Prosinec 2007

Obrana rodiny a víry

31. prosince 2007 v 4:26 | הלט
Statisíce, možná dva miliony lidí se sešly v neděli v Madridu na výzvu místního arcibiskupství a katolických organizací.
Socialisté atakují rodinu a rodina potřebuje obranu. "Laická kultura je podvod, nic nevytváří, pouze odnímá naději a kráčí po cestě potratů, rychlých rozvodů a ideologie manipulující myšlením mládeže. Po této cestě směřujeme k rozpadu demokracie," konstatoval arcibiskup Valencie Agustin Garcia-Gasco Vicente.
Slova tohoto papežem Benediktem XVI. nedávno jmenovaného kardinála do určité míry korespondují s projevem francouzského prezidenta Sarkozyho v Lateránské bazilice: "Nevěřící musí být chráněn před každou formou intolerance a proselytismu. Ale člověk, jenž věří, je člověkem s nadějí. Zájmem Republiky je, aby bylo mnoho mužů a žen, naplněných nadějí. Postupné osiřování venkovských farností, duchovní poušť periferií a nedostatek kněží přinejmenším neučinily Francouze šťastnějšími."
Projev francouzského prezidenta zatěžují vnitřní rozpory, ale já jsem nabyl dojem, že chce otočit kormidlem francouzského Titanicu, anebo alespoň začít vytvářet podmínky pro takovou změnu kurzu, která u plavidla obřího výtlaku zabere léta, spíše desetiletí. Jistého potvrzení se mi dostalo od bdělé reakce francouzských zednářů, kteří tuší zradu... :o)
הלט

Vzpomínky na budoucnost

30. prosince 2007 v 13:44 | הלט
Mladí ve východním Německu mají už pomalu to nejlepší smýšlení o režimu SED a mladí na západě země si zase myslí, že dějiny východních zemí do jejich historie nepatří. Čím mladší, tím nadějnější... Le Monde.
Mladí v Rusku o práci v Memorialu nestojí, ale Kreml, ten na práci do Memorialu posílá každou chvíli nějaké destruktory... La Croix.
הלט

Tři pánové z pákistánské vlády...

30. prosince 2007 v 13:11 | הלט
Mail on Sunday píše, že britský ministr zahraničí Miliband dostal před pár týdny email od Bhúttové, která ho prosila, aby zapůsobil na pákistánskou vládu, ve které jsou tři pro ni nebezpeční pánové...
Jaderné braně jsou v bezpečí, tvrdí pákistánská armáda. Tyto zbraně jsou pro nás priorita, říkají ale američtí generálové. (FT)
Paní Bhúttová jako premiérka dopustila, že hrozby pro Západ zesílily. Doktor Chán před očima dánské tajné služby obstarával jaderné technologie a čile s nimi kšeftoval s komunistickou Koreou, Libyí, jednal i se Syřany, zájem měli Saúdové, zatímco Saddám mu nabídku hodil na hlavu. Paní Bhúttová přispěla k instalaci režimu talibanců v Afghánistánu, s nimiž, jakož i s al-Kaidou se podnes na jedné straně paktuje ISI, zatímco na straně druhé dodává do Londýna a Washingtonu informace o bin Ládinově "Základně".
הלט

Bénazir Bhuttová

28. prosince 2007 v 7:37 | הלט
Řadu míst v Pákistánu záchvátily po zavraždění Bénazir Bhuttové násilnosti. Řadu komentátorů zachvátila představa, že svět ztratil velkou političku.
O jejím plánu vyzbrojit armádu a dobýt "zpátky" Kašmír novináři v litaniích na téma, zda její smrt "prospěla" al-Kaidě, talibancům či nějaké frakci ISI, nemluví...
הלט

Vánoce na Východě

24. prosince 2007 v 17:37 | הלט
I v Severní Koreji žijí křesťané. A slaví Vánoce. Jaké asi budou v Táboře číslo 22?
הלט
P.S.: Také v Čitě klesají teploty k -22 stupňům Celsia...

Protiraketová obrana Sderotu se rýsuje. Konečně.

