Květen 2007

Mladí američtí mohamedáni a terorismus

31. května 2007 v 4:59 | הלט
PRC zveřejnil nový průzkum mínění, z něhož vyplývá mj. to, že pro většinu mohamedánů ve Státech je víra nad vlastí a že značné procento mladých pokládá teroristické vraždění za dobrou věc. Zaútočí američtí muslimové na USA? ptá se Sher Zieveová. Jsou mladí američtí muslimové hrozbou? ptá se Christian Science Monitor.
Proč šli Američané do Iráku? No přece proto, že Saddám Husajn s bin Ládinem neměl pranic společného. To se ví už z dob před 9/11, přesněji od 14.1.1999 z ABC News.
הלט

Moje svoboda začíná tam, kde skončila tvoje...

30. května 2007 v 9:23 | הלט
Byl nejvyšší čas soudně zakázat vstup heterosexuálům do mého gayhotelu Peel v Melbourne, protože narušovali pohodu přítomných gayů, oznámil pan Tom McFeely.
Universita v Edinburgu, která už vyřadila modlitbu z programu na zakončení akademického roku a která nedávno odmítla umožnit křesťanským organizacím, aby na její půdě uspořádaly konferenci o amorálnosti homosexuality, nyní nadšeně souhlasí, aby se na její půdě za pár týdnů uskutečnila konference Pagan Society.
הלט

Sláva mu, on je pašák!

30. května 2007 v 9:06 | הלט
Rusko, to je základ stability v Evropě i na světě, a jeho prezident Vladimir Vladimirovič, to je zase moudrý vůdce, jenž jistě zanechá otisk své stopy v historii Ruska, Evropy i světa, neboť je mužem odhodlaným a statečným. Až budeme předsedat EU, postaráme se o sblížení s Ruskem a o uzavření smlouvy o spolupráci. À propos! Pro Gazprom je náš trh otevřen! (Portugalský premiér Socrates zavítal do Moskvy.)
Vladimir Vladimirovič? Ten je vám tak obrovsky prospěšný! (Podnikatel Petr Kellner.)
הלט

MISS USA 2007

30. května 2007 v 8:25 | הלט
Nejsem žádným zvláštním přítelem soutěží typu MISS, ale pokládám se za přítele USA a nemám rád, když se někdo sprostě o Američany otře.
Tomuto děvčeti z Panamy se na MISS Universe v Mexiku přihodila nehoda, když uklouzlo a upadlo. Poté Rachel hovořila do mikrofonu a diváci v sále si mohli strhat hlasivky, aby jí ukázali, jak se také dokáží chovat v jejich zemi k hostům.
Korunu tomu nasadil pan Trump, když se jal vysvětlovat, že za sprostotu místních vlastně může George Bush.
הלט

Memorial Day 2007

29. května 2007 v 9:37 | הלט
V den, který všichni Američané zasvěcují modlitbám a myšlenkám na hrdiny svého národa, vyšla nejenom v amerických novinách zpráva, že američtí a iráčtí vojáci osvobodili jedenačtyřicet lidí vězněných al-Kaidou v Iráku. Ten samý den připravovala pražská redakce MF Dnes titulní stranu na dnešek. Výsledek vidíte nahoře. Reportér České televize Roman Bradáč včera ukázal tisíce veteránů, kteří se sjeli na svých motorkách do Washingtonu předvést, co je silou Ameriky. Reportér si však dovolil veteránům uštědřit kopanec zezadu do ledviny: Mnozí z nich jsou proti válce v Iráku, prohlásil.
Měly by kalendáře pamatovat na ještě jeden svátek, no, svátek, spíš černý den: DEN NOVINÁŘSKÉ HANBY. Za všechny lži o Vietnamu i Iráku, za všechno zamlčené, zveličené, překroucené.
Já vzpomínám 28. května na všechny Američany, kteří padli v boji s komunistickou expanzí. My jsme seděli na zadcích a Američané sváděli neuvěřitelně kruté boje v podzemních tunelech se Severovietnamci. Později jsme zase seděli na zadcích a daleko za Atlantikem pro nás připravoval jiný svět Ronald Reagan.
Myslím, že i on svým způsobem patří k hrdinům 28. května, i když nepadl v boji. V roce 1983 zbývalo šest let do konce Říše zla.
Svobodní čeští novináři z MF Dnes v roce 2007 říkají svobodným českým občanům, že americký prezident je tím, na jehož návštěvu doplatíme: Policie vás může zastřelit, zaplatíte 10 000 000 korun ze svých daní a na spoustu míst budete mít vstup zakázán. A přijede ten chlápek jenom proto, aby nás přemlouval pro něco, co většina lidí stejně odmítá: Radar.
Idioti zůstanou idioty.
הלט

Máte rádi "čínu"?

