Leden 2007

Ukrajina slabší

30. ledna 2007 v 20:24 | הלט
Ukrajinský ministr zahraničí Borys Tarasjuk odstoupil z funkce.
הלט

Protiraketový štít

30. ledna 2007 v 9:15 | הלט
Náměstek ředitele MDA generál O´Reilly zveřejnil plány budování antibalistického štítu, který bude chránit i evropské spojence před střelami dalekého doletu například z Íránu, které v budoucnosti tato země může vyrobit.
Polští novináři se včera našeho premiéra ptali, co říkají lidé v České republice, že by mohli získat protiraketovou ochranu, pan Topolánek odpověděl: "Tak u nás to prochází určitými vlnami, které většinou reagují na určitý mediální obraz, spíše na celou řadu mýtů. Samozřejmě, že ještě před zahájením, nebo před tou americkou nótou podpora umístění radarové jednotky byla vyšší jak 60 %, nyní samozřejmě, poté, kdy se znovu píše a publikuje celá řada bludů, tak ta nálada se mění. V tomto smyslu jak vláda, tak ministerstvo obrany, zahraničí, bude pracovat, samozřejmě, s veřejností, bude se snažit tu osvětovou, vysvětlovací kampaň velice zvýraznit."
Takto prezentují svůj včerejší protest proti ochraně naší republiky a spojenců bývalí politruci, mladí bolševici, mohamedáni, levičáci a jejich bratranci všeho druhu.
Kouzelné je, jak se bývalí politruci ČSLA hlásí k imperialistické armádě paktu NATO. :o) ...více.
Naši mírotvůrci mají své bližňáky (jak se, mimochodem, jmenoval můj politruk v ČSLA :o) ve Varšavě, také křičí, že nechtějí obranu.
Do Polska se podíváme ještě jednou. »Evropa páchá sebevraždu ze své vůle, kapituluje před islamisty a třese se před těmi, kteří zabydlují evropské státy,« upozornil v těchto dnech ve Varšavě americký publicista Norman Podhoretz: 11. září 2001 vyhlásil Západu čtvrtou světovou válku islamofašismus, který používá terorismus jako zbraň hromadného ničení a který je po nacismu a komunismu novým vtělením totalitní ideologie. Připojit se k americkému programu protiraketového štítu je absolutně rozumné a v Praze už to pochopili.
S požadavkem, aby Spojené státy vzdaly irácké tažení, se ve Washingtonu v sobotu sešlo několik tisíc (podle neoficiálních odhadů některých policistů), několik desítek tisíc (podle agentur) či několik set tisíc (podle organizátorů) demonstrantů, mezi nimiž bylo možné zahlédnout herečku J.Fondovou (proslavenou mj.výrokem, že až pochopíme, co je komunismus, budeme se na kolenou modlit, abychom se stali komunisty), autorku "Monologů vagíny" E.Enslerovou (přesvědčenou, že ženy v Afghánistánu a v Iráku se za vlády Talibanu, resp.Saddáma Husajna měly lépe než po svržení obou režimů), neoficiálního mluvčího hollywoodských elitářů S.Penna (jenž se zhostil role "užitečného idiota" při návštěvě Iráku před americkým útokem) či herečku S.Sarandonovou (členku organizace Not In Our Name, která je řízena členy maoistické Revolutionary Communist Party). »George Bush má ve zvyku propouštět vojenské velitele, kteří mu říkají, že irácká válka byla chybou. Nemůže propustit vás, nemůže propustit nás, ale my můžeme dát padáka jemu!« prohlásil demokratický poslanec J.Conyers, podle hodnocení National Journal z roku 2002 nejliberálnější (v americkém slova smyslu) člen sněmovny. Akci zastřešila koalice United For Peace and Justice paní L.Caganové (obdivovatelky komunistického tyrana F.Castra), organizátoři sváželi účastníky autobusy ze 40 států USA. Na místě proběhla i menší protidemonstrace, které se zúčastnily mj. i rodiny, jejichž blízcí byli zraněni či zabiti v Iráku. »Pro mě to nejsou Američané,« podotkl na adresu davu J.Sparling, jenž přišel v Iráku o nohu. Veteráni byli ale i na protivné straně. Pro BBC, a nejen pro ni, se shromáždění stalo hlavní zprávou víkendu.
הלט
P.S.: Ali Chameneí nabídl Rusku plynárenský OPEC, Christěnko mu to podle RIA-Novosti hodil na hlavu.

