Duben 2007

Cholecystitida?

30. dubna 2007 v 20:37 | הלט
Pan inženýr Paroubek dnes uspořádal tiskovou konferenci, aby světu vylíčil, jak naše republika trpí zlou vládou inženýra Topolánka.

Kamery České televize přinesly pár obrázků, jež by mohly naznačovat prazdroj té sebeprojekce.

Trápí Jiřího Paroubka bříško?

Žlučník?

Žlučníkové kameny?

Špatná strava?

Špatné svědomí? Něco jiného, špatného, s čehož strávením má problém?

הלט

SS-obergruppenführer Heydrich? Přepisujte učebnice!

30. dubna 2007 v 10:49 | הלט
Operace ANTHROPOID se to jmenovalo, že? Gabčík, Kubiš, Kobylisy... A nyní otázka: PROČ?
"Začátkem prosince 1941 přijede do zámečku v Ballasis těžký sedmisedadlový hillman barvy khaki, do něhož nasednou dva rotmistři, Gabčík a Kubiš. Cíl jejich cesty je kancelář na Piccadilly č.134, kde se setkají s plukovníkem Moravcem. Jejich rozhovor je neformální a srdečný. Co však bylo v kanceláři dále řečeno se už nikdy nikdo nedozví, plk. Moravec nechal odpojit odposlouchávací zařízení a v místnosti nesměl být nikdo další přítomen. Víme však, že Plukovník řekl jedno: "Vaším vlasteneckým úkolem je-popravit Reinharda Heydricha!""(1)
Proč zemřel Heydrich? Protože k tomu vydal rozkaz sir Stewart Graham Menzies.
Proč ho vydal? Protože to bylo v zájmu admirála Wilhelma Canarise, jehož zahraniční kontakty Heydrich odhalil a dopídil se i toho, že chystá akci proti Vůdci. Gabčík a Kubiš tak zachránili Canarisovi krk. Menzies se dočkal od Canarise poděkování osobně v prosinci 1942...
Říkám, přepisujte učebnice. Pište o atentátu na Winstona Churchilla 2. července 1943 v 9.30, o plánech změnit vládu v Londýně, odstavit i Hitlera, ustavit nový režim v Německu, s nímž by pak Anglie asi bojovala společně proti komunistickému Rusku, možná i společně s Američany.
Butler, Halifax, Chamberlain, Menzies...
Ale že to v těch učebnicích dobře vypadá, když se tam píše o čs. hrdinech, kteří chtěli něco udělat pro vlast, že?
Jak by dnes vypadal svět, kdyby George Earl v létě r. 1943 dostal na své opakované dotazy od Roosevelta kladnou odpověď, že souhlasí s plánem zabít Hitlera...
Schválně, kdy to bude v učebnicích? ;-)
הלט

Turečtí soudruzi měli plán

30. dubna 2007 v 7:28 | הלט
Šest a půl kilogramu plastické trhaviny pro Istanbul...
Jak se do lesa volá, tak se z lesa neozývá...
הלט

F-35 IAF

30. dubna 2007 v 7:22 | הלט
Elbit Systems připraví pro piloty JSF přilbici (HMDS) a IAF snad časem také přejde na F-35.
הלט
P.S.: Teď ještě vycvičit kvalitní pilotky, které vytřou nepřátelům zrak...

Cena státu

29. dubna 2007 v 8:06 | הלט
INESS dal dohromady data správců kapitol slovenského rozpočtu a nabídl i fajnovou službu: Pořiď si vlastní stát.
הלט

Ruský Tallinne, jsme s tebou!

