Listopad 2007

Usáma bin Yeti

30. listopadu 2007 v 22:43 | הלט
Al Džazíra odvysílala nové "poselství" bin Ládina, my, Evropané, prý máme zatlačit na naše vlády, aby už nechaly Američany v Afghánistánu být a nepomáhaly jim, poradil nám terorista.
Komunisté a socani se ve Sněmovně chovají, jako kdyby snad chtěli uposlechnout.
Aspoň, že talibanští fanatici dostávají na frak.
Po bin Ládinovi pátrají zpravodajci, speciálové i novináři. Už léta. A nic. Nic viditelného.
Novináři ale právě hlásí z Východu přece jen nějaký objev: Máme stopu!
Bohužel zase jen Yetiho.
הלט

Vpřed! Do krvavého bahna!

29. listopadu 2007 v 9:44 | הלט
Na ruské verzi webu strany Vpřed se pracuje, jsem se právě dozvěděl, když jsem se jal pátrat, zda mi Kadima něco nepoví k protižidovskému absurdistánu, k podpoře kolaborantů s nacisty, kterou v Knesetu zorganizovala poslankyně Marina Solodkinová.
Prosadila totiž nějaký ten šekel k přilepšení pro sovětské vojáky, kteří se účastnili operací v letech 1939-1945.
To znamená i pro ty, kteří si třásli rukama s Hitlerovými soldáty v Polsku.
To znamená i pro ty, kteří si smočili ruce v katyňských potocích krve.
Tam umírali i Židé.
Kadima by k tomu měla něco říct.
הלט

Ankara a Praha, EU a Osmanská říše

28. listopadu 2007 v 2:16 | הלט
V půlce měsíce pobyl v Praze turecký premiér Erdogan, jemuž se od našeho premiéra dostalo ujištění, že jen členství Ankary v EU připadá v úvahu, nic jiného.
V půlce měsíce pan Erdogan pobyl i v Baku. Na světovém kongresu Turků vyzval k jejich solidaritě a spolupráci, jelikož jinak: "Co se stane, nebudeme-li spolupracovat? Úplně nás smetou."
Ve stejném čase na jiném místě. Ministr školství Celik: Jsme národ, který stvořil velké státy. My nejsme jeden z mnohých na světě. Avšak většina z nás si není vědoma mise, před kterou stojí Turecko. Pokud se Blízký východ, Afrika a Balkán nestanou našimi provinciemi, zůstane náš zájem, být velkým státem, jen slovem.
Listopad se nachyluje a přichází Kongres ODS. Mirek Topolánek se chlubí skvělou zahraniční politikou: "I díky naší aktivitě a navzdory tlaku některých starých zemí se nám podařilo udržet Evropskou unii otevřenou přijímání nových členů. Při nedávné návštěvě tureckého premiéra jsem ho ujistil o naší jasné podpoře plnoprávného členství Turecka v EU."
Evropská unie přes Turecko až do Afriky? Něco mi tu nesedí. Škoda, že se delegáti Kongresu ODS na to svého předsedy nezeptali.
הלט

Katolické školy ve Francii

27. listopadu 2007 v 10:09 | הלט
Soukromá lycea ve Francii, která jsou ze sedmadevadesáti procent katolická, mají v průměru lepší výsledky než státní učiliště.
Stovka nejlepších vůbec zahrnuje osmasedmdesát soukromých.
Ze 467 hodnocených jako velmi dobrá bylo soukromých 237.
הלט

Svatá prostoto!

27. listopadu 2007 v 9:48 | הלט
Nejplamennější ze všech obránců obranyneschopnosti, starosta Trokavce Jan Neoral, zaujal zásadní stanovisko k otázce, zda o tuzemské antiradarové resistenty nejeví zájem GRU: "Nám nikdo nic nedá a my nikoho jako takhle nezajímáme."
הלט

Budoucnost Církve v protikřesťanském světě

25. listopadu 2007 v 19:40 | הלט
Lidové noviny zaznamenaly petici DOST.
הלט

Euro? Ne.

24. listopadu 2007 v 23:24 | הלט
...Tento dokument všichni dobře znáte. Ano, je to 100korunová bankovka. Podívejte se na ni a vzpomínejte se mnou. V roce 1993, když vznikla Česká republika, jsme si za tuto 100korunovou bankovku mohli koupit dva a půl dolaru a pět německých marek. V roce 2000, když vzniklo euro, mohli jsme si za tuto stokorunu koupit tři eura.
A jak jsem na tom nyní?
Dnes máme ještě stále rok 2007 a za českou stokorunu můžeme koupit už šest dolarů a skoro čtyři eura. Toto je nejlepší zpráva letošního roku. Naše česká koruna posiluje a občané České republiky díky tomu rychle bohatnou. A to zdaleka nejrychleji ze všech evropských států.
Často se zde zmiňují úspěchy Slovenska a jeho tempo růstu. Ano, je vysoké, ale kurs slovenské koruny je 32,50 za euro. K našemu růstu, který je kolem šesti procent ročně musíme připočítat také kursové zhodnocení a zapomenout bychom neměli ani na to, že ČESKÁ KORUNA je natolik silná a důvěryhodná měna, že už více než dva roky nám dává možnost využívat dobrodiní nejnižších úrokových sazeb v Evropě a druhých nejnižších na celém světě.
Před třemi lety byla cena ropy na světovém trhu kolem 35 dolarů za barel. Nyní je už skoro 100 dolarů za barel. Co ale vidíme na našich čerpacích stanicích? Cena benzínu a nafty kolísá mezi 26 a 33 korunami. Proč tak málo?
Protože máme úspěšnou KORUNU, která posiluje vůči dolaru i vůči euru.
Máte rádi českou korunu? Ptám se znovu, máte rádi českou korunu? Pokud ANO, tak jí zatleskejme. Česká koruna je úspěch celého našeho národa, dělníků, živnostníků, řemeslníků, podnikatelů i úředníků a hlavně všech spotřebitelů. Měna, na kterou můžeme být hrdí. Koruna nás vede k prosperitě.
KORUNA funguje a posiluje. Byli bychom proto velmi hloupí, kdybychom se jí zbavovali. Mám velkou radost z toho, že pan předseda ODS již oznámil, že tato vláda nezavede nejméně do roku 2012 euro. Pokládám to za naprosto správné a doufám, že proto podpoříte návrh usnesení tohoto kongresu, které vítá toto prohlášení našeho pana předsedy.
Děkuji vám za pozornost.
הלט

