Září 2006

Velké Čínské Slunce znovu září

30. září 2006 v 13:48 | הלט
Slepý jsem, nevidím, uslyšíme od amerických zpravodajských satelitů, píše Telegraph.
Ze zakázaného města, zdá se, znovu září paprsky Velkého Slunečního Kormidelníka Maa.
Svět je tak ještě před prvním říjnem svědkem, kam až to dopracovala Komunistická Středozemě, i ta Šanghajčaťana volají "Sláva mu, on je pašák!"
Upomínkové předměty žádejte u všech dobrých vetešníků!
הלט
P.S.: Dotazy, proč EU dopustila účast Číny v projektu GALILEO, adresujte do Bruselu.

How do you put a price on your Dream?

30. září 2006 v 11:28 | הלט
Anousheh Ansari už je zase doma. Zajímavé čtení nabídla ve svém poznámkovém bloku: "...Russian Space Agency might not be interested in my life, but they are interested in my money ;-)..."
הלט

Přednáška v Káhiře?

30. září 2006 v 9:50 | הלט
Papež Benedikt XVI. údajně uvažuje o možnosti vystoupit na půdě university v Káhiře.
הלט

Židé ve Vilniusu 1939

30. září 2006 v 9:31 | הלט
Dokument o životě Židů ve Vilniusu -
הלט

Obohacování uranu ve Venezuele

30. září 2006 v 7:26 | הלט
Bývalý kolumbijský ministr obrany Camilo Ospina, jenž momentálně pracuje jako velvyslanec při Organizaci Amerických Států, řekl, že ve Venezuele jsou dvě továrny, v nichž se oficiálně produkují dopravní prostředky a pod tímto krytím je tam z uranové rudy tajně získáván uran. K jeho obohacování Venezuela sice nemá technologii, ale má dobré vztahy s Íránem.
"Pokud jí Teherán začne s obohacováním pomáhat, bude to znamenat vážné nebezpečí pro Kolumbii i celý region."
הלט

Venezuelská prověrka americké bezpečnosti

30. září 2006 v 6:18 | הלט
Ani myš jim neproklouzne!
Mohl by ubezpečit své krajany a íránské přátele venezuelský ministr zahraničí Nicolas Maduro po svém sobotním incidentu na Kennedyho letišti v New Yorku.
Vracel se pan ministr z OSN domů i s manželkou a dcerou a při odbavení na letišti nastal problém.
Vlastně dva. Koupil si jednosměrnou letenku a platil hotově. Možná byl ještě třetí problém, podle některých zpráv mohli mít Američané Madura na seznamu osob spojovaných s terorismem, protože se údajně účastnil nepodařeného pokusu o puč v r. 1992, což ale Hugo Chávez popírá.
Bezpečnostní systém zaznamenal známky možného rizika a spustil alarm.
Pan ministr sice měl diplomatický pas, ale prověrka trvala přes hodinu, během které asi host hodně vyváděl, když mu "po celou dobu hrozili zbitím", jak tvrdí. "Ačkoli mám diplomatický pas, byl jsem ochoten souhlasit s prohlídkou zavazadla. Jenže oni mi pak nařídili, abych se svlékl - sundat boty a opasek!"
To už bral telefon a volal venezuelskou televizi, aby národu řekl, jak je Američany týrán.
Tyrani mezitím dokončili procedury a nabídli mu, že ho odvezou k letadlu, ale to pan ministr už nechtěl, a že prý ještě zůstane a pojede do OSN.
Americké MZV se za incident omluvilo, velvyslanec v Caracasu Brownfield v místní televizi vše popsal a vyjádřil politování. Ovšem venezuelský viceprezident Jose Vicente Rangel už rozhodl, že incident byl určitě americkou odvetou za to, že Hugo Chávez nazval prezidenta Bushe ďáblem. Ach jo.
___________________________________________________________________
Podle soudruha Cháveze to 11. září bylo skoro tak, jak píší v Haló novinách: Žádný terorismus, to si udělala americká vláda sama, aby mohla zaútočit na Afghánistán. No a podle soudruha Cháveze také proto, aby mohla vyhrožovat jeho nebohé zemi.
Byl jsem světově proslulými architekty ubezpečen, že věžák nespadne, když do něj narazí letadlo, pravil Hugo: Žádná letadla také nebyla, odpálili v nich výbušniny. Imperialističtí hegemoni.
_____________________________________________
Znáte Ostrov královny Markéty? Že ne? EXIM tours tam pořádá zájezdy, ale takových je samozřejmě víc. EXIM charakterizuje Markétin ráj těmito frázemi: "Je symbiózou karibské přitažlivosti, spojující neopakovatelné kouzlo bělostných pláží, lemovaných palmami, se stálým teplým podnebím a mírným Karibským mořem. Nejen ideální místo báječného odpočinku v prostředí karibského ráje, ale také brána k dalším kouzlům Venezuely."
Dies irae ante portas?
Ta kouzla nedávno odhalil generál John Bantz Craddock.
Pan generál prozradil peruánskému magazínu Revista Poder něco málo o kontaktech Venezuely s extremisty a o výcviku arabských výtečníků na Markétině ostrůvku. Jo, má svá kouzla.
הלט
P.S.: Vojenská spolupráce soudruhů Cháveze a Moralese je už v plném proudu, jak píše WT. Tam to dopadne zle.

