Září 2007

Svatovítská katedrála a hradní domýšlivec

30. září 2007 v 22:43 | הלט
Praví náš pan prezident v sobotní MF Dnes, že názorová konzistence je tuze dobrá věc a že moc prosí každého, kdo mluví o vážných věcech, aby domýšlel tisíc a jeden jejich detail.
Tož tak.
Stát by rád Svatovítskou katedrálu pod svá křídla.
Tisíc a jeden důsledek? Proč ne, říká mé katolické já, ale něco za něco, ty sekulární zřízenosti. Kardinál Vlk bude viceprezident. :o)

הלט

Litevské bludy Hospodářských novin

30. září 2007 v 2:16 | הלט
Pátá stíhací eskadra v Zokniai byla za litevské první republiky vyzbrojena mj. čtrnácti Gladiatory Mk I. Po mnohaleté sovětské okupaci a genocidním decimování Litvy se vilniuská vláda společně s Lotyši a Estonci snaží vytvořit podmínky pro budoucí společné letecké síly. 2012? 2018? Uvidíme.
Na letišti v Zokniai lze potkat české L-39, které dnes slouží litevskému letectvu. O zajištění vzdušného prostoru baltské trojky se z letiště Zokniai stará od r. 2004 Severoatlantická aliance, takže tamní beton už má zkušenosti třeba s dánskými F-16, německými Fantomy, polskými MiG-29, francouzským Miragem 2000. Aktuálně střeží baltský vzdušný prostor rumunské MiG-21.
Blíží se čas, kdy stráž převezmou české Gripeny. A někomu se to nezamlouvá. Rusům? Nevím. Co vím, je lež Radka Honzáka z Hospodářských novin: "Nečekané komplikace nejspíš donutí českou armádu posunout svou účast v misi NATO, která dle dohody chrání nebe nad trojicí pobaltských států. Podle původního plánu měly nad Litvou, Lotyšskem a Estonskem české gripeny létat od září do prosince 2009. Bude to ale nejspíš už o čtyři měsíce dřív. Na litevské základně Zokniai, kterou letadla NATO používají, se totiž v zimě k rozmrazování sněhu a ledu na dráze používá technická sůl. A ta u řady letadel způsobuje nepříjemnost - korozi podvozků. Výrobci proto zakazují používání svých strojů na letištích ošetřených solí a žádají, aby se dráhy místo toho sypaly granulovanou močovinou. To platí i pro konsorcium Saab/BAE, které gripeny pronajalo českému letectvu. "Kdyby gripeny přistávaly na dráze posypané solí, přišli bychom o záruku," řekl HN armádní zdroj, který chtěl zůstat v anonymitě."
Není divu, že kanalistický výtečník s výložkami Armády ČR, z něhož ta lež vyprýštila, chce být schován ve stínu. Litevci samozřejmě používají granulovanou močovinu. Zdalipak se pan redaktor Honzák se své plivnutí omluví?
הלט

Muslimové v Bruselu čočkou DW

30. září 2007 v 1:58 | הלט
הלט

Channing Moss

29. září 2007 v 22:50 | הלט
Loni byl v Afghánistánu napaden konvoj americké armády, k němuž patřil Channing Moss.
Bojoval i po zásahu RPG a jeho kamarádi nasadili krk, aby ho zachránili.
הלט

Pohlazení od parašutisty

29. září 2007 v 21:10 | הלט
Mahmúd si z New Yorku udělal výlet na jih.
Na Columbijské universitě se vás pokusili urazit, ale vy jste jim odpověděl jako nefalšovaný revolucionář, pochválil íránského antisemitu venezuelský dekretový revolucionář: "Jste jedním z největších bojovníků za opravdový mír!"
Venezuela, Kuba, Bolívie, to jsou naši spojenci v celosvětovém revolučním hnutí, opáčil antisemita: "Imperialistům nezbývá než nás respektovat, jinak se musí smířit s porážkou."
Antisemita zaletěl i do Bolívie, se kterou navázal diplomatické styky a slíbil, že v ní proinvestuje do pěti let miliardu dolarů.
הלט

Protiraketový test

29. září 2007 v 9:07 | הלט
Interceptor z Vandenbergu zlikvidoval raketu z Kodiaku.
הלט
update: VIDEO.

Myanmarský pošťák

29. září 2007 v 8:55 | הלט
Barmský řezník začínal na poště...
Than Shwe, v listopadu oslaví čtyřiasemdesáté narozeniny, pokud ho do té doby nezlikviduje jeho souputník generál Aye, jenž je prý ochoten začít vyjednávat s paní Su Ťij.
Sestřelit by ho také mohlo barmské letectvo a námořnictvo, s nimiž nevychází moc dobře.
Přehlídka myanmarských hrdlořezů.
Přehlídka regionální energetiky.
הלט

Špiclík a slídítko

29. září 2007 v 0:06 | הלט
Nano Air Vehicle (NAV) by měl létat v rojích a jeho výbava umožňovat pátrání, slibuje si Lockheed.
Northrop Grumman zase chystá na letiště kamery, senzory a software pro hledání konkrétních osob v davu. Dnes dokáže oční rohovku i papilární linie na všech deseti prstech přečíst z deseti metrů.
הלט

Cena za plyn? Podle toho, jak budete volit, soudruzi...

