Srpen 2006

Polsko ´80

31. srpna 2006 v 22:06 | מזל טלה
Dnes je 31. srpna, pro naše severní bratry Lechy den výročí podpisu dohod stávkujících s komunistickým systémem, od něhož v roce 1980 miliony Poláků žádaly, aby se zřekl některých svých atributů.
To datum má symbolický význam pro celou východní Evropu, snad i pro Kubu, Čínu, Laos, Vietnam, Severní Koreu... Nejvíce se dnes budou skloňovat jméno Lecha Wałęsy a Nezávislých Samosprávných Odborových Svazů Solidarność. Ti jsou na špici pyramidy, v níž se ukrývá labyrint chodeb podzemního Polska osmdesátých let.
Já chci vyslovit jedno jiné jméno, o němž nepochybuji, že se v žádném z připomínkových článků v novinách neobjeví, a o němž si myslím, že má stejně pevné místo v historii, a chci ukázat organizaci, o které se také bude mlčet.
Solidarita Bojující
Kdo ji nezná, sotva uvěří.
Komunistická ideopolicie v Polsku 80. let z ní měla hrůzu, protože lidé, kteří ji tvořili, dobře znali metody komunistického režimu, věděli, jak jim čelit, a to jim umožnilo budovat antisystémové struktury pod povrchem, na němž po vyhlášení válečného stavu (13.12.1981) řádily eskadry milice, SB a armády a zatýkaly, internovaly, rozbíjely tiskárny, řezaly dráty komunikací....
Zatímco tisíce žen a mužů NSZZ Solidarność skončily v koncentračních táborech, se stávkujícími horníky bojovaly zvláštní jednotky a jen pomalu a bolestivě se rodily skryté struktury odborového svazu, který na tuto formu boje s komunou nebyl připraven, Kornel Morawiecki už stál v pohotovosti.
Dolní Slezsko, Vratislav, Kornel Morawiecki. Ohniska nejtvrdšího odporu proti fašistické komuně generála Jaruzelského, jenž do dnešních dnů živí legendu, jak zachránil vlastní zemi.
Kornel Morawiecki už na sjezdu Solidarności vyzýval, aby se odbory připravily na eventualitu silového zásahu režimu i na možnost cizí intervence.
Dolní Slezsko jako kdyby vůbec bylo zeměpásem osobností nebývalé vůle a odvahy. Władysław Frasyniuk, Piotr Bednarz, Józef Pinior... Následovat mohou desítky jmen dalších lidí Solidarności, která většině Čechů a Slováků tehdy, natož dnes, nic neříkala. U nás se jezdilo na chalupy, nadávalo na líné a věčně reptající Poláky, zatímco tam na severu se bojovalo o naši budoucí svobodu.
Po vyhlášení válečného stavu v Polsku začaly vycházet desítky, pak stovky podzemních periodik, v červnu 1982 ve Vratislavi založená Solidarita Bojující nemohla chybět a tak se objevil stejnojmenný časopis v nákladu 20-30 tisíc výtisků, vedle něj pro další skupiny vydávala ještě jejich periodika.
Solidarita Bojující se dramaticky lišila od ostatních opozičních podzemních skupin v jedné věci: Nepochybovala, že komunistický režim skončí. Nejen v Polsku, ale v celé východní sféře, Zdůrazňovala, že proto je třeba něco udělat. Podmínky válečného stavu předurčovaly, že na prvním místě je zajištění vlastní bezpečnosti - a tak vznikla rozvědka a kontrarozvědka Solidarity Bojující, odposlouchávala např. radiovou komunikaci estébáků a snažila se s většími či menšími úspěchy dešifrovat jejich kódy. Snažila se také rušit vysílání Bezpečnosti, vysílat vlastní rozhlasové pořady a vstupovat do vysílání televize. Konec komunismu by se nepřiblížil bez změn v samotné říši Sovětů - a tak Solidarita Bojující začala tisknout v ruštině. Kontakty měla v Rusku, Bělorusku, Ukrajině i v Gruzii.
Komunistickému systému je třeba se postavit, to je hlavní poselství Solidarity Bojující, která nebyla jako příliš antikomunistická připuštěna koncem 80. let ke "kulatému stolu", u něhož se pekla ŘÍZENÁ REVOLUCE, jak říká polský historik Antoni Dudek. Komunismus nebyl dohodami u kulatého stolu definitivně poražen, a to je největší neštěstí Polska až do dnešních dnů.
Pan reportér Miroslav Karas dnes v ČT ukazoval, jak komuchy v Polsku brání toto dědictví, a přizvukoval, že vláda Kaczyńských je holé neštěstí.
Prezident Lech Kaczyński dnes udělil státní vyznamenání desítkám lidí z opozice 80. let. In memoriam i Jackovi Kaczmarskému.
מזל טלה