29. dubna 2007 v 3:55 | הלט
Vladimír Putin už si stěžoval Angele Merkelové, jak se špiní světlá památka Sovětského svazu v Estonsku.
Jeho mládenci z organizace NAŠI už povykují u estonské mise v Moskvě.
A nejsou sami. Rudoarmějce, kteří Estoncům přece přinesli svobodu, tam hájí i Mladá garda, která patří k Jednotnému Rusku, a Mladé Rusko, které patří zase ke Spravedlivému Rusku.
Přidali se i mládežníci Vladimira Žirinovského a z Hnutí proti ilegální imigraci Alexandra Bělova.
První tři skupiny jsou vlastně údernou pouliční silou Vladimira Putina, jehož vláda proti té síle k ochraně estonské ambasády vyslala zvláštní jednotky milice.
Ruský absurdistán XXI. století.
Demonstranté zahájili sbírku peněz na jízdenku Moskva-Tallinn pro estonskou velvyslankyni Marinu Kaliurandovou, občas hodí na ambasádu pytlíky s barvou či ovoce a křičí všelijaká zábavná hesla:
RUSKÝ TALLINNE, JSME S TEBOU!
FAŠISMUS NEPROJDE!
RUSKO!
RUCE PRYČ OD SOVĚTSKÉHO VOJÁKA!
Děvenky a mládenci v uniformách sovětských vojáků. Slzu by sovětský člověk při pohledu na ně uronil. Estonci by se vybavily deportace na Sibiř, vraždění a devastace.
Estonci jsou fašisté, protože se rozhodli odstranit symbol sovětské krutovlády. Celé generace Rusů byly státní mašinérií přeměněny na generace sovětských lidí, z vlastní zkušenosti vím, že vysvětlit těmhle lidem, co provedl Stalin Baltům, je zhola nemožné. Znám doslova jen pár ruských vzdělanců, kteří se dokáží na historii podívat baltskýma očima.
Nejšílenější na tom, co se dnes děje, jsou dvě věci:
1/ Putin nutí Německo jako předsedu EU, aby se zastalo Stalina Dobrodějce a odsoudilo Estonce Fašistu, a
2/ V Rusku žijí osmnáctiletí (tedy narození v r. 1989!), kteří pokládají anexi, okupaci, deportace, vraždy, vymývání mozků, ničení národních elit, zákaz národních básníků a spisovatelů a tak dál a tak dál za úctyhodnou politiku sovětského Ruska.
Demonstrace ruských obdivovatelů Stalina se konají i u petrohradského a pskovského konzulátu Estonské republiky. V Moskvě NAŠISTI dali estonským diplomatům ultimatum: Do 1. května se socha ruského vojáka do Tallinnu vrátí, anebo vám vystěhujeme ambasádu. V Tallinnu, mezitím sovětská chátra navazuje na odkaz Josifa Vissarionoviče:
Sovětská chátra však neběsní jen v Tallinnu, násilí, zapalování aut, rozbíjení výkladních skříní a plundrování jsou hlášeny i z Johvi a Kohtla-Jarve. Tři ruské obchodní řetězce na protest proti fašistickému Estonsku zrušily prodej estonského zboží.
Píšeme vůbec duben dva tisíce sedm?
הלט

Němci o Rusku

28. dubna 2007 v 5:34 | הלט
הלט

Tallinn 2007 podruhé

28. dubna 2007 v 4:54 | הלט
Po výtržnostech asi šesti set sovětských reziduí v centru Tallinnu (a zavraždění dvacetiletého Dmitrije bodnutím nožem v jedné z blízkých ulic) vystoupil v estonské televizi prezident Toomas Hendrik Ilves, bývalý novinář Svobodné Evropy, později velvyslanec v USA a konservativní politik, jenž byl hlavou estonského státu zvolen 26. září 2006.


"Dear fellow countrymen!
What we witnessed in Tallinn last night was looting, uproar, plundering. It was a crime, and those who took part in it are criminals.

All this had nothing to do with the inviolability of graves or keeping alive the memory of men fallen in World War II.

The common denominator of last night's criminals was not their nationality but their desire to riot, vandalise and plunder.

My apologies to those who doubted last night whether our state would be able to defend them against the rioters.

The state cannot have doubts or hesitate when public order and security must be restored. Public order in Estonia must hold good. Without it, Estonia is not a state.

Do not look for accusations in my words. They are spoken as encouragement to our government to act firmly in defending our common security.

The looters shall be caught, their guilt proven, they shall be punished fast and with due severity. The mills of the rule of law grind inescapably.

I thank all the policemen who were at work in Tallinn last night. One of them, a policewoman who tried to hinder the looting of a kiosk, is presently in hospital with a fracture.

I hope for the support and understanding of all parents and teachers, for their readiness to explain, both home and at school, that participation in brutal violations of public order will leave a stain on the whole future of young people. At least for those who want to live in Europe.

I invite everyone to refrain from arousing, provoking or confusing opinions or appeals. Estonia has no need for taunting comments that instigate hostility, or gloating declarations looking for political profit.

I invite everyone to exercise level-headed and rational thinking."
Rusko má nyní několik možností:
1/ vypoví diplomatické styky s Tallinnem, jak žádá Rada federace. 2/ utáhne kohoutky s plynem a zablokuje dovoz estonského zboží, 3/ bude přesvědčovat Německo, že Estonsko je balvan na noze EU.
Vsadím se, že využije jen třetí možnost. Na EU leží úkol trvat na historické pravdě o sovětské okupaci Estonska. Paradoxem dějin pak je, že tento úkol připadl německému předsednictví (Ribbentrop-Molotov).
הלט
P.S.: BT, NYT, EDM, AP, Lavrov.

Íránská puma do r. 2009?

28. dubna 2007 v 4:08 | הלט
Podle Američanů může prý mít Írán pumu kolem r. 2010, podle Izraelců o rok dřív, v Teheránu počítají, že válka může propuknout už v létě.
הלט

O co jde Rusku?