28. září 2007 v 20:45 | הלט
Když zvolíte dobře a ukrajinské plynárenství budou spravovat modří, bude tisíc kubíků možná jen za 145 dolarů, ale když si zvolíte oranžové a svěříte jim své plynárenství, zaplatíte 230 dolarů, vzkázal Kreml do Kyjeva.
הלט
P.S.: Vzkaz i do Prahy od soudruha Medveděva: Asymetrické odpovědi se dočkáte, holenkové (míněni "Euroevropané"), pokud si uspořádáte energetiku podle návrhu Evropské komise.


Dvě americké svastiky

28. září 2007 v 16:10 | הלט
הלט

Rangún

28. září 2007 v 3:19 | הלט
Padesátiletý japonský fotoreportér Kenji Nagai, jenž pracoval pro AFP, byl v Rangúnu zabit bezpečnostními silami.
Vojáci prohledávají hotely, sbírají cizince a vykazují je ze země. U pagody Sule už nepoužili proti davu, který tam zpíval národní hymnu, gumové projektily, nýbrž ostré. Režimní média tvrdí, že Západ vyvolává nepokoje a že vojsko v ulicích se musí bránit.
Čínská média skoro mlčí, výjimkou jsou hongkongští vydavatelé.
Prohlášení včera večer vydal i předseda české vlády:

"Hluboce lituji obětí násilností v Barmě/Myanmaru. Vyzývám Barmskou vládu, aby se nadále zdržela všech projevů násilí, propustila veškeré osoby zadržované v souvislosti s demokratizačním procesem v Barmě a zahájila dialog s opozicí.
Věřím, že v této chvíli dokáže světové společenství a zejména Rada bezpečnosti OSN přijmout rychlá a efektivní opatření, která zamezí v pokračování násilí v Barmě a povedou k demokratizaci země."
הלט

Mobilní letiště

27. září 2007 v 22:30 | הלט
הלט

Rusové nás zvou na rozpravu o štítu

27. září 2007 v 8:49 | הלט
Neformální komitét poslanců ruské Gosdumy vyzývá poslance z Čech, Polska a USA, aby si přišli podebatovat o závodech ve zbrojení, které může vyvolat ta naše ošklivá snaha mít obranu proti balistickým raketám dalekého doletu. Ale prý se nevratná rozhodnutí ještě dají odvrátit. Rusové to prý zkusí i v europarlamentu. (RIA-Novosti)
Z důvěryhodného zřídla jsem se doslechl, že pro každého povolného účastníka bude nachystána pamětní přišpendlenost. Pane doktore Zaorálku, soudruhu Falmere... ;-)

הלט

Zvláštní prezentace pro Cháveze

27. září 2007 v 7:41 | הלט
Udělali jsme zvláštní prezentaci pro venezuelského dekretáře, asi si naše Suchoje pětatřicítky koupí, ohlásil Rosobornexport.

הלט

Politická vražda? To bude nějaká mýlka...

27. září 2007 v 6:14 | הלט
Rodina Mikuláše II. není obětí politické, nýbrž jen úkladné vraždy, jelikož žádný soudní ani mimosoudní orgán k vraždění nedal pokyn, oznámili ruští prokurátoři. (Kommersant)
הלט

Moskva a Peking o Rangúnu: Nechte ho být...

27. září 2007 v 6:00 | הלט
Čtyři mrtví, sto zraněných, dvě stě uvězněných. Rada bezpečnosti se chvěje znepokojením, vysílá vyslance, ale sankce neuvalí, protože Čína a Rusko jsou proti.
הלט

Reklama PLUG TV (RTL)

26. září 2007 v 10:07 | הלט

AFP

הלט

Rangún 2007

26. září 2007 v 9:42 | הלט
Barmskou juntu drží nad vodou Peking. Povídal si pan inženýr Paroubek se svými čínskými přáteli o tom, zda dovolí krveprolití v Rangúnu?
15.8. junta zdražila benzin, 19.8. demonstrovalo čtyři sta lidí, nyní jich je sto tisíc. Rangún už je "zakázanou zónou" s vojenským režimem, policejní hodinou, zákazem demonstrování a ostnatými dráty v ulicích. Desítky lidí zatčeny, např. opoziční politik Win Naing a herec Za Ga Na.
הלט

Syrská chemie

25. září 2007 v 18:29 | הלט
Izraelská letecká akce v Sýrii nesouvisela s jaderným programem Damašku, nýbrž měla za cíl zničení skladu No Dongů s chemickými hlavicemi.
x