Blaničtí rytíři a Mahdího armáda

31. srpna 2006 v 7:52 | מזל טלה
Každý na něco čeká (1).

Národní odpor na Blanické rytířstvo, ší´íté na Mahdího. Ti první si čas krátí vyhrožováním Židům, ti druzí unášejí z bagdádských nemocnic, spravovaných "ší´itským" ministerstvem zdravotnictví a chráněných často muži z Mahdího armády as-Sadra, sunnitské pacienty a jejich příbuzné, které pak vraždí, jak popsal The Washington Post.
To jsem ale odbočil do Iráku, kde íránský antisemita Ahmadínežád patrně podněcuje sektářské násilí. O to ale nyní nejde. "V případě židovské agrese jsme ochotni vystoupit i za cenu násilí a je nám jedno kde. Stát Izrael má nejen ambasády jako světský stát, ale také jako církevní (!) stát i jiné ideové ambasády," cituje MF Dnes vyjádření mluvčího našich národoodporníků Petra Kalinovského.
Útoky na synagogy byly v poslední době hlášeny minimálně z Itálie, Austrálie a Spojených států, aspoň, pokud jsem četl. "Proti Židům je Národní odpor schopen spojit se prakticky s kýmkoliv i s islámskými fanatiky," říká na serveru iDnes aktivista Ondřej Cakl.
Pozoruhodná jsou vyjádření Ondřeje Cakla a mluvčího BIS Jana Šuberta v MF Dnes, kde první říká, že národoodporníci nakonec žádnou větší akci nepodniknou: "Myslím, že na to nemají. Od doby, kdy tady tato organizace existuje, udělali maximálně to, že někde někam hodili zápalnou lahev." Druhý pak praví: Národní odpor nemá pro široce organizované akce dostatek sil, peněz ani technických prostředků.
Pozoruhodná jsou proto, že působí dojmem snahy o vyprovokování levicových extremistů, možná to ale jen MF Dnes (redaktor Jakub Blažek) tak nešikovně poskládala.
Ono i to "maximálně hodit zápalnou lahev" může totiž znamenat ohrožení lidských životů.
מזל טלה

Amor sui usque ad contempum Dei

30. srpna 2006 v 9:23 | מזל טלה
"Dějiny člověka se zřejmě rozvíjejí v horizontální dimenzi prostoru a času. Prostupuje jimi však také dimenze vertikální. Vždyť dějiny nepíšou jen lidé. S nimi je píše i Bůh. Od této dimenze dějin, kterou bychom mohli nazvat transcendentní, se rozhodně vzdálilo osvícenství. Církev se k ní naopak stále vrací..."

