači islámu jsou západní politici. Oni vědí lépe než všichni řečníci v mešitách, všichni ti, kteří pronášejí strašlivá kázání proti všemu, co je křesťanské či židovské. Tito západní politici vědí, že existuje dvé islámů: Dobrý a Špatný. Oni dokonce vědí, jak je odlišit, ačkoli žádný z nich nepřečte ani slovo v arabštině..."
Autorem těchto řádků z úvahy o povaze machometánství z r. 2003 je izraelský profesor Moše Šaron.
Brněnským dětem by měla být rozdána před návštěvou mešity, čtenářům iDnes by měla být k dispozici alespoň odkazem.
Islám se jeví být náboženstvím nenávisti. I k Židům: ...a skála a keř řeknou: "Muslime, přijď, za mnou je Žid, zabij ho." A co čeká křesťany? Mohamedánské peklo. Někdo přece musí nahradit machometány, kteří tam jsou.
Jenže, jak říká Korán: "Předložte tedy Písmo své, jste-li pravdomluvní!" Tak to tedy nemáme problém: نسجد لآلامك أيها المسيح فأرنا قيامتك المجي, podrobnosti, milí machometáni, najdete zde.
Pěkně se posaďte, příběh Spásy začíná.
הלט

Obamova pohádka na dobrou noc

29. března 2008 v 1:39 | הלט
Když byl Barack maličký, četla mu jeho maminka určitě nějaké pohádky.
Vyrostlý Husajn se bez našeptávačů dozajista neobejde, jeden nemůže stíhat číst všechno a myslet na všechno.
Nedávno jsem četl povídání Financial Times o tom, jak jsou američtí prezidentští námluvníci z obou táborů sto let za opicemi.
Zatímco americké banky se hroutí, dolar klesá, Fed formuluje nové principy za pochodu a pozorovatelé se přou, zda nová velká krize už je tady, debata uchazečů o prezidentský úřad vstoupila do surrealistické dimenze.
Svoje role totiž hrají podle loňských scénářů, takže hlavním problémem je pro ně NAFTA (B.Obama, H.Clintonová) a vysoké daně plus byrokracie (J.McCain).
Je to podobné, jako kdyby po 9/11 zahajovali kandidáti svá vystoupení dramatickými výzvami k posílení ochrany velvyslanectví.
Uplyne pár dní, otevřu Lidové noviny a v nich unikátní sloupek:
Krize na trhu hypoték se v Americe stala novým tématem předvolební kampaně. Obama náhle atakuje McCaina: Jste pasivní! Miliony Američanů přicházejí o domovy a vy jen sedíte!
Vím, že causalita může být jiná, těžko odsud vhlédnout do toho, jak byla utkána síť, již Husajn hodil na Johna, ale působí to dojmem, že Barackovi čtou na dobrou noc britské noviny.
הלט

Íránská puma a ÖMV

29. března 2008 v 0:31 | הלט
Nechcete zajet do Vídně na konferenci?
הלט

Kultura smrti

28. března 2008 v 8:50 | הלט
Když už jsme se u nás v Belgii po nacisticku rozhodli zabíjet lidi, proč upírat právo na smrt dětem a mladým lidem?
הלט

Komunistická provokačka

28. března 2008 v 7:48 | הלט
Čínská ozbrojená moc je schopna lecčeho. Čínská tajná policie pak je schopna se převléci za mnichy a jít vraždit a zapalovat do Lhasy.
הלט

Raketové zprávy

28. března 2008 v 7:43 | הלט
Komunistická Korea odpaluje rakety krátkého doletu. Mohamedánští teroristé z Hizballáhu s pomocí Íránu získali rakety s doletem 300 km, což ohrožuje Dimonu. Mohamedánští teroristé z Islámského džihádu produkují střely s doletem skoro 13 mil a s hlavicí pro 10 kg trhaviny.
הלט