Suverénní demokracie / За Россию, против Путина!

24. listopadu 2007 v 22:50 | הלט
Garriho Kasparova dnes odvlekla policie z demonstrace proti volební frašce, prý za to stráví pár dní za mřížemi.
The Financial Times píší o soustředných kruzích s Kremlem v centru a vyzývají Západ, aby zastavil Putina: Rusko už Sovětský svaz neobnoví, ale neformálním hegemonem se podle názoru Putina může stát. Amerika i Evropa musí projevit stejnou tvrdost, a třeba i brutalitu, jakou používá Rusko, aby zamezily jeho dominanci v bývalém sovětském prostoru.
Premiér Topolánek dnes na Kongresu ODS řekl, že euroatlantická vazba je a bude páteří naší zahraniční politiky: "Je naší odpovědností vůči občanům této země a vůči budoucnosti našich dětí, nedopustit její oslabení. Nedopustit oslabení naší vůle k obraně. Nedopustit, abychom se opět plíživě sunuli do sféry geopolitického vlivu Ruska. To je ten pravý důvod, proč u nás má stát radarová základna."
הלט

Hladomor na Ukrajině 1932-33

24. listopadu 2007 v 21:30 | הלט
Tisíce lidí dnes v Kyjevě zapalovaly svíce a modlily se za spásu duší milionů Ukrajinců, ale i Rusů, krymských Tatarů, Bělorusů, Židů, Poláků a mnoha dalších, kteří počátkem třicátých let zemřeli hladem.
Třináct států už hladomor uznalo jako genocidu ukrajinského národa. Viktor Juščenko vyzval svět, aby bolševický režim odsoudil jako ze své podstaty zločinný, a na komunisty apeloval, aby se káli. Na Ukrajině je třeba zlikvidovat všechny pomníky a symboly bolševiků.
Podle ukrajinských historiků byl hladomor uměle vyvolán ruskými bolševiky s cílem zlomit na Ukrajině odpor.
Zpráva v České televizi? Žádná. Reportáž TV5, Unian.
הלט

Boris Němcov kandiduje na prezidenta

24. listopadu 2007 v 14:48 | הלט
Politická rada Svazu pravicových sil rozhodla, že bude kandidovat Borise Němcova v březnových prezidentských volbách.
Boris Němcov souhlasí, bude-li jediným kandidátem opozice. Michail Kasjanov, jenž dosud o vlastní kandidatuře uvažoval, už ho podpořil.
Boris Němcov počítá s porážkou: Veřejnosti je ale nutné říct, že Putinova politka nás vede do diktatury.
Moc toho v Rusku od Jelcina nezbylo, říkal Boris Němcov nedávno v Literárkách:
"Ještě máme trochu prostoru. Relativně bez obav lze psát do pětice středně-vlivných tiskovin, vysílat ve svobodných rádiích a publikovat na internetu."
הלט
P.S.: momentka z předvčerejšího mítínku kágébáka Lugovoje v Kurské oblasti...

Internet před kolapsem

24. listopadu 2007 v 14:10 | הלט
Nemertes Research hlásí, že do infrastruktury internetu je do r. 2010 zapotřebí investovat 93 miliard eur, jinak nám prý spadne na hlavu, protože lidí, co chtějí stahovat velké ve velkém a větší v ještě větším, je pořád víc a další stojí frontu... :o)
Když jsem studoval včerejší programové prohlášení nové polské vlády (premiér Tusk v Sejmu četl těch sedmnáct a půl tisíce slov tři a půl hodiny, až to některým připomnělo Gomulku...), našel jsem v něm i pasáž ujišťující, že velké ve velkém se bude stahovat v poslední polské vesničce...
"Współczesna komunikacja to przede wszystkim Internet. Jest to jeden z kluczowych czynników sukcesu gospodarczego i cywilizacyjnego naszego kraju. Szczególną wagę przywiązujemy do zapewnienia powszechnego dostępu do Internetu szerokopasmowego. To także wymóg nowoczesnego patriotyzmu. Stworzymy mechanizmy, dzięki którym wszędzie w Polsce, także w małych miejscowościach i na polskiej wsi ludzie będą mogli skorzystać z dobrodziejstwa globalnej sieci. Bo globalna sieć to nie zagrożenie, bo mądre korzystanie z tych osiągnięć techniki to może być naprawdę bardzo cenny taki nośnik, taki, to warunek dostępu do informacji, do wiedzy, edukacji i kultury. Powszechny dostęp do sprawnie, szybko działającego Internetu to także wielka szansa wyzwolenia milionów Polaków od biurokratycznych form dostępu, czy uwolnienie od biurokratycznych ograniczeń w dostępie do kultury, do informacji, do wiedzy. To szansa na indywidualizację i prawdziwą wolność w obszarze kultury, informacji i wiedzy. Ci, którzy z komputerem pracują wiedzą o czym mówię. I naprawdę warto dać te szanse wszystkim Polakom. Chcielibyśmy zerwać z dotychczasową tradycją wąskiego, takiego resortowego pojmowania inwestycji w nowe technologie i systemy teleinformatyczne. W moim rządzie ministrowie bez wyjątku rozumieją na czym polega międzyresortowe znaczenie tej współpracy na rzecz informatyzacji i rozwoju nowych technologii i systemów teleinformatycznych. Bo chcemy także, aby obywatele uzyskali jakby kolejny stopień, kolejny wymiar w wolności indywidualnej i niezależności od biurokracji. Tak, aby większość spraw urzędowych mogli załatwiać w najbliższej perspektywie przez Internet. Aby poprzez Internet mogli rozliczać podatki. Aby nie musieć skazywać obywatela, ale także nasze instytucje państwowe i samorządowego żmudnego, czasochłonnego, trudnego, bardzo kosztownego gromadzenia mnóstwa dokumentów na papierze. I polskie lasy też będą, odetchną z ulgą."
No, to je takový eStat.pl... :o) Deset bodů z deseti bych mu za to dal, ale jsou v tom rozprávění i jiné pasáže, zamlouvá se mi mj. odhodlání dělat v zahraniční politice Varšavy vše, aby Ukrajina patřila k Západu. Bohužel ale celkově bych panu Tuskovi důvěru nevyslovil.
הלט