28. dubna 2007 v 3:57 | הלט
Vladimir Vladimirovič pronesl svou "poslední" zprávu o stavu federace: Rusko je v ohrožení!
Západ nás obkličuje zvnějšku a přes rozvratníky z NGO nás chce ochromit zevnitř, vysvětloval, zatímco zákonodárci jeho řeč potleskem přerušili šestačtyřicetkrát.
Zaděsil také, že antibalistický štít je protiruská zhouba, a pohrozil moratoriem na CFA, což je smluvní závazek, k němuž má Moskva ambivalentní vztah.
V r. 1999 byla smlouva modifikována tak, že Rusko získalo asymetrická privilegia, smluvní limity se nevztahovaly na pskovský vojenský okruh a na Kaliningrad, což Litvu, Lotyšsko a Estonsko vedlo k odmítnutí smlouvy. Rusko ostatně smlouvu samo pošlapalo, když své dodatečné vojenské síly vyslalo do Podněstří či na sever Kavkazu, Moskva ovšem tvrdí, že to bylo legální.
Myslím, že zde jsou skryta tři klíčová slova celého problému:
PODNĚSTŘÍ - KALININGRAD - GRUZIE (Abcházie, Jižní Osetie).
Dvě sféry vlivu a jedna (kdysi a brzy snad znovu) po střechu napěchovaná zbrojnice, tak si alespoň kremelští pánové představují náš někdejší Královec.
Gruzii potřebuje Moskva udržovat v nestabilním stavu, aby snad náhodou nemohla hrát důležitou roli. Třeba v tranzitu energetických surovin na Západ mimo ruskou kontrolu. Proto hodlá ohníček pod separatistickými kotlíky v obou regionech Gruzie udržovat za každou cenu.
Podněstří. Kapitola sama pro sebe. Představte si organizovaný zločin jako vládnoucí elitu, která se těší přízni mocnosti, jakou je Rusko. V minulých dnech se v Moldově začalo diskutovat o nové ruské nabídce řešení "podněsterského problému", podrobnosti nechám stranou, zde jsou jen konsekvence, které by zákonitě přišly, kdyby plán byl přijat: Zločinecký režim by se rozšířil na celou Moldovu, která by se zcela propadla do ruského vlivu. A prezident Voronin s plánem možná bude nakonec souhlasit, pokud mu to Ukrajina (a to teď nevíme, jaká bude), EU a USA nerozmluví, anebo pokud sám nedostane rozum. A pokud bude souhlasit, bude muset dojít na změny ústavy, proti nimiž se zvedne na moldavské scéně i ve světě taková vlna nesouhlasu, že dojde k totální destabilizaci Moldovy. Ruská armáda jistě přispěchá na pomoc....
Pokud v pátek Vladimir Vladimirovič říkal našemu prezidentovi, že evropské instalace protiraketového štítu ohrožují Rusko, samozřejmě věděl, že říká nesmysly. Paradoxem je, že pan Putin vzpomíná na 80. roky a americké Pershingy. Tehdy byl agentem KGB a americké rakety odpovídaly na ruskou hrozbu. Dnes Putin hledá záminky, jak se vyvléci z CFA, protože ruská armáda má od něj naordinovánu výživu za desítky miliard dolarů. Ještě větším paradoxem je, že pokud by se mu nějak podařilo zablokovat instalace štítu v Evropě, Američané by se soustředili na rozvoj kosmických zbraní, a to by pro Rusko byl ze strategicko-finančního hlediska svým způsobem konec.
הלט
P.S.: Klasický příklad novinářské neschopnosti včera předvedla paní Daniela Drtinová z ČT při rozhovoru s prezidentem Klausem. Všimněte si, že slova jako Podněstří či severní Kavkaz v něm nepadla. Jen řeči o zájmech, neboť každý hájí ten svůj. Jaké jsou podle vás, pane prezidente, konkrétní zájmy Ruska? měla se paní Drtinová zeptat. Za peníze koncesionářů nezeptala.

Američtí vojáci v Evropě

28. dubna 2007 v 3:07 | הלט
Americký ministr obrany Donald Rumsfeld před několika lety uvažoval o snížení počtu amerických vojáků v Evropě v rámci restrukturalizace amerických sil ve světě.
Při nedávném slyšení v Kongresu se však nový velitel SACEUR generál Bantz Craddock vyslovil pro revizi plánu, respektive pro prozkoumání smyslplnosti oslabení amerických sil v Evropě.
Důvody: Válka v Iráku a Afghánistánu pokračuje a z Evropy tam jsou odesíláni noví a noví vojáci z Evropy, takže Američané v Evropě nemají potenciál naplnění úkolů, blokuje to i rozvíjení spolupráce s novými členy NATO a se státy, které mají zájem o členství v Alianci, a s těmi, které se teprve stávají partnery USA. Dalším důvodem je vývoj situace v Africe a v Rusku.
הלט
P.S.: Armáda Angely Merkelové? :o))))