29. května 2007 v 5:35 | הלט
Jednou za půl roku, proč ne?
Proto a proto a proto.

Ještě že to je tak daleko a že k nám se nic podobného nedováží. :o)

הלט

Buď zdráva, Ameriko!

28. května 2007 v 22:59 | הלט

"Nenosím trička s americkou vlajkou, ani se sochou Svobody. Nedomnívám se, že je potřeba se USA klanět a vyvolávat nálady parochiální podřízenosti. Přesto však, zcela jako rovný partner, říkám: buď zdráva Ameriko.

Pacifisté mi budou spílat, že jsem málo nakloněn věčnému míru, ráji lidstva, ve kterém se objímají všechny národy v nekonečné lásce. Takové bludy nesdílím, život je jiný, a již staří Římané říkali: Chceš-li mír, připravuj válku. Také víme, že mír byl vždy jen tenkrát, když se válka intenzivně připravovala, naopak největší neštěstí přinášel appeasement, tedy situace, když jedna strana zbrojila a druhá dělala, že o tom neví. To bylo v r. 1938 a pacifizmus způsobil neštěstí druhé světové války. Všichni ti, kteří se appeasementu účastnili, měli být souzeni v Norinberku jako nejtěžší váleční zločinci. Zločin appeasementu by měl být trestán tvrději než genocida. Je to vlk v rouše beránčím. Přesto je stále živý. Slyšíme jej a vidíme na stránkách denního tisku, objevuje se v letácích vyzývajících proti radarové základně. Přitom i malé dítě pochopí, že je nutno se bránit. Pacifizmus je nemoc národa, který nechce bojovat, už je moc starý a chystá se do hrobu. Ne nadarmo začal ve Francii, a dnes zachvátil vymírající Evropu.

Zbrojní systémy se stále vyvíjí. Už tu nejsou jen dvě velmoci - USA a SSSR, které je dříve vlastnily a proto mohly svoje zbrojení omezovat dohodami. Dnes může rakety vlastnit i malý teroristický stát, třeba Libye. S teroristy nelze vyjednávat, jak nám předkládají mnohé holubičky míru. Rakety může dodat Čína a bojová hlavice nemusí mít zrovna jadernou zbraň, ale k vydírání stačí zbraně biologické nebo chemické. Družicové informační systémy raketovou základnu odhalí a za chvíli o ní budou psát všechny úvodníky. Potom přijde vydírání. Až to nastane, bude pozdě. Třeba už nebude možné, aby Američané takovou základnu zlikvidovali. Možná se na náš naštvou, po odmítnutí jejich radaru si obranu svého území zajistí jinak, a my jim můžeme být lhostejní. Co řeknou potom pacifisté, kteří nyní křepčí na náměstích? Nic. Zalezou nebo se odstěhují do bezpečí. Správně by měli být popraveni.
Nikdy není od věci být připraven. Dokonce to obsahuje i skautské heslo. Jestliže to bude zbytečné, buďme rádi. Pokud teroristy protiraketová ochrana odradí od budování raketových základen, bude jen dobře.

Rusové tvrdí, že obrana rozpoutá nové kolo zbrojení. Asi mají pravdu. Ale co dělat? Chápu, že když si pořídím na dveře bezpečnostní zámek, asi mi sousedé vytknou, že zloděje nasměruji na ně. Rozpoutá se nové kolo bezpečnostních zámků v celém domě s patřičnými výdaji. Je ale jiné řešení? Pokud existují zloději, musí být i zámky. Když zámky nebudou, zloději tím nezmizí. Věřím, že Rusové svoje protiraketové systémy také připravují, resp. pracují na vylepšení těch, které už mají. Jenom stojí peníze a oni je možná nemají. Přitom si chtějí zachovat nezávislost. Je to pochopitelné, nicméně nejsme blbečkové, abychom jim obětovali svoji bezpečnost.