Vzpomněl jsem si na tato slova Svatého otce Jana Pavla II., když jsem se dozvěděl o rozhovoru exorcisty P. Gabriela Amortha pro RV, kde řekl, že Hitler a Stalin byli posedlí ďáblem.
Dvanáct let dopouštěla Prozřetelnost bujení zla nacismu. Snahy papeže Pia XII. o exorcismus na dálku nebyly úspěšné.
מזל טלה
P.S.: Radek Honzák dnes ve svém Eurosloupku v HN píše, že se všichni Rumuni těší do EU, jen prý mají obavy, že jim Brusel těžce zkomplikuje zabijačky: "Naprostá většina (Rumunů) má pocit, že vstup do EU je pro ně dobrý, ale neví ani moc proč a nejsou si jistí, co je v unii vlastně čeká. I v tom ale připomínají Čechy před několika lety."
Příliš mnoho Evropanů už příliš dlouho neví, kým jsou a proč. Jejich podíl roste a celkový počet Evropanů klesá.

Hrdá stráž Národního odporu nese prapory

29. srpna 2006 v 20:36 | מזל טלה
Naši národoodporníci se hlásí do služby, že by rádi bojovali po boku íránských gard s Izraelem. Jenže jsou na tom docela podobně jako neinformovaný Ali (1), netuší, že by v Íránu mohli dostat jednu potěhem od svých vlastních bratranců (2).
Psal mi jednou pan doktor Mareš, že v extremistickém prostředí nemá valného smyslu hledat nějakou logiku. Vždycky jsem si totiž říkal, jak je možné, že ti naši obdivovatelé Adolfa Hitlera s takovou chutí dupou ulicemi a halekají NIC NEŽ NÁROD!, ale už nedohlédají, že vysněný "Vůdce" jejich vlastnímu národu chystal docela pekelnou budoucnost.
Pavel Verner se dnes v Právu přimlouvá, že prezident Václav Klaus by národoodporníkům měl svolení ke službě v íránské armádě dát: Problém českého antisemitismu a neonacismu by se tak významně zredukoval.

Desítka signatářů žádosti panu prezidentovi byla zadržena policií v neděli poblíž izraelské ambasády.
מזל טלה

Beslan 2004

29. srpna 2006 v 9:15 | מזל טלה
Ruské zvláštní služby měly věrohodnou informaci o chystaném útoku teroristů na beslanskou školu číslo jedna přinejmenším s tříhodinovým předstihem. Bezprostřední příčinou smrti mnoha rukojmí bylo odpálení granátů na střechu tělocvičny ze střech okolních budov. Novaja Gazeta + Pravda z Beslanu.
מזל טלה

FREE GILAD!

29. srpna 2006 v 8:32 | מזל טלה
Na včerejšek připadly dvacáté narozeniny teroristy uneseného a nadále vězněného desátníka izraelské armády Gilada Shalita (1).
Izraelský premiér Ehud Olmert se neúspěšně pokusil spojit jeho osvobození s uvolněním palestinskými teroristy, respektive jejich najatými zločinci, unesených dvou amerických novinářů.
מזל טלה

9/11

28. srpna 2006 v 3:22 | מזל טלה
11. září 2001 zavraždili mohamedánští teroristé v Západní věži WTC i paní Carmen A. Riveru.
מזל טלה

Vláda národní jednoty

27. srpna 2006 v 14:24 | מזל טלה
Teroristé z Hamasu a Fatahu se prý dohodli a navzájem se pochválili. Všimli jste si někdy, že znaky palestinských teroristických organizací mají ve své symbolice Stát Izrael, s jehož existencí nepočítají, a s jejímž uznáním mají větší či menší - avšak vždy nějaký - problém? Národní jednota se tomu prý říká...
Hamas si Izrael dává zcela nahoru:
מזל טלה

Levicový extrémism nekomunistického typu

27. srpna 2006 v 11:37 | מזל טלה
"Hrdá stráž Národního odporu je připravena do blížícího se konfliktu zasáhnout. Tak jako tak. I na území spadajícím pod jurisdikci České republiky," napsali strážníci našemu panu prezidentovi v žádosti, aby jim dal svolení bojovat v cizí uniformě proti Izraeli, až propukne válka. Tak psala Rovnost (1), o Íránu nešpitla. Strážníci ale špitají: "Hrdá stráž Národního odporu je připravena do blížícího se konfliktu zasáhnout. Tak jako tak! Ať již v Íránu, nebo na území spadajícím pod jurisdikci České republiky. I v případě zamítnutí naší žádosti však deklarujeme: Po první vystřelené raketě vůči území Íránu proběhne adekvátní reakce Národního odporu." Tak píší sami (2).
מזל טלה