Tallinn 2007

27. dubna 2007 v 9:34 | הלט
Estonci stěhují na vojenské pohřebiště tělesné ostatky u "Sochy neznámého vojína" v Tallinnu pochovaných sovětských vojáků a sochu odstraňují.
Jeden by řekl: "Teprve teď?" Jiný, to už bych nebyl já :o), by však pravil: Estonci jsou infikováni protiruským bacilem, pořád jsou s nimi potíže, léčit se to dá, ale chce to čas. To prohlásil zvláštní zmocněnec ruského prezidenta pro vztahy s EU Sergej Jastržembskij. Předseda Rady federace Mironov vyzývá Putina, aby přerušil s Estonskem diplomatické styky.
U demontovaného pomníku demonstrují milovníci Sovětského svazu, v noci se servali s policií, jeden člověk zahynul, pak demolovali obchody a auta. (Pravda; newsru.com)
Jeden člověk by řekl: "Ještě dnes?" Ano, ještě dnes žijí na východě zaslepení fanatici, kterým v žilách obíhá s krví jed lží, jímž je odkojila matička Rus za sovětské éry.
I Evropské unie jsou ti sovětští reziduenti schopni se dovolávat.
Cožpak sovětská armáda nepřinesla Estoncům svobodu a nenabídla jim exkluzivní genocidu v kombinaci s vykořeňováním národní kultury? Tolik dobra a žádný vděk.
Ale ano, z úst soudružky Konečné včera v Poslanecké sněmovně... Jako kdyby jí to předepsali z ruské ambasády. By řekl jeden.
הלט

Merkavy proti T-72?

27. dubna 2007 v 8:45 | הלט
Izraelská armáda intenzivně cvičí, asi má důvod. Syrští generálové se radili s íránskými, asi měli důvod.
הלט

Nenávist eurolevice vůči křesťanství

27. dubna 2007 v 7:02 | הלט
6. června 2005 vtrhlo dvacet francouzských leseb a homosexuálů z organizace ACT UP Paris do katedrály Notre Dame a před očima věřících tam zinscenovali "svatbu" dvou leseb. Před kostelem poté povalili na zem a zranili kněze Patrika Jacquina a nadávali papeži Benediktovi XVI.
Protože chtěli jen "symbolickým aktem položit Katolické církvi otázky týkající se diskriminace, jejíž obětí se cítí být s ohledem na svou sexuální příslušnost", soud v Paříži jim včera předepsal P. Jacquinovi zaplatit odškodné ve výši 1 euro. Rozhodně prý podle soudu nechtěli Církev zesměšnit, ani napadnout náboženskou svobodu či narušit obřady.
Evropský parlament včera přijal hlasy levičáků usnesení odsuzující to, čemu soudruzi říkají homofobní nenávist. 301 hlasů pro, 161 proti, 102 se zdrželo. Euroinformátoři informují:
"Poslanci EP ve schváleném textu znovu žádají Komisi, aby zajistila "zákaz diskriminace na základě sexuální orientace" ve všech oblastech, a to dokončením série právních předpisů proti diskriminaci. Bez nich totiž budou podle EP homosexuální a bisexuální občané a nadále ohrožováni diskriminací. EK má navíc "uspíšit hodnocení uplatňování směrnic proti diskriminaci" a v případě, že se členské státy dopustí porušování povinností EU, předat věc soudu.

Usnesení dále odsuzuje "diskriminační poznámky politických a duchovních vůdců zaměřené proti homosexuálům", protože podněcují nenávist a násilí a vyzývá členské státy, aby navrhly právní předpisy, které mají za úkol překonat diskriminaci, jíž čelí páry stejného pohlaví.
S ohledem na situaci v Polsku Parlament naléhá na příslušné polské orgány, aby nenavrhovaly nebo neschvalovaly zákon, jenž popisoval místopředseda vlády a polský ministr školství, a neuplatňovaly zastrašující opatření proti organizacím LGBT (lesbiček, gayů, bisexuálů a transsexuálů)."

Zastrašující opatření? Samozřejmě!

1/ Najdeme si menšinu, třeba homosexuálně obcujících dvojic. Trojic? Ne, zatím jen dvojic.
2/ Oznámíme, že je utiskována, protože nemůže mít třeba svatby jako jiní a protože se ve škole neučí, jak řádně homosexuálně obcovat, návody jsou jen pro heterosexuály.
3/ Ustanovíme jako sociální normu, že ten, kdo nebude homosexualitu oslavovat, je nepřítel homosexuálů a chce jim ubližovat.
4/ Povýšíme tohle ustanovení na právně vymahatelnou povinnost.

Kdo zakáže propagovat homosexualitu ve škole, dopustí se zastrašujících opatření. A půjde před soud.