TV Nova: Nepřeplácejte dealery drog!

24. listopadu 2007 v 13:30 | הלט
Vyšla zpráva EMCDDA a tyjátr smrti, který hraje česká drogová scéna, hned zaujal v cizině...
Jsme zvláštní země. Bezhlesně, jak mlhou prosyceným lesem, projde reportáž Jana Čtvrtečky ve čtvrtečních Televizních novinách Novy: "Jointa marihuany pořídíte za 20-100 korun, /../ nejdražší drogou je skoro určitě kokain, za gram si dealeři můžou říct skoro 2,5 tisíce korun."
הלט

Abu Mázin, miláček Condi Riceové

24. listopadu 2007 v 12:25 | הלט
Ramalážský list Al-Haját Al-Džadída 21.11.2007 tímto způsobem svým čtenářům vykreslil před schůzkou v Annapolis, co jsou ty Spojené státy americk zač´.
O den dříve generál Ashkenazi informoval Kneset, že Filištíni chystají intifádu a teror, snad aby na schůzce mělo devětačtyřicet pozvaných delegací o čem mluvit.
Přijedou i syrští soudruzi? Teshreen - 21.11.2007:
הלט

Šampón v Mezipatře

23. listopadu 2007 v 10:15 | הלט
Po loňském případu dvou pánů z Británie je tu nové utrpení dítěte vychovávaného homosexuálně obcující dvojicí, tentokráte žen z Floridy.
Chlapče, vypiješ ten šampón na vlasy, anebo chceš radši zlámat prsty?
הלט

Globální oteplování a konsensus vědců II

23. listopadu 2007 v 7:43 | הלט
dokončení...

Social Scientists:

"The assessment of regional environmental and social impacts is a multidisciplinary task that involves natural and social scientists working in tandem with policy makers." - American Meteorological Society

Andrey Illarionov, Ph.D. Economics, St. Petersburg University, Russia
Benny Peiser, Ph.D. Professor of Social Anthropology, Liverpool John Moores University, UK
Bjorn Lomborg, Ph.D. Political Science, University of Copenhagen, Denmark
Daniel R. Simmons, B.A. Economics, Utah State University, USA
Dennis Avery, M.S. Agricultural Economics, The University of Wisconsin-Madison, USA
James Inhofe, B.A. Economics, University of Tulsa, USA
John J. Ray, Ph.D. Psychology, Macquarie University, Mensa, Sydney, Australia
Marlo Lewis, B.A. Political Science, Ph.D. Government, Claremont McKenna College, USA
Margo Thorning, Ph.D. Economics, University of Georgia, USA
Myron Ebell, M.Sc. Economics, London School of Economics, USA
Richard Tol, Ph.D. Economics, Vrije Universiteit, The Netherlands
Richard W. Rahn, Ph.D. Business Economics, Columbia University, USA
Robert Bradley, B.A. Economics, Ph.D. Political Economy, University of Houston, USA
Robert Higgs, Ph.D. Economics, Johns Hopkins University, USA
Roger A. Pielke (Jr.), Ph.D. Political Science, University of Colorado, USA
Ross McKitrick, Ph.D. Economics, University of British Columbia, Canada
Thomas A. Birkland, Ph.D. Political Science, University of Washington, USA
Thomas Gale Moore, Ph.D. Economics, University of Chicago, USA
Vaclav Klaus, app. Ph.D. Economics, University of Economics, Prague, Czech Republic
William Nordhaus, Ph.D. Economics, MIT, USA

Deceased:

"Some of this noise won't stop until some of these scientists are dead" - James Hansen, 2006

