Říjen 2007

Rozkaz číslo 00447

31. října 2007 v 3:54 | הלט
První obrázek (z archivu NKVD) je z kolymského Údolí smrti, z tábora Butygičag, kde NKVD experimentoval s mozky vězňů. Druhý snímek zachycuje části těla Čečence, které v létě r. 2002 shodili Rusové do ulic Grozného z helikoptéry.
Důstojník nařídí: Dva BTRy sem, připoutejte ho mezi ně, až dám pokyn, rozjeďte se od sebe.
Rusko Stalina, Rusko Putina.
Včera se Vladimir Vladimirovič pokřižoval a zapálil svíci na okraji Moskvy, v někdejší zóně NKVD Butovo, kde začaly popravy VELKÉHO TERORU.
Od srpna 1937 do října 1938 tam bylo zavražděno 20 765 lidí, převážně z Moskvy a okolí. 230 pravoslavných duchovních je dnes Pravoslavnou církví řazeno mezi svaté, například leningradský metropolita Serafín.
Letos se Vladimir Vladimirovič postaral, aby se nová ruská pokolení učila, že Josif Stalin byl jedním z nejtalentovanějších vůdců Sovětského svazu. Nyní přišel bývalý plukovník KGB na popraviště, kde na základě rozkazu číslo 00447 generálního komisaře státní bezpečnosti Ježova byli vražděni lidé, a vykládal, že příčinou bylo nadřazení myšlenky lidským hodnotám.
14. dubna 2002 v pět hodin ráno zastavil v Sovětské ulici v Grozném obrněný transportér, na něm stál mladý černovlasý člověk se svázanýma rukama a nohama. Krvácel. Vojáci ho srazili na zem a postavili k plotu. Transportér odjel. Ozvala se exploze. Hlava muže byla nalezena v sousední ulici.
V čem je rozdíl? Bezuzdné nenávisti a pohrdání člověkem začali být Rusové systematicky učeni od Leninových časů. Léta. Desítky let. Mnoho desítek let.
Anna Politkovská patřila do té skupiny Rusů, kteří si přejí přeříznout už konečně leninskou pupeční šňůru, která národ sytila komunistickou nenávistí k člověku. Žádala potrestání zločinců z Čečenska.
הלט

Pryč z Německa!

31. října 2007 v 1:04 | הלט
Zatímco turecká armáda ukazuje šavle a zuby, v Berlíně doutná konflikt mezi Turky a Kurdy. (+ TAZ)
Na konci r. 2005 ve Spolkové republice žil asi milion Kurdů a necelé dva miliony Turků s tureckými pasy. Spolkový Úřad na ochranu ústavy sleduje tři stovky aktivních členů Šedých vlků a přes tisícovku členů PKK.
Federální statistický úřad ve Wiesbadenu hlásí, že v loňském roce opustilo Spolkovou republiku nejvíce německých občanů od čtyřiapadesátého roku: 155 300. Průměrný věk 32 let, 56 % muži, většina mířila do Švýcarska, USA a Rakouska, důchodci do Španěl. (Neue Zürcher Zeitung)
הלט
P.S.: Problémy v bavorské policejní škole.

Pitomci v TV Prima

30. října 2007 v 9:03 | הלט
"Nikdo si toho nevšiml, ale náš reportér ano," ohromila včera své diváky hlasatelka 1. zpráv TV Prima Světlana Zárubová: Prezident se 28. října dvakrát přeřekl.
Tím úžasným redaktorem je jistý Martin Erva, který chvíli pohovořil o prezidentově chybě a stihl i zostudit vicepremiéra Čunka za to, že prezidentovi po projevu zatleskal. Aby ukázal, jak je seriosní novinář, zakomponoval pan redaktor do svého příspěvku i informaci o prezidentem v neděli vyznamenaných občanech. "Medaili získali i dva vojáci z Afghánistánu," pravil primabystroň.
Dehonestační pojednání Martina Ervy tak má vadu na kráse. Pan Král a pan Ševčík nejsou vojáky, nýbrž příslušníky Útvaru rychlého nasazení Policie České republiky.
Nikdo si toho nevšiml, jen Beran ano. :o)
הלט

Pravda už je skoro venku...