A v další fázi? Proč by třeba slovutní zasvěcenci z Ordo Templi Orientis neměli požívat podobných privilegií. Taky menšina. Sexuální a náboženská, přesněji satanistická. A určitě přijatelná, neboť Beatles má rád snad každý a Beatles měli rádi pana Crowleyho a pan Crowley měl zase rád ďábla.
__________________________________________________________________________
Plné znění rezoluce EP mám zatím jen v polštině (update: anglicky):
"Parlament Europejski,
- uwzględniając międzynarodowe instrumenty gwarantujące prawa człowieka i podstawowe wolności oraz zakazujące dyskryminacji, zwłaszcza Europejską konwencję o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności,
- uwzględniając art. 6 i 7 Traktatu o Unii Europejskiej oraz art. 13 traktatu WE, które zobowiązują UE i jej państwa członkowskie do stania na straży praw człowieka i podstawowych wolności oraz ustanawiają europejskie środki walki z dyskryminacją i łamaniem praw człowieka,
- uwzględniając Kartę Praw Podstawowych Unii Europejskiej, w szczególności jej art. 21, zakazujący dyskryminacji ze względu na orientację seksualną,
- uwzględniając działania Unii Europejskiej mające na celu walkę z dyskryminacją ze względu na orientację seksualną oraz z homofobią, w szczególności antydyskryminacyjną dyrektywę 2000/78/WE ustanawiającą ogólne warunki ramowe równego traktowania w zakresie zatrudnienia i pracy, a także uwzględniając ogłoszenie roku 2007 Rokiem Równych Szans,
- uwzględniając swoje wcześniejsze rezolucje w sprawie homofobii, ochrony mniejszości i polityki antydyskryminacyjnej, zwłaszcza rezolucje w sprawie homofobii w Europie oraz w sprawie nasilenia przemocy powodowanej rasizmem i homofobią w Europie,
- uwzględniając art. 103 ust. 4 Regulaminu,
A. mając na uwadze, że Parlament Europejski śledził rozprzestrzenianie się dyskursu pełnego nienawiści do wspólnoty lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów w wielu krajach europejskich,
B. mając na uwadze, że wypowiedzi i działania przywódców politycznych i religijnych w głównej mierze wywierają wpływ na kształtowanie opinii publicznej, w związku z tym ciąży na nich poważna odpowiedzialność za przyczynianie się w pozytywny sposób do tworzenia klimatu tolerancji i równości,
C. mając na uwadze, że niniejsza rezolucja, podobnie jak rezolucja w sprawie homofobii w Europie oraz rezolucja w sprawie nasilenia przemocy powodowanej rasizmem i homofobią w Europie to reakcja na te i inne niepokojące wydarzenia, na przykład wydany przez lokalne władze zakaz odbywania marszy równości i parad gejów, podżegające albo zawierające groźby wystąpienia lub język nienawiści czołowych polityków i przywódców religijnych, niezdolność policji do zapewnienia odpowiedniej ochrony przed brutalnymi wystąpieniami grup homofobicznych, nawet w przypadku rozpędzania pokojowych demonstracji,
D. mając na uwadze, że w nadchodzących miesiącach planuje się w całej Europie i na świecie marsze równości i parady gejów, których uczestnikom i organizatorom grozi potencjalnie przemoc fizyczna, mimo że mają podstawowe prawo do swobody wypowiedzi i zgromadzeń, o czym przypomina między innymi komisarz Rady Europy ds. praw człowieka,
E. mając na uwadze, że szesnastoletni Włoch imieniem Matteo, mieszkający w Turynie, popełnił samobójstwo zostawiając dwa listy pożegnalne, w których czyn swój umotywował zastraszaniem, z jakim się spotkał z powodu swojej orientacji seksualnej; mając na uwadze, że organizacje społeczeństwa obywatelskiego w Wielkiej Brytanii odnotowały wzrost liczby przypadków zastraszania ze strony homofobów w szkołach średnich na terenie całej Wielkiej Brytanii; mając na uwadze, że w Holandii homoseksualista został śmiertelnie pobity wyłącznie z powodu swojej orientacji seksualnej i kobiecego wyglądu,
F. mając na uwadze, że Parlament Europejski niejednokrotnie wzywał do ukończenia prac nad antydyskryminacyjnym pakietem legislacyjnym, opartym na art. 13 traktatu WE, i stale zwraca się do Komisji o zapoczątkowanie prac nad dyrektywą zakazującą dyskryminacji ze względu na orientację seksualną we wszystkich dziedzinach,