24. prosince 2007 v 8:35 | הלט
Za 207 milionů dolarů začne Izrael konečně budovat obranu proti raketám odpalovaným palestinskými teroristy i na Sderot.
הלט

Nanoslova

24. prosince 2007 v 4:41 | הלט
308 428 slov Písma jsme na čtvereční půlmilimetr zapsali za hodinku, hlásí izraelští vědci z Hajfy.
הלט

Rok globálního zámrazu

23. prosince 2007 v 6:31 | הלט
Pár set vědců sepsalo minority report o tom, že neplují na Titanicu v hlavním uhlíkobijeckém proudu.
Dva pánové z Německa zase dali dohromady povídání pro vážnější zájemce o uhlíkovou oteplovací hypotézu.
Jevy "eňo-ňůňo" (oscilace El Nino a La Nina) působí na globální klima. Hodně. Druhý z nich letos zajistí pořádnou zimu. Rozepsali se o ní ve washingtonských Timesech.
A konečně... D-fensáci si to rozdali s ekologisty pod vánočním biostromečkem... :o)
הלט

Gen Schengenu: Schöne Gen? Schöne Bescherung!

22. prosince 2007 v 6:55 | הלט
Sdílíme radost, r a d o s t, R A D O S T!
Fraškovitě by asi působilo, kdyby v médiích povídání o slavném konci hraničních kontrol provázely symboly problémů a rizik.
Proto je tam nevidíme. K mání na pultech mainstreamu jsou toliko politici a úředníci při plnění výkonu funkcí a pak jásavci, někdy rozjívenci.
V lepším případě milenci svolní své milenectví vystavit na odiv lidu Evropské unie. :o)
Náš pan premiér Topolánek také objel pár přechodů, zapózoval a pronesl několik proslovů. V Hrádku nad Nisou pohovořil o puknutí první obruče Kostěje Nesmrtelného:
"Pro naše občany tedy definitivně padly vnitřní hranice v rámci Schengenu. Přirovnal bych to k puknutí první obruče Kostěje nesmrtelného. Teď by ještě měly prasknout další dvě: volný pohyb pracovních sil a služeb. Pak už nebude nové země v EU nic dusit. Když zde mluvím o významu rozšířeného schengenského prostoru, nemohu se nezmínit o základní misi Evropské unie. Tou je rozšiřování prostoru stability, prosperity a bezpečí. Tak, jako nyní vstupují do Schengenu nové země EU, je také třeba udržet Unii otevřenou pro další země. Je třeba zlomit onu psychologickou bariéru. Bariéru strachu z nově příchozích, která je někdy pevnější, než železná opona. V případě Schengenu se nám podařilo onu bariéru obav překonat. Snažme se nyní společně o totéž v případě rozšiřování samotné Evropské unie. Jsem rád, že mohu ono bourání bariér spolu s polským premiérem Donaldem Tuskem zahájit zde, na polsko-české hranici. Na hranici, přes níž se v době totality setkávali čeští a polští disidenti. Nyní se můžeme navštěvovat kdykoli, bez strážců a pasových kontrol. Zbourejme tedy zbytky bariér, směřujme k Evropě bez dělících čar, faktických i těch v našich myslích. Směřujme k Evropě opravdu svobodné."
Polské televizi náš premiér řekl, že je na zrušení kontrol hrdý, což překladatel převařil na šťastný. Ale o tato dvě slova nejde. Podstatu mainstream zřídkakdy přenáší.
Tomáš Břicháček nesurfuje na středních vlnách a podstata a její významné aspekty mu neunikají.
Podstatou je sdílení. Přejí si a dokáží Evropané, Němci a Češi například, sdílet problémy toho druhého? Jsou mentálně připraveni?
Německé policejní odbory problém zredukovaly prakticky na odklad SIS II a na kritiku jeho slabé náhražky SISone4all. Za ni v Hrádku premiér Topolánek poděkoval: "Zvláště děkuji portugalskému premiérovi za to, že jeho země umožnila prolomit technický problém s rozšířením schengenského prostoru, když nabídla systém SISONE4ALL."
The Financial Times psaly, že portugalská firma Critical Software za pouhý půlmilion eur předělala databázový program portugalské policie, aby Socrates mohl dát schengenským unijníkům dárek pod stromeček. Wolfgang Schäuble uklidňuje, že software stačí.
Mluvčí UNHCR Spindler upozornil, že před vstupem do Schengenu se docela dramaticky zvýšil počet žádostí o azyl v Polsku, od ledna do listopadu letos tam žádost podalo 4 931 lidí, sedmdesát procent z nich v druhé půli roku. Loni v polských azylových střediscích pobývalo 3,5 tisíce lidí, nyní 5,3 tisíce. Většinu tvoří Inguši a Čečenci a většina si - prý mylně - myslí, že se po Schengenu bude moci volně pohybovat po všech signatářských státech.
Tu jistě budou mít třeba obdivovatelé nacionálního socialismu. Intenzita toho, co dělají v mezinárodních sítích, zesílí. Budou na hranicích videokamery se softwarem Velkého Bratra, který je identifikuje? Jsou na to zvláštní služby nových členů Schengenu připraveny přiměřenou mírou penetrace řad bosohlavců a vlastní kooperací?