Adrian H. Gordon, Meteorologist, University of South Australia, Australia (Died: April 12, 2000)
August H. Auer Jr., Professor Emeritus of Atmospheric Science, University of Wyoming, USA (Died: June 10, 2007)
Duwayne M. Anderson, Professor Emeritus of Geology, Texas A&M University, USA (Died: October 4, 2002)
George H. Sutton, Professor Emeritus of Geophysics, University of Hawaii, USA (Died: January 25, 2004)
Heinz Lettau, Professor Emeritus of Geophysics, University of Wisconsin, USA (Died: August 4, 2005)
Helmut Metzner, Ph.D. Professor Emeritus of Botany, University of Tubingen, Germany (Died: September 20, 1999)
James P. Lodge Jr., Ph.D. Consultant in Atmospheric Chemistry, USA (Died: December 14, 2001)
John R. Apel, Ph.D. Physics, Johns Hopkins University, USA (Died: August 16, 2001)
Larry H. Brace, B.S. Physics, University of Michigan, USA (Died: August 28, 2005)
Michael J. Higatsberger, Ph.D. Professor Emeritus of Experimental Physics, University of Vienna, Austria (Died: January 7, 2004)
Paul Handler, Professor Emeritus of Physics, University of Illinois, USA (Died: January 24, 1998)
Robert E. Stevenson, Ph.D. Oceanography, University of Southern California, USA (Died: August 12, 2001)
Roland (R.A.D.) Byron-Scott, Senior Lecturer Emeritus in Meteorology at Flinders University, Australia (Died: January, 2004)
Thomas Gold, Professor Emeritus of Astronomy, Cornell University, USA (Died: June 22, 2004)
Tor Ragnar Gerholm, Ph.D. Professor Emeritus of Physics, University of Stockholm, Sweden (Died: June 27, 2007)
William (Bill) A. Nierenberg, Ph.D. Physics, Columbia University, USA (Died: September 10, 2000)
William Mitchell, Ph.D. Professor Emeritus of Physics, University of Oxford, UK (Died: October 30, 2002)

Skeptical Scientific Organizations:

American Association of Petroleum Geologists, USA (31,000+ Members)
American Association of State Climatologists, USA
Russian Academy of Sciences, Russia

Skeptical Organizations:

AccuWeather, USA
Air Quality Standards Coalition, USA
American Council on Science and Health, USA
American Policy Center, USA
Australian APEC Study Centre, Australia
Arizona State University Office of Cimatology, USA
Cato Institute, USA
Center for the Study of Carbon Dioxide and Global Change, USA
Center for Science and Public Policy, USA
Citizens for the Environment and CFE Action Fund, USA
Clean Water Industry Coalition, USA
Committee for a Constructive Tomorrow, USA
Committee for Economic Development, USA
Competitive Enterprise Institute, USA
Cooler Heads Coalition, USA
DCI Group, USA
FAEC - Argentinean Foundation for a Scientific Ecology, Argentina
Federalist Society for Law and Public Policy Studies, USA
Foundation for Research on Economics and the Environment, USA
Fraser Institute, Canada
Friends of Science, Canada
Frontiers of Freedom Institute, USA
George C. Marshall Institute, USA
Global Climate Coalition, USA
Greening Earth Society, USA
Heartland Institute, USA
Heritage Foundation, USA
High Park Group, Canada
Hoover Institution, USA
Hudson Institute, USA
Independent Institute, USA
Institute for Canadian Values, Canada
Institute for Energy Research, USA
Institute of Economic Affairs, UK
Institute of Public Affairs, Australia
Interfaith Stewardship Alliance, USA
International Climate and Environmental Change Assessment Project, USA
International Policy Network, UK
Lavoisier Group, Australia
Maine Heritage Policy Center, USA
Media Research Center, USA
National Center for Policy Analysis, USA
Natural Resources Stewardship Project, Canada
New Hope Environmental Services, USA
New Zealand Climate Science Coalition, New Zealand
Oregon Institute of Science and Medicine, USA
Pacific Research Institute, USA
Property and Environment Research Center, USA
Reason Foundation, USA
Science & Environmental Policy Project, USA
Science & Public Policy Institute, USA
Scientific Alliance, UK
Sustainable Development Network, UK
The Advancement of Sound Science Center, USA
The Annapolis Center for Science-Based Public Policy, USA
The Association of British Drivers, UK
The Environmental Conservation Organization, USA
Tropical Meteorology Project, USA
Weidenbaum Center on the Economy, Government, and Public Policy, USA
Hospodářské noviny publikují rozhovor s předsedou EK... Tak, pane Barroso...
"Boj proti klimatickým změnám je teď i díky vám prioritou EU. Lídr jedné členské země unie, český prezident Václav Klaus, ale popírá, že by ke klimatickým změnám vinou člověka docházelo. Jak se na jeho názory díváte?
Nebudu komentovat prohlášení toho či onoho evropského lídra. Důležitý je konsensus vědecké komunity. Možná tady není plná shoda mezi politiky, ale mezi vědci jednota je, a je podložená důkazy. A hlavně musím říct, že s velice konkrétními závazky, které si EU v boji proti klimatickým změnám stanovila na jarním summitu, souhlasily všechny členské státy včetně České republiky.
Tyto závazky jsou ale zatím politické a není jasné, jak se o ně členské státy podělí. Už teď se ví, že s tím budou obrovské problémy. Neoslabí to na Bali pozici Evropy?
Závazky unie jsou konkrétní, nikoli vágní - snížení emisí o 20 procent, zvýšení energetické účinnosti o 20 procent, dvacetiprocentní podíl obnovitelných zdrojů atd. Je pravda, že v některých oblastech se musí rozdělit mezi členské země. Ale jak je v EU obvyklé, teď o nich budeme diskutovat a na konci najdeme řešení. Takže nemyslím, že Evropa je ve slabé pozici - naopak, budeme hodně rádi, když ostatní, kdo přijedou do Bali, přijmou stejné cíle jako my.
Co byste považoval za dobrý výsledek na Bali?
Bali pro nás není konec, ale naopak odrazový můstek k dohodě, kterou bychom rádi měli uzavřenou do roku 2009 v rámci OSN. Ta by nahradila po roce 2012 kjótskou dohodu. Takže když se na Bali dohodneme na nějaké cestovní mapě, bude to dobré. Budeme tlačit na pokrok v několika oblastech. Chceme mimo jiné dosáhnout shody na omezení globálního oteplování o dva stupně Celsia ve srovnání s preindustriální úrovní, na slibu absolutního snížení emisí vyspělých zemí i na nových a spravedlivých závazcích pro rozvojové země.
Posouvá se nějak postoj ostatních hlavních světových hráčů, hlavně USA a Číny?
Ubírá se to správným směrem, ale zatím to zdaleka nestačí. Například teď zpráva panelu OSN z Valencie potvrdila, jako by to snad bylo třeba, naléhavost těchto opatření. A podívejte se na poslední globální energetický výhled Mezinárodní agentury pro energii. Jestli jste to nečetli, udělejte to. Nevypracovali to Greenpeace nebo WWF, i když tyto organizace respektujeme, ale odborníci, kteří sledují trendy v energetice. A ti říkají, že současná snaha nestačí, a že musíme dělat mnohem víc, zejména co se týče energetické účinnosti. Tuto naléhavost musejí vnímat i světoví lídři."
Pane Barroso, však oni naléhavost vnímají... Všemi smysly, city, pocity, intuicí i přes ESP, kromě toho v ni uvěřili a hlavně - miliony voličů uvěřily žvástu, že omezením skleníkových plynů lidstvo ovlivní vývoj klimatu.
Sebevražda lidstva na způsob zničení ekonomik. Na summitu EU schváleno. I hlasem ČR.
הלט