30. října 2007 v 8:45 | הלט
Newyorčanka Leslie Keanová je neodbytná, tuze neodbytná paní. Možná přiměje NASA, aby řekl konečně pravdu o incidentu z 9. prosince 1965 v Kecksburgu v Pennsylvánii.
A pravda o Roswellu? Pokud se demokrat Bill Richardson stane prezidentem, pravda bude venku...
הלט

Channel 4 o Anně Politkovské

28. října 2007 v 11:10 | הלט
+ André Glucksmann v Le Monde

הלט

Američtí levičáci, neoconi a Írán

28. října 2007 v 9:25 | הלט
Tyjátr amerických levičáků vyrazil do ulic New Yorku, San Franciska a Chicaga.
Bush je terorista, pryč s ním! Che Guevara je hrdina, sem s ním!
Kolegové našich NEZÁKLADNÍKŮ, kteří s vlastním tyjátrem objíždějí naši republiku. Občanstvo je zalévá projevy sympatií, píší Haló noviny: Dostali lahvici medu. Hlavně prý, aby u nás nebyl ten radar, protože by přišla al-Kaida a vůbec teroristé, jak říká paní Maximová z Chrudimi.
Američtí neoconi okolo Giulianiho říkají, že letecký útok na Írán by snad ještě mohl zbrzdit íránskou produkci jaderných zbraní. Debka zase říká, že nedávný izraelský útok na instalaci v Sýrii poněkud rozkmotřil Riceovou a Bushe.
הלט

THAAD proti SCUDU

28. října 2007 v 8:10 | הלט
Další úspěšný test protiraketové obrany v Pacifiku.
הלט

Respekt vůči kultuře druhého

27. října 2007 v 13:37
U vás je zvykem si tohle dávat povinně na hlavu? Chovám k tobě, drahoušku, respekt, takže si to na hlavu navléknu, jakož i ty jistě chováš respekt k mé maličkosti, takže až přijedeš se svým manželem za mnou na návštěvu, budeš bez té věci na hlavě, že?
הלט

Ramadán, to je svoboda pro teroristu

27. října 2007 v 12:18 | הלט
Džamal al-Badawi, podezřelý z organizování útoku na USS Cole, byl v Jemenu v r. 2004 zadržen a odsouzen k trestu smrti, což odvolání změnilo na doživotí. Pár měsíců po rozsudku s dvaadvaceti dalšími džihádistníky utekl z vězení, nedávno se ale nechal zadržet, pak slavnostně slíbil loajalitu prezidentovi Salehovi, a protože zrovna byl ramadán, dostal milost.
הלט

Sladké vzpomínky paní Hillary

27. října 2007 v 11:40 | הלט
הלט

Uhlíková daň ve Francii?

27. října 2007 v 11:04 | הלט
Ve Francii nedávno sněmovali ekologisté v čele se svým zeleným papežem Hulotem, kteří si na háček už dřív chytli UMP. Teď pobídli Sarkozyho k zavedení uhlíkové daně. Pan prezident to prý promyslí. Hulot čeká, že to projde, hlásí Reuters...
Kdy si podle vás, pane profesore Singere, lidé uvědomí, že s "globálním oteplováním" je to jinak...? "Teraz by sa mnoho ľudí zdráhalo zmeniť názor. Hovorím o ľuďoch v rozhodujúcich pozíciách. Vložili do toho svoju kredibilitu, dôveryhodnosť. Nehovorím tu iba o ľuďoch ako Tony Blair či Angela Merkel, ale aj iní politici na to stavili svoju dôveryhodnosť."
הלט

Nejkrásnější slovo na světě

27. října 2007 v 0:36 | הלט
Skoro dva a půl tisíce slov z osmapadesáti zemí světa se postavilo na molo v soutěži magazínu Kulturaustausch. I jedno české dorazilo. Bohužel to byla kunderovská LEHKOST, již z krabice vybalila jistá Blanka Formánková. Naštěstí vyhráli Turci s odrazem měsíčního svitu od vodní hladiny YAKAMOZ. Jihoafričané zabodovali jako třetí se slovem VOLONGOTO, jehož význam v českém prostředí dobře reprezentuje slovo binec. :o) Druzí byli Číňané s chrápačem: HU LU.