Střelba na terč s obrázkem Litviněnka

29. ledna 2007 v 8:54 | הלט
Polský Dziennik získal videonahrávku, na které se příslušníci jednotky Vitjaz v r. 2002 lety učili střílet "na" Litviněnka.
Možná to video natočili, aby Litviněnka zastrašili...

הלט

Mahdí se blíží

27. ledna 2007 v 22:30 | הלט
Už v říjnu 2005 íránský antisemita Ahmadínežád rozprávěl o tom, že jedna studna na severu Iráku je svatou branou do tunelu, který vede až k Mahdímu, a své mohamedánské obecenstvo vyzval, aby do studny házelo kartičky s přáními. Okolo by prý měly stanout mešity a nóbl hotely pro poutnictvo, strážcem posvátného místa se stala sama vláda v Teheránu.
Nyní to po nějaké době vypadá, že mesbahjazdijáni jsou už zase na kobylce. Íránská televize a rozhlas vysílají řadu programů o příchodu Mahdího, ší´itští mudřeci dokonce listují kalendáři a dumají, kdy se to stane.
Mahdijáni nevědí. Američané už vědí. Ne sice, kdy se otevřou dveře a vstoupí Mahdí, ale jak Teherán ovládá teroristické bandy v Iráku. Jeden z pánů, které Američané zdrželi v íránské misi v Irbilu, promluvil. Američtí vojáci tak mohli zlikvidovat sklad se čtyřiceti tunami íránských zbraní a našli i počítačové disky s vyznačenými pozicemi k sestřelování amerických vrtulníků. Ší´itské teroristy v Iráku kontroluje plukovník Abtakhi, někdejší vyslanec Pasdaranu u bratrů teroristů z Hizballáhu. Debka.
הלט

"Ne základnám": Chceme zemřít přirozenou smrtí.....

27. ledna 2007 v 20:10 | הלט
Politruk Marek a jeho peaceboys & girls se chystají na pondělí. Dnes přes redaktory Novy Jiřího Dlabaju a Jiřího Borovce rozhlásili do světa, co Američanům vzkáží: "Chceme zemřít přirozenou cestou."
Jak jen to koresponduje s nejnovějším vyjádřením izraelského premiéra Olmerta, které už v Nově nezaznělo: Jizvy izraelského národa z šoa se ještě nezhojily, a nemůže si proto dovolit vystavit se další hrozbě zničení. Izrael je připraven použít sílu, aby Íránu zabránil v získání jaderné zbraně.
הלט

Bioterorismus

27. ledna 2007 v 19:45 | הלט
- Protiteroristická jednotka SAS je v Londýně v permanentní pohotovosti. 1/, 2/.
- MI5 říká, že teroristé lidi nabírají v prostředí vědců a studentů, jimž nabízejí peníze na studium za využití jejich znalostí. O co jim jde? O biologické zbraně. 1/.
- Al Zavahrí tento týden vyhrožoval "nevídaným". 1/.
הלט

Hovoří Moskva! Moskva hovoří!

27. ledna 2007 v 2:02 | הלט
MAJÁK (skoro On-Air): TASS je zplnomocněn prohlásit: Americká rozpínavost v Polsku a České republice se sovětskému lidu hrubě nelíbí a Kaczyński, Topolánek i Bush ještě uvidí, jak s jejich raketami a radary sovětský lid naloží!
A teď co přesně řekl soudruh Kamynin ITAR-TASSu. Do neartikulované podoby by se to dalo přetlumočit takto. Prostě "chyba" s "negativními důsledky pro mezinárodní bezpečnost".
A co s tím? :o)
הלט
P.S.: Počítám, že levicoví jestřábové Lidového domu - v čele s drem Zaorálkem - už si čechrají pírka, Kamynin jim dodal vzpruhu.

Bratře Klausi, popojedem!

