Srpen 2007

Ať žijí hrdinové!

30. srpna 2007 v 8:26 | הלט
V osmašedesátém se prostě rozhodlo o tom, kdo stojí na které straně barikády.
Paní Fanny Ardantová se zařadila vlevo.
Hodně vlevo. A stojí tam podnes i s praporcem komunistických teroristů.
V Benátkách mají festival, že? Měla by tam přijet, pan Franco Maccari ji rád seznámí s rodinami obětí těch, které ta slavná umělkyně pokládá za úžasné hrdiny.
הלט

Íránský jaderný holocaust

29. srpna 2007 v 10:45 | הלט
Nechat se vyhnat z Iráku by znamenalo vystavit svět hrozbě extremistů. Dopustit, aby Írán získal nukleární zbraně, by znamenalo hrozbu jaderného holocaustu pro Blízký východ.
הלט

Rady zkušeného ďábla

29. srpna 2007 v 10:10 | הלט
Kubánský tyran se sám zotavuje a na lůžku dumá, jak by zatavil své vzdálené americké příbuzné.
V Granmě americkým demokratům poradil, aby se dohodli: Hillary bude prezidentka a Obama viceprezident. Vybrala by Amerika tak prudkou levotočivou zatáčku?
הלט

Francie a svět

29. srpna 2007 v 9:49 | הלט
Francouzský prezident Nicolas Sarkozy vystoupil před diplomatickým sborem. A propukla vřava. :o)
"Les paramètres en sont connus ; je n'y reviens pas, sinon pour réaffirmer qu'un Iran doté de l'arme nucléaire est pour moi inacceptable, et souligner l'entière détermination de la France dans la démarche actuelle alliant sanctions croissantes mais aussi ouverture si l'Iran fait le choix de respecter ses obligations."
Pro mou maličkost je nepřijatelný atomovými pumami vyzbrojený Írán. I pro mou maličkost, chce se mi dodat, ale bylo by to sobecké, protože tady jde hlavně o Izrael a až v řadě druhé o zbytek světa. Írán je nejvážnější hrozbou světovému pořádku.

"La Russie impose son retour sur la scène mondiale en jouant avec une certaine brutalité de ses atouts, notamment pétroliers et gaziers, alors que le monde, l'Europe en particulier, espèrent d'elle, une contribution importante et positive au règlement des problèmes de notre temps que son statut retrouvé justifie. Quand on est une grande puissance, on doit ignorer la brutalité."

Rusko skáče po barelech s ropou a brutálně se šklebí na zbytek světa. Tady jde o nás na prvním místě. Co s tím? Já bych už věděl: Aliance s Indií, dovoz jejího thoria, výstavba thoriových nukleárních elektráren. Z Moskvy mezitím už zaznělo (Peskov peskuje Francii), že Sarkozy předvedl krásnou emocionalitu francouzského jazyka a že ruská jednání nejsou brutální, nýbrž pragmatická, a že Evropa to jistě chápe.

"Mais nos actions en Afghanistan seraient vaines si, de l'autre côté de la frontière, le Pakistan demeurait le refuge des Talibans et d'Al Qaeda, avant d'en devenir, peut-être, la victime. Je suis convaincu qu'une politique plus déterminée de la part de toutes les autorités pakistanaises est possible et qu'elle est dans leur intérêt à long terme."

Dokud budou al-Kaida a Taliban nacházet útočiště v Pákistánu, jakékoli snahy spojenců v Afghánistánu nebudou k ničemu. To by nemělo zapadnout.

Kdybych byl Francouz a kdyby si pan prezident Sarkozy odpustil zmínky o globálním oteplování, asi bych mu za tu řeč zatleskal.

