Únor 2008

Lučavka královská a zlatý americký jih

29. února 2008 v 22:42 | הלט
Profesor Victor Hanson v rozhovoru pro švýcarské noviny o rizicích imigrace ve Státech, ale i v Evropě.
הלט

Rovný a rovnější? To zrovna!

29. února 2008 v 21:47 | הלט
Policejní závody ve Frisku mají nečekaného vítěze: Do cíle sice doběhli jako první preferencemi prodopovaní hendikepníci, ale šampioni dostanou cenu útěchy: 1 600 000 $.
Absurdistán postmoderní Ameriky: Rasa není kritériem, ale za rasovou diskriminaci jako důsledku pozitivní rasové diskriminace dostanete odškodnění.
Důstojníku, aby vám břuch z těch desítek tisíc dolarů nakonec nepuknul!
הלט

Voroněžský kurýr má problém

28. února 2008 v 8:26 | הלט
Reportérka Le Figara Laura Mandevilleová si udělala výlet do Voroněže a navštívila šéfredaktora místního Kurýra Dmitrije Djakova.
Až do loňského roku prý mohlo obden v pártisícovém nákladu vycházející periodikum psát docela volně, témata nebyla v zásadě zakázána a kritizovat prý mohli i kremelského cara.
Před rokem svoboda skončila, novináře si zavolala regionální správa a pověděla jim: Budete-li ošklivě psát o vládě, seberou nám dotace a nám zase nezbyde nic jiného než vám vzít to, co dosud dostáváte.
Když na konci května do Voroněže přijel Kasparov, šéfredaktorovi poradili, aby si návštěvy nevšímal. Zcenzurovány byly i zprávy o mohutných volebních podvodech v prosinci před vyhlášením slavného vítězství Jednotného Ruska.
Šéfredaktor říká, že stejně na tom jsou všechny noviny v Rusku: Všem řekli před volbami, aby drželi pusu.

Srbové, žalujte akt konkrétního státu u ICJ

28. února 2008 v 7:08 | הלט
Myslím, že srbská žaloba u Mezinárodního soudního dvora v Haagu na jeden ze států, které uznaly nezávislé Kosovo, má velkou šanci uspět. Soud sice nemůže svá rozhodnutí vymáhat přímo, ale verdikt by měl obrovský účinek na veřejné mínění.
הלט

Vzdělanci rozbíjejí Kosovo

28. února 2008 v 6:50 | הלט
Spojené státy americké se ujímají uznání nezávislosti Kosova jako příležitosti upevnit přátelství se Srbskem, naším spojencem během obou světových válek.
Američtí středoškoláci, povězte, kdo to byl Adolf Hitler?
"NEVDĚK SVĚTEM VLÁDNE.
Uznáním nezávislosti Kosova, vyhlášené 17. února v rozporu s mezinárodním právem, Česká republika neprojeví zrovna vděčnost vůči Srbsku. Vždyť to byla právě tato země, která již 23. října 1918 uznala Masarykovu vládu v Paříži. Za první republiky jsme byli spojenci v rámci Malé dohody. V červnu 1938, tedy v době rostoucího ohrožení Československa ze strany hitlerovského Německa, se konala manifestace na naši podporu na Bělehradské univerzitě a následující měsíc se srbští sokolové hromadně účastnili X. všesokolského sletu v Praze. V kritických zářijových dnech téhož roku probíhaly masové demonstrace v Bělehradě, Zaječaru, Šabci a dalších městech, jež vyjadřovaly sympatie ohroženému slovanskému spojenci. Na 200 000 jugoslávských dobrovolníků, mezi nimi desetitisíce Srbů, se hlásilo na pomoc Československu. A my se vám teď odvděčíme schválením odtržení vašeho historického území!"
J. Šajtar, Reflex
Srbsko nikdy nepodepíše žádný hanebný protokol, jímž by se vzdalo Kosova, které je nám bráno, jako bylo v Mnichově připraveno Československo o Sudety.
הלט

