Listopad 2006

Turecko a jeho procento patřičnosti do Evropy

30. listopadu 2006 v 9:14 | הלט
Agentury hlásí, že slova Svatého otce Benedikta XVI. o tom, že Turecko patří do EU, přijal turecký tisk velmi příznivě. Evropská unie mezitím pozastavuje přístupová jednání s Tureckem v osmi z pětatřiceti kapitol poté, co Ankara setrvala na své nevůli otevřít přístavy a letiště Kypru. Turecký prezident Sezer včera vrátil parlamentu návrh zákona, který EU požadovala (ale ani s jeho navrženým zněním nebyla spokojena), aby se vyřešila majetková práva nemuslimských náboženských společností. Poslanci tam prý mají udělat devět změn. Když Mehmed II. Dobyvatel obsadil Konstantinopol, vydal dekret, který poněkud zaručoval práva i křesťanského společenství. Kopií dokumentu pan Sezer papeže Benedikta XVI. už brzy obdaruje, píše Milliyet.
הלט

Narodili se pod šťastnou hvězdou, ale přepadl je zlý sen

30. listopadu 2006 v 8:58 | הלט
Kapitalistická společnost je založena na okrádání člověka člověkem a mezi našimi zemědělci je slyšet stále častěji, že by se už rádi ze zlého snu probudili do dob prosperujících JZD a Státních statků.
Nebýt Havla a jeho kliky v devětaosmdesátém, mohlo být dobře dál. Já to říkám pořád. :o)
הלט

El Presidente de 26 millones de Venezolanos!

30. listopadu 2006 v 8:38 | הלט
Těší se soudruzi z KSČM, že až budou za pár dní prezidentské volby ve Venezuele, opět vyhraje tamní antisemitský přítel Mahmúda Ahmadínežáda, Hugo Chávez. Říkají čeští soudruzi o něm, že to je "lídr očekávané socialistické revoluce".
Já bych si tím vůbec nebyl tak jist.
Manuel totiž opravdu není bez šance Cháveze porazit.
הלט
P.S.: Co na to asi povědí emisaři teheránského Mahmúda?

Bakerova komise má plán (jak zničit Irák)

30. listopadu 2006 v 7:39 | הלט
Postupně se stáhneme z Iráku, aby premiér Malikí viděl, že už taky musí konečně něco podniknout pro vnitřní bezpečnost ve své zemi.

Tak by prý mohlo vyznít doporučení americké rady mudřeců, které za týden ve středu dostane prezident Bush a veřejnost. Podrobnosti v The New York Times.
Byl nedávno v Teheránu irácký prezident Talabání, nejprve položil věnec k památníku Chomejního a pak se svěřil Chameneímu: "Zle je! Zoufale potřebujeme pomoc!" I veliký ajatolláh Alí mu svěřil sladké tajemství: Za násilím v Iráku jsou Američany podporovaní agenti, bratře.
Mezitím teroristé z Hizballáhu údajně vycvičili jeden až dva tisíce "bojovníků" pro Mahdího armádu (zamindrákovaného synka slavného otce) as-Sadra, jak také psal NYT.
Bakerova komise má opravdu skvělý nápad.
הלט

Solidarita a zbabělost členů NATO

29. listopadu 2006 v 21:20 | הלט
Solidaritou členů NATO by bylo, kdyby vojáci ze všech zemí, kteří v Afghánistánu jsou, mohli být nasazeni, kdekoli to bude potřeba. My vysíláme do Afghánistánu tisíc vojáků.
Radoslaw Sikorski, polský ministr obrany

Nejsou lidské zdroje.
Místopředseda Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek
הלט
P.S.: Kdyby v Bílém domě seděl liberál formátu doktora Zaorálka, nezbyla by z nás už ani jedna molekula.

Mírová iniciativa Brigád mučedníků od Al Aksá

29. listopadu 2006 v 8:03 | הלט
Martýři nositele Nobelovy ceny Míru Arafata předvedli včera v Nábulusu svou novou raketu Jondallah 1. V noci podle AP a Reuters na severu Pásma Gazy explodovala teroristům raketa či mina.
הלט