G. mając na uwadze, że Parlament Europejski w rezolucji z 15 czerwca 2006 r. w sprawie nasilenia przemocy powodowanej rasizmem i homofobią w Europie wyraził już poważne zaniepokojenie sytuacją w Europie, a szczególnie w Polsce, potępiając nawołujące do nienawiści i przemocy oświadczenia liderów Ligi Polskich Rodzin, a szczególnie wicepremiera i ministra edukacji,
H. mając na uwadze, że wicepremier i minister edukacji w polskim rządzie ogłosił w marcu projekt ustawy przewidującej sankcje za "propagandę homoseksualną" w szkołach, podając przykłady przepisów tego projektu ustawy, która przewiduje zwolnienia, grzywny lub kary pozbawienia wolności wobec dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów za "promowanie" w szkołach praw gejów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów,
I. mając na uwadze, że wiceminister edukacji w polskim rządzie potwierdził, że administracja przygotowuje projekt takiej ustawy, i oświadczył, że "nauczyciele ujawniający homoseksualne skłonności będą zwalniani z pracy"; mając na uwadze, że poszczególni członkowie rządu zareagowali różnie, w związku z czym nie jest jasne, czy ustawa istotnie zostanie zaproponowana,
J. mając na uwadze, że wicepremier i minister edukacji w polskim rządzie wyraził chęć propagowania przyjęcia podobnego prawa na szczeblu europejskim,
K. mając na uwadze, że proponowane przepisy prawne uzyskały poparcie premiera polskiego rządu, który oświadczył, że "proponowanie w szkołach młodym ludziom gejowskiego stylu życia jako alternatywy wobec tego normalnego, to już jest przesada, tego rodzaju przedsięwzięcia w szkołach należy ucinać", przedstawiając w ten sposób zniekształconą interpretację edukacji i tolerancji,
L. mając na uwadze, że polska rzecznik praw dziecka stwierdziła, że przygotowuje listę zawodów, do wykonywania których homoseksualiści się nie nadają,
M. mając na uwadze, że w czerwcu 2006 r. Prokuratura Krajowa zaleciła kontrole finansowania organizacji lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów, zmierzające do ustalenia ewentualnych powiązań ze "światem przestępczym" oraz ich obecności w szkołach, a także odkrycie śladów działalności przestępczej - kontrola nie przyniosła rezultatów,
N. mając na uwadze, że 8 czerwca 2006 r. polski rząd zwolnił kierownika Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i zakazał rozpowszechniania oficjalnej antydyskryminacyjnej broszury Rady Europy, a także mając na uwadze, że nowy kierownik ośrodka stwierdził 9 października 2006 r., że "niewłaściwe wzorce nie powinny być obecne w szkołach, ponieważ celem szkoły jest wyjaśnianie różnicy między dobrem a złem, pięknem i brzydotą (...); szkoła powinna wyjaśniać, że praktyki homoseksualne prowadzą do dramatów, pustki i zwyrodnienia",
O. mając na uwadze, że Terry Davis, sekretarz generalny Rady Europy, zareagował na te wydarzenia, stwierdzając, że "polski rząd ma prawo decydować, czy chce wykorzystać materiały Rady Europy do edukacji w zakresie praw człowieka, ale o ile wykorzystanie materiałów dydaktycznych jest fakultatywne, to zawarte w nich wartości i zasady z pewnością fakultatywne nie są", a także wyraził zaniepokojenie faktem, że "rząd akceptuje niektóre działania propagujące homofobię (...) i zachowania homofobiczne",
P. mając na uwadze, że polski rząd odmówił również finansowania projektów, którym patronują organizacje lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów, w ramach programu European Youth, i uzasadnił tę decyzję w piśmie do tychże organizacji, stwierdzając, że "ministerstwo w swojej polityce nie popiera działań mających na celu propagowanie zachowań homoseksualnych i takiej postawy wśród młodzieży. Rolą ministerstwa nie jest również wspieranie współpracy z organizacjami homoseksualnymi",
Q. mając na uwadze również wiele pozytywnych wydarzeń, takich jak z powodzeniem zorganizowana gejowska parada równości w Warszawie w czerwcu 2006 r., masowa demonstracja na rzecz tolerancji i demokracji w Warszawie w listopadzie 2006 r. po zakazie marszu tolerancji w Poznaniu, ochrona marszu na rzecz praw gejów w Krakowie w kwietniu 2007 r., a także fakt, że parady gejów i lesbijek nie są już systematycznie zakazywane,