Nový velitel Severního velení

29. září 2006 v 9:37 | הלט
Možná už brzy bude mít práci, jak ukazuje rozhovor deníku Právo s teroristou z Hizballáhu. Co to tam říká o těch farmách?
הלט

Jak by dopadly volby v Izraeli?

29. září 2006 v 9:18 | הלט
Teďkonc takhlenc:
A sestavte z toho vládu :-)
הלט

Co čeká Francii

29. září 2006 v 8:11 | הלט
Pokud si pro nás přijde policie, poteče krev, úřady nás chtějí zničit, protože se nás bojí!
Tak hovoří Fara Kemi Seba, docela mladý francouzský černoušek, druhdy člen skupiny Islámský národ, která si kladla za úkol všude zavést nadvládu islámu. Dnes vede, či spíše vedl, prezidentem Chirakem 26. července tohoto roku zakázanou organizaci Tribu KA, národ či kmen KA. Šířila rasismus.
Pan Seba vidí svět asi takto: Černoši jsou nadřazená rasa, protože v době, kdy běloši poskakovali po evropských jeskyních, oni už měli na území dnešního Egypta rozvinutou civilizaci. Časem se to zvrtlo a běloši začali černochy zotročovat a vykořisťovat. Za to dnes musí zaplatit, zejména Francie, černý lid se pak vydá zpátky do Afriky a z kompenzací si vybuduje vlastní novou a mocnou říši.
Tribu KA ale je rasisticky "vybíravá", protože ve svých útocích na nečerné Francouze se zvlášť zaměřuje na židovskou mládež. Platí, jako v dějinách často, že Židé se stávají první obětí čísi nenávisti.
Bojůvky pana Seby samozřejmě sledují francouzské zvláštní služby i policie, ale k definitivnímu řešení problému se francouzské úřady nemají.
Francouzský konservativní politik de Villiers navrhl panu "černému Hitlerovi", jak je přezdíván, odebrat občanství, stejně tak jeho kumpánům a popřemýšlet o možnosti vyhoštění.
"To, čemu vy říkáte násilí, my zveme inteligencí. Když nás někdo někde napadne, odpovídáme stejně. My jsme obětí násilí už přes pět set let! Éra Martina Luthera Kinga skončila! Když vás uhodím, nepochybuji, že mi s úsměvem nenastavíte druhou tvář. Na imigrantských perifériích Paříže je hodně zbraní a loňské nepokoje nebyly ničím u srovnání s tím, co teprve čeká Francii," vyložil před pár dny pan Seba jednomu reportérovi.
Rozhovor zde.
Reportáž France 2.
הלט


Jsme obětí křižácké války vedené britskou vládou

28. září 2006 v 1:35 | הלט
Britský ministr vnitra John Reid se před několika dny setkal s muslimy v jedné z londýnských mešit, přítomné žádal, aby věnovali více pozornosti tomu, zda jejich děti nejsou indoktrinovány fundamentalisty, a hovořil o teroristických útocích v Americe, Španělsku a Anglii.
I tu zvedl se muž jménem Abu Izadeen (původně Trevor Brooks, v sedmnácti se prohlásil mohamedánem) a na hosta se uprostřed jeho řeči s křikem obořil: Kdo tě sem vpustil?! A už ministra nechtěl pustit ke slovu....
BBC 4 hned pozvala Brita původem z Jamajky do pořadu Today, aby v rozhovoru s Johnem Humphrysem seznámil se svými náhledy na svět také širší britskou veřejnost.
V BBC asi usoudili, že zkušenost s povykem na jeho islamistické demonstraci nenávisti k Západu v Londýně počátkem roku nestačí. Že nestačí ani jeho výlev z doby několik dní před v Londýně zmařeným útokem letadly na Ameriku, kdy prohlásil, že srdce nevěřících psů je třeba zalít terorem a že sám je připraven se vyhodit do povětří.
A tak se poddaní Jejího Veličenstva dozvídali přes BBC věci!
Velká Británie nepatří vaší královně, nýbrž Alláhovi. Už máme dost policejních přepadení, střílení po nás a zatýkání pod záminkou války s terorismem. Něco vám povím: to skončí násilnou reakcí naší společenosti. John Reid je tyran a nepřítel islámu.
Dobrou noc a pevnou naději.
הלט
P.S.: Islám Info se shodou okolností věnuje pořadu BBC 4 OBJEVUJEME ÍRÁN .