Jegor Gajdar onemocněl v Irsku

29. listopadu 2006 v 7:35 | הלט
Vnuk i Čukem a Gekem slávy došlého ruského spisovatele, totiž ruský expremiér Jegor Timurovič Gajdar, za jehož funkčního období bylo v ruské říši zahájeno převádění majetku oligarchům ,byl během pobytu v Irsku minulý týden zasažen zvláštní a vážnou chorobou, informuje FT.
Problémy se objevily den poté, co v londýnské nemocnici zemřel Alexandr Litviněnko.
Jegor Gajdar britským novinářům v telefonickém rozhovoru z moskevské nemocnice řekl, že v Irsku byl jeho život po několik hodin ohrožen, pak se jeho stav stabilizoval, nyní absolvuje vyšetření.
Po snídani se zhroutil, upadl a nedokázal pohnout žádnou končetinou. "Žádný lékař mi dosud nebyl schopen vysvětlit, co se mi mohlo stát. Mohu jen říci, že teď se cítím, jako kdybych se znovu narodil."
Podle svědků přes půl hodiny ležel bezvládně na zemi a měl chrlení krve.
הלט

Svatý otec Benedikt XVI. v Turecku (I.)

29. listopadu 2006 v 7:07 | הלט
La Repubblica nabízí video k zahájení historické cesty Svatého otce, které mj. umožňuje srovnat si mírnost a laskavost, s jakou vyjadřuje úctu k hodnotám a krásám Turecka, a protivné charakteristiky, jimiž se vyznačovaly demonstrace tureckých islamistů před jeho příletem. Ale samozřejmě nejen to.

Na palubě letadla.

הלט

Pusinka pro Nikitu

28. listopadu 2006 v 3:30 | הלט
Říkal jsem si v létě, proč, co je to za móresy? Podle Litviněnka jde o osobní problém Putina, kterému to málem prý v minulosti zkazilo kariéru. Ještě, že pak zlikvidoval tehdejší filmový záznam...
הלט

Paroubku, Paroubku

28. listopadu 2006 v 0:25 | הלט
"Protože už nemám tak nejlepší paměť, tak jsem si poznamenal..."
Promluvil o nedělních polednách k národu pan inženýr Paroubek, zástupy kameníků hotovily se hned k dílu, neb perly zlaté valily se mu z úst a tesání čas nastal.
Dosti bylo okomentováno v pondělním tisku. Dvě věci ale ne. Zde o jedné z nich, té podružnější.
"Mimořádná (bezpečnostní) opatření, která se objevila (v září v Praze) kolem, kolem židovského svátku Pesach..."
הלט
P.S.: Roš hašana. Pesach. Jaký je mezi nimi rozdíl? Deseti egyptských ran.

Přivítání Vladimira Putina ve Finsku

27. listopadu 2006 v 23:51 | הלט
הלט

Papeži, přejdi na islám!

27. listopadu 2006 v 23:15 | הלט
Byla v Istanbulu o víkendu demonstrace tureckých moslemínů, mnoho křiku, praporů a řečí o tom, že se Svatý otec dosud ještě řádně neomluvil za svůj řezenský citát (kolik lidí z těch demonstrantů řezenskou přednášku četlo a přemýšlelo nad ní?). A mnoho transparentů, jeden papeži jako by naznačoval dobrou radu: PŘIJMI ISLÁM.
Podle italských zvláštních služeb je možné, že se islámští fanatici pokusí během návštěvy papeže v Turecku zavraždit kardinála Waltera Kaspera, jenž bude jedním z pěti kardinálů ve vatikánské delegaci.
Pařížský deník Le Figaro dnes otiskl pozoruhodný komentář Yvese Threárda: Papeže nenávidí menšina nebezpečných muslimských aktivistů za to, co řekl v řezenské přednášce, co však bylo sprostě zmanipulováno "strážci muslimské víry". Poselství - Nevnucuj víru silou! - bylo naopak aktem moudrosti.
הלט

Gruzínská energetika

26. listopadu 2006 v 1:01 | הלט
Dovolí Rusko, aby Gruzie byla nezávislá a dostávala od něj energetické suroviny?
הלט

Litviněnko a explose v Rusku v r. 1999

26. listopadu 2006 v 0:50 | הלט
Podle knihy Alexandra Litviněnka o bombových útocích v Rusku v r. 1999 byl natočen film Assassination of Russia.
הלט
P.S.: Před svou smrtí se Litviněnko setkal s Leonidem Něvzlinem, bývalým CEO Jukosu, jemuž prý předal materiály, které "mohou potenciálně zničit ruské činitele".

Cena lidského života na českém mediálním trhu

25. listopadu 2006 v 23:27 | הלט
Při nedávném neštěstí v polské Halembě zahynuli horníci.

Dnes při neštěstí v čínských šachtách zahynuli horníci.

Když došlo k neštěstí v Polsku, které Polskem silně zachvělo, věnovali čeští novináři této události jistý prostor. Určité místo bude nepochybně vyhrazeno i neštěstí v Číně.