27. ledna 2007 v 0:53 | הלט
Vystoupení prezidenta republiky Václava Klause na tiskové konferenci po pracovní večeři s kancléřkou Angelou Merkelovou
Jsem opravdu velmi rád, že paní kancléřka Merkelová přijala mé pozvání do Prahy. Setkali jsme se v Rize na summitu NATO, začali jsme mluvit o Evropské unii a Evropské ústavě a řekli jsme, že to vyžaduje klidnější a takovou přátelštější debatu při večeři, což se také dnes uskutečnilo.
Chci zdůraznit, že to byla přátelská diskuse a že to byla diskuse v podstatě velmi užitečná a produktivní. Nechci říci, že máme na všechny tyto věci shodné názory, to by nebyla pravda. Ale my oba víme, že je třeba jít kupředu, že je třeba jít kupředu po malých krůčcích. My jsme používali v naší debatě termín "Randbewegungen" a diskutovali jsme o tom, které "Randbewegungen" to mají být. Možná, že se tolik nelišíme v názorech na ty "Randbewegungen". Myslím, že o nich bychom měli v budoucnu dále hovořit. A myslím, že jsme oba k tomu odhodláni. Rozdíl je pravděpodobně v tom, že já si nemyslím, že je možné tyto pozitivní "Randbewegungen" udělat v rámci dnešního textu tvz. Evropské ústavy. Abych byl spravedlivý, tak musím říci, že se domnívám a interpretuji to, že paní kancléřka si myslí, že to možné je.Teď jde o to, jestli ten rozdíl mezi námi je velký nebo malý.
Paní kancléřka prokázala dokonalou znalost české historie. Mluvili jsme o husitech a ona říkala, že husité bojovali o milimetry. A že já jsem takový husita, který bojuje o milimetry. A já jsem říkal, že Evropská ústava není pohyb o milimetr, ale že to je pohyb o kilometr a v tom se lišíme.
הלט

Spravedlivé Rusko a Alexandr Litviněnko

26. ledna 2007 v 22:43 | הלט
Když jsem se tu loni na podzim dvakrát zmiňoval o předsedovi ruské Rady federace a o výdobytku kremelského politického plemenářství, netušil jsem, že Sergej Mironov se objeví pár dní poté (7. listopadu) po boku Alexandra Litviněnka.
Ne, pan Mironov nebyl v londýnské nemocnici u umírajícího ruského exagenta, vyskytl se v areálu výcvikového střediska jedné z bezpočtu ruských zvláštních jednotek.
Vitjaz je jedním z patnácti či kolika útvarů Vnitřních vojsk ruského MV (podobně jako Divize Kondor, GROM, SOBR, OMON, Vega, Rus, Rosif, Skif....). Všiml jsem si, že lidé z této jednotky se účastnili v r. 2002 akce na moskevské Dubrovce, a - pokud vím - operovali i v Čečensku.
Obrázek nahoře zachycuje Sergeje Mironova v okamžiku, kdy se mu dostávalo výkladu, ale mnohem zajímavější je pozadí:
Pozadí s trojicí stejných siluet. Obrázek pro terč, na který se v listopadu 2006 učil SPECNAZ střílet.
הלט
Moskevské novosti píší, že paní Putinová se asi chystá do politiky. Za Sergejem Mironovem mezi Spravedlivé.

Emise oxidů do šedé kůry mozkové některých spásonosců

26. ledna 2007 v 21:23 | הלט
"Zůstane už ale asi věčným pravidlem, že každý výkyv počasí tím "správným směrem" bude živou vodou pro mediální běsnění stoupenců nového náboženství: víry v globální oteplování. (Zatímco kolem loňské a předloňské extrémně chladné zimy u nás bylo ticho po pěšině, nebo jsme dokonce slyšeli bizarní teorie, že i ochlazení je vlastně někdy důsledkem oteplení). Náboženství to skutečně je. Nepostrádá mesianistický aspekt: uvěřte a já vás zachráním, jinak propadnete peklu. Vzteklé reakce na skeptické hlasy jsou důkazem, že o argumenty nejde. Jde o potravu pro určitý lidský typ, který tu vždycky byl a vždy bude. Typ, který sám sebe prohlásí za avantgardu a vydává se za jediného hlasatele dobra. Až bude za deset patnáct let sexy zase jiná bláznivá teorie, tento typ lidí se jí chytne a na globální oteplování bude zapomenuto,"
napsal Ladislav Jakl v textu, který se mi z jeho pera docela - po hodně dlouhé době - zamlouval.
הלט
P.S.: Až se probudí islandská Katla (v paměti je r. 1918, vědecké práce hovoří o kataklyzmatu v r. 934 před Kristem), anebo vulkán Laki či nějaký jiný se stovkami milionů tun oxidů síry a kyselin fluro- a chlorovodíkové ve formě aerosolů, bude nám všem na Zemi tak horko, že vychladne i nějaký Albert Gore. A čekat se to dá v historicky docela dohledné době.