Spolkový ministr vnitra Schaüble tento týden představil výsledky výzkumu názorů mohamedánů v Německu, shrnuly je např. Focus a Der Spiegel. Čtyřicet procent oslovených je orientováno fundamentalisticky, pro čtrnáct procent jsou demokratické principy hodně vzdálené a pár procent je připraveno páchat násilí. (Británie sice není členem Schengenu, ale dovolím si zde zaznamenat, že Mohamed je tam jedním z nejpopulárnějších jmen pro novorozence, jak zaznamenal Aaron Klein z WND).

Logickým důsledkem Schengenu bude prohloubení integrace a předání některých národních kompetencí v oblastech vnitra a justice bruselskému centru.
Postará se o to přírodní zákon, lidé prostě nakoupí deštníky, když začne pršet. Francouzská vláda má plnou pusu nesouhlasu se vstupem Turecka do Unie, ale chystá novelu konstituce, která dá prezidentovi kompetenci rozhodnout, zda uchazeče akceptuje lid v referendu, anebo parlament. O ODS zlolajníci vyprávějí, jak je odporně euroskeptická. Schengen obsloužili premiér a ministr vnitra z této strany.
update: Ivan Langer pro MF Dnes: "Patřím k několika málo ministrům vnitra v Unii, který je opatrný na další přesuny národních kompetencí na evropskou úroveň a na posilování institucí, jako je Europol. V debatách o terorismu odmítáme vznik "evropské FBI". Schengen není Velký bratr a ani k tomu nesměřuje. Pokud jste se nedostal do konfliktu se zákonem, tak se v rámci schengenského informačního systému jméno Viliama Bucherta nikde neobjevuje. To, že existují takzvaně "úžasné" myšlenky, že budeme mít evropskou kriminální policii, evropskou pohraniční policii a evropský trestní zákon, to je pravda. Jenže to je pro mě absolutně neakceptovatelné."
הלט

Smrtonoš 1:75

21. prosince 2007 v 7:45 | הלט
Nová ďubka se může na konci ledna objevit na povrchu Smrtonoše, JPL hlásí, že k němu míří asteroid 2007 WD5 a že kolize nastane 30.1.2008 s pravděpodobností 1:75.
הלט

Miška je jednička!

18. prosince 2007 v 9:27 | הלט
The 6th Annual Right Wing News - RWN.
הלטFidel uvolní místo mladším...

18. prosince 2007 v 9:11 | הלט
Veliký revolucionář ohlásil, že jeho základní povinností není sveřepě lpět na funkcích a bránit v postupu mladším, alébrž předávat zkušenosti! El Comandante nepromluvil osobně, jeho psaní přečetla státní televize, takže bůhví, asli to za něj nepsal bratr Raúl.
הלט


Tomáš Němeček: Obrat na Bali

17. prosince 2007 v 9:36 | הלט
Otec Povondra se dívá na děti a něco šeptá; a najednou mu z očí vyběhly slzy."Vždyť se nic nestalo, tati," chlácholil mladý Povondra."Ty tomu nerozumíš," sípal starý pán. "To přece je konec, víš? Konec světa. Teď přijde moře i sem, když jsou tady ti Mloci. To jsem já udělal; neměl jsem toho kapitána pustit dál - - Aby jednou lidi věděli, kdo tím vším byl vinen."