Naši veselí odboráři

27. února 2008 v 20:26 | הלט
Proti zrušení stravenek můžeme zorganizovat třebas i generální stávku, hehe.
- místopředsedkyně ČMKOS Marcela Kubínková, ČT
הלט

Nezávislost Kosova uznalo Polsko

26. února 2008 v 16:15 | הלט
Tak jako každý den i zítra ve 12:44 podle čísla rezoluce Rady bezpečnosti OSN vyjdou vysokoškoláci v Kosovské Mitrovici demonstrovat proti rozbíjení Srbska, k němuž se dnes přidalo Polsko.
A co Praha? Neviditelný pes píše:
"Španělé a Slováci se odmítli připojit k nesmyslnému a protiprávnímu uznání separatistické provincie Kosovo samostatným státem. Není to proto, že by u nich vládla větší úcta k právu.
Vysvětlení je jednodušší. Uznání separatistické provincie samostatným státem ohrožuje i jejich státnost. Od Španělska by se chtěli odtrhnout baskičtí separatisté a kdy se probudí maďarští separatisté v podunajské pánvi je jen otázka času. Francouzská vláda si měla včas uvědomit, že existuje jakási Korsika, která by se mohla též stát velmi pěkným samostatným státem, jehož noví vládci, dnes učitýlci a advokátíci, zítra otcové národa, by se s chutí přisosli na mezinárodní penězovody. Což je prs, k němuž jistě spějí lačná ústka kosovských učitýlků a advokátíků.
Naše vláda dosud neví, jelikož jí není jasno, před kým se víc a dřív posírat: před Američany? Pak by bylo dobře se k nesmyslu připojit. Před Rusy? Pak by bylo dobře zaujmout principiální odmítavé stanovisko. Před Evropou? Pak horlivě ano. Před kým ještě? Možná, že někde zaštěká pes, i pak by byla krásná příležitost k posrání se. I my měli svoje Kosovo, jmenovalo se Sudety. Táž Francie, která uznává "samostatné Kosovo" (samostatné, avšak neschopné vlastní ekonomické existence), provedla totéž nám. Před sedmdesáti lety. V Mnichově. I to by mohl být dobrý důvod k odmítnutí uznání "samostatného Kosova". Že nechceme jiným udělat to, co udělali jiná nám, že o našem území rozhodli o nás bez nás."
הלט

Rusové do Kosova?

26. února 2008 v 13:43 | הלט
Ruský generální štáb prý připravuje plán na vyslání více než tisíce vojáků ke Kosovské Mitrovici.
הלט

Mráz přichází ze Strakovy akademie

26. února 2008 v 12:30 | הלט
Starým bolševickým filmům se dneska už lze jen smát, protože pravý mráz přichází odjinud.

Na webu naší vlády se objevil "akční plán" kulturní revoluce doktorky Stehlíkové, zřejmě absolventky nějakých kazašských pohrobků "Institutu für Sozialforschung", která chce pokročit v přeprogramovávání kulturní báze českého národa.
V Belgii už jsou "mnohem dál", jak s oblibou říká pokrokář Bursík.
הלט