Íránské rakety a V. článek Atlantické smlouvy

26. ledna 2007 v 21:02 | הלט
Jak informuje Aviation Week & Space Technology, Írán prý brzy vypustí satelit upraveným Šahábem 3., alespoň to tvrdil před studenty mohamedánství v Komu předseda zahraničního a bezpečnostního výboru íránského parlamentu Boroudžerdi.
"Uměl bych si představit nějaké posílení článku pět na dvoustranném základě," řekl deníku Právo (25.1.) Saša Vondra v souvislosti s podmínkami pro umístění radaru antibalistického štítu u nás.
"Spojené státy jsou přístupny diskusi o prohloubení strategické spolupráce," řekl Polskému rozhlasu (25.1.) generál Obering v souvislosti s diskusí o umístění základny antiraket v Polsku.
Přivítal bych, kdyby radar štítu v ČR znamenal posílení bezpečnostní vazby se Spojenými státy, uvedl (25.1.) ve Frekvenci 1 první místopředseda soc. dem. Bohuslav Sobotka.
Generál Oskar Marek a jeho peaceboys to ovšem vidí jinak: ZA NÁŠ MÍR VAŠI SMRT.
הלט
P.S.: Íránské jádro: 1/, 2/.

Centrální Asie zbrojí

26. ledna 2007 v 10:37 | הלט
Pakliže je ve většině středoasijských států letos odhadován růst HDP o devět až deset procent, tak výdaje na zbrojení tam v průměru stoupnou o osmačtyřicet procent.
Kazachstán vede. Ve své historii poprvé vydá přes miliardu dolarů (1,22 mld. USD) a mj. vybuduje flotilu v Kaspickém jezeru.
הלט

Mahdího armáda dostává na frak

26. ledna 2007 v 10:19 | הלט
Jak se z českých médií člověk vlastně pořádně nedozví, ozbrojenci zakomplexovaného as-Sadra jsou už pár dní nejen v Bagdádu v hledáčku irácké a americké armády.
A operace jsou úspěšné.
Pozatýkáno bylo asi dvacet významnějších velitelů těchto teroristických band, jeden byl zabit v boji, zatčeny jsou už více než tři desítky lokálních velitelů v hlavním městě a přes šest set ozbrojenců جيش المهدي.
Co takhle z toho udělat zprávu do Událostí, milí veřejnoprávníci z Kavčích hor?
הלט

Sexuální revolucionář

26. ledna 2007 v 9:51 | הלט
הלט

Evropa potřebuje hovno. Brutální, ale doslovná kompilace.

26. ledna 2007 v 7:49 | הלט
EVROPA POTŘEBUJE ÚSTAVU, píše dnes Angela Merkelová v MF Dnes.
PANE PREMIÉRE, ZOPAKUJTE DNES, ŽE EVROPSKÁ ÚSTAVA JE OBROVSKÉ HOVNO, poštívá zase v Lidových novinách Mirka Topolánka Daniel Kaiser.
___________________________________________________________________________________________________________
Paní Merkelová ve svém textu drobátko vyhrožuje, když tam poté, co tuhle v EP prohlásila neoživení euroústavy největší možnou tragédií, praví: Český národe, tys veliký, EU ti přinesla blahobyt a s euroústavou bude ještě větší, věřím, že se zasadíš o konstruktivní roli ČR v EU, jinak přijdou nacionalističtí vyhrocenci.
(Byl to, mimochodem, pan Anderson, kdo v pondělí svým deníkem The Financial Times rozhlásil do světa to sladké tajemství, že Mirek Topolánek textu, o němž včera prezident Klaus ve Varšavě řekl, že se musí napsat čerstvým atramentem, přisoudil přídomek shit.)
Jsem opravdu zvědav, jak se pan Topolánek popasuje s Angelou. Tipuji, že slovo hovno na tiskové konferenci (od 18.40 v Hrzánském paláci) asi nezopakuje. :o) Nicméně je evidentní, že oba počítají s tím, že ta tiskovka bude párminutová, protože už v 19.00 Angelu čeká na Hradě pan prezident, oba v Hrzáni budou každý šest minut vykládat a pak bude prostor pro dva přátelské dotazy z Frankfurter Allgemeine a z Hospodářských novin. A na Hradě? Povečeří a pak se na pár minut setkají Angela a Václav s novináři. Dotazy nepřipustí, jen pohovoří o výročí Česko-německé deklarace a o vědomí odpovědnosti za dobro Evropy. Tipuji podruhé.
A bude po kolizních drahách velkého českého národa a německé fyzikální chemičky.
הלט