R. mając na uwadze, że Parlament Europejski upoważnił Europejskie Centrum Monitorowania Rasizmu i Ksenofobii do zbadania narastającego klimatu nietolerancji powodowanej rasizmem, ksenofobią i homofobią w Polsce oraz zwrócił się do Komisji o sprawdzenie, czy działania i oświadczenia polskiego ministra edukacji są zgodne z art. 6 Traktatu o Unii Europejskiej, przypominając o sankcjach przewidywanych za jego naruszanie, jednak żądania te nie zostały spełnione,
1. podkreśla, że Unia Europejska to przede wszystkim wspólnota wartości, z których najcenniejsze to poszanowanie praw człowieka i podstawowych wolności, demokracja i praworządność, równość i brak dyskryminacji;
2. stwierdza, że instytucje i państwa członkowskie UE mają obowiązek zapewnienia przestrzegania, ochrony i wspierania praw człowieka przysługujących mieszkańcom Europy, co przewiduje Europejska konwencja praw człowieka, Europejska karta praw podstawowych, art. 6 Traktatu o Unii Europejskiej oraz dyrektywy 2000/43/WE i 2000/78/WE;
3. ponownie wzywa Komisję do zagwarantowania we wszystkich dziedzinach zakazu dyskryminacji ze względu na orientację seksualną poprzez ukończenie prac nad pakietem antydyskryminacyjnym opartym na art. 13 traktatu, bez którego lesbijki, geje, biseksualiści i inne osoby spotykające się z wieloraką dyskryminacją nadal będą na nią narażone; wzywa do dekryminalizacji homoseksualizmu na całym świecie;
4. ustanawia 17 maja dorocznym Międzynarodowym Dniem Walki z Homofobią;
5. wzywa Komisję Europejską do przyspieszenia przeglądu wdrażania dyrektyw antydyskryminacyjnych i do wszczynania wobec państw członkowskich postępowania przed trybunałem w razie naruszenia zobowiązań w ramach UE;
6. przypomina wszystkim państwom członkowskim, że orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka uznało, że swoboda zgromadzeń przysługuje nawet w przypadku, gdy wygłaszane poglądy są kontrowersyjne dla większości społeczeństwa oraz że, konsekwentnie, zakaz marszów równości oraz niezapewnianie właściwej ochrony ich uczestnikom stanowi naruszenie zasad chronionych Europejską konwencją praw człowieka; zachęca wszystkie właściwe władze, zwłaszcza władze lokalne, do zezwalania na takie marsze i do odpowiedniej ochrony uczestników;
7. potępia dyskryminacyjne uwagi wygłaszane przez przywódców politycznych i religijnych pod adresem homoseksualistów, ponieważ podsycają one nienawiść i przemoc, nawet jeśli zostaną później wycofane, i zwraca się do hierarchii odpowiednich organizacji o potępienie tego rodzaju uwag;
8. ponawia wezwanie skierowane do wszystkich państw członkowskich o ustanowienie przepisów prawnych, aby zwalczyć dyskryminację związków osób tej samej płci i zwraca się do Komisji o przedstawienie wniosków mających zapewnić stosowanie zasady wzajemnego uznawania również w tej sferze, aby zagwarantować swobodny przepływ wszystkich osób w UE bez dyskryminacji;
9. solidaryzuje się z działaczami walczącymi o podstawowe prawa i obrońcami równych praw dla lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów oraz wyraża swe poparcie dla nich;
10. wzywa właściwe władze polskie, by powstrzymały się od proponowania lub przyjmowania ustawy w formie przedstawionej przez polskiego wicepremiera i ministra edukacji, a także od wdrażania środków mających na celu zastraszanie organizacji lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów;
11. wzywa właściwe władze polskie do publicznego potępienia oświadczeń osób publicznych wzywających do dyskryminacji i nienawiści ze względu na orientację seksualną i do zastosowania środków przeciwko tego rodzaju wystąpieniom; uważa, że jakiekolwiek inne zachowanie stanowiłoby naruszenie art. 6 traktatu UE;
12. zwraca się do władz polskich o ułatwianie realizacji działań w ramach Roku Równych Szans 2007, a do Komisji o monitorowanie tych działań, w szczególności przepisu uzależniającego finansowanie od zapewnienia, że w programach krajowych w równorzędny sposób zajęto się wszystkimi przyczynami dyskryminacji;
13. zwraca się do Konferencji Przewodniczących, aby wysłała do Polski delegację, która zbada sytuację w celu uzyskania jasnego jej obrazu i podjęcia dialogu ze wszystkimi zainteresowanymi stronami;
14. zobowiązuje swojego przewodniczącego do przekazania niniejszej rezolucji Radzie, Komisji, rządom państw członkowskich, krajów przystępujących i kandydujących oraz Radzie Europy."
Zdá se vám, že nějaký Crowley a rezoluce EP nemají souvislost? Tak to se vám opravdu jen zdá.
הלט