Ohnivá voda rudého bratra

28. září 2006 v 0:18 | הלט
הלט

Šaškárny, kulišárny a koncentrační tábory

27. září 2006 v 23:57 | הלט
"Pro KLDR typické masové tělocvičné a umělecké představení arirang je letos možné vidět v metropoli Pchjongjangu do 20. října," povzbuzují české soudruhy Haló noviny k cestě za Milovaným Vůdcem.
Jenže chybička se může vloudit.....
הלט

Čínské námořnictvo na návštěvě u kolegů

27. září 2006 v 23:20 | הלט
Pearl Harbor uhostil počátkem měsíce vzácnou návštěvu, dvě čínská LIDOVĚ OSVOBOZOVACÍ plavidla. DDG 113 a AOR 881.
הלט

Kulka jako garant demokracie

27. září 2006 v 21:50 | הלט
Poslanecká skupina ODS v Evropském parlamentu dnes vydala prohlášení, v němž stvrzuje, že "ODS dlouhodobě podporuje rozšiřování EU o další členské země, včetně Turecka", ale ohrazuje se, že "nemůže přijmout manipulaci se vzdálenými historickými událostmi a jejich používání jako politického nástroje v soudobém kontextu (ve vztahu k Turecku otázka tzv. arménské genocidy během 1. světové války). Česká republika má s pokusy o retroaktivní zneužívání minulosti vlastní negativní zkušenosti." Poslanci ještě opakují, že jsou proti "euroústavě".
To prohlášení se vlastně Turecka ani moc netýká, jsou to spíš výrony hnisu z trvale zapálených vředů ODS. Vyhnání sudetských Němců, tvorba evropského superstátu.
To první bylo svinstvo, to druhé ještě léta zůstane nesmyslem, pokud se Evropa neocitne v kritickém ohrožení, soudím já.
EU zase vydala jedno stanovisko k členství Turecka a ODS vykroužila piruetu, že je pro, a proto hlasovala proti. Hm.
V Istanbulu tahaly kobylky metro už v r. 1875, v tom jsme se my poněkud opozdili. Dnes máme podzemky v Praze a Istanbulu ale už docela podobné, jen ta naše by asi neodolala takovému zemětřesení, na jaké je dimenzována dráha v Istanbulu.
Turecký systém na povrchu je však zkřehlý jinak. Garantem sekulárního státu a demokracie je v Turecku armáda, jak nejnověji zase potvrdil jeden generál, když vzkázal islamistům, aby se stáhli.
Vyjádří se už EU konečně někdy ke garantování demokratického pořádku tanky turecké armády, anebo se v Unii tankový systém zavede jako norma?
הלט
P.S.: Dokud budou v Turecku stát před soudy spisovatelé za to, že napíší do svých knih něco o vyvražďování Arménů, bude to známka tentokrát v Ankaře hnisajícího vředu.
A těch vředů jsou turecké vnitřnosti plné, jak ukazují i vraždy kněží.
S terapií je třeba začít neprodleně. Chce ji turecký pacient podstoupit? Tak zní kardinální otázka.
A co ODS, nevyhledá už také konečně lékaře?