Pacifisté tvrdí, že povolením radarové základny se dostaneme do větší závislosti na USA. Asi je to pravda, nejlepší by bylo, kdybychom si mohli vytvořit vlastní protiraketovou základnu. Ale to je problém technický i finanční. Absolutního dobra nedokonalý člověk dosáhne jen výjimečně (a to ještě nikoli pouze vlastním přičiněním). Většinou je možno volit jen menší zlo. Každý především hájí svoje zájmy, což ale neznamená, že mu ostatní musí být lhostejní. Vždyť se tak chováme všichni! Najednou by někteří "myslitelé" chtěli, aby byla Amerika tak neuvěřitelně vstřícná, že by nám zajistila ochranu, ještě by za to platila, a přitom neměla žádná práva. Takový mudrlant si neuvědomuje, že sám by tak v životě nikdy nejednal.

V Americe (také v Anglii) vznikl kdysi nový projekt společnosti, který vyvstal jako konkurent feudálním a nesvobodným nacionalistickým systémům na celém světě. Byla to vláda střední třídy. Nevládli ti nejchudší, člověk musel mít nějaké prostředky, aby se mohl propagovat, sdělit svoje myšlenky a možná si platit i svoje postavení v politice. Ale vládla velká skupina, možná většina, lidí. Vyjmut byl lumpenproletariát a bohatí se dostali pod kontrolu. Dnes zástupci těchto občanů bojují proti zbrojním podnikům a zástupcům armády v Kongresu, aby se snížil rozpočet na zbrojení. Lživé jsou výklady některých "myslitelů", kteří se objevují i na stránkách Svědomí, že v Americe snad vládnou nějaké zbrojní koncerny a vytváří si uměle nepřítele, aby měly odbyt na svoje zbraně. To jim ostatní vlivné skupiny nedovolí, vždyť zbrojení přece platí ostatní podnikatelé a občané. Momentálně se jedná o jeho omezení, navzdory válce v Iráku a hrozbě terorizmu.

Amerika je mnohoznačná a nelze vždy čin některé skupiny podnikatelů nebo kapitálových skupin vydávat za oficiální politiku Ameriky. To byl i příklad skupiny, která před válkou podporovala zbrojení v Německu. Vláda přece nemohla zakázat některým finančním skupinám, aby v Německu investovaly. S Německem válka nebyla a demokratická vláda taková omezení nemůže svým občanům ukládat. Z Ameriky nepřišlo vždy jen dobré. V Americe vynalezli levicový liberalizmus, který se ujal především v Evropě, a se kterým dnes zápasíme. Přitom v Americe nikdy taková věc zcela nezvítězí. Ani pokleslá kultura tam není dominantní, jak by se nám zdálo, jenom je dominantně u nás přijímána. Ale může za to vláda a americký lid? Podobné spekulativní očerňování USA se objevuje méně myslícími lidmi nebo záměrně dodnes. Naopak pomoc Evropě za první a druhé světové války, kterou Amerika nebyla nucena uskutečnit, je vysvětlována jako "zájem Ameriky". Zájem vždy je, to je nepochybné, ale jaký? Třeba také zájem pomoci v dobré věci.

A proto volám: Buď zdráva Ameriko! Tys vynalezla systém, který možná není zářným příkladem nekonečné lásky, ale nikdo zatím lepší nevynalezl. Možná, že jsi nadělala mnoho chyb a omylů (bombardování Jugoslávie), možná jednáš na prvním místě ve svém zájmu, jako každý z nás. Ale ukázala jsi, že nejsou jen Hitlerové, Stalinové, koloniální velmoci (Anglie, Francie), komunističtí vládci nebo parochiální feudální nevolnictví. Že je možný zcela normální lidský režim odrážející přirozenou lidskou snahu o normální soužití. To je v historii lidstva pokrok.