Globální oteplování a konsensus vědců I

22. listopadu 2007 v 17:53 | הלט
Všichni už věří v uhlíky a kyslíky!

V následujícím seznamu jsem si dovolil jeden údaj formálně opravit a jedno jméno zvýraznit.

Skeptical Scientists:

A. Alan Moghissi, Ph.D. Physical Chemistry, Technical University of Karlsruhe, Germany
Aksel Wiin-Nielsen, Professor of Geophysical Science, University of Copenhagen, Denmark
Alfred H. Pekarek, Ph.D. Geology, Associate Professor of Geology, St. Cloud State University, USA
Allan M.R. MacRae, B.Sc., M.Eng., P.Eng, Canada
Andreas Prokoph, B.Sc. Geology, Ph.D. Earth Sciences, University Tubingen, Germany
Anthony R. Lupo, Ph.D. Atmospheric Science, Purdue University, USA
Antonino Zichichi, Professor Emeritus of Advanced Physics, University of Bologna, Italy
Arthur B. Robinson, Ph.D. Chemistry, University of California, San Diego, USA
Arthur Rorsch, Ph.D. Professor Emeritus of Molecular Genetics, Leiden University, The Netherlands
Ben Herman, Ph.D. Atmospheric Sciences, University of Arizona, USA
Bob Durrenberger, Retired Climatologist, Former President of the American Association of State Climatologists, USA
Boris Winterhalter, Ph.D. Geology, Helsinki University, Finland
Bruce N. Ames, Ph.D. BioChemistry, California Institute of Technology, USA
Bruno Wiskel, B.Sc. Honours Geology, University of Albert, Canada
Carl Johan Friedrich (Frits) Böttcher, Ph.D. Professor Emeritus of Physical Chemistry, University of Leiden, The Netherlands
Charles Gelman, B.S. Chemistry, M.S. Public Health, University of Michigan, USA
Chauncey Starr, Ph.D. Physics, Rensselaer Polytechnic Institute, USA
Chris de Freitas, Ph.D. Associate Professor of Geography and Environmental Science, University of Auckland, New Zealand
Christiaan Frans van Sumere, Ph.D. Professor Emeritus of Biochemistry, University of Gent, Belgium
Christopher Essex, Ph.D. Applied Mathematics Professor, University of Western Ontario, Canada
Christopher Landsea, Ph.D. Atmospheric Science, Colorado State University, USA
Claude Allegre, Ph.D. Physics, University of Paris, France
Clinton H. Sheehan, Ph.D. Physics, University of Western Ontario, Canada
Craig D. Idso, M.S. Agronomy, Ph.D. Geography, Arizona State University, USA
Daniel B. Botkin, Ph.D. Biology, Rutgers University, USA
David Deming, B.S. Geology, Ph.D. Geophysics, University of Utah, USA
David E. Wojick, B.S. Civil Engineering, Ph.D. Mathematical Logic, University of Pittsburgh, USA
David Evans, B.Sc. Applied Mathematics and Physics, M.S. Statistics, Ph.D. Electrical Engineering, Stanford, USA
David G. Aubrey, B.S. Geological Sciences, Ph.D. Oceanography, University of California at San Diego, USA
David J. Bellamy, B.Sc. Botany, Ph.D. Ecology, Durham University, UK
David L. Hill, Ph.D. Physics, Princeton, USA
David Nowell, M.Sc. Meteorology, Royal Meteorological Society, Canada
David R. Legates, Ph.D. Climatology, University of Delaware, USA
Dennis P. Lettenmaier, Ph.D. Professor of Hydrology, University of Washington, USA
Don J. Easterbrook, Ph.D. Geology, University of Washington, USA
Donald G. Baker, Ph.D. Soils, Geology, University of Minnesota, USA
Douglas V. Hoyt, Solar Physicist and Climatologist, Retired, Raytheon, USA
Duncan Wingham, Ph.D. Physics, University of Bath, UK
Eckhard Grimmel, Ph.D. Geography, University of Hamburg, Germany
Edward Wegman, Ph.D. Mathematical Statistics, University of Iowa, USA
Eigil Friis-Christensen, Ph.D. Geophysics, University of Copenhagen, Denmark
Elliot Abrams, M.S. Meteorology, Penn State, USA
Eric S. Posmentier, Adjunct Professor of Earth Sciences, Dartmouth, USA
Fred Michel, B.Sc. Geological Sciences, M.Sc. Earth Sciences, Ph.D. Earth Sciences, University of Waterloo, Canada
Fred W. Decker, Ph.D. Professor Emeritus of Atmospheric Sciences, Oregon State University, USA
Frederick Seitz, Ph.D. Physics, Princeton University, USA
Freeman Dyson, Professor Emeritus, Physics, Princeton, USA
G. Cornelis van Kooten, B.Sc. Geophysics, Ph.D. Agricultural & Resource Economics, Oregon State University, USA
Gabriel T. Csanady, Ph.D. Mechanical Engineering, University of New South Wales, Australia
Garth Paltridge, Ph.D. Professor Emeritus, Institute of Antarctic and Southern Ocean Studies, University of Tasmania, Australia
Gary D. Sharp, Ph.D. Marine Biology, University of California, USA
Gary Novak, M.S. Microbiology, USA
George E. McVehil, B.A. Physics, M.S. Ph.D. Meteorology, AMS Certified Consulting Meteorologist, USA
George H. Taylor, M.S. Meteorology, University of Utah, USA
George Kukla, Micropalentologist, Special Research Scientist of Lamont-Doherty Earth Observatory, Columbia University, USA
George V. Chilingarian, Ph.D. Geology, University of Southern California, USA
George Wilhelm Stroke, Ph.D. Physics, University of Paris, France
Gerd-Rainer Weber, Ph.D. Consulting Meteorologist, Germany
Gerhard Gerlich, Ph.D. Physics, Technical University of Braunschweig, Germany
Gerrit J. van der Lingen, PhD Geology, New Zealand
Gordon E. Swaters, Ph.D. Applied Mathematics and Physical Oceanography, University of British Columbia, Canada
Graham Smith, Associate Professor of Geography, University of Western Ontario, Canada
H. Grant (H.G.) Goodell, Ph.D. Professor Emeritus of Environmental Sciences, University of Virginia, USA
Harry N.A. Priem, Professor Emeritus of Isotope and Planetary Geology, Utrecht University, The Netherlands
Hendrik Tennekes, Former Director of Research, Royal Netherlands Meteorological Institute, The Netherlands
Henrik Svensmark, Solar System Physics, Danish National Space Center, Denmark
Henry R. Linden, Ph.D. Chemical Engineering, Illinois Institute of Technology, USA
Howard C. Hayden, Ph.D. Professor Emeritus of Physics, University of Connecticut, USA
Hugh W. Ellsaesser, Ph.D. Meteorology, Formerly with Lawrence Livermore National Laboratory, USA
Ian D. Clark, Professor Earth Sciences, University of Ottawa, Canada
Ian Plimer, Professor of Mining Geology, University of Adelaide, Australia
Indur M. Goklany, Ph.D. Electrical Engineering, Indian Institute of Technology, India
Jack Barrett, Ph.D. Physical Chemistry, Manchester, UK
James O'Brien, Ph.D. Meteorology, Texas A&M University, USA
Ján Veizer, Professor Emeritus, Department of Earth Sciences, University of Ottawa, Canada
Jay H. Lehr, Ph.D. Groundwater Hydrology, University of Arizona, USA