Živá, mrtvá a těžká voda

27. srpna 2006 v 11:14 | מזל טלה
"Mám přinést mrtvou a živou vodu, a nevím, kde ji hledat," pravil Jiřík. "O té my dobře víme. Maličko jen počkej, my ti ji přinesem."
A za malou chvíli přinesli Jiříkovi každý jednu tykvici plnou vody; v jedné tykvici byla živá voda, v druhé mrtvá. Jiřík byl rád, že se mu tak dobře poštěstilo, a pospíchal k zámku. Kraj lesa viděl od jedle k jedli rozpjatou pavučinu, prostřed pavučiny seděl veliký pavouk, cucal mouchu. Jiřík vzal tykvici s mrtvou vodou, postříkl pavouka, a pavouk se svalil na zem jako zralá višně, byl mrtev. Potom postříkl mouchu z druhé tykvice živou vodou, a moucha začala sebou házet, vyškrábala se z pavučiny ven a fuk do povětří.
"Tvé štěstí, Jiříku, žes mě vzkřísil," bzučela mu kolem uší, "však beze mne sotva bys uhodl, která z dvanácti je Zlatovláska."
Karle Jaromíre, díky vám už jsem pochopil, o co v Íránu běží! Mahmúd Ahmadínežád potřebuje těžkou vodu, aby dvanáct panen (vč. Zlatovlásky) do svého harému získal. Perská variace na váš příběh, žádný XII. imám, prostě "Cherchez la femme".
מזל טלה

MUPY MUP!

27. srpna 2006 v 10:40 | מזל טלה
25. 8. náš pan premiér-descendent Paroubek v Hospodářských novinách oznámil, že pro ČSSD není protiraketová základna přijatelná. 26. 8. v Právu řekl, že co on tak kde slyšel, Američané si ji u nás ani nepřejí. A naslouchá prý pozorně.
Snad mu tedy bubínky neoslyšely odpověď paní Victorie H. Silvermanové z americké ambasády, že Washington Českou i Polskou republiku nadále chápe jako země, kde základna může být umístěna.
_____________________________________________________
Pan Paroubek je politický kutil, nikoli obratný hráč. Slídí po dvorku, do kůlny mrkne, posbírá, co se mu hodí, a hurá do garáže. Tam pak vrtá, řeže, tluče, lepí. Celé odpoledne. Slib smlouvy s Vatikánem zrobí pro KDU-ČSL, aby byla křesťansko-socialisticko-komunistická koalice. Na mírový praporec zase láká dra Filipa. Národ by měl ale vědět, že v garáži ing. Paroubka se vyrábí hlavně trojský kůň.
מזל טלה

Arak

27. srpna 2006 v 9:17 | מזל טלה
11. června spustili ajatolláhové v Araku výrobu těžké vody, ale Mahmúd Ahmadínežád to oficiálně oznámil až nyní. Pozoruhodnou informaci zveřejnila v pátek Česká televize, když ústy Bohumila Klepetka pravila: Při výrobě těžké vody vzniká plutonium (1). Docela rád bych znal podrobnosti toho procesu. :o)
מזל טלה

Protižidovské lži nikoli z Teheránu

26. srpna 2006 v 18:40 | מזל טלה
Zatímco v Íránu pokračuje výstava antisemitských sprostot (1), přední francouzský deník
dává najevo, že by také rád přispěl svou troškou do Ahmadínežádova mlýna nenávisti:

מזל טלה

150 CHF

26. srpna 2006 v 18:17 | מזל טלה
"Svoboda není cíl, ale prostředek. Svoboda znamená dělat věci, které mají smysl."
Bohumil Doležal (1)
______________________________________________________________________


FABS (2)
Plná (státem sponzorovaná) služba (60 minut) ........................... 150 švýcarských franků
Desetiminutový servis poběhlice ............................ .................... 120 švýcarských franků

מזל טלה

Malé zastavení v Polsku

26. srpna 2006 v 13:17 | מזל טלה
____________________________________________________________________
Sláva mu, hrdinovi!
Léto 1980, paní Agneša Gundová-Jergová (již si lidé spíše pamatují pod pseudonymem Marína Havranová) na vlnách Hlasu Ameriky tlumočí slova jednoho polského elektrikáře. "Uzyskaliśmy wszystko, co w obecnej sytuacji można było uzyskać. Resztę też uzyskamy, bo mamy rzecz najważniejszą: nasze niezależne, samorządne związki zawodowe." Také tehdy řekl, že příští dny přinesou problémy, "ale my se nedáme, protože zodpovědnost přebírají všichni, ne já sám, ale všichni společně, a to je síla a to je moc." (1) Zvláštní je, že já si pamatuji z Hlasu Ameriky tu nahrávku jinak: "...a to je moc a my jsme to dokázali..." Vysvětlení nemám.
31. srpna onoho roku podepsal s komunistickým režimem jménem stávkujících slavné dohody gdaňský elektrikář Lech Wałęsa. Nosili ho na ramenou tenkrát, fotografie zachycuje takový okamžik v ulicích Krakowa.. V srpnu 2006 si Krakowané kladou otázku Kdo to vlastně Wałęsu nese? a dívají se do seznamů spolupracovníků komunistické ideopolicie.
Muž ze železa reziví.
Nahrávku ze srpna 1980 nevysílal přirozeně jen Hlas Ameriky, znám ji i z BBC a zejména ze zpravodajsky nejlepší rozhlasové stanice všech dob, kterou byla Rozgłośnia Polska Radia Wolna Europa. V její redakci seděl dnes už zesnulý písničkář, dvojče (a přítel) Karla Kryla, Jacek Kaczmarski, bard éry Solidarności a "války vran" s polským národem, jenž složil bezpočet úžasných písní; nejsilnější jsou asi jeho MURY. Krátkou starší reportáž TVP o Jackovi najdete zde.
Druhou písní, která hýbala Polskem 80. let, ale nepatřila Jackovi, byla Pieśń o Janu z Gdyni, píseň o člověku zabitém v 70. roce komunisty poté, co uposlechl jejich výzvu, aby nestávkoval a vrátil se do práce. (Proslov komunisty Kociolka: Vraťte se, vždyť budou Vánoce!.; události r. 1970)
Chłopcy z Grabówka, chłopcy z Chylonii,
Dzisiaj milicja użyła broni,
Dzielnieśmy stali i celnie rzucali.
Janek Wiśniewski padł.

Na drzwiach ponieśli go Świętojańską
Naprzeciw glinom, naprzeciw tankom.
Chłopcy stoczniowcy, pomścijcie druha,
Janek Wiśniewski padł.

Huczą petardy, ścielą się gazy,
Na robotników sypią się razy,
Padają dzieci, starcy, kobiety,
Janek Wiśniewski padł.

Jeden zraniony, drugi zabity,
Krwi się zachciało słupskim bandytom,
To partia strzela do robotników,
Janek Wiśniewski padł.

Krwawy Kociołek to kat Trójmiasta,
Przez niego giną dzieci, niewiasty.
Poczekaj, draniu, my cię dostaniem,
Janek Wiśniewski padł.

Stoczniowcy Gdyni, stoczniowcy Gdańska,
Idźcie do domu, skończona walka,
Świat się dowiedział, nic nie powiedział,
Janek Wiśniewski padł.