Buď zdráv americký plebejský národe vzešlý z exulantů, vyděděnců všeho druhu a chudých lidí, kteří se nemohli v Evropě obživit. Nezávidíme Vám, kterým nikdo nic nedal zadarmo, Vaše bohatství, které jste dosáhli svojí těžkou prací a které nechcete, aby bylo ohroženo zároveň s Vašimi životy. K Vám, vzdáleným bratrancům a sestřenicím jsme vzhlíželi v nejtěžších dobách nacizmu a komunizmu. Vy jste pomohli zřídit svobodnou Československou republiku, Vy jste svojí neúnavnou zbrojní politikou porazili zločinný sovětský systém. A nyní i my s Vámi společně porazíme světový terorizmus.

Vlastimil Podracký
člen Předsednictva Konzervativní strany"
הלט

Kolik zmrzliny by se dalo koupit za 100 000 Kč?

27. května 2007 v 10:14 | הלט
MŽP z našich peněz připlatilo Velkému Protiuhlíkovému Rytíři na jeho propagandu.

הלט

Vykořeňování Evropanů z Evropy

27. května 2007 v 9:17 | הלט
Pane Rogere Scrutone, proč má podle vašeho názoru Polsko v zahraničí tak špatnou pověst?
Většina novinářů na světě vyznává názory levicové, liberální. Předstírají, že jejich mysl je otevřená, ale to je pouze jejich póza. Pokud však někdo nesouhlasí s levicovými dogmaty, ukáží mu, co je to nenávist. Na Západě to známe dokonale. S tímto problémem si museli poradit Margaret Thatcherová i Ronald Reagan. Bratři Kaczyńští jsou tedy v dobré společnosti. Trvalo dlouhou řadu let než se novináři dopracovali k odvaze říct, že Thatcherová i Reagan měli pravdu.
Podle vás mají útoky na Polsko ideologický ráz?
Samozřejmě. Ale velmi významnou roli zde hrají i dva jiné faktory. Vaše opozice jednak od určité chvíle využívá západní média k destabilizování vlastní vlády. Ti lidé mají výtečné kontakty na Západě a teď je používají. A druhak velkou úlohu zde má Evropská unie, která hledí na polské vedení nepřátelsky, protože klade odpor různým byrokratickým normám, které mu Brusel nutí.
Neleží ale část viny na polské straně? Současné polské vedení možná nerespektuje evropské hodnoty...?
Lidé, kteří vymezili ony "evropské hodnoty", reprezentují nepatrnou menšinu Evropanů. Ve skutečnosti tyto hodnoty se Starým světem nemají nic společného. Kde ve velké evropské literatuře lze nalézt oporu pro tyto kosmopolitní hodnoty? Ony vykořeňují lidi z jejich kultury a tradice. Vykořeňují je z Evropy. Proto nemohou být "evropské".
Někteří lidé si myslí, že dnešní polská vláda znamená hrozbu demokracii.
Ti, kteří to říkají, nemají tušení, co je to demokracie. Pokaždé, když si nějaká společnost ve všeobecném hlasování zvolí pravicovou vládu, tihle lidé křičí, že demokracie je v ohrožení. Národ totiž podle nich nehlasoval, jak bylo "žádoucí". "Demokracie je dobrá, pokud vítězí naši", takový je demokratismus levice.
Pravicové názory jsou v Evropě na indexu?

Ano. A co je nejhorší - média, která se zaštiťují obranou svobody slovy, jsou ve skutečnosti tím prvním, kdo ji omezuje, když "nekorektní názory" vyřazují ze spektra publikovaných názorů. V tomto tunelu ale svítí světlo. V Polsku lze pořád ještě říkat věci, které na Západě mohou lidem ukončit kariéru. V Polsku lze otevřeně kritizoval homosexualismus, feminismus či hrozby spojené s imigrací. Na Západě jsou to tabuizovaná témata. Dokud tedy existuje Polsko, svoboda slova nezahyne.

(Rzeczpospolita, 25.5.2007)

Hezky řečeno: Dopóki więc istnieje Polska, wolność słowa nie zginie. :o)

הלט


Pořádná škola a západní civilizace

27. května 2007 v 8:26 | הלט
Americký podnikatel Robert W. Wilson se rozhodl darovat dvaadvacet a půl milionu dolarů newyorské arcidiecézi pro její vzdělávací fond: Podívejme se pravdě do očí: Bez Římskokatolické církve by neexistovala západní civilizace. /../ Můj dar skýtá šanci, že děti se budou moci osvobodit od beznadějného školského systému a přejít k dobrému.