Pamětní deska na řezenské universitě

27. září 2006 v 11:29 | הלט
Papež ví, že náboženství schopné reagovat na kritiku výlučně formou násilí a neschopné, metafyzicky neschopné, vést racionální dialog, nemá budoucnost. Ví, že není Manuelem II., jenž čelil obrovským muslimským armádám, jež nedokázal zastavit. Vše, co dnes zbylo islámu, jsou teroristé, sebevražední atentátníci a imámové hlásající nenávist.
Nastal čas k odhození islámu na smetiště. Je nereformovatelný, "umírnění" muslimové ho nedokáží ochránit před "extrémisty", kteří se ho zmocnili. To je konec. Přišla chvíli k duchovnímu znovuzrození.
Křesťanství přetrvá a bude triumfovat, protože svazek mezi Bohem a člověkem je podstatou člověka, je tím, co ho činí jak lidským, tak ho utváří k "obrazu Božímu" - jeho schopnost myšlení a racionální introspekce. Islám padne a zemře, protože jakýkoli takový svazek zavrhuje.
A právě to chápe papež Benedikt XVI., právě to měl na mysli při své přednášce. Až uplyne mnoho let, jednoho dne se na řezenské universitě objeví pamětní deska s nápisem:

הלט

Hlava, calva a kalvárie

27. září 2006 v 9:55 | הלט
Je to takový zvyk, brát na divadelním jevišti do ruky hlavy a lebky a přemýšlet nad smyslem života. Já v divadle vyrůstal a jako prcek jsem byl doslova fascinován rekvizitami. Teď to vypadá, že fascinace rekvizitami berlínské opery může překročit hranice.
Komentář k tomu napsal Karel Steigerwald a má pravdu, nad jednou jeho větou jsem se začervenal.
"Král Idomeneo klade na židli useknuté hlavy Poseidona, Ježíše, Buddhy a Mohameda. A porovnává zásady těch náboženství s praxí. To poslední ukazuje, že jde o divadlo, protože v životě nikdo zásady s praxí neporovnává, zatímco useknutá hlava je běžný jev občanského života.
Deutsche Oper v Berlíně tuto scénu z moderního nastudování Mozartovy opery Idomeneo na doporučení policie vyškrtla. Důvodem je obava, že muslimové by mohli uříznutou hlavu Mohameda považovat za hanobení. Ostatní tři náboženství jsou k uříznutým hlavám svatých mužů chladné.
Divadlo je divadlo a o tématu náboženství a násilí je užitečné diskutovat vždy. Možná mohla být na židli i hlava Marxova, představitele dalšího náboženství. To by jistě rozlítilo komunisty a oživilo debatu.
Už to je tedy zde: muslimové nám poroučejí. Pod jejich tlakem opouštíme největší objev naší civilizace - svobodu myšlení a tvoření.
Když zboří dva mrakodrapy, postavíme nové, když opustíme svou svobodomyslnost, nezůstane po nás nic. Proto teroristi útočí - aby nám mohli poroučet a hlavně abychom si v jejich zájmu poroučeli sami.
Zakázat na přání muslimských fanatiků uříznuté hlavy svatých lidí je malicherný začátek dění, na jehož konci budou uříznuté hlavy svobody, jednoho z mála objevů, jímž se běloši mohou pyšnit. Uříznuté hlavy by se proto měly na jeviště Deutsche Oper rychle vrátit."
הלט

Hugo, máš problém!

27. září 2006 v 9:30 | הלט
V Americe se pomalu blíží volby a Gallup má nový průzkum. Nic moc, Hugo, co? A přitom to ještě nedávno nevypadalo špatně.
Hugo, co s tím uděláš? ;-)
הלט

Řádný neřád

27. září 2006 v 8:54 | הלט
Pane prezidente, vy jste takový výtečník, že k tomu už nemůže mlčet žádný z kohoutů na galských smetištích.
Proto vám jménem Francouzské republiky předávám Velký kříž Řádu Čestné legie. Už jsme ho dali třeba Václavu Havlovi, a když člověk na vás a na vaši práci pohlédne, hned je mu zřejmé, že patříte do stejné sorty. Pane plukovníku KGB.
Tolik francouzský prezident mými ústy 22. září 2006. A co na to Reportéři bez hranic? Tohle.
A co Václav Havel? Asi to ještě neví.
Ale Josífek Stalin, ten by se mohl dmout pýchou, jakého mu národ vydal žáka.
הלט

LCS-1 pro izraelské námořnictvo

27. září 2006 v 7:18 | הלט
Izraelské námořnictvo získá od Spojených států plavidlo třídy LCS-1 (Littoral Combat Ship). Výrobek skupiny Lockheed Martin, který byl nedávno také předán do služeb US NAVY ve Wisconsinu jako USS Freedom, se vyznačuje mj. mimořádnými manévrovacími schopnostmi, pluje rychlostí až 83 km/h.
הלט