Nie płaczcie matki, to nie na darmo
Nad stocznią sztandar z czarną kokardą
Za chleb i wolność, za nową Polskę
Janek Wiśniewski padł....
Tu už česká rádia ve svobodném světě vysílala zřídka, skladbu se však podařilo propašovat do Československa díky desce POSTULAT 22, kterou druhdy vydal - a jemuž nejen za tohle LP patří veliký dík - pan Jiří Pallas (1). Písnička o Jankovi se sama stala slavnou vlastně až díky Mieczyslawu Cholewovi.

Textu, který byl v oběhu dlouhá léta, v r. 1980 přidal hudbu. Znát ji můžete jednak ze zmíněného elpíčka Šafránu a druhak z filmu Andrzeje Wajdy Muž ze železa, byť se obě verze nepatrně liší.

Mieczyslaw Cholewa byl agentem komunistické ideopolicie.
Lech Wałęsa byl agentem komunistické ideopolicie.

První z nich se loni obrátil na jednoho z mužů Solidarności, Bogdana Borusewicze, s prosbou o pomoc. Myslím, že zpráva o jejich schůzce stojí za přečtení. "Běž za svými dětmi a všechno jim řekni, měly by to slyšet od tebe."

Druhý z nich nikoho o nic nepoprosil, když se ho někdo zeptá na Bolka, má sklon se skoro ohnat pěstí, jak ukazuje dokument Grzegorze Brauna. (Bolek)
Muž ze železa zrezivěl a všemi liberály vysmívaní a nenávidění bratři Kaczyńští zametají prach. Šlapou ale po minovém poli, protože III. Republika byla založena na dohodě s komunisty mafiánského typu, takže rozbít bandy, obchodující všelijakými pohonnými hmotami a dalšími někdy výbušnými věcmi, bude velmi těžké. O to těžší, že jejich velkou oporou se nestalo jen pár jedinců ve vojenské tajné službě WSI, kterou právě v těchto týdnech vláda nahrazuje novou strukturou.

Když se těsně před volbami v Polsku říkalo, že PiS a PO to pak dají dohromady a založí skvělou reformní vládu, žádného komentátora nenapadlo, že konservatismus a liberalismus nejsou příliš kompatibilní.
Liberálové, komunisté a Muž ze železa si zahráli hlavní role v jednom dramatu už počátkem 90. let, kdy konservativci na krátkou chvíli získali šanci zlomit prokletí dohod od kulatého stolu: Noční výměna.
Bušilo mi tenkrát v tom jedenaosmdesátém roce srdce, když generál Jaruzelski se svou Vojenskou radou národní spásy vyhlásil válečný stav, vyvěšoval jsem po Praze protestní letáčky psané na stroji. Chtěl jsem udělat aspoň něco, vždyť Bolkova ocel se tak krásně blyštila v paprscích zimního slunce.
מזל טלה

Iluze, to je velká iluze...

26. srpna 2006 v 10:50 | מזל טלה
Pan Roman Joch z Občanského institutu nedávno v televizi hovořil tom, jak se potýká západní svět s islámským terorismem (1), a odpovídal i na otázku, zda je možna "dohoda". Jistě, pokud obě strany mají identický cíl, ale pokud nás druhá strana chce jen zničit a nic jiného ji nezajímá... Pak je každé řečnění o dohodě iluzí, velkou iluzí.
Jsou na světě dva pánové, s nimiž dohoda je nemožná, vůči nimž lze uplatnit buď lest, anebo sílu. Buď pomoci vytvořit podmínky, v nichž jejich režimy padnou a nastoupí takové, s nimiž dohoda o mírové koexistenci možná bude, anebo být kdykoli připraven je krátce před zmáčknutím smrtícího knoflíku zastavit.
Generál Eliezer Škedy byl právě náčelníkem generálního štábu Danem Halutzem pověřen řídit zvláštní skupinu pro plánování armádních operací v případě střetu s Íránem, píše Haaretz. Úkolem generála bude i koordinace práce vojenských zpravodajců a Mossadu.
Izrael sleduje pokroky, které Írán dosahuje ve svém nukleárním programu jak v oficiálně známých instalacích, tak v těch utajovaných.
מזל טלה

Rakety? Naše rakety?