Jennifer Marohasy, Ph.D. Biology, University of Queensland, Australia
Joseph (Joe) P. Sobel, Ph.D. Meteorology, Penn State, USA
Joel Schwartz, B.S. Chemistry, M.S. Planetary Science, California Institute of Technology, USA
John E. Gaynor, M.S. Meteorology, UCLA, USA
John R. Christy, Ph.D. Atmospheric Sciences, University of Illinois, USA
Joseph Conklin, M.S. Meteorology, Rutgers University, USA
Joseph D'Aleo, M.S. Meteorology, University of Wisconsin, USA
Keith D. Hage, Ph.D. Professor Emeritus of Meteorology, University of Alberta, Canada
Keith E. Idso, Ph.D. Botany, Arizona State University, USA
Kelvin Kemm, Ph.D. Nuclear Physics, Natal University, South Africa
Kenneth E.F. Watt, Ph.D. Zoology, University of Chicago, USA
Khabibullo Abdussamatov, Ph.D. Astrophysicist, The University of Leningrad, Russia
Klaus Wyrtki, Ph.D. Oceanography, Physics, Mathematics, University of Kiel, Germany
Lee C. Gerhard, Ph.D. Geology, University of Kansas, USA
Luboš Motl, Ph.D. Theoretical Physicist, Harvard, USA
Madhav Khandekar, Ph.D. Meteorology, Florida State University, USA
Manik Talwani, Ph.D. Physics, Columbia University, USA
Marcel Leroux, Professor Emeritus of Climatology, University of Lyon, France
Mel Goldstein, Ph.D. Meteorology, NYU, USA
Michael Crichton, A.B. Anthropology, M.D. Harvard, USA
Michael D. Griffin, B.S. Physics, M.S. Applied Physics, Ph.D. Aerospace Engineering, University of Maryland, USA
Michael Savage, B.S. Biology, M.S. Anthropology, M.S. Ethnobotany, Ph.D. Nutritional Ethnomedicine, USA
Michael R. Fox, Ph.D. Physical Chemistry, University of Washington, USA
Michel Salomon, M.D. University of Paris, Director, International Centre for Scientific Ecology, France
Neil Frank, Ph.D. Meteorology, Florida State University, USA
Nils-Axel Mörner, Professor Emeritus of Palegeophysics and Geodynamics, Stockholm University, Sweden
Nir J. Shaviv, Ph.D. Astrophysicist, Israel Institute of Technology, Israel
Norman Brown, Professor Emeritus of Chemistry, University of Ulster, UK
Ola M. Johannessen, Professor, Nansen Environmental and Remote Sensing Center, Norway
Olavi Kärner, Ph.D. Senior Research Associate, Atmospheric Sensing Group, Tartu Astrophysical Observatory, Estonia
Oliver W. Frauenfeld, Ph.D. Environmental Sciences, University of Virginia, USA
Paavo Siitam, M.Sc. Agronomist, Canada
Paul Copper, Ph.D. Professor Emeritus of Earth Sciences, Laurentian University, Canada
Paul Driessen, B.A. Geology and Field Ecology, Lawrence University, USA
Paul Reiter, Professor of Medical Entomology, Pasteur Institute, France
Patrick J. Michaels, Ph.D. Ecological Climatology, University of Wisconsin-Madison, USA
Patrick Moore, B.Sc. Forest Biology, Ph.D. Ecology, University of British Columbia, Canada
Petr Chylek, Ph.D. Physics, University of California, USA
Philip Stott, Professor Emeritus, Department of Biogeography, University of London, UK
Piers Corbyn, B.Sc Physics, M.Sc Astrophysics, Queen Mary College, UK
R. Timothy (Tim) Patterson, Ph.D. Professor of Geology, Carleton University, Canada
Randall Cerveny, Ph.D. Geography, University of Nebraska, USA
Reid A. Bryson, B.A. Geology, Ph.D. Meteorology, University of Chicago, USA
Richard C. Willson, Ph.D. Atmospheric Sciences, University of California Los Angeles, USA
Richard S. Courtney, Ph.D. Geography, The Ohio State University, USA
Richard S. Lindzen, Ph.D. Professor of Meteorology, MIT, USA
Roger A. Pielke (Sr.), Ph.D. Meteorology, Penn State, USA
Rob Scagel, M.Sc., Forest Microclimate Specialist, Canada
Robin Vaughan, Ph.D. Physics, Nottingham University, UK
Robert C. Balling Jr., Ph.D. Professor of Climatology, Arizona State University, USA
Robert C. Whitten, Physicist, Retired Research Scientist, NASA, USA
Robert E. Davis, Ph.D. Climatology, University of Delaware, USA
Robert Giegengack, Ph.D. Geology, Yale, USA
Robert H. Essenhigh, M.S. Natural Sciences, Ph.D. Chemical Engineering, University of Sheffield, UK
Robert Johnston, M.S. Physics, B.A. Astronomy, USA
Robert L. Kovach, Professor of Geophysics, Stanford University, USA
Robert (Bob) M. Carter, B.Sc. Geology, Ph.D. Paleontology, University of Cambridge, Australia
Roy Spencer, Ph.D. Meteorology, University of Wisconsin, USA
S. Fred Singer, Ph.D. Physics, Princeton University, USA
Sallie Baliunas, Ph.D. Astrophysics, Harvard, USA
Sherwood B. Idso, Ph.D. Soil Science, University of Minnesota, USA
Simon C. Brassell, B.Sc. Chemistry & Geology, Ph.D. Organic Geochemistry, University of Bristol, UK
Sonja Boehmer-Christiansen, Ph.D. Department of Geography, University of Hull, UK
Steve Milloy, B.A. Natural Sciences, M.S. Health Sciences, Johns Hopkins University, USA
Stephen McIntyre, B.Sc. Mathematics, University of Toronto, Canada
Sylvan H. Wittwer, Ph.D. Horticulture, University of Missouri, USA
Syun-Ichi Akasofu, Ph.D. Geophysics, University of Alaska, USA
Tad S. Murty, Ph.D. Oceanography and Meteorology, University of Chicago, USA
Thomas Schmidlin, Ph.D. Professor of Geography, Kent State University, USA
Timothy (Tim) F. Ball, Ph.D. Geography, Historical Climatology, University of London, UK
Tom Harris, B. Eng. M. Eng. Mechanical Engineering (thermo-fluids), Canada
Tom V. Segalstad, B.S. Geology, University of Oslo, Norway
Vern Harnapp, Ph.D. Professor Emeritus of Geography, University of Akron, USA
Vincent Gray, Ph.D. Physical Chemistry, Cambridge University, UK
W. Dennis Clark, Ph.D. Botany, Sacramento State College, USA
Wibjorn Karlen, Ph.D. Professor Emeritus of Physical Geography and Quaternary Geology, Stockholm University, Sweden
William B. Hubbard, Ph.D. Professor of Planetary Atmospheres, University of Arizona, USA
William Cotton, M.S. Atmospheric Science, Ph.D. Meteorology, Pennsylvania State University, USA
William E. Reifsnyder, B.S. Meteorology, M.S. Ph.D. Forestry, Yale, USA
William J.R. Alexander, Professor Emeritus, Department of Civil and Biosystems Engineering, University of Pretoria, South Africa
William (Bill) M. Gray, M.S. Meteorology, Ph.D. Geophysical Sciences, University of Chicago, USA
Willie Soon, Ph.D. Astrophysics, Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics, USA
Wolfgang Thüne, Ph.D. Geography, University of Wuerzburg, Germany
Zbigniew Jaworowski, M.D. Ph.D. D.Sc., Central Laboratory for Radiological Protection, Poland