Hrozby terorismu ve Francii a Pákistánu a jaro v Evropě

26. dubna 2007 v 11:01 | הלט
Alžírští teroristé spojení s al-Kaidou se mohou pokusit zopakovat efekt útoku svých soudruhů z Madridu, avšak ve Francii.
Podle španělských a francouzských zvláštních služeb existuje riziko, že se pokusí provést teroristické útoky s cílem na rušit prezidentské volby a zmařit šance Nicolase Sarkozyho na zvolení.
Sebevražednými atentáty zase vyhrožují dívenky v Pákistánu generálu Mušarafovi, pakliže jim nezaručí právo šaría v praxi.
Generál zavedl totiž sankce proti mešitám, které byly postaveny na státních pozemcích, což studentky z madrasy Džamía Hafsa vyvedlo z míry, až obsadily dětskou knihovnu, již odmítají opustit a vyhrožují. Islamabád se pomalu "talibanizuje".
V Evropě mezitím, zdá se, definitivně vybuchlo jaro se všemi pyly. Zimníky a bundy odloženy, nastal čas triček. Malá aluse ad Andalusie. :o)
Kupujte u odborníků!
Pozor na jazyk při protiteroristických cvičeních ve Švédsku.
הלט

Boris Nikolajevič Jelcin

24. dubna 2007 v 8:06 | הלט
"Odešel člověk, jenž sehrál velkou roli v jistém nesmírně krátkém, avšak neobyčejně bouřlivém období. Byl to čas, který změnil tvář světa. V dnešním Rusku není Boris Nikolajevič Jelcin ceněn. Zesnulý prezident byl muž cti, který dodržoval dané slovo. V dnešním světě je to velmi vzácné. Zejména v Rusku."
První předseda litevského parlamentu po obnovení nezávislosti Litevské republiky Vytautas Landsbergis. Vilnius 23. dubna 2007.
"Bylo nám velkou ctí mít takového přítele a partnera."
Prezident Litevské republiky Valdas Adamkus. Vilnius 23. dubna 2007.
_____________________________________________________________________________
S Borisem Jelcinem jsem se setkal jedinkrát v životě. V devadesátých letech, když byl na návštěvě v Praze. Stál metr přede mnou, mžoural kolem sebe a já si v duchu s jistým překvapením říkal, vždyť ten člověk je vlastně křehký.
S Borisem Jelcinem jsem se však potkal svým způsobem ještě podruhé, rozhodla o tom "moc úřední" jiného státu. Jednoho dne prostě stálo moje jméno vedle jeho jména na stránce Izvestií, když ohlašovaly, komu litevský prezident udělil Medaili 13. ledna.
Byl to opravdu zvláštní pocit dívat se do tváře muži, který současně ztělesňoval dvě protivy. Ta tvář patřila někdejšímu funkcionáři komunistického režimu, který znásilnil mou vlast, který povraždil miliony a miliony lidí a porobil i národy, které jsou mému srdci blízké: Litevce, Lotyše a Estonce. Jenže ta tvář patřila také muži, který na přelomu osmdesátých a devadesátých let pomohl baltským národům ke svobodě naprosto nevídaným způsobem a bylo jeho zásluhou, že v baltských metropolích nezmasakrovaly ruské zvláštní jednotky tisíce lidí. Později umožnil odsun ruských vojsk z Pobaltí, rozpustil Sovětský svaz, Polákům předal část dokumentů NKVD ke katyňskému masakru, poklonil se památce v Katyni zavražděných polských důstojníků a Polákům uvolnil cestu do NATO.
Stačil jsem si s Borisem Jelcinem vyměnit jen několik párvteřinových pohledů, při kterých jsem myslel na to, jak tenhle muž v sobě dokázal najít sílu a odvahu k rozlomení většiny pout Říše zla. Moskevský patriarchát říká, že odešel smířen s Bohem.
Čest jeho památce.
הלט

Na co se díváte? Na Al-Manar, mluví o židovské svini!

21. dubna 2007 v 22:12 | הלט
2006
Íránská opera na téma zlý Žid.
הלט


O budoucnosti EU z Prahy a Londýna

21. dubna 2007 v 20:48 | הלט
Prezident Václav Klaus v rozhovoru pro MF Dnes vyslovuje přání, aby podstata EU doznala zásadní proměny: "Diskuse prudce zesílila. Teď je teprve chvíle pro použití slov optimismus či skepse. Dnes je to skutečně něco jiného, pokud srovnáváme situaci před pěti či deseti lety. Jestli to opravdu přinese změnu, to už chce optimismus. V tomto smyslu bych u tohoto rozhovoru vyjádřil prvně mírný pesimismus. Při nirváně mlčící většiny to pořád ta jedna skupina může tlačit dál a nakonec nastanou pouze kosmetické změny EU. Já bych chtěl fundamentální změny. Historie ale mnohokrát ukázala, že tomu tak být nemusí."
Dostává se ČR, pane prezidente, na okraj EU? "Je to přesně naopak, a zejména nejde vůbec o kopání pod stolem a pošťuchování. Naopak názory, které já vytrvale o Evropě prezentuji, se staly docela hlavním proudem. Ilustruji to na jednom příkladě, který je zevnitř těch diskusí. Když mi paní kancléřka Merkelová koncem ledna říkala v Praze, že německá pozice je jednotná a jasná, tak jsem ji replikoval tím, že dva týdny předtím jsem si přečetl článek německého exprezidenta Romana Herzoga a že v tom jednotu nevidím. Tehdy na to mávla rukou a řekla, že to není podstatné. A tento týden na jednání do Berlína se mnou pana Herzoga pozvala. Tento rozdíl po třech měsících dokresluje velký posun názorů."
Musíme udělat krok nazpět a ustoupit od evropské ústavní smlouvy jako takové, nový dokument musí být prostou smlouvou navazující na řadu dosavadních, řekl britský premiér Tony Blair v rozhovoru s reportéry několika evropských novin: Dva roky jsme debatovali v Ústavním konventu v představě, že přiblíží Evropu občanům. Nedokázal to. Teď je čas vyvodit závěry, musíme naslouchat lidem.
הלט

Bible a Korán

21. dubna 2007 v 20:11 | הלט
V souvislosti s případem zavraždění skupiny křesťanů v turecké Malatyi vyzval generální tajemník CSU Markus Söder k pozastavení přístupových rozhovorů EU s Tureckem, jehož vláda musí něco udělat s latentní nesnášelivostí vůči křesťanům: "Bible musí být v Turecke stejně chráněna jako Korán. Nemůže to být tak, že my zde v Německu chráníme mešity, zatímco v Turecku jsou křesťané a jejich kostely bez ochrany."
Partnerství s Tureckem ano, jeho členství v EU určitě ne, konstatoval bavorský premiér Edmund Stoiber. (Der Spiegel, ČTK)
הלט

Epištola teroristům

21. dubna 2007 v 8:55 | הלט
Evropská unie podle AFP dumá o tom, že napíše a rozešle dopisy padesátce teroristických organizací podle svého seznamu, aby jim vysvětlila, proč na něm jsou, a nabídne jim, že se mohou odvolat.
A pak by se vidělo, prý jako v případě Lidových mudžahedínů Íránu. :o)
Ministři zahraničí rozhodnou prý v pondělí. Osobně tipuji, že na schůzi může být bouřlivo. Třeba mezi polským a španělským ministrem.

הלט
P.S.: A co tomu asi říkají ti nejzainteresovanější? Zdá se, že se už také inspirovali u českého premiéra....