Borys Tarasjuk a náš antibalistický štít

25. ledna 2007 v 8:40 | הלט
Ukrajinské MZV označilo americký plán rozmístit instalace antibalistické obrany v Polsku a ČR za další prvek v boji s terorismem a zdůraznilo, že zkušenosti s ukrajinsko-ruským využíváním stanic včasného varování před raketovým útokem ukazují, že rozmístění amerických systémů posílí potenciál mezinárodního společenství v předcházení hrozbám šíření a používání raketo-jaderných zbraní.

הלט

P.S.: Počítám, že u Janukovyče už zvonil rudý telefon s hovorem od Pána Kremlu: Okamžitě s Tarasjukem za mříže!
הלט

Referendum! Referendum! Referendum!

25. ledna 2007 v 8:15 | הלט
הלט
P.S.: Saša Vondra říká v dnešním Právu, že s Washingtonem by bylo dobré bilaterálně vyjednat posílení pátého článku Atlantické smlouvy. Pan Paroubek se zase v Haló novinách kasá, že vyběhne z Lidového domu do Stromovky, protože chce - pokud možno ihned - mluvit s velvyslancem Fedotovem: Ta slova premiéra Topolánka o ruském neoimperialismu jsou strašná. Nechcete-li vědět, jak brutálně pošlapává pan Paroubek památku všech sociálních demokratů, jimž bolševici zakroutili krkem, což se naučili v Moskvě, jak známo, nečtěte ten rozhovor s ním.

Ší´itsko-komunistická atomová puma už letos?

25. ledna 2007 v 8:06 | הלט
Írán se prý společně s komunistickou Koreou chystá provést podzemní jaderný výbuch
The Daily Telegraph.
הלט

Podraz Heleny Třeštíkové

24. ledna 2007 v 20:20 | הלט
Paní Helena Třeštíková oznámila, že odchází z ministerstva kultury, důvod veřejnosti nevysvětlila, nýbrž jen vzkázala, že její mlčení musí občané prostě pochopit.
Nemusí.
Premiér Mirek Topolánek sdělil, že ministryně měla naprostou personální volnost.
Je na Heleně Třeštíkové, dokumentaristce (!), aby se obhájila.
הלט

Zemřel populární francouzský katolický duchovní abbé Pierre

24. ledna 2007 v 9:36 | הלט
Jak zaznamenaly i Český rozhlas a ČTK, před Boží tvář předstoupil další člověk.
Podle českých médií úctyhodný muž. V některých ohledech nepochybně, úctyhodný i obdivuhodný, třeba za pomoc partyzánům během druhé války, ale nejen za ni, bylo by toho hodně.
Je však škoda, že česká média přehlédla jeho druhou tvář. Tvář člověka, jenž se rozhodl atakovat Církev.
Před několika lety napsal tuto knihu. Najdeme v ní i tyto řádky: "Quelles que soient leurs éminentes fonctions, ceux qui prennent de telles positions, estime le fondateur d'Emmaüs, n'ont jamais avancé un seul argument théologique décisif qui démontre que l'accès des femmes au sacerdoce serait contraire à la foi." /../ "À propos du mariage des homosexuels, l'abbé Pierre - qui a longtemps eu comme secrétaire le P. Jacques Perotti, cofondateur de l'association d'homosexuels chrétiens David et Jonathan - comprend «le désir sincère de nombreux couples homosexuels de faire reconnaître leur amour par la société». Lors d'une récente rencontre avec les membres de cette association, il leur a cependant dit qu'au mot «mariage», trop profondément «enraciné comme l'union d'un homme et d'une femme», il préfère utiliser le mot «alliance», moins marqué."
הלט
P.S.: Loni na jaře otiskl Die Zeit rozhovor s populárním mužem.