Meteorologists:
A.J. Colby, B.S. Atmospheric Sciences, AMS Certified, Meteorologist WKYC-TV, USA
Andre Bernier, B.S. Meteorology, Lyndon State College, Meteorologist WJW-TV, USA
Anthony Watts, AMS Certified, Chief Meteorologist KPAY-AM, USA
Arlo Gambell, AMS Certified, Meteorologist, USA
Art Horn, B.S. Meteorology, Lyndon State College, Meteorologist WVIT-TV, USA
Asmunn Moene, former Chief Meteorologist, Oslo, Norway
Austin W. Hogan, AMS Certified, Meteorologist, USA
Bill Meck, Chief Meteorologist WLEX-TV, USA
Bill Steffen, Meteorologist WOOD-TV, USA
Bob Breck, B.S. Meteorology & Oceanography, University of Michigan, Chief Meteorologist WVUE-TV, USA
Brad Sussman, Meteorologist, USA
Brian Sussman, Meteorologist, USA
Bruce Boe, Director of Meteorology Weather Modification Inc., USA
Bruce Schwoegler, B.S. Meteorology, University of Wisconsin-Madison, USA
Christopher Plonka, Meteorologist USAF, USA
Craig James, B.S. Meteorology, Penn State University, Chief Meteorologist WOOD-TV, USA
Dan Maly, Retired Meteorologist WOIO-TV, USA
David Aldrich, B.S. Meteorology, North Carolina State University, Meteorologist WTXF-TV, USA
Dick Goddard, Chief Meteorologist WJW-TV, USA
Don Webster, Retired Meteorologist WEWS-TV, USA
Douglas Leahey, Meteorologist, Canada
Eugenio Hackbart, Chief Meteorologist MetSul Meteorologia Weather Center, Brazil
Grant Dade, Meteorologist KLTV, USA
Herb Stevens, Meteorologist WNYT-TV, USA
James Spann, AMS Certified, Chief Meteorologist WCFT-TV, WJSU-TV, USA
Jason Russell, Meteorologist, WTEN-TV, USA
Joe Bastardi, B.S. Meteorology, Penn State, Expert Senior Forecaster AccuWeather, USA
John Coleman, Meteorologist, Founder of 'The Weather Channel', Chief Meteorologist KUSI-TV, USA
Jon Loufman, Meteorologist WOIO-TV, USA
Justin Berk, B.S. Meteorology, Cornell University, AMS Certified, Meteorologist WMAR-TV, USA
Karl Bohnak, B.S. Meteorology, University of Wisconsin, AMS Certified, Meteorologist WLUC-TV, USA
Kevin Lemanowicz, B.S. Meteorology, Cornell University, Chief Meteorologist WFXT-TV, USA
Kevin Williams, B.S. Meteorology, Cornell University, Chief Meteorologist WHEC-TV, USA
Lee Eddington, Meteorologist Geophysics Branch, U.S. Naval Air Warfare Center Weapons Division, USA
Mark Koontz, Meteorologist WFMJ-TV, USA
Mark Breen, B.S. Meteorology, Lyndon State College, Senior Meteorologist Fairbanks Museum and Planetarium, USA
Mark Johnson, AMS Certified, Chief Meteorologist, WEWS-TV, USA
Mark Scirto, B.S. Meteorology, University of St. Thomas, AMS Certified, Chief Meteorologist KLTV, USA
Morgan Palmer, AMS Certified, Meteorologist KLTV, USA
Nick Morganelli, Free-Lance Meteorologist, USA
Randy Mann, AMS Certified, Meteorologist KREM-TV, USA
Richard (Rich) Apuzzo, Chief Meteorologist Skyeye Weather, USA
Roy Leep, B.S. Meteorology, Florida State University, Meteorologist WTVT-TV, USA
Sally Bernier, B.S. Meteorology, Lyndon State College, Meteorologist WJW-TV, USA
Shane Hollett, Meteorologist WMJI-FM, USA
Steven Nogueira, NWS Senior Meteorologist, USA
Terry Eliasen, B.S. Meteorology, University of Massachusetts Lowell, Meteorologist WBZ-TV, USA
Thomas B. Gray, M.S. Meteorology, USA
Tim Kelley, B.S. Meteorology, Lyndon State College, Meteorologist NECN, USA
Tom Chisholm, B.S. Atmospheric Sciences, Lyndon State College, Chief Meteorologist WMTW-TV, USA
William Kininmonth, M.Sc, Colorado State University, Retired Head of Australian Bureau of Meteorology, Australia