Der Spiegel

הלט

P.S.: Dcera Pavla Eisnera žila ve Švýcarsku, jeho vzdálení bratranci a sestřenice za vydatné pomoci pana Jiřího Pallase budují Chrám a tvrz na webu: SLOVO DNE.

Íránská přehlídka

26. října 2007 v 23:46 | הלט
Bratr Chameneí si vyšel mezi své islamonacistické ozbrojence, zachytilo MEMRI.
Dětičky si mezitím mohou hrát....
Tzv. íránští reformisté kritizují Ahmadínežáda.
Kolik času zbývá?
Ruský medvídek svými tlapkami přikryl Chameneího i s Ahmadínežádem.
Sankce proti Teheránu asi nebudou jen americké.
הלט

Spící buňky

26. října 2007 v 22:04 | הלט
Na sjezdu KS Číny... (starý kormidelník sní o dobrém lodivodovi)
A na schůzi Poslanecké sněmovny... (to je jen obyčejný sexymozek, jak říká slečna Kováčová)
הלט

Bloggeři, hej! Chystejte daňová přiznání!

26. října 2007 v 19:23 | הלט
Italské vládní pijavice našly novou žílu.... :o)
הלט

Montoya znovu na španělské scéně

26. října 2007 v 19:05 | הלט
V Toledu (!) chce 7. prosince uskutečnit satanova Mezinárodní federace ateistů svůj první sněm, s tamními umělci se dohodla, že k tomu dostane půjčeny prostory kostela sv. Vincenta, které mají ve správě. Akci doprovodí výstava fotografií, o které jsem už psal.
הלט

Postřižiny (zdrobněliny II.)

26. října 2007 v 8:52 | הלט
Georgi, chce to nový deštník. Jestli Ti můžu radit, obstarej si nějakej menší, jo? Já zase nebudu tolik podporovat Írán, abys z toho něco měl.
הלט
P.S.: Všechno se nějak zmenšuje a zkracuje: místo blobu na Letné to vypadá na blobík, v Temelíně nebude kolem r. 2025 nový reaktor, ale jen reaktůrek (poslanec Vojíř to zeleným navrhne za pár dní), armáda nebude mít velká dopravní letadla, ale jen taková letadýlka. A Evropa se zřejmě nedočká protiraketového štítu, ale jen štítečku. Taková je vůle supervelmočky? :o)

Děti jsou malé, a proto milují zdrobněliny.

25. října 2007 v 6:34 | הלט
Každé dítě chce mít něco docela malého, připadá si pak větší.
Slunci děti říkají sluníčko, zní to trochu dojemně.
Jedna sluneční skvrna je mnohokrát větší
než celá naše legrační planeta.
Jednou jedna japonská holčička se dívala na nebe a řekla:
Koukej, mami! Hříbeček!
Dnes by Ludvík Aškenazy mohl poukázat na slovo potratíček. Podle některých jde o čtyřicet milionů potratíčků ročně. To už je solidní genocídička. V Británii ale dosahují velikého pokroku, hlásí Timesy: Děťátko by mělo nějaký drobný defekt? Potratíček mamince pomůže od takové ošklivky, kterou by ani nemohla mít ráda. Snad i v Portugalsku dostanou lékaři rozum, chopí se kleští a do potratíčků se pořádně opřou. Potratíčkový ministr de Campos už je k tomu vyzval.

הלט

Syrský "Jongbjon"?

25. října 2007 v 5:46 | הלט
Asi 2 600 kilometrů dělí Pražský hrad od místa v Sýrii, na které nedávno zaútočilo izraelské letectvo a kde se zdá stát něco velmi podobného severokorejskému Jongbjonu.
Peking prodává Íránu své aeroplány J-10, které vycházejí z izraelské a Izraelem druhdy prodané technologie.
Rusko by za pár let mohlo být spojencem Íránu, připouští poslanec Marek Benda.
"...A však stane se v ten den, v den, v kterýž přitáhne Gog na zemi Izraelskou, praví Panovník Hospodin, že povstane prchlivost má s hněvem mým..." INN.
הלט
P.S.: Sýrie se prý nedávno bála nové izraelské akce a žadonila po světě o spolupráci a pomoc.

Sankce proti Íránu už nemají smysl

23. října 2007 v 8:42 | הלט
Sankce už íránskou snahu o vyrobení atomové pumy nezastaví, zbývá ozbrojený útok.
הלט