הלט

Slušní palestinští policisté z Dženínu

29. srpna 2007 v 9:19 | הלט
Majora izraelské armády zachránili v Dženínu příslušníci palestinské policie před davem, který ho chtěl lynchovat, a zničil mu alespoň automobil.
Izraelská ministryně zahraničí Cipi Livni už za slušnost poděkovala premiérovi vlády Palestinské autonomie Sallámu Fajjádovi.
הלט

Internet končí

28. srpna 2007 v 17:57 | הלט
Blížíme se do cílové rovinky, oznamuje japonské ministerstvo spojů. Postinternetová síť přijde tak za třináct jar.
הלט

Jed trockistovi

26. srpna 2007 v 8:37 | הלט
Před pár týdny odhalili ruští soudruzi ve svých řadách neotrockistickou buňku.
Deklinantem byl i bývalý důstojník Vnější služby rozvědky Pavel Pavlovič, jenž druhdy Putina obvinil ze zrady přísahy.
U Garriho Kasparova čtu, že Pavel Pavlovič byl otráven.
הלט

Islámský ostrov v Kolíně nad Rýnem

25. srpna 2007 v 10:47 | הלט
Islámské centrum v Kolíně bude dle plánu sídlit na ploše 2 500 metrů čtverečních a Němci si okolo mešity s padesátimetrovými minarety budou moci - opět dle záměru strůjců - pronajmout místa k podnikání, pokud tam ovšem nebudou nabízet vepřové a alkohol.
Definitivní ano strůjcům ještě úřady neřekly.
הלט

9/11 v Praze a Bruselu

25. srpna 2007 v 10:12 | הלט
הלט

Náš drahý soudruhu Staline...

24. srpna 2007 v 10:08 | הלט
Ruská vláda se oděla do neprůstřelně-nepotopitelných vest a pádluje podle povelů svého plukovníka Putina z vlajkové lodice.
Co v letech 1945-2005 bylo, dobré bylo, až do příkladu pro celý civilizovaný svět.
Zavelel kormidelník a už je to v učebnici.
Co z toho plyne pro nás? Zeptám se soudruha Lavrova, prý možná ještě letos přijede do Prahy.
Pokud do té doby nespadnou z ruských Medvědů první pumy na Anglii.
הלט

Nová íránská puma

23. srpna 2007 v 9:49 | הלט
Írán má ve výzbroji i obstarožní aeroplány F5. Nyní do nich prý začal ládovat nové devítistovkové pumy.

Robert Baer o možnosti amerického útoku na Írán.

הלט

Mešity z chrámů

23. srpna 2007 v 9:21 | הלט
Korán neobsahuje žádný verš, který by ukládal povinnost mít mešitu.
Muslimové se mohou stejně dobře modlit v parku. Domy nepotřebují. Mešity se objevily, když si muslimové podmanili křesťanská a židovská území, kde už stály kostely a synagogy. V mešity je přeměnili.
To, k čemu dochází v Kolíně nad Rýnem, představuje demonstraci síly. Islámská sdružení kvetou. Mají už místo u jednacího stolu s vládou a nyní si myslí,, že jsou tak silná, aby měla mešitu v centru města.
Rozhovor s Arzu Tokerovou z Ústřední rady bývalých muslimů v Německu.
הלט

Jak je pravděpodobný teroristický útok

23. srpna 2007 v 8:50 | הלט
Harris Poll se pro deník The Financial Times vyptával. I na teroristický útok. Rakušané dotazováni nebyli. Asi zadavatelé usoudili, že jsou nezajímaví, je jich málo, žijí někde pod Alpami a jsou "neutrální". Ředitel Europolu Max-Peter Ratzel je jiného mínění, s nímž se svěřil ÖRF. Útoky jsou plánovány a cílem může být i Rakousko jako zástupce celé Evropské unie.
Zajímavé je, že českým novinářům jsou tyhle informace šumafuk. Kdy to vlastně bude Česká republika předsedat Evropské unii?
הלט

"Special Force 2" - hizballážata proti Izraeli

21. srpna 2007 v 9:40 | הלט
Teroristé z Hizballáhu po deseti dolarech prodávají hru zasazenou do loňské války proti Izraeli, aby se bohostranická omladina přiučila taktice.

MSNBC - video.
PC World
(A co děti, mají si kde hrát?)