Únorový Úděl

26. února 2008 v 10:48 | הלט
V novinách je zase hodně oprávněného křiku, jak je možné, že nějací komunisté demonstrují s rudými prapory pětadvacátého února.
V novinách není ani slovo o tom, kdo ustrojil Úspěch Únorového Údělu.
Prošel jsem na dálku knihovnu pana presidenta křížem krážem, abych našel obrázek jednoho papíru, anebo přepis textu, který nese. Špatně jsem asi hledal, memorandum ze dne 10. srpna 1943, které dostal FDR před teheránskou konferencí od svého poradce Hopkinse (nebo od generála Marshalla, to už se prý neví, kdo z nich ten pamflet napsal a kdo jen kývnul), jsem nenašel. Co říká?
"Russia's post-war position in Europe will be a dominant one. With Germany crushed, there is no power in Europe to oppose her tremendous military forces. It is true that Great Britain is building up a position in the Mediterranean vis-a-vis Russia that she may find useful in balancing power in Europe. However, even here she may not be able to oppose Russia unless she is otherwise supported.
The conclusions from the foregoing are obvious. Since Russia is the decisive factor in the war, she must be given every assistance, and every effort must be made to obtain her friendship. Likewise, since without question she will dominate Europe on the defeat of the Axis, it is even more essential to develop and maintain the most friendly relations with Russia.
Finally, the most important factor the United States has to consider in relation to Russia is the prosecution of the war in the Pacific. With Russia as an ally in the war against Japan, the war can be terminated in less time and at less expense in life and resources than if the reverse were the case. Should the war in the Pacific have to be carried on with an unfriendly or negative attitude on the part of Russia, the difficulties will be immeasurably increased and operations might become abortive."
Skleník amerických levicových intelektuálů, které fascinoval Stalinův mlýnek na maso už v letech třicátých, to byl, co i Čechům a Slovákům posléze přineslo...
הלט

Nápadná nenápadnost arciteroristy

26. února 2008 v 7:32 | הלט
Obvyklým způsobem, jak se dostat na kobylku chráněným osobám, je získat někoho z jejich bodyguardů.
Padouch Mugníja problém vyřešil. Pohyboval se zcela sám, ale v "naprostém" utajení.
Až jednoho dne si jeden palestinský Arab pracující pro Mossad všiml, že ten pán z Íránu, s nímž mluví o příští vlně teroristických útoků v Izraeli, nemá doprovod. To je ale divné...
A pohádka skončila.
הלט

Kosovo a Francouzi

24. února 2008 v 20:08 | הלט
- A co takhle místo chrámu Notre-Dame postavit mešitu?
37letý kosovský Srb Nebojsa pro L´Express.
הלט

Džihádníci: Blahopřejeme bratrům z Kosova!

24. února 2008 v 14:55 | הלט
Kašmírští džihádníci se radují: I nám svítá naděje, jak postupně státy světa uznávají Kosovo! Bravo!
הלט


Evropa: Dům islámské války

24. února 2008 v 11:51 | הלט
"Přijel jsem do Prahy se svými vzpomínkami na minulost, se svým vzrušením z přítomnosti i se svými sny do budoucnosti. V mé mysli to ale všechno bude mít jasný smysl, pokud mi bude dovoleno důvěřovat své vlasti, Evropě, a pokud budu moci svému synovi říci, že se nemusí obávat budoucnosti, protože Evropa je pro všechny stejně důvěryhodným místem k žití, ať už jde o Židy, křesťany, muslimy či kohokoli jiného. Takže jsem sem přijel, abych vám jako bosenský muslim vyjádřil upřímnou důvěru své duše a na oplátku očekávám, že se mi dostane upřímné důvěry slibné duše Evropy, kterou se pokouším nalézt v tomto krásném městě, zde v Praze," říkala před pěti lety na Foru 2000 nejvyšší autorita bosenských mohamedánů Mustafa Cerić.
Minulý čtvrtek autorita v lublaňském hotelu Garni hovořila o identitě evropských mohamedánů. Pověděla naslouchačům mj., že na Zemi je dvé světů: Dům islámu a Dům neislámu.
Já ten pojem znám trošku přesněji definovaný. Na příkladu vývoje ve Velké Británii o tom před třemi lety psal Pavel Kohout: "V srpnu 2004 publikoval časopis New Statesman článek Proč teroristé milují Británii. Autor James Campbell citoval jiného islámského radikála, Mohameda Sifaouiho. "Britští islamisté dlouho vědí, stejně jako vláda a tajné služby, že dokud Británie zaručí svobodu takovým, jako je Hassan Butt (islámský radikál sympatizující s terorismem), teroristické útoky budou v Británii plánované, avšak nikoli prováděné." New Statesman vyvodil ironický (nicméně logicky konzistentní) závěr, že přítomnost hlasitých a aktivních sympatizantů islámského terorismu ve Velké Británii znamená vyšší stupeň bezpečí pro Brity na úkor obyvatel jiných zemí.
Vůdce organizace Al-Mujahiroun, Omar Bakri Mohamed přirovnal tuto smlouvu k úmluvě společníků Proroka s etiopským králem. Tato zkušenost vytvořila v koránském právu precedens: muslimové nesmějí útočit na obyvatele zemí, které jim zaručují bezpečí. Tato neformální, ale dodržovaná smlouva prý zaručuje Británii bezpečí, prohlásil ještě v roce 2004 Omar Bakri Mohamed.
V lednu 2005 ovšem konstatoval, že bezpečnostní smlouva vypršela v důsledku přijaté protiteroristické legislativy. Británie se stala "dar ul-harb", doslovně "domem války". Takto islám označuje území, kde se vede ozbrojený džihád. Žádný "kufr" (nevěřící) si nemůže být jistý svým životem ani majetkem. "Život nevěřícího nemá žádnou cenu," prohlásil Omar Bakri Mohamed doslova."
הלט