Pokračujeme...

הלטIan Douglas Smith R.I.P.

21. listopadu 2007 v 23:08 | הלט
Ve věku osmaosmdesáti let zemřel antikomunista Ian Douglas Smith.
Bůh mu žehnej.
הלט

Zachraňme Letnou!

21. listopadu 2007 v 22:52 | הלט
Nejsem moc velký přítel toho, co si říká Strana zelených, ale uznávám, že někdy to může mít dobrý nápad. Odpor proti zprznění letenské pláně blankoblobem pokládám za jeden takový. Jen nechápu, proč v metropoli dělají konšelské křoví....
Video s vizualizací toho, čemu někteří říkají silniční okruh.
הלט

Turecko, EU a islámští teroristé

20. listopadu 2007 v 16:06 | הלט
Se vstupem Turecka do EU souhlasí 51 % Turků, proti je 40 %, v dubnu 2005 podíly činily 64 % a 30 %, hlásí Pollmark.
V Istanbulu se sešel výkvět teroristů a obskurních figur typu George Gallowaye, aby si ti pánové popovídali o Státu Izrael.
Mimochodem, s panem Gallowayem se nedávno potkala naše mladá bojovnice s americkým imperialismem Ivona Novomestská, která na domácí půdě našla nové kamarády. Policisty.
הלט

Al Kaida se bratří se Securitate

20. listopadu 2007 v 8:30 | הלט
Italská rozvědka odposlechla, že pánové ze Základny si u rumunského Galati zřídili středisko na školení džiháďat.
הלט