הלט

Skauti, buřty, morálka

20. srpna 2007 v 8:09 | הלט
Ještě loni si naši skauti ze Šlapanic opékali špekáčky nad ohněm, nevím, co dělají letos, ale angličtí skauti už to mají zakázáno, jako skotští zdravotníci nebudou smět od 12.9. jíst ve svých kancelářích. Aby prohlubovali ramazánový mezináboženský dialog.
Matyáš Zrno dnes píše v Hospodářských novinách: "Dítě a luxus
Dítě nepotřebuje ke štěstí luxus. Čím je menší, tím méně mu materiální věci něco říkají. Generace našich předků prožily v chalupách neméně šťastné dětství než my. A i dnes žije na celém světě většina lidí v podmínkách, ve kterých by každý bruselský hygienik nejspíše omdlel hrůzou. "Nezbytné hygienické standardy" nastavené během poválečné exploze blahobytu nejsou v životě všechno.
Dva týdny bez teplé vody, sprchy a WC ještě nikoho nezabily. Ba jak tvrdí polárník Jaroslav Pavlíček, "časté mytí krátí žití". Vydržet se dá bez sprchy, záchodu, televize, tekoucí (chlorované) vody a chvíli dokonce i bez jídla. Zvládnout 14 dní bez "nezbytných" vymožeností civilizace je prospěšné. Stejně jako bobříky hladu, mlčení či odvahy nám umožňují překonat sama sebe a připravit se na situace, které sice možná nikdy nenastanou, ale možná taky ano.
V krásném novém sterilním světě se už nemusíme připravovat na nic, stát to udělá za nás. Doufejme, že se nedočkáme doby, kdy nebude možné jet na vandr. Je to notoricky známé, ale platí to: čím více zákonů a předpisů, tím větší znamení neschopnosti řešit určitý problém přirozenější cestou morálky."
הלט
P.S.: Jeden švédsky úradník uviedol: "Vo Švédsku už nemôžete verejne hovoriť o tradičnej rodine ako o dobrej, lebo je tu veľa osamelých rodičov a nemali by ste im spôsobovať citovú ujmu." Pozri David Popenoe, Family Decline in the Swedish Welfare State, The Public Interest (Winter 1991, 73).

Šanghajská organizace pro spolupráci

19. srpna 2007 v 6:42 | הלט
Íránci prý v Araku zatkli dva čínské špiony, kteří si natáčeli tamní instalace.
Čína se postavila proti řádnému členství Íránu v ŠOS ("Varšavské smlouvě II."), s nímž Putin souhlasil.
Když to nevyšlo, říkal, že ŠOS není "bloková" organizace, že jde hlavně o ekonomiku, vojenské věci se týkají boje s terorismem a že Moskva spolupracuje i se státy NATO.
U severního cípu Norska taková spolupráce přímo kvete. Norské letectvo plné ruce práce.
Asi důležitější této manifestace je čínský souhlas se společným cvičením s Rusy. Naše inspekce potravinářská, hygienická, obchodní, či jak se všechny jmenují, se pídí po čínských ftalátových hračkách pro české děti, zatímco Rusové přitahují k Evropě čínské voje na důkaz toho, že nejsou v širém světě zcela opuštěni a americkému imperialismu by se možná dokázali s podnebeskými bratry postavit společně.
הלט

Okolo našeho srpnového výročí...

18. srpna 2007 v 10:44 | הלט
Dvé tváří. Tu paní vlevo nedávno pochválil soud ve Frankfurtu, že se v osmadevadesátém zasloužila o rozpuštění RAF, a uznal, že společnosti neuškodí, když 21.8. opustí po 21 letech bránu věznice. Ten pán vpravo se 20.8. chystá světu vyjevit, jaké reformy mu jeho šílený otec dovolí v Libyi provést.
הלט

Би-би-си - это пропаганда! (...a imperialistická!)

18. srpna 2007 v 10:20 | הלט
BBC v Moskvě na VKV? Zkuste je přenášet, přijdete o licenci!
הלט

Rusko-čínská Mírová mise a český Tábor drsných otců

18. srpna 2007 v 9:47 | הלט
Za velké pozornosti médií se (daleko za našimi humny) před zraky čínského a ruského prezidenta předvedlo pár tisíc jejich vojáků v "Mírové misi-2007".
Mimo dohled reportérů světových agentur (avšak kousek za našimi humny) se uskutečnila z hlediska našeho bezpečí nesrovnatelně důležitější "OPERATION STRANGER - Doubravice 22.7.-5.8.2007" - Tábor drsných otců.
הלט

Blasfemie? Ne, Bůh je přece Alláh...

18. srpna 2007 v 9:27 | הלט
Dneska to tak nevypadá, ale za jedno či dvě století budou i zdejší katolíci říkat Bohu Alláh, myslí si bredský biskup Martinus Muskens. (Netwerk, WND)
הלט