Další demonstrace: ЧИКАШКИ СРБИ

24. února 2008 v 11:20 | הלט
Zaznamenal jsem informace o demonstracích v Polsku, Švýcarsku, Řecku, Rusku a u nás.
Winnipeg Sun o uznání nezávislosti Kosova.
הלט

Kosovo si vybuduje vlastní armádu? III.

24. února 2008 v 8:58 | הלט
Paní ministryně Parkanová souhlasí s vybudováním kosovské armády? Neznám odpověď na tuto otázku.
הלט

Kosovo si vybuduje vlastní armádu? II.

24. února 2008 v 8:18 | הלט
Unijní ministři obrany se sešli v Brdu. Pan Jung ohlásil, že Kosovo potřebuje vlastní síly a že je mu třeba pomoci.
Budou euroEvropané, kteří chtějí okrást Srbsko o Kosovo, podporovat zformování armády STÁTU DŽIHÁDU? Budou zájemce lustrovat a zkoumat, jestli mají na svědomí deset Srbů, anebo jen jednoho?
V Brdu zasedla i paní doktorka Parkanová.
Co na zločiny mezinárodního společenství říkala, zprávy neprozrazují. Asi si opravdu jen dělala poznámky.
הלט

Co zejména viděli Američané z bělehradské demonstrace

23. února 2008 v 8:51 | הלט
Z mnohasettisícové demonstrace se Američanům do paměti vryjí jiné obrázky. Prošel jsem si pár set amerických novin a až doslova na pár výjimek jim přinesly převážně tohle:
Plameny, plameny a plameny z objektu americké ambasády, případně záběr se srbskou vlajkou zavěšenou na objektu ambasády. Řádění deprivantů a neschopnost policie v první fázi jsou tím, co se bude Američanům pojit s jedenadvacátým únorem.
Marně asi říká prezident Tadić: Tohle nebylo Srbsko. (B92)
Z přenosu a reportáží na B92:
הלט
P.S.: I jeden člen srbské vlády vyzýval k násilí, tvrdí mluvčí amerického MZV McCormack ve FT.
P.P.S.: A co také viděli a slyšeli Kanaďané? Třeba generála MacKenzieho:

Bosenští Srbové zdraví protisrbské euroEvropany

23. února 2008 v 8:32 | הלט
Pokud vícero států OSN a zejména EU uzná Kosovo, bosenští Srbové vypíší referendum o tom, co si udělají oni se "svým". S džihádisty a dalšími zvířaty už si užili dost.
Nad tím, co mohamedánští šílenci provedou s Kosovem, a co to bude znamenat mj. pro NATO a Spojené státy, se v tomto týdnu zamýšlely The Washington Times. Stejný deník psal v r. 1999 o vztazích UCK s teroristy.
הלט