26. srpna 2006 v 10:27 | מזל טלה
Kde jste to vzali? Naše protipancéřovky že používá Hizballáh? Vždyť nám Izrael neposkytl žádné důkazy.
Ruský vicepremiér a ministr obrany Sergej Ivanov.
Kommersant píše, že v Samaře čeká první ruská brigáda mírových sil na rozkaz cara Putina. "Směr Libanon, vpřed!". Sergej Ivanov tvrdí, že rozhodnutí o účasti v UNIFILu ještě nepadlo.
Já bych řekl, že ruská účast by byla vrcholně užitečná, protože ruští experti by při neutralizaci či přebírání ruských zbraní od Hizballáhu logicky byli těmi nejkompetentnějšími.
מזל טלה

Deutschland, Deutschland...

26. srpna 2006 v 9:10 | מזל טלה
Vidět německou vlajku vedle izraelské, vidět Němce a Židy, jak společně protestují proti vraždění obyvatel Haify.... Znamená být třeba 13. srpna v Düsseldorfu: Zde amatérská reportáž.
מזל טלה

Hizballáh v Paříži

25. srpna 2006 v 8:38 | מזל טלה
Na české politické scéně včera čas oponou trhnul a jeden z mudřeců České strany sociálně demokratické, politolog Lukáš Jelínek, hned v deníku Právo věští, že se rýsuje koalice na vyvedení našich komunistů z ghetta:
Přidá-li se k ní i prezident Václav Klaus, rodícímu se projektu to dodá na váze. "KSČM již dávno není stalinistická a více se podobá svým kolegyním v Německu, Francii či Itálii."
Tak se zastavme u té prostřední komuny.
Před pár dny procházela ulicemi Paříže demonstrace přátel "Boží strany". Bzukot komoušek všeho druhu, nejen PCF, se tam prolínal s halekáním hizballážníků o velikém Alláhovi, teroristickém Izraeli a zločinném Bushovi.
Nechyběli ani reportéři teroristického kanálu al-Manar, aby bohostraníci v Libanonu o nic nepřišli.
Takže se nám Ti dobyvatelé slabé severní hradby Jerúšálájím zasnoubili s dobyvateli Velké čínské zdi a nakonec i dobyvateli Bastilly.
KSČM = PCF. PCF = HIZBALLÁH.
Bojovníci za svobodu. Na té hodně záleží také našemu panu prezidentovi, jak ubezpečil 21. srpna v Alpbachu: "Obava o svobodu je jediné, co mne trápí." Islámský terorismus nepředstavuje hrozbu pro existenci naší společnosti, dodal.
Tak pane profesore, přidáte se k té naší deghettisační koalici a přidáte "projektu" na váze?
Pro snazší přemýšlení zde jedno výtečné video z demonstrace, ale má přes sto mega: Při troše pozornosti P.T. publiku neunikne ani supernova revolucionářů XXI. věku Hugo Chávez!
מזל טלה

Hizballáh a nemocnice

25. srpna 2006 v 7:52 | מזל טלה
27. července dopadly rakety "Boží strany" na nemocnici v Naharíji a poničily její část, pacienti však byli v bezpečí, protože krátce po zahájení útoku teroristů na Stát Izrael byli přemístěni do podzemních prostor.
Včera si byl nemocnici prohlédnout předseda vlády Ehud Olmert.
____________________________________________
Česká televize včera zaznamenala, že náčelník izraelského generálního štábu Dan Halutz hovořil o problémech při vedení operace proti "Boží straně": Přiznal chyby. Škoda, že si ČT nenašla pár vteřin, aby se také zmínila, jak Condi házela premiéru Olmertovi klacky pod nohy.
מזל טלה