Bloomberg.
הלט
P.S.: Vyšla nová Rodinná politika.

Irácké hnutí odporu ve jménu Alláha slitovného...

26. května 2007 v 8:29 | הלט
Americké ministerstvo obrany zveřejnilo fotografie příručky al-Kaidy na téma mučení vězňů, kterou našli američtí vojáci v Iráku i s patřičnou výbavou. Fox News. Smokinggun.
"Hnutím odporu" to nazývají mainstreamová média, že? A jakpak tomu říká slavná Amnesty International?
הלט

Ali Baba a čtyřicet buzerantů

24. května 2007 v 13:08 | הלט
"Kampaň španělského socialistického premiéra Zapatera vedla k přijetí nejmodernějšího zákona o násilí v Evropě," oznámila včera paní poslankyně Anna Čurdová.
"Ve srovnání s přístupem k Romům projevila ČR větší otevřenost vůči sexuálním menšinám, když přijala zákon o registrovaném partnerství. Jeho schválení přišlo ve chvíli, kdy jsou homosexuálové v Evropě vystaveni nenávisti, a to i v prostoru bezprostředně za našimi hranicemi," oznámila také včera Amnesty International.

Kulturní revolucionáři prostě postupují. Ale občas ještě narazí. Třeba ve Španělsku, kde ministerstvo školství doporučuje dítkám ke studiu antihomofobní a antizoofilní vakcínu v podobě publikace "Ali Baba a čtyřicet buzerantů" či filmeček o "bezpečném" homosexu . Všimla si Liberta Digital. V madridských školách se nic takového učit nebude!

הלט

Házeti hrách na zeď

22. května 2007 v 7:56 | הלט
Kdeže loňské sněhy jsou...
Poté, co šestnáctého Vladimir Vladimirovič "zbil" Condoleezzu Rice, že sotva vyšla z jeho příbytku, George Bush stále chová naději, že se Vladimir Vladimirovič vydá západní cestou...
הלט

Průmyslová revoluce!

21. května 2007 v 23:16 | הלט
Britský ministr Ian Person má horečku a přijíždí rozšířit infekci (čti "revoluci") do České republiky.
Je ti teplo, děvče? Jak se to vezme, Mrazíku.
הלט

Nová synagoga ve "fašistickém Estonsku"

20. května 2007 v 10:36 | הלט
V Tallinnu, metropoli "fašistického Estonska", jak říká Vladimir Vladimirovič, byla poprvé od šoa otevřena nová synagoga.
הלט

Komandérský kříž pro paní Irenu Andersovou

19. května 2007 v 19:30 | הלט
Polský prezident Lech Kaczyński vyznamenal paní Irenu Andersovou za zásluhy o nezávislost Polska Komandérským křížem.
הלט

Mladí vlčci v Samaře

19. května 2007 v 7:32 | הלט
Jacek Kaczmarski nazpíval před lety písničku o mladých vlcích a jejich zabijácích. Vybavila se mi při pohledu na reportáže z kujbyševského summitu Vladimira Vladimiroviče s Angelou Merkelovou. Spolková kancléřka se za oba mladé unijní vlčky, Estonsko a Polsko, po kterých se ruský lovec sápe, postavila. To je dobré znamení. The Financial Times dnes píše, že je zapotřebí změnit to dosavadní unijní obětování zájmů nových členů, protože takový přístup jen živí nejhorší ruské imperiální pudy.
Nie dajcie z siebie zedrzeć skór! Brońcie się i wy!
______________________________________________________

JACEK KACZMARSKI - Obława

Skulony w jakiejś ciemnej jamie smaczniem sobie spał
I spały małe wilczki dwa - zupełnie ślepe jeszcze
Wtem stary wilk przewodnik, co życie dobrze znał
Łeb podniósł, warknął groźnie, aż mną szarpnęły dreszcze
Poczułem nagle wokół siebie nienawistną woń
Woń, która tłumi wszelki spokój, zrywa wszystkie sny
Z daleka ktoś gdzieś krzyknął nagle krótki rozkaz - goń!
I z czterech stron wypadły na nas cztery gończe psy!