Zalistoval dnes komentátor HN, druhdy novinář Respektu, v knížce Karla Čapka, aby lkaní veliké i zabednělost na příkladu vpravdě národním předvedl čtenářům. Prý netrpíme na vlastní kůži, proto nechápeme, o jak ohromnou věc na Bali šlo.
Titulkář HN však jeho dílu nasadil korunu, totiž masku dvou tváří. Mám rád slovní hříčky a ten záhlavec skýtá jednu takovou:
Jeden by se totiž zeptal: "Obrat? Koho obrat? A o co ho obrat?"
Evropská unie v maniakální křeči docent Merkelové a dra Sarkozyho chce vyhazovat peníze do luftu. I moje peníze. I vaše. Taková LUFTHANSA to měla být. Za sto miliard €, sedm set miliard €, dva biliony €? Tak nějak.
Vodorovně - zeměpisná šířka, svisle - nadmořská výška. Barvy = teploty. Toto je model, k jakému by došlo celkovému oteplení za dekádu s dominancí skleníkového efektu, spočítáno podle modelu PCM (z letošní zprávy IPCC). A teď se podíváme, jak vypadá "mapka" reálu podle naměřeného:
Nějak se to nepotkává, řekl bych mrknutím oka. Nepotkává se toho víc, a přece se na Bali a kolem Bali bubnuje. Otec Povondra si rve vlasy, že to vše způsobil. Vypouštěl jsem kysličník uhličitý! Zničil jsem svět!
Spouštěč dalšího módu sebenenávisti.
Mimochodem... Všimli jste si, jak všichni křičí: POTOPA SE BLÍŽÍ! A jak všichni, když už tomu věří, neběží stavět hráze a stěhovat, co se dá? Oni vymýšlejí obchody s povolenkami a s transferem technologií.
Tomu se říká OBRAT lidi NA BALI. Nálož má ale zpožďovač. Dvouletý.
הלט

Dálkový průzkum ze Země...

17. prosince 2007 v 7:46 | הלט
Rense

הלט


Zaslechl jsem z Rádia...

15. prosince 2007 v 8:29 | הלט
הלט

Vlastizrádná vláda a občanský odpor

14. prosince 2007 v 11:07 | הלט
Haló noviny včera otiskly třísloupkové povídání o soudružské konferenci v Praze 2. Mám z toho textu dojem, že jim asi jeden sloupek někam zapadl, protože na konci soudruh Dolejš náhle cítí potřebu vysvětlovat, že soudruzi z Prahy 2 se pletou, když si myslí, že občanský odpor by byl nezákonný.
Update (18.12.2007): Tak ono to s tou resistencí byla jen předehra schůzování ÚV.... Připomeňme si, co říká inkriminovaný článek 23 Listiny: " Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny."
Komunisté prostě lámou právo přes koleno, jak je už klasici naučili. A žádný z novinářů se k tomu ani v útrý v komentářích nevyjádřil.
Dnes Haló noviny přinášejí pojednání soudruha Maršíčka, jenž úchvatnou logikou dovozuje, že zvýšení obranyschopnosti je vlastizrádné: Šup s vládou za mříže! :o)
הלט

Vladimira Putina nahradí v lednu Vladimir Jakunin

14. prosince 2007 v 2:26 | הלט
Až sedmého ledna bude po bohoslužbě opouštět Vladimir Putin obnovený Chrám Krista Spasitele, napadne ho a zavraždí atentátník. Burza se zhroutí, ulice zachvátí demonstrace... Dvacátého ledna bude vyhlášen výjimečný stav a prezidentské funkce se ujme ředitel železnic Vladimir Jakunin a začnou čistky. Na popravišti skončí i moskevský starosta Jurij Lužkov. V roce 2016 se prezidentem stane Boris Němcov, jemuž pomůže z kriminálu propuštěný Michail Chodorkovský.
Alternativní budoucnost Ruska z pera Frolova a Kuchinse (CSIS), ruští komentátoři omdlévají. Už to vypadalo, že míšové budou mít plné misky z naběračky Putino-Medveděva.
הלט