Postavme si první a druhý zájem vedle sebe, budou zřejmé proporce.

Vytane z toho otázka: Jakým kritériem se novináři řídí, když jde o souměřitelné události, z nichž jedné věnují padesát tisíc znaků a druhé sto?

Rozdíl je jistě v tom, jak si cení lidského života v samotném Polsku a jak v Číně, kde v dolech umírá řada horníků denně.

Radnice Slezské Rudy po neštěstí vyzvala všechny solidární lidi, aby adresovali rodinám horníků povzbuzující vzkazy. Najít adresu (media@ruda-sl.pl) není žádný problém. Nepodařilo se mi zjistit, že by v Číně udělali něco podobného.

Váží na váze českých novinářů lidský život tolik, kolik na váze čínské? Důl Yanhua je u města Jixi.
הלט

Filipínští soudruzi, Izrael a Kimova puma

25. listopadu 2006 v 23:07 | הלט
Že nic nevíte o filipínských komunistech? Není divu, málokdy do střední Evropy něco z těch dálav pronikne mimo prostředí bolševických a levičáckých spiklenců, zvláštních služeb či orgánů EU, to se ale musíte ponořit do hlubin vládních archivů.
Filipínští soudruzi pravděpodobně drží jeden "primát", za který jim jejich soukmenovci po celém světě aplaudují: Od šedesátých let prakticky nepřetržitě podnikají jejich bandy o desítkách členů na stovkách míst země teroristické akce. Tedy. Bojují proti imperialistům a vykořisťovatelům samozřejmě.
Jak je vidět, nemají zejména v oblibě Spojené státy americké. A také Izrael, na tom se ostatně letos shodli i s naším soudruhem Filipem. Neviděl jsem v českých médiích žádný komentář či rozbor, který by se týkal styků českých komunistů s těmito personami, ani zamyšlení nad tím, jak by se zástupci ČR chovali v orgánech EU, kdyby česká vláda měla za svými zády KSČM, a orgány EU měly na programu problematiku islámského či bolševického terorismu. Na to se soudruha Filipa či pana předsedy ČSSD Jiřího Paroubka žádný novinář ještě nezeptal.
Brnkají si soudruzi na Filipínách krylovky, když je hraje i webové rádio českých komunistů, kteří před pár lety dnem i nocí přemýšleli, jak Karla Kryla v exilu "rozpracovat", jenže buď neměli potřebné poznatky, anebo nenacházeli vhodného agenta, jak si stýskal estébácký kapitán Kubala ve své práci "Odborné předpoklady pro práci agentury StB na úseku boje proti vnějšímu protivníkovi" na IV. fakultě VŠ SNB? Jedovatě se mi chce podotknout, že mohli vysadit Falmera, když už do Němec jezdil, ale neudělám to, protože by se ho hned někdo ptal, zda ho před listopadem více povznášel tvrdý rock, anebo Karel.
Písně mají v životě filipínských soudruhů nepochybně náramný význam. Kytarou však zeď amerického imperialismu neprorazí, a proto se rozhlížejí okolo, zda by někdo neměl onačejší nástroj.
A už ho našli. Na konci léta. Ať žije soudruh Kim Čong Il!
הלט


Libanon do EU!

25. listopadu 2006 v 4:15 | הלט
Libanon by měl být přijat do Evropské unie, aby nebylo dovoleno zvítězit silám temnoty.
הלט


Defektor je vlastizrádce

25. listopadu 2006 v 1:30 | הלט
Vstoupil včera do Událostí pan Potužník s hlášením, že z titulků britských novin je snad jasné, o kom si ostrovní novináři myslí, že stojí za smrtí Alexandra Litviněnka.
Smlčel ten vstupec jednu docela významnou věc, o které se ČT nezmiňuje ani v doprovodných depeších ČTK, kterými obalila jeho vstup na webu, aby po dalších informacích prahnoucí byli uspokojeni.

Evening Standard, který pan vstupec drží v ruce, totiž píše, že Mario Scaramella, konzultant Mitrochinova výboru italského parlamentu, přivezl do Londýna dokumenty ukazující, že za zavražděním Anny Politkovské bylo bratrstvo veteránů sovětsko-ruských vnějších i vnitřních služeb.

V jeho čele najdeme někdejšího nadřízeného Vladimira Putina z drážďanské mise, soudruha Velička. Ten už před šesti lety říkal, že defektoři jsou zrádci. Evening Standard píše, že Litviněnko byl zřejmě na seznamu bratrstva veteránů.
הלט