Obława! Obława! Na młode wilki obława!
Te dzikie, zapalczywe, w gęstym lesie wychowane!
Krąg śniegu wydeptany! W tym kręgu plama krwawa!
Ciała wilcze kłami gończych psów szarpane!

Ten, który na mnie rzucił się, niewiele szczęścia miał
Bo wpadł prosto mi na kły i krew trysnęła z rany
Gdym teraz - ile w łapach sił - przed siebie prosto gnał
Ujrzałem małe wilczki dwa na strzępy rozszarpane!
Zginęły ślepe, ufne tak, puszyste kłębki dwa
Bezradne na tym świecie złym, nie wiedząc kto je zdławił
I zginie także stary wilk, choć życie dobrze zna
Bo z trzema na raz walczy psami i trzech ran na raz krwawi.

Obława! Obława! Na młode wilki...

Wypadłem na otwartą przestrzeń, pianę z pyska tocząc,
Lecz tutaj także ze wszech stron - zła mnie otacza woń!
A myśliwemu co mnie dojrzał już się śmieją oczy
O ręka pewna, niezawodna podnosi w górę broń!
Rzucam się w bok, na oślep gnam, aż ziemia spod łap tryska
I wtedy pada pierwszy strzał, co kark mi rozszarpuje
Wciąż pędzę słyszę jak on klnie i krew mi płynie z pyska
On strzela po raz drugi! Lecz teraz już pudłuje!

Obława! Obława! Na młode wilki...

Wyrwałem się z obławy tej, schowałem w jakiś las,
Lecz ile szczęścia miałem w tym to każdy chyba przyzna
Leżałem w śniegu, jak nieżywy długi, długi czas
Po strzale zaś na zawsze mi została krwawa blizna!
Lecz nie skończyła się obława i nie śpią gończe psy
I giną ciągle wilki młode na całym wielkim świecie
Nie dajcie z siebie zedrzeć skór! Brońcie się i wy!
O bracia wilcy! Brońcie się nim wszyscy wyginiecie!
הלט


Strachu pytel od pana Spielberga

19. května 2007 v 6:20 | הלט

Drýmaři pro Spielberga v počítačích vyrobili něco ukrutně velikých, silných a zlých strojů, které budou v létě představeny jako největší filmová hrozba pro Ameriku.

Já si myslím, že opravdu těžké hrozby nemají integrované obvody pod naleštěnou ocelí a už vůbec nemají zlou tvář. Bylo by mrháním kapacit takto lopotně hubit lidstvo, když stačí dostatek lidí přivést k přesvědčení, že pravda neexistuje, že vše je věc názoru jednoho každého a že hlavní je mít úspěch.

V takto dezintegrované a od základů života odtržené společnosti, jejíž členové po rozbití komunikačních schopností jazyka už nejsou mocni se domluvit, bude konec jen otázkou času.

O tom myslím uvažuje Otec Lži. Transformers jsou proti němu nýmandi a člověk ve střetu s nimi jistě nakonec zvítězí. Sám. Proti němu ale sám nemá šanci.

הלט

Irácká politika amerických demokratů

19. května 2007 v 5:31 | הלט
הלט

Nová francouzská vláda

18. května 2007 v 20:50 | הלט
Sedm žen dnes odpoledne zasedlo do vládních křesel na první schůzi nového francouzského kabinetu, který je o polovičku menší, a do něhož poprvé v dějinách Francie prezident jmenoval člena opoziční strany, který vlastně ještě před pár dny politicky prezidenta atakoval. Nyní je Bernard Kouchner ministrem zahraničí. Politik, který jako jeden z mála Francouzů svého času veřejně podpořil americký útok na Saddáma Husajna, však už není socialista. Minutu poté, co se levičáci dozvěděli, že bude ve vládě, ho vyhodili (to šlo ale fofrem, poznamenala AFP; vyletěl rychlostí rakety Arianne, srovnal zase Francouzský rozhlas). Komentátoři ovšem čekají, že spolupráce Kouchnera se Sarkozym bezproblémová nebude, protože si oba potrpí na poslední slovo. Já bych si přál, aby nová Francie v zahraniční politice neoslyšela rad André Glucksmanna, který podle Le Nouvel Observateur patří mezi přátele Nicolase Sarkozyho.
הלט