Rusko končí s CFE

13. prosince 2007 v 8:23 | הלט
Rusko nejenom "zmrazilo svou účast" ve smlouvě CFE, jak kulantně nazývá svůj mimoprávní postup, ale fakticky s ní skoncovalo, protože ve chvíli, kdy to "moratorium" začalo podle něj platit, šouplo dvě horské brigády do Dagestánu a Karačajevsko-čerkeské republiky.
Zajímavou radu dává dnes v HN pan Kříž z Brna: Ruskou strategickou kulturu Západ změní, když bude CFE důsledně dodržovat, nebue kritizovat to, co se uděje v Čečensku (!), nevzbudí podezření, že by mu šlo i jen o píď současného ruského území, a také bude zadržovat ruskou expanzi do zemí bývalého impéria.
Jak Rusku bránit v jeho návratu tam, kde si myslí, že je pořád doma, a současně nebudit podezření, že nám jde o píď Ruska, to vážně nevím. :o)

הלט

Události ČT o Ukrajině - Голосування по Тимошенко – Божий знак?

12. prosince 2007 v 0:45 | הלט
"O pouhý hlas neprošla ukrajinským parlamentem kandidatura Julije Tymošenkové na premiérku země," oznámila včera v Událostech paní Toušlová a vysvětlila, že BJuT a Naše Ukrajina mají v Národní radě většinu: "Jenže někteří poslanci v bouřlivé atmoféře hlasovali proti. Dokonce opakovaně!" A dost. Víc ani slovo. Informační povinnost na Kavčích horách naplnili. Myslí si. Janeček.
No, asi to bylo trochu jinak. A hlavní roli v tom tyjátru měl Viktor Janukovyč.
Předseda parlamentu Jacenjuk odložil hlasování na středu poté, co "regionalisté" obsadili řečniště, což na Ukrajině je jednou z legálních obstrukčních metod. Učinili tak prý na protest proti Jacenjukově rozhodnutí zopakovat hlasování o kandidátce na premiérku, po němž několik poslanců říkalo, že nefungovaly jejich hlasovací aparáty. K volení Julije Tymošenkové se přihlásilo 227 poslanců, hlasovací systém říkal, že pro ni hlas odevzdalo 225 lidí. Dva poslanci BJuT a Naší Ukrajiny uvedli, že jejich hlasovací karty nebyly přečteny.
Poté Rada hlasovala o návrhu volbu premiérky zopakovat. Výsledek? Stejný: Návrh Jacenjuka na opakování volby podpořilo 225 poslanců. V tomto případě ale infosystém nezapočítal samotného Jacenjuka, o němž tvrdil, že není vůbec přítomen, ačkoli řídil schůzi.
Pak vyšlo najevo, že jeden pán od Janukovyče, který se účastnil blokování řečniště, Jacenjukovi odcizil hlasovací kartu.
Poslanci Naší Ukrajiny a BJuT konstatovali, že výsledky hlasování jsou důsledkem sabotáže Strany regionů, Jacenjuk vyhlásil přestávku. Po ní "regionalisté" obnovili blokádu řečniště. Oranžová koalice prosadila, že hlasovat se příště nebude elektronicky, ale klasicky s papírky a urnou.
Poslanec Janukovyče Vasyl Kiselov už oznámil, že hlasovací papírky oranžových bude cupovat na kousky, pokud k takovému hlasování dojde.
Regionalisté jsou prostě odhodláni zvolení Juije Tymošenkové nepřipustit. Na svém webu říkají, že tato volba je BOŽÍ ZNAMENÍ (Голосування по Тимошенко - Божий знак?) Praktická otázka teď zní: Jaké mají další příkazy od Putina?
V Kyjevě se totiž jedná o budoucnost Ruska, tedy i o naši budoucnost. Podobně jako v Bělorusku a Moldově. O Minsku za chvíli.
הלט